Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:13:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šminka briše samopouzdanje  (Pročitano 9791 puta)
18. Dec 2009, 12:54:06
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Devojčice rano počinju sa ulepšavanjem
Šminka briše samopouzdanje
Autor: CDC/MA | Foto:Shutterstock | 17.12.2009. - 05:00

Devojčice između 12 i 15 godina češće koriste tečni puder, karmin i šminku za oči nego sve žene u proseku, pokazuje nemačko istraživanje „Potrošačka studija“. Prevedeno na jezik brojki, redovno se šminka 41 odsto svih žena, 47 devojčica između 12 i 15 godina i 62 odsto devojaka između 16 i 19 godina.

Mnogi roditelji sa pomešanim osećanjima gledaju na ovu pojavu. Kada mogu da dozvole devojčicama da se šminkaju?
„Deca predškolskog uzrasta isprobavaju šminku u vreme karnevala, kada saznaju da pomoću boje mogu da promene izgled. Šminkanje za njih znači preuzimanje određene uloge“, objašnjava Dagman fon Kram, autor knjige „Dečji bonton za roditelje“.
„Devojčice u proseku počinju da se šminkaju sa 12 godina. Na taj način sebe stavljaju u ulogu odrasle osobe, što im pruža osećanje slobode. To je potpuno u redu. Ali, ako je dete pod pritiskom da se ulepšava zato što to svi rade, onda to nije primereno“, objašnjava stručnjak.
Psiholog Volfgang Bergman iz Hanovera kritički je nastrojen prema ovoj pojavi. „Devojčice mlađe od 14 godina ne treba da se šminkaju. Ako prerano počnu da vode računa o svom izgledu, neće steći samopouzdanje, već će postati nesigurne i stalno će se preispitivati da li su dovoljno lepe.“
Dermatolozi upozoravaju da devojčice ne treba da preteruju sa upotrebom kozmetičkih preparata. „Svakodnevno šminkanje je nezdravo. Već u uzrastu od deset godina ponekad se javljaju akne, a redovnim korišćenjem dnevne kreme problemi mogu da se pogoršaju. U tom uzrastu koži nije potrebna dodatna masnoća i stvaraju se bubuljice“, kaže dr Gertraud Kremer, dermatolog iz Berlina. Kreme i losione sa dodatkom mirisa i konzervansa, kao što je alkohol, treba izbegavati.
„Ako šminkanje postane obaveza koju je nametnula sredina, majke treba da se umešaju“, upozorava Dagmar fon Kram. „Mnoge devojčice i ne slute kakve mogu biti posledice. One izazivaju suprotan pol, mada još nisu postale žene.“
Dajana Miler, vlasnica dečjeg salona „Noemi und Frends“ u Minhenu, kaže da nema ništa loše ako se devojčice diskretno šminkaju, jer one obožavaju da se doteruju. „Šminkamo ih tako da izgledaju prirodno: malo rumenila, sjaj za usne i senka. Nikada ne izađu nafrakane iz našeg salona.“
„Dozvoljavam svojoj trinaestogodišnjoj ćerki da se šminka za vreme raspusta“, kaže jedna nemačka majka, ali dodaje da tokom školske godine važe stroža pravila. „Najčešće koristim malo rumenila i maskaru“, kaže njena ćerka Vivijen.
Psiholog Bergman smatra da je podrška majke devojčicama veoma bitna. „Majka treba da pokaže ćerki kako da se diskretno našminka, ali ona bi to trebalo da radi samo u posebnim prilikama, a ne svakodnevno.“ Majkama koje nisu navikle da koriste šminku, Dagmar fon Kram savetuje da se oslone na stručnjake. „Poklonite ćerki mali kozmetički tretman koji će joj omogućiti da nauči kako da se neguje i šminka.“


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Samsung Galaxy S Advance
Nazalost, sve vise je mladih (i premladih) cura koje praktikuju redovnu full sminku (izvinjavam se ako takav izraz ne postoji u zenskoj kozmetici, ali nisam bas kompetentan za tu granu  Smile )

Mislim, u redu je ulepsati se za neku priliku, ukloniti neki nedostatak zbog koga se i same osecaju lose (bubuljica neka il' sta ti ja znam) Ali kada ce da ih krasi prirodna lepota i mladost ako ne sada?  Smile

Pobogu, imam drugarica, koje su u stanju da zakasne bilo gde, bilo kad (ma zivot/smrt situacija, nema veze) ali nece izaci bez sminke...

Danas je puder (bez preterivanja) postao zavisniji prah cak i od droge cini mi se...
Znam za slucajeve sa kojima sam ishao zajedno u skolu i kojima sam lice bez sminke video svega 2-3 puta...

Nezdravo je navikavati kozu na hemijska sredstva i preparate... sa aktivnom sminkom se pocinje tek tamo... kada za to stvarno bude bilo potrebe...

Mnogi ne shvataju da svaka sminka moze da prouzrukuje odredjene nus pojave... s tim, sto je koza mladja to je i osetljivija...

Sam puder ne daje kozi da dise za primer... ali ne... bolje rizikovati lice i zdravlje, nego dozvoliti sebi da budete vidjeni u drustvu sa par bubuljica (koje su u ovim godinama (tinejdzera) sasvim normalne)...

