Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko na nas avionom krene...naleteće na raketašicu Snežu  (Pročitano 14096 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6

Ono bese Izrael? Imaju najepse fotografije iz vojske  jer i manekenke moraju da nose pusku (a tusiraju se redje nego nasi muskarci ovde - mislim u kasarni, uopste ih ne stede pri obuci, bio je skoro neki clanak u novinama).

 jevreji naravno propovedaju jedno ,a rade drugo . medjutim ,nisu ni oni ludi da shalju zene u borbene jedinice (shto se lako moze uociti sa raznih snimaka ) .


Citat

Zene sigurno ne treba trpati svuda, ali ako ima voljnih i postoje pozicije u vojsci gde mogu da dobro obavljaju posao, zasto da ne.

 zene mogu da obavljaju posao bolje u administraciji i mozda nekim delovima logistike . problem je shto chak i takav "vojnik" u sluchaju rata mora da uzme pushku u ruke (jer smo mala i siromashna zemlja) . mi zaista nemamo sredstava za neki "debeli ,masni ,rep" vojske  .

Citat
ne mislim sa kvotama nego ravnopravno kao i svi ostali...

u vojsci ima vrlo malo pozicija gde fizichka snaga ne igra ulogu ,ja trenutno ne mogu da se setim nijedne  Smile

Citat
bf_109_g_6 ako je stradalo 80% muske populacije.... onim preostalim muskarcima nije bilo lako, svako po pet zena (a nesto ne mislim da je bilo tako), a kako nisu svi muskarci podjednako sposobni, pa stalna vojska negde u Sibiru jos gore obara taj procenat.... Ne verujem da je bas 80%... mada moguce...

 za godishte 1923. preko 80+% mushke populacije je stradalo u SSSR(naravno ,nisi svi poginuli u ratu ,dosta ih je pobio i staljin)  . u nemachkoj je cifra neshto manja ,koliko se secam neshto ispod 70% . ne mogu sad da nadjem knjigu u kojoj sam to prochitao ali evo linka  gde se vidi podatak za sovjetsku populaciju (3.red) :

http://www.world-war-2.info/facts/

uglavnom ,jasno je shta bi bilo da su slichni podaci i za zensku populaciju  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Citat
за увођење војне обавезе за жене

Ne,ne...Samo podrzavam ovu devojku.
Зашто не?  Smile

Ако већ сматраш да су жене поједнако способне за војну службу као и мушкарци због чега си против војне обавезе за жене?
Једнаке способности повлаче и једнаке обавезе.

Папалу је исправно уочио контрадикторност и будући да сматра да су жене једнако способне сматра да је увођење војне обавезе за све, дакле и жене, исправно решење. Али оставља могућност да нису сви способни за војску, било мушкарци, било жене те да такве треба ослободити војне службе и послати на "цивилно".

Ја се са тиме не слажем али он је макар доследан.

Иначе Бф је исправно приметио да у рату велики губитак жена војника може имати погубне последице за будућност нације. Само жене рађају.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N70
Citat
Ако већ сматраш да су жене поједнако способне за војну службу као и мушкарци због чега си против војне обавезе за жене?
Једнаке способности повлаче и једнаке обавезе.

Brate,al si ti ogranicen,to je strasno...Kako te ne mrzi vise...
Kazem da,podrzavam ovu devojku,prosla je obuku,kao i sve druge muskarcnine u vojsci.Da bi piljila u radar ne mora da ima  misice kao cak noris,ili konan.

Nisam pomenuo da i zene treba da sluze vojni rok,samo sam rekao da podrzavam ovu zenu.To si ti pomenuo,pa mi posle nabijas usta da nisam dosledan.Meni stvarno nije jasno,sta tebi nije jasno.
Ae razmisli malo sta pricas,nemoj samo trubiti unaokolo.

