Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:53:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vratite Ravnu svoje pravo ime  (Pročitano 5264 puta)
26. Dec 2009, 06:00:24
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Apple Kineska kopija
Vreme je da se ispravi jedna od poslednjih istoriskih nepravdi u Srbiji

Grad Cuprija ciji koreni poticu daleko pre Hrista i nove ere je nastao na uscu reka kasnije nazvanim Ravanica i Velika Morava. Stari Rimljani na svojim vecitim pohozima stadose zadivljeni lepotom reke i doline i odlucise da naprave konak za svoje vojnike i putnike namernike. Po dolini naselje dobi ime Horreum Margi sto u prevodu znaci Zitna dolina. Jos se vide spironi starog rimskog mosta na uscu. Vidljivi su tragovi i mosta kod „Vira“ koji je porusen u Prvom svetskom ratu desetak metra uzvodno od legendarnog Zutog mosta podignutog od strane Nemaca kao ratne odstete iz Prvog rata.
Posle Rimljana dodjose nesi praoci – Sloveni i na temeljima rimskog Horreum Margi-ja dize se grad Ravno. Lepota prirode i mirnoca reke i okolnih brda inspirisase Kneza Lazara da taj kraj odredi sebi za vecni pocinak i sagradi sebi Manastir Ravanicu. I eto zbog Ravna i reke nazvanoj po njemu – Ravanici dobi i Sveti Manastir u kome spava nas veliki Car Lazar ime Manastir Ravanica.
I onda dodjose Turci. Po rimskom mostu nazvase grad Cuprija sto na turskom znaci most mada ga oni malo drugacije izgovaraju tj Kupria. Grad se razvijao i do prvog svetskog rata bio trzni centar u uzoj Srbiji. Posle Prvog rata tu titulu uze Paracin zahvaljujuci jednoj od najboljih svetskih fabrika stofova i naravno staklari a posle Drugog svetskog rata Jagodinu prekrstise u Svetozarevo i podje vrtoglavi rast Jagodine ciji tok dalje sledi Gospodin Palma i njegovi saradnici…
A sta je bilo sa Cuprijom… Grad na dve reke koji leti nema vodu. Grad cuven po promasenim investicijama i grad koji umire. Grad koji ce status grada uskoro izgubiti i postati mesna zajednica, nezna se doduse cija jer neki ministri iz Paracina odvukose ceo zdravstveni centar te hoce i Opstinu ili neki vidjeni Srbi iz Jagodine koji imaju veoma mnogo pristalica i u samoj Cupriji da bi Cuprija trebala da bude MZ Jagodine…
A dobro staro Ravno su svi zaboravili. Ostade ovo pusto Tursko ime Cuprija koje samo podseca na najmracniji period Srpskog ropstva pod Turcima.
Na reci Ravanici pored Manastira Ravanice gde lezi jedan od najvecih Srpskih sinova lezi grad sa Turskim imenom. Sramota a I nije ni cudo sto grad umire…
Vratite Ravnu svoje staro ime, Vratite nasim dedovima ono zasta su se borili I sta su im Turci na silu oteli. 

Smrt Cupriji - zivelo Ravno
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
За вријеме СФРЈ Ћуприја је била братски град са Добојем и Цељем(?).
У рату је доста хуманитарне помоћи из тога града стигло у Добој и за
то вам хвала.
Колико је мени познато да су највећу помоћ послали Грци (за нас вјечна
браћа) који и данас бар двапут годишње сваком дјетету погинулог борца
дају од 50-100 евра (мало ал од срца)на мојој општини.
Једна од ријетких ствари што су црвени направили а да није имала контра
ефекат је то братимљење градова па су чак и Цељани једном послали
помоћ у храни и одјећи (што је тада било не вјероватно).
Није лоше (чак и пожељно је) да градови врате своја изворна имена јер
би се многи тада заинтересовали за историју истих.
И на крају крајева дијете кад се роди кроз читав живот носи име које су
му дали мајка и отац. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.3
mob
Alcatel 
Radovane , saučestvujem u tvom bolu, ali većina gradova i sela u Srbiji je ruinirana, od 1990 pa na dalje. Ode država , nestade privreda , nestadosmo. Kome to reći, za prosperitet treba političaka elita sposobna da zemlju vodi. Takve u Srbiji nema. Ako je Palma primer, e onda smo ga spucali. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
значи...по овој логици ако се ћуприји врати име равно онда ће све процветати....јес јес ааааааааааа Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia 3510
Citat
Господин Палма

Ај лајк Шопен, Бетовен
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
Citat
Grad na dve reke koji leti nema vodu. Grad cuven po promasenim investicijama i grad koji umire. Grad koji ce status grada uskoro izgubiti i postati mesna zajednica, nezna se doduse cija jer neki ministri iz Paracina odvukose ceo zdravstveni centar te hoce i Opstinu ili neki vidjeni Srbi iz Jagodine koji imaju veoma mnogo pristalica i u samoj Cupriji da bi Cuprija trebala da bude MZ Jagodine…

Evo ovde se vidi kakav smo mi narod!