Kriti se iza sminke stvarno znaci graditi sebi samopouzdanje vestackim putem... I takva cura ce vecito ziveti u strahi sta ako je "njen dragi" vidi bez sminke... A kad tad ce morati da bude vidjena takva...
Umesto da lepo zna da se "njen dragi" zaljubio u nju zato sto tako prirodno izgleda pa da se eventualno nekim povodom dolepsa (kombinovani izraz  Smile ) ona pocinje od najboljeg pripremajuci ga za najgore... i sebe uostalom...

Znam takodje i dosta cura koje pate zbog ovog problema... ("strah" od hvatanje bez sminke)

Postedecu vas mog misljenja o solarijumima (koji su bili pravi hit ove godine zbog maturskog, pa cak i drugarskog (8. razred aman, deca) jer sam jos i tada citao teme bas ovde na bureku o stetnosti istih da bih to saznanje preneo drugaricama... ali avaj... "lepota nema cenu" (citat jedne od njih)...

Tako da sam odustao od toga...

Edit: Da ne pricamo koliko para obrnu ove kozmeticke industrije jer pobogu, samo se markirano ceni (sto sa jedne strane i jeste opravdano, jer bolje je uzimati, kad se vec uzima, kvalitetno nego neka neproverena ZLJ marka...) ali uzimajuci kvantitet kada se uzme kolicina koja se potrosi po prosecnoj curi... koja praktikuje redovnu smiknu... jos od "malih" nogu... samo na to ode pravo malo bogatstvo...

(i to jos ako se ne utrkuju jedna sa drugom o tome "koja sta ima od kozmetike" jer tek onda nastaju pravi troskovi)
« Poslednja izmena: 18. Dec 2009, 23:45:20 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


you should find what you love and let it kill you

Zodijak
Pol Žena
Poruke 5071
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Citat
Devojčice u proseku počinju da se šminkaju sa 12 godina.

Ma idi bre, sa 12 godina sam i dalje preskakala lastis, nisam ni znala za sminku  Smile Smile
IP sačuvana
social share
In every life we have some trouble
But when you worry you make it double
Don't worry — Be happy Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Ja se sjecam, prvi put se pocela sminkat sa 13, onda je vrhunac sminkanja bio sa 15 (tad je bio ovaj full sto prica dzobi, sjena, maskara, puder, vamo namo) i onda sam sa 16 usla u fazu kad mi je bilo previse mrsko da ustajem 15min ranije da se nasminkam i tad pocinje pad moje nasminkane krivulje.

Mislim da manje-vise sve djevojcice prolaze kroz te faze, kad je jaaaaaaako bitno da si nasminkan i tip top i onda dodje trenutak kad ili shvate da je to gubljenje vremena ili nastave da zive u zabludi   Smile

Ne treba praviti dramu od toga, svi u pubertetu imamo neke svoje bubice i svi pokusavamo nadomjestiti nedostatak samopouzdanja necim, pa jel to sminka, oblacenje, pravljenje budale od sebe .. Medjutim ako se to nastavi i u kasnijem dobu onda .. ni miki manojlovic ne moze da vam pomogne  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson w350
Evo ja imam 15 godina, ali sa 12 zaista nisam znala sta je sminka osim sto mi je majka s vremena na vreme davala da stavim njen karmin, jer mi to bilo zanimljivo, da mi usta budu drugacije boje.  Smile Ali neka maskara, ili senka - nema sanse.

Sad sa 15 se sminkam samo kad moram. Preko dana sam nenasminkana, kao rasprandus, ali mi se svidja tako, jer kad vidim sve one moje drugarice u skoli u 7 ujutru full nasminkane, ono mi zaista lose izgleda jer se vidi da je sminka stavljana na brzinu samo kolko da se stavi.

Kad se sminkam, stavljam maskaru, i sjaj i tolko od moje sminke.  Smile Nemam ti ja zivaca za sve te pudere i senke i karmine i ajlajnere i ostalo sto ide uz to. A i smatram da je sasvim dovoljno, moze i manje, jer sve je vec dovoljno lepo da se ne treba popravljati previse... Jebiga, imam dosta samopouzdanja...  Smile
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Imala sam situacije kada sam se full našminkana osećala kao gabor, i kada sam se bez trunke šminke (samo sa Labelom, njega imam uvek) osećala kao milion dolara.

Tako da, ne verujem da šminkom kompenzujem samopouzdanje, ali je koristim u minimalnim količinama (korektor, maskara, ponekad sivi kreon). Volim da se šminkam, žensko sam i tačka.  Smile
« Poslednja izmena: 19. Dec 2009, 01:26:21 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Жестоко против шминке! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N97
Mnogo vishe mi idu na testise one devojke, koje se ni malo ne shminkaju, od onih koje su namalterisane.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
To je pitanje ukusa, ali je mera bitna u svemu, tako i u šminkanju.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
osećala kao milion dolara.
Blago Romanu Abramoviču  Smile

Citat
Volim da se šminkam, žensko sam i tačka
To je taj argument  Smile

Ima ih jos  Smile
Citat
Kad sam u PMS-u ne znam sta radim pa mogu da cambam i galamim. Jebiga, to je jace od mene

Citat
Nije da volim bogatije muskarce ali zene su mali materijalisti

ontopic  Smile

Citat
Mnogi roditelji sa pomešanim osećanjima gledaju na ovu pojavu
Hehe. vidim sebe u ovoj situaciji. Bice tu dosta filozofiranja sta u stvari sminka predstavlja  Smile i cime ustvari treba privuci muskarca (vi sa poganim mislima, begajte sa teme  Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:13:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.