Citat
Папалу је исправно уочио контрадикторност


Ako se ti ne slazes sa necim,to ne mora da znaci da to nije ispravno.Poceo si da siris temu.To sto je papalu rekao da smatka da i zene treba da sluze vojni rok,to mene boli uvo.To je njegovo misljenje.
« Poslednja izmena: 28. Dec 2009, 13:04:41 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Samsung S7
GLedaj to ovako Aleksa,

Postoje mesta i stvari koje zene mogu dobro pa cak i bolje da obavljaju nego muskarci.Mislim zamisli kad bi zenu poslao u Brdsku pesadiju??Mada ako vidimo iz USA primera , njihove Marinke su totalno OK....cik joj pisni ako smes  Smile

Zenu su fenomenalni piloti,odlicni organizatori, dobra logistika ...ima za njih posla u vojsci.Sto se tice pozivanja na redovnu vojnu sluzbu se ne slazem jer nisam ni za pozivanje muskaraca......neka idu profesionalci ...to im je posao.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
@sasa92
Хајде одлучи се више. Прво кажеш да је девојкама место у војсци а онда кажеш да ниси за увођење војне обавезе за девојке...  Smile

У Србији постоји војна обавеза за мушкарце.
Позивање на једнакост и равноправност је у исто време позивање на увођење војне обавезе и за жене.
То је логичан след догађаја.
Једнакост повлачи и једнаке обавезе. Зар ти је то толико тешко да схватиш?
Ако су једнаке не могу бити привилеговане.

Или си као и Herros и Папалу за укидање војне обавезе и за мушкарце и за жене, па нека иде свако ко хоће јер су једнако способни за војну дужност?

Ствар је слична и са одласком у пензију. Према закону мушкарци одлазе са 65 година а жене са 60 година. Ако сматраш да су жене једнаке и равноправне да ли сматраш да им треба подићи услов за пензију на 65 година?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N70
Citat
Прво кажеш да је девојкама место у војсци а онда кажеш да ниси за увођење војне обавезе за девојке...

Lepo ja rekoh da si malko ogranicen...
Kada sam rekao da je devojkama mesto u vojsci.Mislio sam na ovakve devojke,kao ova Sneza,koje to zele da rade,i koje to vole,a pritom su sposobne za to.Sto da ne?Nisam mislio da sve devojke treba da sluze vojni rok!Msm,to je cista budalastina.

Al posto si ti malko uzak,ti to ne mozes ili neces da ukapiras!


Aman covece,ti pricas o njoj,i njenim sposobnostima,kao da je ona Bata Zivojinovic,ili Prle,pa nece moci da nosi mitraljez jer je zensko,i jer nema snage.Da bi gledala u radar,ne treaju joj misici.Rekao sam to 15000 puta.Ako je ona sposobna za gledanje u radar,i ako to dobro obavlja,koja je tvoja zamerka na nju???
To mene zanima!


Citat
Ствар је слична и са одласком у пензију. Према закону мушкарци одлазе са 65 година а жене са 60 година. Ако сматраш да су жене једнаке и равноправне да ли сматраш да им треба подићи услов за пензију на 65 година?

Bespotrebno siris temu.I kakve veze ima penzija,sa ovom Snezom,majke ti???
« Poslednja izmena: 28. Dec 2009, 14:23:31 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6

Mada ako vidimo iz USA primera , njihove Marinke su totalno OK....cik joj pisni ako smes  Smile


marinci (a koliko mi je poznato ni ostali rodovi americhkih oruzanih snaga) josh uvek ne "zaposhljavaju"  Smile zene u peshadiji iz razumljivih razloga . ima ih u drugim ulogama (otuda one priche o silovanjima i.t.d.)

Citat
Zenu su fenomenalni piloti

da ,da ...  Smile Smile

Citat
.neka idu profesionalci ...to im je posao.

ko ce da plati te profesionalce ? zar stvarno mislish da ce neko da gine za 24 000 dindzi ...  Smile Smile

.Da bi gledala u radar,ne treaju joj misici.Rekao sam to 15000 puta.

dechko , neverovatno si naporan   Smile . napisali su ti ljudi 100 puta da se posao operatera na sistemima PVO (pogotovu obichnog vojnika) uglavnom sastoji od teshkog fizichkog rada ,a ne kako ti zamishljash - od buljenja u ekran.

 ja razumem da ti nemash pojma o vojsci i da donosish zakljuchke na osnovu onoga shto vidish u filmovima ,na TV ,netu i.t.d. - ali prekini da solish pamet ljudima koji znaju mnogo vishe od tebe . malo manje piskaranja ,malo vishe uchenja .


« Poslednja izmena: 28. Dec 2009, 14:36:42 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N70
Citat
zar stvarno mislish da ce neko da gine za 24 000 dindzi ...

Ako je vec u situaciji da gine.Zadnje sto ce da pomisli je 24000 din plate,veruj mi!
Vec ce da gleda kako da sobali taj F-22 koji joj prilazi! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.