Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Odnosi u porodici, osecanje manje vrednosti medju najblizima  (Pročitano 23620 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
  Greshish Munka.

Mozhe da se osamostali, i ako ne radi, verovatno ima prijatelja, momka, tetku za pochetak, pa posle posao. A, ne da joj upropaste zhivot roditelji!
Ja ne pricham nishta na pamet.

Tebe verovatno niko nije uporedjivao sa ni jednim detetom, i verovatno si bila uvek najbolja, i verovatno su to Tvoji isticali, to je samo moje mishljene..., jer ko napishe da je sve teshko, a ima oko 30. god, onda ima maximalnu podrshku od roditelja.

Ja imam muzha koji je mogao da unishto decu u pubertetu, pa i sad,nikad bre nije zadovoljan..., uporedjuje brata i sestru, ali to sad meni pricha, njima ne sme, jer koliko god je on Vilotic, ja sam zmija otrovnica!
Ne mozhe..., meni neka kazhe, kad je 'debil' i kad ne vidi da su mu deca ok. vidi samo kad mu nabrojim neke lince iz kraja.
A, znash kako deca reaguju na tooo..., hehehehe...znash kad pita...' shta je taj i taj bolji od mene, shta sam uradila/o sada..., pa povlachenje u sobu, samocu, itd..., a, pubertet je to.
E, pa nema 'rodjache' meni kazhi, ine diraj mi decu, nedam bre! Necu da mi dete ode iz kuce, necu da mi dete bude narkoman..itd...tako da sam ja nekako uspela da zashtitim svoju decu od omalovazhavanja/uporedjivanja.
I, od njih napravila odgovornu, i dobru decu, kojima niko ne mozhe da poljulja samouzdanje!
Mozhe otac, ali samo preko mene mrtve,

Jer ja odlichno znam, kako se oseca dete kad ga uporedjuju, kako se oseca chovek kad snosi krivicu, i ja snosim krivicu za sve shto moja deca pogreshe..., jer greshka je bila i slaba ocena, greshka je bila i spavanje do podne, moreeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..., ne mozhe!
  A, ova devojka nema podrshku majke, vec oba roditelja je omalovazhavaju, i nikad nisu zadovoljni sa njom. Smile

Shta ce biti kad sutra, pita li se neko?!

Sigurna sam da bi se snashla, a, nisam zato da zaboravi roditelje,
I, ova devojka nema 15. godina, vec 24..., pa dokle ce mama i tata da joj kroje zhivot  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Pa evo, ja nemem nista protiv, da cujemo predloge. Vi koji kazete da je lako osamostaliti se mora da imate neki konkretan predlog. Kako da se osamostali devojka koja studira i nema decka? Evo ja bih bas volela da cujem predloge, jer i mene zanimaju. Ali nemojte samo "kod babe u stan" jer da joj je to omoguceno verovatno bi to vec i uradila. Nego ono, surova je realnost, ajmo sada napolje iz stana. E i sta dalje? .. to me zanima, lepo predlozi, pa makar da pomognemo devojci.

Ja i dalje smatram da ona nema nikakav straobalan brpblem zbog koga se mora iz kuce bezati, a sad mozda neko ne misli tako. Mislim i da ona sama ne misli o tome da se od njih jos odvaja, vec samo da ucini taj zajednicki zivot kvalitetnijim i podnosljivijim.

Mozhe da se osamostali, i ako ne radi

da cujemo kako, to je najbitnije. Ako je osamostaljivanje odlazak kod tetke da studira i zivi o grbaci tetke, to nije osamostaljivanje, to je samo sklanjanje u drugo okruzenje i dalje zavisi od nekog. Dakle ne pricamo o osamostaljenju. Decka nema, to smo vec resili, drugove verovatno ima .. i sta onda? Jel to osamostaljivanje? Tesko .. drugarica zaradjuje za obe ili drugar za oboje .. ili sa drugaricom zivi, a drugaricini mama i tata doniraju sarme, mladi sir i punjenu papriku sa sela, a njih dve same u stanu boli ih patka ..

Tebe verovatno niko nije uporedjivao sa ni jednim detetom, i verovatno si bila uvek najbolja, i verovatno su to Tvoji isticali, to je samo moje mishljene..., jer ko napishe da je sve teshko, a ima oko 30. god, onda ima maximalnu podrshku od roditelja.

