Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:17:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Robin Hud (2010)  (Pročitano 15949 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Bice da nismo... ti si verovatno gledala ovo, to je vec odlican film

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1042
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne znam cemu takva negativnost... ja volim istorijske drame... ako ima i akcije... odlicno... ali 2h nije previse... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ja sam rodjen negativan  Smile salim se, volim i ja istorijske drame, i sa akcijom, i da traju i preko 2 sata ako treba... ali ne kad su sve na isti kalup napravljen jos 50-ih, koji taj zanr bastini do danas... samo trazim malo originalnosti...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1042
mob
HTC One
Ma samo da ne ispadne njesra kao verzija sa Kostnerom i bice u redu

 Smile Smile Smile

Ne znam da li postoji dosadnije sranje od filma. Postoji... Waterworld... isto sa Kostnerom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Nisam od ljudi koji se raduje nečijem bankrotu ali to sa K.Kostnerom nije slučaj.Dobro je što ga je bankrot kom je bio uzrok Vodeni Svet (Waterworld) sprečio da snimi još nekoliko takvih filmova.U slučaju R.Skota sve sam više ubeđen da će ovo što nam nudi biti slično Carstvu Nebeskom.Naravno,sa drugim glumcima i još boljim i savršenijim specijalnim efektima koji bi trebalo da dobro prodaju film i tako  zadovolje sponzore.R.Skot je dobar reditelj ali samo dotle dok ne padne u iskušenje i dozvoli sponzorima da mu biraju glumce i diktiraju šta da radi.Nije on jedini čovek koji od reditelja postaje obična sponzoruša ali je svakako jedan od retkih talentovanih ljudi.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Gledajuci i ovaj drugi trejler jos uvek mi deluje mlako i ne vidim nista novo, ali videcemo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Žanr: akciona avantura
Trajanje: 140 min.
Premisa: Neispripovedana priča koja stoji iza legende

Glavne uloge:   
Rasel Krou (Russell Crowe), Kejt Blančet (Cate Blanchett), Vilijam Hart (William Hurt), Mark Strong (Mark Strong), Mark Adi (Mark Addy), Oskar Ajzak (Oscar Isaac), Deni Hjuston (Danny Huston), Maks fon Sidou (Max von Sydow), Metju Makfadjen (Matthew Macfadyen)



Scenario:   
Brajan Helgeland (Brian Helgeland)

Režija:   
Ridli Skot (Ridley Scott)



SINOPSIS

U Engleskoj 13. veka, Robin i njegova družina razbojnika suprotstavili su se korupciji u lokalnom selu i poveli bunu protiv krune koja će zauvek promeniti ravnotežu sile između kralja i njegovih podanika. I bilo da ga doživljavate kao odmetnika ili heroja, jedan čovek skromnog porekla postaće večni simbol slobode za svoj narod.

O FILMU

Oskarovac Rasel Krou ponovo se ujedinio s rediteljem blokbastera "Gladijator", filmskom legendom Ridlijem Skotom, kako bi snimili epsku akcionu avanturu "Robin Hud". Priča govori o legendarnoj figuri generacijama poznatoj pod imenom Robin Hud, čiji su podvizi istrajali u popularnoj mitologiji i raspaljivali maštu onih koji su delili njegov duh pravedništva i avanture.

"Robin Hud" prati život eksperta u streličarstvu, koji je ranije bio zainteresovan samo za samoodbranu, od služenja u vojsci kralja Ričarda u ratu protiv Francuza. Posle Ričardove smrti, Robin odlazi u Notingem, grad koji pati zbog korupcije despotskog šerifa i preteranih poreza, gde će se zaljubiti u smelu udovicu ledi Marion (oskarovka Kejt Blančet: "Avijatičar", "Elizabet"), ženu koja je skeptična prema identitetu i motivima ovog razbojnika iz šume. U nadi da će zadobiti ruku gospe Marion i da će spasti selo, Robin će sastaviti bandu čije se smrtonosne veštine mogu meriti samo s njihovom željom za životom.

Pošto im je zemlja oslabljena zbog decenija provedenih u ratu pod neuspešnom vladavinom novog kralja, Robin i njegova družina krenuće u još veću avanturu. Ovaj neočekivani heroj i njegovi saveznici daće sve od sebe da spreče da se njihova zemlja upusti u krvavi građanski rat i pokušaće da još jednom vrate slavu Engleskoj. Pored Rasela Kroua i Kejt Blančet u filmu igraju još i Vilijam Hart ("Dobri pastir", "Nasilnička prošlost"), Mark Strong ("Šerlok Holms"), Oskar Ajzak ("Če") i mnogi drugi.

Film je sniman na lokacijama u Engleskoj i Velsu, a radnja se dešava u periodu od smrti kralja Ričarda I 1199. godine do 1215. godine, kada je potpisana Magna Carta.

Priče o hrabrosti Robina Huda decenijama su bile deo engleske književnosti. A ono što je počelo kao usmena legenda završilo se kao scenario. Ovaj heroj je imao bogatu istoriju i na ekranu. Robin je bio prikazan u preko 30 značajnih filmova i televizijskih produkcija. U svim tim verzijama opisivan je ili kao obespravljen plemić ili, češće, kao darežljivi lopov koji krade od bogatih i daje siromašnima.

"Filmovi o herojima me inspirišu", kaže producent filma Brajan Grejzer. "Priča o Robinu Hudu mi je bila posebno primamljiva jer se radi o čoveku koji se bori za pravdu i ima veštinu i odlučnost da je sprovede". "U ovom našem filmu objašnjavamo ko su notingemski šerif, ledi Marion i njen svekar, kako funkcionišu severni delovi Engleske i baroni i kako je Engleska kontrolisana u to doba", nastavlja Grejzer. "Do kraja filma ćete takođe znati i ko je Robin. Kraj našeg filma je u stvari početak skoro svih ostalih filmova koji su snimani o ovoj temi".

