Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:09:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 10 godina od Tuđmanove smrti  (Pročitano 12450 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 973
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Tuđman nije ustaša. U 2. svjetskom ratu bio je antifašistički borac, partizan. Bio je najmalđi Titov general, i istaknuti borac protiv ustaša i NDH. Zajedno se s Titom borio protiv okupatorske NDH. Ono što je NDH bila za vrijeme 2. svjetskog rata, to je 90.-ih bila RSK. S Tuđmanom poražene su obje paradržavne tvorevine. O tome da je Tuđman bio istovremeno i istaknuti borac protiv fašističke ideje velike Srbiej da i ne spominjem. U svakom slučaju antifašist je.


Ono na Brionima nije on pricao, jel?


P.S.
Bez spama, molicu...

Što je pričao na Brijunima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
„Rata ne bi bilo da ga Hrvatska nije željela. Ali mi smo ocijenili da samo ratom možemo izboriti samostalnost Hrvatske. Zbog toga smo formirali oružane jedinice“. Ovaj citat iz govora hrvatskog vrhovnika na Jelačićevom trgu u Zagrebu 29. maja 1992. godine, jedna je od retkih istina koje je izgovorio veliki majstor laži, manipulacija i krivotvorenja istorijskih ćinjenica.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 973
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
„Rata ne bi bilo da ga Hrvatska nije željela. Ali mi smo ocijenili da samo ratom možemo izboriti samostalnost Hrvatske. Zbog toga smo formirali oružane jedinice“. Ovaj citat iz govora hrvatskog vrhovnika na Jelačićevom trgu u Zagrebu 29. maja 1992. godine, jedna je od retkih istina koje je izgovorio veliki majstor laži, manipulacija i krivotvorenja istorijskih ćinjenica.

Hrvatomrzac si, to je vidljivo iz aviona. Tuđman to nikad nije rekao, Hrvatskoj je rat bio nametnut. To zna cijeli svijet, osim vas.

P.S. Evo što je Tuđman rekao na Brijunima:
http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJALI/RATNI%20DOKUMENTI/TUDJMAN%20GOVORI%20I%20INTERVJUI%201990.-1998/90.pdf
« Poslednja izmena: 10. Dec 2009, 23:29:23 od 2772 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
pOsto mi obrisaste post...Njofra je bio jedan divan covek,dokazani Srboljubac,intelehtualac,genije,mirotvorac,dusa bre od coveka... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
LG Nexus 5
Što je pričao na Brijunima?


Za srbe i za njihov nestanak?

To je verovatno u nekom drugom tomu...



pOsto mi obrisaste post...Njofra je bio jedan divan covek,dokazani Srboljubac,intelehtualac,genije,mirotvorac,dusa bre od coveka... Smile Smile Smile

Blablaonica i offtopic carstvo su ko stvoreni za postove sa idiotskim smajlicima koji se nastavljaju jedan za drugim i tako kilometrima...  Smile
« Poslednja izmena: 10. Dec 2009, 23:35:02 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Što je pričao na Brijunima?


Za srbe i za njihov nestanak?

To je verovatno u nekom drugom tomu...



pOsto mi obrisaste post...Njofra je bio jedan divan covek,dokazani Srboljubac,intelehtualac,genije,mirotvorac,dusa bre od coveka... Smile Smile Smile

Blablaonica i offtopic carstvo su ko stvoreni za postove sa idiotskim smajlicima koji se nastavljaju jedan za drugim i tako kilometrima...  Smile
    Cool,man...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Hrvatomrzac si, to je vidljivo iz aviona. Tuđman to nikad nije rekao, Hrvatskoj je rat bio nametnut. To zna cijeli svijet, osim vas.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moze biti da si u pravu:








   
Šta je Tuđman rekao pred Oluju    Citiraj ovaj komentar:
Zagreb -- Hrvatska televizija ekskluzivno objavila tonske snimke sa sastanka vojnog i političkog vrha Hrvatske pred Oluju.

Franjo Tuđman
Reč je o najvažnijim delovima ključnog sastanka vrha Hrvatske održanog 31. jula 1995. na Brionima, uoči akcije Oluja. Neki od objavljenih delova osnov su haških optužnica protiv hrvatskih generala Ante Gotovine, Ivana Čermaka i Mladena Markača i uzimaju se kao dokaz za tezu o zločinačkom poduhvatu zarad progona srpskog stanovništva.

"Rešiti, na koji način rešiti? To je tema današnje rasprave. Da nanesemo takve udarce da Srbi praktično nestanu, odnosno da ono što nećemo odmah zahvatiti, da može da kapitulira u nekoliko dana", rekao je tada predsednik Hrvatske Franjo Tuđman.

