Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ebay burek!  (Pročitano 12560 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2751
Zastava Stuttgart
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Samsung S7 Edge
Velika pohvala za ovo. Nego ne razumem bas dve kljucne stvari. Kako ja tebi da platim i kako, tacnije koliko ce kostati dostava od tebe, do mene u Srbiji?
Odgovor u prvom postu ! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6S
Ok, hvala. Vidim da si to sada naknadno postavio. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.9.1b4)
Jos nesto ja da dodam Wink Ni ta cena koja je propisana za slanje preko DHL nije krajnja cena, na tu cenu se moze dodati jos carina + PDV... Naravno troskove slanja i troskove carine otorinolaringolog ne snosi Wink
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6S
Ja mislim da se carina ne placa na proizvode vrednosti do 100 eur. E sada za PDV, vec ne znam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Mozilla rv:1.9.1b4)
Ma kod nase carine to se nikad ne zna, pustaju i nesto sto je preko 100e, naplacuju carinu na nesto sto je ispod 100e...

DHL je najskuplji sto se tice slanja, ne znam da li je moguce slati preko Deutsche post?!?

http://www.portokalkulator.de/portokalkulator/std

Jos uvek nisam zaboravio nemacki  Smile Tu gore imate kalkulator, izaberete zemlju, tezinu paketa, velicinu... I dobijete cenu Wink
« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 15:11:17 od milan91 »
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1759
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 4
Ja imam ebay odavno i moguce je da se otvori paypal preko nase banke intesa, ima samo jedna caka oko registracije jer Srbija jos uvek nije na spisku. Smile
Problem je sto kod nas carina nije na 100€ vec na 20€ i u carinu ti racunaju i cene transporta, pa jos dodaju neke takse za spediciju.... i na kraju procenu vrse od oka, bez obzira sta pise na paketu da nesto vredi 5€ ako oni to procene na 50€, na toliko ce ti lupiti carinu. Imajuci u vidu da je DHL stvarno najskuplji, tesko da cete bilo sta kupiti a da ne predje 20€. Kada vam naplate sve njihove takse sve su sanse da vam dodaju jos 150% na onog sto ste kupili.

Jedino sitnice vredi da se kupuju, kao sto su folije za ekrane... jer to ce proci bez carine.
Najbolja je varijanta ako imate nekog u susednim zemljama Madjarska, Rumunija, Bugarska i tamo da narucite jer nemaju carine u EU za nista,  od automobila do igle Smiley
« Poslednja izmena: 06. Jan 2010, 21:41:33 od matrix777 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 535
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple 
Ja imam ebay odavno i moguce je da se otvori paypal preko nase banke intesa, ima samo jedna caka oko registracije jer Srbija jos uvek nije na spisku. Smile
Problem je sto kod nas carina nije na 100€ vec na 20€ i u carinu ti racunaju i cene transporta, pa jos dodaju neke takse za spediciju.... i na kraju procenu vrse od oka, bez obzira sta pise na paketu da nesto vredi 5€ ako oni to procene na 50€, na toliko ce ti lupiti carinu. Imajuci u vidu da je DHL stvarno najskuplji, tesko da cete bilo sta kupiti a da ne predje 20€. Kada vam naplate sve njihove takse sve su sanse da vam dodaju jos 150% na onog sto ste kupili.

Jedino sitnice vredi da se kupuju kao sto su folije za ekrane... jer to ce proci bez carine.
Najbolja je varijanta ako imate nekog u susednim zemljama Madjarska, Rumunija, Bugarska i tamo da narucite jer nemaju carine u EU za nista,  od automobila do igle Smiley
tako je...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2751
Zastava Stuttgart
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung S7 Edge
Ja sam kao primer dao DHL,onaj ko zeli i ima interesa da kupi nesto moze i sam da pronadje najjeftijiniju verziju za slanje,ja sam tu da prvi deo uradim a vi sami birajte preko koga zelite da se slanje izvrsi !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1438
Zastava Fukushima
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17

Oto svaka cast za ovaj gest dobre volje prema buregdzijama!  Smile

sto se tice carine, slazem se sa matrixom! Dobro se raspitajte pre nego sto se zaletite da kupite neki telefon i sl. povoljno preko interneta iz inostranstva da vas ne bi odrali nasi carinici(kao mene  Smile  Smile )

i meni su tad rekli da nas carinski zakon carini sve preko 20 eur!  Smiley 1

najbolje je ako imate nekog preko da porucite na njega/nju, pa da vam donese kad dolazi u Srbiju da bi izbegli harac  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Evo da napišem nešto o mom iskustvu slanja paketa iz USA za SR. Možda sve ovo i nema puno veze sa početnom idejom ali ne može da škodi.
Naj jeftinije mi je kada šaljem preko njihove regularne pošte (USPS). Bez obzira šta sam pisao na paketu, šta paket sadrži, a sve sam pisao tačno, paket su uvek otvarali i pregledali u našoj carini. To su mi rekli moji jer je uvek paket dolazio sa naznakom da ga je carina otvarala i detaljno "istresla". Kada carina pregleda paket ona ga prosleđuje dalje na vašu kućnu adresu.  Nekad je paket stizao kući a nekad su donosili poziv da se ode do pošte i preuzme isti. Ako je carina carinila paket onda uz 300 dinaara koliko pošta naplaćuje sada njihovu uslugu, plaćate i carinu onoliko koliko su vas ocarinili. Dakle 300 plus carina. Ili samo 300 dinara za poštarinu ako vas nisu carinili.
Verujem da je slično i kada se šalje iz Nemačke.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.