Krou kaže da je bio oduševljen kada mu je bila ponuđena ova uloga jer je još od detinjstva bio veliki fan ovog odmetnika. Međutim, pristao je da igra u filmu uz jedan uslov: "Rekao sam da ću pristati da snimam Robina Huda, ali samo ako budu imali novi pristup priči, kaže Rasel Krou. "Ovo je jedna od priča koja se najduže održala u engleskom jeziku", nastavlja glumac. "To zaslužuje da joj se pristupi s poštovanjem. Smatrao sam da, ako planiramo da oživimo Robina Huda, moramo to da učinimo tako kao da je sve ono što smo dosad znali o ovoj legendi bilo razumljiva greška. Mora biti drugačije od svega dosad viđenog. Uzmite kao primer Robina i Malog Džona, koji se ne slažu od prvog trenutka. Kad ih mi prvi put vidimo zajedno, oni su već u nekoj svađi. Ali ona se ne odigrava na balvanu pored potoka, kao što je već viđeno sto puta. Mi smo redefinisali vreme i promenili vremenski tok priče".

Krou i Grejzer su se okrenuli jedinoj osobi koja bi mogla da se izbori s ovakvim filmom, Ridliju Skotu. Grejzer kaže: "Bio mu je potreban reditelj koji ume da se snađe s filmovima epskih razmera, neko ko prihvata njegovu autentičnost, ko je zainteresovan za ambijent, vreme, političke i istorijske događaje koji su se dešavali u to doba. Želeo sam da shvati koliko je brutalno to vreme bilo i da napravi 'gladijatorsku' verziju Robina Huda, a samo Ridli Skot ume to vizuelno da izrazi na najuzbudljiviji i najupečatljiviji način".

Filmadžije su delile istu viziju: hteli su da istraže kako je skroman čovek postao šampion naroda, a odgovor su pronašli u tome da ispričaju njegovu priču u okviru jednog specifičnog istorijskog konteksta. Grejzer objašnjava: "Želeli smo da obuhvatimo i političke i istorijske činjenice tog doba: Engleska je bila bankrot, pretila joj je opasnosti od građanskog rata i rata s Francuskom, a njome je vladao nesposobni kralj Džon. S takvom pozadinom mogli smo da istražimo poreklo priče kako je Robin Hud postao to što jeste".

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 48
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1064
Film koji je otvorio ovogodišnji kanski festival stigao je i u naše bioskope. Kolaboracija Ridley Scotta i Rusell Crowe-a u prošlosti donosila nam je isključivo dobre filmove (Gladiator, Body of Lies ) sa nesrećnim izuzetkom „Dobre godine“ iz 2006. godine.

Njihovo najnovije ostvarenje kao što mu i samo ime kaže je priča o čuvenom Engleskom banditu Robin Hudu koji krade od bogatih i daje siromašnima. Dakle Robin Longstride se vraća u Englesku nakon krstaških pohoda i nalazi svoju zemlju u stanju totalnog rasula. Porezi stalno rastu, posla nema a svi muškarci su ili poginuli u ratu ili su se vratili fizički i psihički oštećeni. Uz sve ostale probleme, Francuski kralj Filip planira invaziju na Englesku.
Odmah da kažem ova najnovija verzija Robin Huda je veoma dobra. Kažem najnovija, jer je Robin Hood doživeo nebrojeno mnogo i igranih i crtanih izdanja a do dana današnjeg za najbolju važi verzija iz 1938e godine. Kada imate dvojcu gorepomenutih autora koji su stali iza filma kao glavni glumac, režiser, ali i kao producenti shvatate da je to jedan projekat u koji je uloženo mnogo rada i truda. Svakako zbog njihovog renomea imali su i obavezu da proizvedu nešto zaista kvalitetno i što će opravdati očekivanja.

Po mom skromnom mišljenju, očekivanja su ispunjena. Film je veoma kvalitetan. Ridley Scot se, iako davno potvrđen kao vrhunski režiser, dokazao još jednom. Sa vizuelne strane nema nikakvih zamerki, sve izgleda sjajno od detalja kao što je dizajn kostima pa sve do masovne bitke na kraju filma. I gluma je dobra, iako se od oskarovaca (Kate Blanchett, Rusell Crowe) vrhunski odigrane uloge uvek očekuju. Ističu se i epizodisti, naročito Kevin Durand koji igra Malog Dzona.

Uz sve svoje vrline kojih ima podosta, Robin Hood ima i određenu dozu humora koja se retko, ali veoma efektivno pojavljuje. Sada kada je film izašao, neizbežno je njegovo poređenje sa Gladiatorom. Dve slične priče isti reditelj i isti glavni glumac.... Meni lično Gladiator je ipak bolji ali na svakome je da oceni za sebe.
Robin Hood je trenutno najbolji film od celokupne ponude u našim bioskopima tako da ako ste već rešili da idete u bioskop ovih dana ovo je pravi izbor za vas!

Izvor www.samozamlade.com
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Gledao u koloseju u punoj sali, film je vise istorijska prica nego ona koju svi znamo, o neustrasivom Robinu od Lokslija, borcu protiv nepravde. Nije los, mada meni licno malo dosadan.. Gluma je odlicna, nema sta.
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3310
Лоше превише лоше за такву легенду...но добро,нећемо расправљати о укусима.Довољно је само ово погледати  Smile

IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:17:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.