Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:24:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deca komunizma  (Pročitano 43276 puta)
28. Dec 2009, 09:48:17
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Deca komunizma
Aleksandar Jugović | 28. 12. 2009. - 05:00h | Komentara: 0

Čika Džo bio je nadimak Josifa Staljina. Stari je nadimak koji je nosio Josip Broz. Velika je razlika između njih dvojice. Naravno, samo u nadimku.

Jer, ako mi neko kaže da je prvi ubio milione, a drugi samo stotine hiljada, onda je taj budala kome ne treba dozvoliti da govori. Ubica je ubica, a žrtva žrtva.
Ali i toj budali treba objasniti da kada bismo uporedili, srazmerno veličini i mnogoljudnosti, bivši Sovjetski Savez i Srbiju, došli bismo do zaključka da Čika Džo nije manji zločinac od Starog.
Nasleđe je još strašnije. Njegova deca i dan-danas se nalaze na mestima s kojih mogu kočiti otkrivanje istine.
Sto hiljada ljudi pobacano u masovne grobnice. U Sloveniji našli leševe betonom zalivene u pokušaju bekstva.
Nevladine organizacije, dokazani borci za ljudska prava, ćute. Žrtve komunističkog terora ne mogu biti predmet njihovog interesovanja. Zašto? Misle da je to bilo davno?
Onda Irod Veliki i Džingis-kan nisu nikoga ubili jer je to bilo pradavno. Sramota.
Prilaze mi ljudi, raspituju se posle svakog teksta, posle svake izgovorene reči stavljene u službu otkrivanja istine od 1944. do 1946. kada će država reći da nisu potomci izdajnika. Traže deca da im država pomogne da pronađu i sahrane roditelje, da obeleže mesta gde su ubijeni.
Njihova nada je naša civilizacijska obaveza.
Prvo je bilo reči da ćemo pronaći generala Dražu Mihailovića. Zašto smo se ućutali? Da nisu deca komunizma izdejstvovala stopiranje potrage?
Posle je bilo reči da ćemo pronaći i obeležiti sve masovne grobnice u kojima leže naši preci. Zašto smo se ućutali? Naravno, mnogo je više žrtava, sudeći prema slovenačkom iskustvu, nego što se pretpostavlja.
Znam ja dobro da je jedina pobeda koja je ostala srpskim komunistima pobeda nad ubijenom braćom. Pao im je Berlinski zid, rasturio se Sovjetski Savez, komunizam je nestao. Zato je čvrsto drže i sve dok budu mogli da se miču, štitiće je od istine.
U II svetskom ratu, u jednoj kući, majka je imala dva sina. Jedan je poginuo u partizanima, a kasnije drugi u četnicima. Pošto je prvog koji je poginuo kao partizan pokraj kuće sahranila, komunisti joj nisu dozvolili da četnika, drugog sina, pored brata sahrani.
Da li je to pobeda koju i danas čuvate?

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia 3510
У осталом довољно је видети ко води најбучније НВО - Живорад Ковачевић, Биљана Ковачевић Вучо, Борка Павичевић..., све сами бољшевици или потомци окорелих бољшевика, потомци креатора ''пасјих јама''. Довољно им је било да промене длаку, али ћуд...
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


-.- Hello I'm Johnny Cash -.-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8916
Zastava Sarajevo
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
O ne, samo ne jos jedna rasprava na ovu temu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
Bojim se da se mi skoro necemo izvuci iz perioda komunizma tek sada nas vode deca tih drugova dok dodju na red unuci i praunuci mnogo vremena ce proteci na svu srecu ja necu biti tada medju zivima Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson k850i
Ja taman htio da napisem dje indijanac Smile
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Интересантно, човек се презива Југовић.............! Вероватно му се прадеда презивао Србић.......
Човек је члан СеПеО,партије на чијем је челу син херцеговачког бољшевика,и банатског дођоша у покушају....и онда ће он да нам прича о ''деци комунизма''..........!!!!
Иначе та дечурлија,која више нису ни тако мала,су највеће зло савремене Србије,а практично то је целокупна ''политичко-економско-културна елита''!!!!!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
SonyEricsson k530i
Човек је члан СеПеО,партије на чијем је челу син херцеговачког бољшевика,и банатског дођоша у покушају....и онда ће он да нам прича о ''деци комунизма''..........!!!!

Имаш неки проблем са текстом?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


''Ništa se ne dešava slučajno''

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1832
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Citat
Jer, ako mi neko kaže da je prvi ubio milione, a drugi samo stotine hiljada
Za prvog je tacno.Ali cika Brka i Stari su se razlikovali kao nebo i zemlja !
Bas me zanima koliko stotina hiljada ?
Gde ih je pobio kad ?

Citat
U II svetskom ratu, u jednoj kući, majka je imala dva sina. Jedan je poginuo u partizanima, a kasnije drugi u četnicima. Pošto je prvog koji je poginuo kao partizan pokraj kuće sahranila, komunisti joj nisu dozvolili da četnika, drugog sina, pored brata sahrani.

U jednoj kuci,u jednom mestu,jedna majka, gde se to desilo ? kad ? da vidimo prave cinjenice.
Koji komunista nije dao da se ratnici sahrane ?


---
Oribali su vecinu spomenika,rusi to traze,u vrhu drzave i  svih vecih stranka,ja ne znam ni jednog predsenik bilo koje vece partije da je izbegoa komunizamxD
u vrhu svih insttucija  nalaze se komunsiti ili potomci velikih komunsita.Vojska,policija,obavestajne sluzbe,funkcionisu po starom komunistickom sisstemu jos uvek.....
U sustini u komunizmu nema nista lose,jedini je problem sto je iz ove pozicije ideja komunizma neostvarljiva xD
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


-.- Hello I'm Johnny Cash -.-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8916
Zastava Sarajevo
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Citat
Jer, ako mi neko kaže da je prvi ubio milione, a drugi samo stotine hiljada
Za prvog je tacno.Ali cika Brka i Stari su se razlikovali kao nebo i zemlja !
Bas me zanima koliko stotina hiljada ?
Gde ih je pobio kad ?



Izgleda da su za autora teksta Njemci i ostali protivnici partizana bili domaca vojska, pa se tako dobila ta cifra Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


''Ništa se ne dešava slučajno''

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1832
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Citat
Izgleda da su za autora teksta Njemci i ostali protivnici partizana bili domaca vojska, pa se tako dobila ta cifra

ma trebali su reci nekoliko miliona,da se prime isprani mozgovi  Smile

Stvarno ne mogu da verujem kakve gluposti izmisljaju i lupaju..da makar imaju granice xD..ipak sad je lako reci,sto nije rekao onda ?Ako je autor nas covek,posto mozda je ovo i zapadna propaganda,jer zna se jedini pravi antifasisti su tokom DSR bili Ameri ostali su svi saradjivali sa svabama manje ili vise xD
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:24:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.