Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: BTR-90M - Idealno moderno oklopno vozilo za vojsku srbije  (Pročitano 21627 puta)
20. Dec 2009, 07:39:12
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6233
Po mom skromnom misljenju ako se budu nabavljali oklopni borbeni transporteri u 2010,kako je nesto pricao Sutanovac ovo je da kazem tako - prava stvar.Probacu da cvrstim argumentima i to dokazem u ovom postu.BTR-90 je po mnogim strucnim misljenjima i osobina najbolji borbeni oklopni tockas 8x8 trenutno u svetu.Svog direktnog konkurenta finsku "Patriu" prevazilazi po vatrenoj moci,oklopnoj zastiti kao i pokretljivosti.Oba dva vozila su modularne konstrukcije pa samim tim u zavisnosti od namene mogu posluziti za obavljanje vise zadataka,patroliranje,mirovne misije i slicno.Svaka moderna danasnja armija tezi da uvede ovakvo oruzje,sem sto razvijaju znatno vecu brzinu od gusenicara,pokretljivija su,ne ostecuju puteve i odrzavanje je jeftinije.Ruski BTR-90 na primer moze da razvije cak 100 km na sat na putu.
Osnovna varijanta naoruzana je sa automatskim topom kalibra 30 mm sa spregnutim mitraljezom 7,62 mm,kao i bacacem granata "Plamen".Takodje ima i protiv-okopni sistem rakete "Konkurs",koja je efikasna do 4.000m.
M-varijanta se pojavila prvi put 2004 godine,jedina razlika,vrlo bitna je to sto je ugradjena kupola sa naoruzanjem i opremom sa BMP-3(M).Vatrena moc i efikasnost je sa topom od 100mm koji je spregnut sa automatskim od 30mm znatno povecana,jer sa topom moze precizno da unistava zivu silu i lako oklopljena vozila na cak 7.000metara,to je postignuto digitalnim balistickim racunarom i unapredjenom znatno efikasnijom municijom,visoko-eksplozivna granata 100 mmm ima radijus dejstva 7 metara naspram prvobitnih 3.Takodje umesto konkurs PO rakete,razvijena je raketa "Arkan" koja ima vrlo visok procenat unistenja cilja i veliku probojnost - reaktivnog oklopa.Domet joj je 5.500 metara. Smile Smile  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Bmp-3_tan.jpg
(38.27 KB, 526x277)
« Poslednja izmena: 20. Dec 2009, 08:02:46 od davor1976 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6233
Moram postaviti sliku BTR-90M posebno ovde jer imam problem sa postavljanjem na izvornom postu,nek mi moderator ovaj put oprosti

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

btr90m.jpg
(123.62 KB, 1120x674)
« Poslednja izmena: 20. Dec 2009, 08:03:45 od davor1976 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Sve je u zivotu prolazno moj druze...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6233
Posto ocigledno nikom ova tema nije interesantna predlazem moderatoru da je zatvori
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Sto da zatvorimo - strpljenja malo. Smile Naci ce se vec nekih diskutanata, ne sumnjam, a dotle ako mozes postavi malo vise slika ove sprave. Neki, kao na primer ja, nemaju pojma o tome. Dakle udri sa fotkama, a i neke performanse i teh. podaci ne bi bili na odmet. Nisam kod kuce inace bi ja vec zagooglao Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
И ја бих волео овако нешто али политичка гарнитура преферира нешто са запада...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N70
Citat
политичка гарнитура

Malko mi se kenja od nase garniture.Ako iskljucimo to da bih ja bio bolji ministar odbrane od Sutanovca,a da ne kazem da bi pola Bureka bilo za 2 koplja bolji ministar od njega...
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

U svakom slucaju,sta god da uzmemo bice bolje od ovog sto sad posedujemo.Jesu li Rusi imali uspeha sa prodajom ovog modela. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N70
Citat
U svakom slucaju,sta god da uzmemo bice bolje od ovog sto sad posedujemo.

Da,slazem se.Ali ne treba bas tako da srljamo.Daj sta god,samo da damo pare,bolje je od trenutnog.
Kad vec kupujemo,daj da damo vise kesa,al da kupimo nesto sto valja.

Sta bi falilo da na Lazara montiramo neki top?Naravno uz neke prepravke.Tako bi i mi ojacali nasu posrnulu vojnu industriju,i znali bi sta smo dobili.Lazara u toj varijanti platili bi manje nego neke konkurente,al bi znali sta bi dobili.Ne bi bilo macke u dzaku.

Dok mi pored zivog Lazara, gledamo ruske i americke(izraelse,svedske i ostale) konkurente,Bog ce da kaze laku noc nasoj vojnoj industirji.Za koju se mora priznati da je jedino sto radi od rata 99' kako valja,i jedino je to napredovalo.Naravno ne uz pomoc vlade,i vlasti,vec svojim kvalitetom,cenom,i zeljom za uspehom(profitom),al jbg.Nekada ni to nije lose kao motiv!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Ima li ko prestavu koliko ova igracka kosta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
@sasa92

Lazar ima top od 20mm ili 30mm (moze da se bira) spregnut sa  mitraljezom 7,62 ali postoje varijante (na papiru) montiranja na njega punokrvne haubice, PVO orudja, cak i Neve, ali on nije BVP poput Patrie ili BTR-90.

Oba vozila su izvanredna, i Patria i BTR-90 imaju svoje specificnosti, sa time recimo da je Patria iz neutralne zemlje (sto je bitno kako ne bi ljutili ni NATO ni Ruse), da se moze dobiti pravo na licencu da se pravi ovde, i sto je jos bitnije borbeno je isprobana u Avganistanu sa odlicnim rezultatima, a oklopna zastita joj je izvanredna. Tako da ona nije nikako los potez, BTR-90 takodje nije los, sta vise odlican, ali nije borbeno istestiran i postoje sumnje u njegovu protivminsku zastitu (kazu odlicna ali nije na nivou Patrie), sto opet ne mora da bude tacno, kod vojnih vozila uvek postoji sumnja u sve podatke koje dobijes na netu.

Najbolje je postupila Hrvatska koja ih je sve stavila na poligon (mada mislim da nije bilo BTR-90 ali ne drzite me na rec) i pred novinarima istestirala, Patria se najbolje pokazala od svih prisutnih modela. Tako da, oba vozila su izvanredno resenje i ne vidim da treba kukati ako bilo koje od njih bude uzeto, da li je Rusko ili ne je potpuno nebitno, bitno je da oba ispunjavaju sve nase zahteve. A cena ce sigurno biti faktor (i to mozda prevagne ka Rusima, ali nije sigurno, zbog krize mozda i Finci spuste cenu).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.22 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.