Ja sam jedino dete i nikad nisam bila najbolja, cak nisam bila ni dobra, ali sam naucila da sa tim zivim. Sa 28 sam pocela da bivam "draga" ali tad je sve vec otislo u pizdu materinu.  Ja sa 30 godina i zivotom u dve razlicite drzave, osamostaljivanjem, sto puta prekinutim i nastavljanim studijama, propalim privatnim poslom, pokusajima ovim i onim, mogu da kazem da nije lako i da je one koji kazu da je lako - zivot previse mazio ili su imali sjajan splet okolnosti. To sto recimo moji roditelji imaju da mi daju, ne znaci da ja moram da uzmem zdravo za gotovo i da budem naslednih svih njihovih materijalnih i nematerijalnih sranja. Ja sam bar pokusala, vise puta i shvatila da bez srecnih okolnosti, suvim entuzijazmom, voljom, radom i znanjem - ne mozes da uradis ni 50%. Mora da postoji pocetni potencijal u vidu materijalnog obezbedjenja bilo koje vrste. Svoja 4 zida ili licno tvoj kesh.
« Poslednja izmena: 22. Dec 2009, 00:29:54 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Ali ona ima decka  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
editovah post

a to za decka, izvinjavam se, onda je sve reseno, nemojte da citate moje postove  Smile

pogresila sam, nek ide kod decka, eto resenja, svi zadovoljni, on pogotovo, a njegovo roditelji - odusevljeni  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG Frizider
Citat
Ali nemojte samo "kod babe u stan"

Што да не, једно вече баби замениш лекове ал тек када сазнаш да је преписала стан на тебе Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
 Ja sam spomenula tetku, jer to je najbezbolniji korak iz kuce za pochetak..., a, koliko ima studenata koji rade, zashto se misli da ne mozhe student u 24. godina da se osamostali?!
Vidish ja znam devojku koja stanuje privatno, radi (Forneti) dogovara se sa koleginicom, i polako zavrshava fax, ima isto god, kao ova devojka.

Bash cu sutra da je pitam, kako je 'pobegla' od roditelja, znam da je pobegla, jer joj se sve smuchilo.

Znash kako, jeste nekoj deci najbolje kod roditelja, ali ja nazhalost znam da mnogi jedva chekaju da odu od roditelja,
 I, super je to, kad se zasnuje radni odnos, i kad je sve ok.

Isto tako, ako je ovakva situacija, od koje se meni dizhe kosa na glavi, bolje neka napravi taj korak, nego da sutradan 'robuje roditeljima'..., jer eto..., oni su sve uradili za nju!
 Naglashavam ova devojka ima 24. god.

P.S..., da mozhe kod dechka, nek zaobidje tetku, jer tada nece uvuci tetku u njen porodichni 'problem' koji za mene nije mali.
« Poslednja izmena: 22. Dec 2009, 00:37:41 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG Frizider
Како бре да се осамостали студент који ради? Колико је просечна кирија? Нека буде и гарсоњерица у три лепе не може испод 150 евра ако причамо о Београду. Посао, какав је то посао, студент који ради може да ради у бутику, носи цигле, продаје сладолед рееетки случајеви забоду нешто изнад 20 000 месечно, стан, храна, факс, одећа, обућа, обавезе на факултету, мртвосан од посла и учење нема појма. Да се суфинансира ОК ал опет густо је л њени родитељи имају још двоје деце па није баш наивно финансијски.

И реално мислим да девојка мало претерује, ћале јој је мргуд и то је то, може и 30 пута горе.........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Ja zaista znam devojku koja radi, i to kod mene u kraju, prodaje Forneti, i zavrshava fax.

Kolika joj je plata ne znam, znam da stanuje sa cimerkom, i to u garsonjeri.

Otac joj svaki dinar zapisvao shto joj je davao, i smuchilo joj se sve, i otishla je iz kuce!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
pa evo ja cu ti kazem kolika joj je plata, ako radi duze od godinu dana izadje na 25 000 mesecno. I stan nek placa po pola sa cimerkom aj aj nek bude 100 evra, ali sigurno je vise, osim ako nije u Krnjaci i Zaklopaci... rezije po pola - 50 evra, to je 150. Ostaje joj 100 evra za mesec dana zivota. I za faks, i za autobus, i za hranu, i za odecu, obucu, hemiju, higijenu, lekove (ne daj boze da se razboli). Nisam sigurna da je preterano srecna, ali kazem, nekim ljudima je "sloboda" najvaznija stvar u zivotu. Takvi ljudi mogu da spavaju i u pecini i svaka im cast.

A sto se tice problema ove devojke koja je pokrenula temu, slazem se .. to nisu nikakvi problemi, to je stvarnost svake porodice. Nerazumevanje i favorizacija, osporavanje uspeha i prevelika kriticnost .. retke su porodice u kojima toga nema.
« Poslednja izmena: 22. Dec 2009, 00:57:50 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG Frizider
Свака част, не кажем да је немогуће ал је јако тешко. Као привремено решење може да прође ал ако погледамо да је та нека плата као продавац око 20000 топ, стан нека дели и дажбине па јој свакако доће око 100 евра, грејање месечно 600-700, струја вода курацпалацђубре исто ту негде, храна пиће факинг сапун, шампон и јебена паста за зубе не може испод 10000 макар јео трипут дневно интегралне грисине.

Тееееснооо.......ево ја знам девојку која је исто шљакала и факс па је чак и забола бољи посао ал ето сада се вратила код родитеља, па се мало врати, па мало самује, ма цимери, ма родитељи умлаћена слама а факултет од обавеза према заради стоји. Јебено је све то, треба баш добро размислити пре покретања таквог корака........

Претече ме Зе у економији и ребалансу буџета ал ту смо негде Smile
« Poslednja izmena: 22. Dec 2009, 01:05:55 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.