To je rečenica koju haško tužilaštvo uzima za dokaz o postojanju namere da se izvrši etničko čišćenje, dok novinar HTV-a tumači da je to zato što tužilaštvo u optužnici citira Tuđmana samo do dela da "Srbi praktično nestanu", iako se, kako navodi HTV, iz nastavka rečenice vidi da je tu reč o srpskim vojnima snagama, a ne srpskom stanovništvu.

"Prema tome, nije nam glavna zadaća Bihać, nego je nanošenje na nekoliko pravaca takvih udara da se srpske snage više ne mogu oporaviti, nego da moraju kapitulirati", rekao je zatim Tuđman.

"Prema tome, treba predviđeti i neke snage koje će izravno djelovati prema Kninu, a osobito... Gospodo, prisjetite se koliko je hrvatskih mjesta i gradova razoreno, u Kninu još nije danas tako…", nastavlja Tuđman.

Na to je odgovorio Gotovina. "Predsedniče, u ovom trenutku mi kompletno s našom tehnikom kontroliramo Knin. Nije uopće to... ako je zapoved udar na Knin, mi ga za nekoliko sati rušimo kompletno".

Zatim se raspravlja o taktici i Tuđman govori o načinu odlaska ljudi iz te oblasti.

"S tim što sam rekao, i ovo što smo kazali, da im ovdje treba dati izlaz, da mogu... jer to je važno da i ti civili pođu, pa će onda i vojska i tako da kad kolone podju, to djeluje psihološki jedni na druge", rekao je Tuđman.

Tuđman je generalima rekao, kako prenosi novinar HTV-a, da Hrvatska za akciju ima podršku Nemačke i NATO-a.

Tuđman: Imamo i naklonost SAD, ali do određene granice, ako ćete, gospodo, izvršiti na profesionalan način, kao što ste izvršili u Zapadnoj Slavoniji, u roku od nekoliko dana, to znači, molim, tri-četiri dana, maksimum osam dana.

Ministar odbrane Gojko Šušak: Gotovina, Markač, vremenski koliko do vašeg spajanja?

Gotovina: Poslije mene je potrebno četiri dana sa dvije strane.

Markač: Osam do devet dana sve skupa, ako general Gotovina ima četiri dana rada. Znači, da se spusti, da napravi tu operaciju, mi smo predvidjeli četiri dana da bismo došli ispred Gračaca.

Tuđman: Čekaj, to nije osam dana, nego treba istovremeno poći, to znači za četiri dana.

Pojedini delovi razgovora koje je prenela Hrvatska televizija odnose se na taktiku kako putem medijskih igara pospešiti odlazak srpskih civila, što haško tužilaštvo uzima kao dokaz za planirano entičko čišćenje u akciji Oluja.

Tuđman: Jedan letak ovako, znači: opće rasulo, pobeda hrvatske vojske uz podršku svijeta itd. "Srbi, vi se već povlačite preko" itd, "a mi vas pozivamo da se ne trebate povlačiti, mi vam jamčimo"... Znači, na taj način im dati put, a jamčiti tobože građanska prava (osmeh) itd.

Gojko Šušak: Ići s letkom, ali ga baciti među njih. Sam njegov osjećaj da si ti uspio biti nad njime, baciti mu ga, to je nešto izazvalo.

Tuđman: Slažem se, to isto dokazuje našu snagu. Dobro, ići ćemo s time.

Snimke je nabavio novinar HTV-a Josip Šarić, a Državno tužilaštvo Hrvatske ranije je potvrdilo da su snimci autentični.

Kako navodi novinar HTV-a, sastanak 31. jula trajao je 110 minuta, završio se u 12.40, a četiri dana kasnije počinje operacija Oluja.

Transkripte je pre nekoliko godina Haškom sudu na zahtev njegovog tuzilaštva predao današnji predsednik Hrvatske Stjepan Mesić jer su dokumenta čuvana u arhivi predsedničke kancelarije.

Procenjuje se da je u Oluji stradalo najmanje 1500 Srba, a da je prognano više desetina hiljada ljudi. Njihova imovina je uništavana kao garancija da se oni nikada neće vratiti.

Pred Haškim tribunalom za ovaj zločin sudi se generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču i Ivanu Čermaku, koji nije prisustvovao ovom sastanku.


Ovo ti HTV a ne moja kancona o toboze Tudjmanovim rijecima.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
LG Nexus 5
"Da nanesemo takve udarce da Srbi praktično nestanu, odnosno da ono što nećemo odmah zahvatiti, da može da kapitulira u nekoliko dana"

Jel ovo bese Hitlerova definicija blickriga?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64

Tuđman: Jedan letak ovako, znači: opće rasulo, pobeda hrvatske vojske uz podršku svijeta itd. "Srbi, vi se već povlačite preko" itd, "a mi vas pozivamo da se ne trebate povlačiti, mi vam jamčimo"... Znači, na taj način im dati put, a jamčiti tobože građanska prava (osmeh)
IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:09:03
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.