Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:43:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: povezivanje dvd-ija sa racunarom  (Pročitano 7212 puta)
03. Jan 2010, 01:42:36
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 467
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Ovako pre neki dan sam kupio kucni bioskop LG HT304SU.
I sad lepo sam povezao zvucnike 5.1 lepo radi na filmovima sa diska.
Na samom dvd-iju sa prednje strane ima 3,5" Aux izlaz. iz njega sam sproveo kabli do izlaza na zvucnoj.
E sad kako kontam da bi dobio na racunaru 5.1 izlaz trebalo bi da taj kabli da razdelim na 3 i stavim u sva 3 ulaza na zvucnoj.
da li sam u pravu ili to mora nekako drugacije da se odradi?
Izvinjavam se modovima ako je postojala slicna tema ali pre postavljanja ove dobro sam istrazio forum i nisam nasao adekvatan odgovor. Unapred hvala na razumevanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Koju zvucnu kartu koristis ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia 
imam isto lg dvd sa 5.1 sistemom, ja sam samo aux ulaz spojio sa izlazom na zvucnoj, i na samom dvd upalis svih pet zvucnika, a mislim da nista neces da postignes tako sto ces sve izlaze da povezes sa aux-om na dvd-iju, jer je on samo stereo ulaz, ili mozda gresim
U principu sam zadovoljan kavalitetom zvuka, cak i kada gledam dvd i blue ray filmove
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 467
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Ne znam tačno. Imam integrisanu. Sigurno podržava 5.1, 7.1 .........
Zamlata - zadvoljan sam i ja kvalitetom zvuka ali hoću da iz blue-ray filmova izvučem maximum, a to ne mogu bez doborog zvuka.
Ovakvo povezivanje mi je palo na pamet iz jednog razloga. Kada sam U audio manageru podesio  da imam 6 zvučnika grafički prikaz koji mi pokazuje za šta su mi preostala 2 izlaza postao je identičan kao i onaj koji mi pokazuje gde sam povezao aux. A kada vratim na 2 zvučnika oni se vrate u normalu (mikrofon i joč neka glupost).
Nadam se da me je neko razumeo, jer i sam se nekad ne razumem baš najbolje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia C5-00
Ne znam tačno. Imam integrisanu. Sigurno podržava 5.1, 7.1 .........
Zamlata - zadvoljan sam i ja kvalitetom zvuka ali hoću da iz blue-ray filmova izvučem maximum, a to ne mogu bez doborog zvuka.
Ovakvo povezivanje mi je palo na pamet iz jednog razloga. Kada sam U audio manageru podesio  da imam 6 zvučnika grafički prikaz koji mi pokazuje za šta su mi preostala 2 izlaza postao je identičan kao i onaj koji mi pokazuje gde sam povezao aux. A kada vratim na 2 zvučnika oni se vrate u normalu (mikrofon i joč neka glupost).
Nadam se da me je neko razumeo, jer i sam se nekad ne razumem baš najbolje  Smile

ako je ovako kako ti kazes, onda tvoja zvucna sigurno ne podrzava 5.1 sistem, ili ti ne znas da sredis to u opcijama zvucne, nema tu puno filozofije, ubacis ta tri konektora pozadi na zvucnu, na prava mesta, boja mora da se slaze, namestis na kompu, da si povezao 5.1 sistem, i to je to...
ako to ne radi, onda tvoja zvucna ne podrzava 5.1... vec moras da ce cimas sa tim da na aux ide nesto, drugo na line-in, itd... i onda ce raditi svi, al ako imas tv kartu, ili stub, neces moci da povezes, svaki put kad izvuces, bice problema.... od jeftine intergisane zvucne, nema posla... ako hoces dobar zvuk, trebaju dobri zvucnici, i dobra zvucna Wink
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 467
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
ma podrzava sigurno. Ja nemam 3 konektora vec samo jedan kabli, a moje pitanje je bilo da li treba 1 kabli iz dvd-ija da razvezem na 3 i povezem na sva 3 izlaza na audio kartici.
Koliko kosta neka kvalitetnija zvucna, cisto da pravim neke planove u novoj godini.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia 
misli da neces moci da postignes to sto ti hoces da povezs vise izlaza ( u tvom slucaju tri) sa aux ulazom na dvd-iju. tj, jer ti je on samo stereo ulaz
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


LUDAK_NK

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 96
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson k750
Batali odma rad preko DVDija  Smile Jer ne mozes da prikopcas tako kako si zamislio. Samo mozes jedan izlaz sa kompa da kacis na ulaz DVDija. Bolje bi ti bilo direktno sa kompa da vezes izlaze u vufer jer on u sebi ima pojacalo. Ali kao sto kolege kazu sa obicnom zvucnom ne racunaj na neki kvalitet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.266.0
Ja imam prikovcane 5.1 zvucnike na komp na integrisanu karticu.Jes da su za dvd ali ih nisam dobio uz dvd  nego sam ih kupio.Sad crko dvd i zvucnici ostali na komp.Kolko se meni cini ja imam  ovakav kabal:
 http://img376.imageshack.us/i/cableaudiopceq2.jpg/      E sad ove kablove kopcas u woofer(ove sa jednim cudom) a ove sa dva prikljucka u komp.Za njih kupis onaj kako se zove prikljucak sto idu ona dva kabla u jedan(kao drugi kraj kabla).I naravno podesis zvucnu.
 Moja zvucna oise da podrzava i 7.1 ali imam samo 3 izlaza.
« Poslednja izmena: 05. Jan 2010, 14:41:28 od Lazar@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


LUDAK_NK

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 96
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson k750
Ja imam prikovcane 5.1 zvucnike na komp na integrisanu karticu.Jes da su za dvd ali ih nisam dobio uz dvd  nego sam ih kupio.Sad crko dvd i zvucnici ostali na komp.Kolko se meni cini ja imam  ovakav kabal:
 http://img376.imageshack.us/i/cableaudiopceq2.jpg/      E sad ove kablove kopcas u woofer(ove sa jednim cudom) a ove sa dva prikljucka u komp.Za njih kupis onaj kako se zove prikljucak sto idu ona dva kabla u jedan(kao drugi kraj kabla).I naravno podesis zvucnu.
 Moja zvucna oise da podrzava i 7.1 ali imam samo 3 izlaza.

Us takav kabal moze da prikopca direktno na zvucnike  Smile Ali trebaju mu 3 komada i problem je oce li moci namjestiti zvucnu karticu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:43:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.