Obratite paznju koliko problema tamo ima i sam sam putovao tamo X puta do sada i sve je tacno sto pise ovde, i umesto da resavamo ta pitanja koja su gore spomenuta mi potezemo pitanje promene imena mesta kao da ce to nesto resiti  Smile
Ovo samo pokazuje koliko smo mi glup i debilan narod ma ovce nam nisu ravne, sklanjajte ovu temu nemoj da nam se smeju, ovi iz okoline, gori od nas!!!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Citat
Grad na dve reke koji leti nema vodu. Grad cuven po promasenim investicijama i grad koji umire. Grad koji ce status grada uskoro izgubiti i postati mesna zajednica, nezna se doduse cija jer neki ministri iz Paracina odvukose ceo zdravstveni centar te hoce i Opstinu ili neki vidjeni Srbi iz Jagodine koji imaju veoma mnogo pristalica i u samoj Cupriji da bi Cuprija trebala da bude MZ Jagodine…

Evo ovde se vidi kakav smo mi narod!

Obratite paznju koliko problema tamo ima i sam sam putovao tamo X puta do sada i sve je tacno sto pise ovde, i umesto da resavamo ta pitanja koja su gore spomenuta mi potezemo pitanje promene imena mesta kao da ce to nesto resiti  Smile
Ovo samo pokazuje koliko smo mi glup i debilan narod ma ovce nam nisu ravne, sklanjajte ovu temu nemoj da nam se smeju, ovi iz okoline, gori od nas!!!


То за привреду можеш гледати у комплету за читав регион.
Нико није рекао шта је приоритет у рјешавању свега и свачега,али човјек
је рекао да неће да му се град зове по турцима.
Ти направи сада све примитивцима што не размишљају о привреди а не о
имену.Наравно да је привреда приоритет али то не значи да до дана док
град не буде економски јак као нпр.Београд (само примјер) друга тема се
не смије потезати.Све теме треба потенцирати и рјешавати оно што је тренутно
рјешиво у противном се бојим да ћемо многи доћи у ситуацију да ништа не
чачкамо па и теже од имена а лакше од економије.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.3
mob
Alcatel 
Citat
Господин Палма

Ај лајк Шопен, Бетовен


Palma je dika i ponos našeg naroda. Izabraćemo ga za prvog kestena Srbije. Smile

Evo jedan filmić . Na koga vas podseća glavni junak? Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
 pa sad , ideja je svakako dobronamerna ,ali sumnjam da bi stanovnishtvo pristalo na to . u krajnoj liniji ,to bi izazvalo velike administrativne teshkoce (LK ,pasoshi ,v.dozvole ....) tako da sumnjam da bi promena imena bila popularna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
Citat
Grad na dve reke koji leti nema vodu. Grad cuven po promasenim investicijama i grad koji umire. Grad koji ce status grada uskoro izgubiti i postati mesna zajednica, nezna se doduse cija jer neki ministri iz Paracina odvukose ceo zdravstveni centar te hoce i Opstinu ili neki vidjeni Srbi iz Jagodine koji imaju veoma mnogo pristalica i u samoj Cupriji da bi Cuprija trebala da bude MZ Jagodine…

Evo ovde se vidi kakav smo mi narod!

Obratite paznju koliko problema tamo ima i sam sam putovao tamo X puta do sada i sve je tacno sto pise ovde, i umesto da resavamo ta pitanja koja su gore spomenuta mi potezemo pitanje promene imena mesta kao da ce to nesto resiti  Smile
Ovo samo pokazuje koliko smo mi glup i debilan narod ma ovce nam nisu ravne, sklanjajte ovu temu nemoj da nam se smeju, ovi iz okoline, gori od nas!!!


То за привреду можеш гледати у комплету за читав регион.
Нико није рекао шта је приоритет у рјешавању свега и свачега,али човјек
је рекао да неће да му се град зове по турцима.
Ти направи сада све примитивцима што не размишљају о привреди а не о
имену.Наравно да је привреда приоритет али то не значи да до дана док
град не буде економски јак као нпр.Београд (само примјер) друга тема се
не смије потезати.Све теме треба потенцирати и рјешавати оно што је тренутно
рјешиво у противном се бојим да ћемо многи доћи у ситуацију да ништа не
чачкамо па и теже од имена а лакше од економије.
evo svime sto si napisao ti si pokazao da si jos uvek kao i ovaj narod primitivan!
Imena gradova dolaze i prolaze kao i vlade i predsednici a problemi ostaju jel si ti svestan sta govoris, ima domacinstava u tom kraju jos uvek oru plugovima ejjjjj u 21-veku kad ljudi lete u svemir sta mislis da je njima najbitnije to kako im se zove opstina ili grad?
Najlakse je promeniti ime grada, sakupi se peticija pokrene inicijativa.. ajde resi problem vodosnadbevanja, peticijom inicijativom cime ces da resis??? Ta promena imena su samo zajebancija za narod da se kao oseca bolje dok se realni problemi guraju pod tepih, problemi reda velicine egzistencije ljudi bre ejjjj Srbine trgni se malo!!!!

Ti kazes da treba resavati ono sto je trenutno resivo, pa hajde danas kriza sutra imena ulica i gradova prekostra spomenici pa opet kriza pa opet reimenovanje svega i svacega a zivotni problemi neka ostaju!!!!

Ja i dalje tvrdim da mi ovakvi kakvi smo primitivni tupavi i prosti zbog svoje gluposti ne mozemo da idemo dalje, a vi i dalje menjajte imena ulica i gradova i zivite od toga, promena imena je najteze sve je ostalo cemo lako  Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:53:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.