Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:01:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ima li podele u crkvi?  (Pročitano 24549 puta)
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Nokia 
Подсећање: Владика Лаврентије: "Чак и далај- лама да дође, ми бисмо га прихватили оберучке"
    
Wednesday, 14 April 2010
ДАЛАЈ ЛАМА ПИСАО ТАЧИЈУ

11. април 2010. 18:56 > 18:58

        Премијер Косова Хашим Тачи добио је писмо подршке од тибетског духовног лидера Далаи Ламе.

        "Са интересовањем и са надом пратио сам последње догађаје на Балкану. Срећан сам што се ситуација тамо много побољшала и са постизањем независности Косова. Сада изгледа да је регион много мирнији", рекао је Далаи Лама у свом писму, саопштено је данас из канцеларије премијера Косова.
Далаи Лама је додао да се "моли да демократска држава Косова у којој живе у миру разне заједнице буде модел који ће и други следити".

Током фебруара ове године, пред другу годишњицу проглашења независности Косова, у школама Косова је организовано такмичење у цртању и набољи радови су уз поздравно писмо премијера Хашија Тачија симболично послати разним светским лидерима.

Писмо Далаи Ламе је одговор на акцију ученика Косова и поздравно писмо премијера Косова од 17. Фебруара.

(Бета)

http://www.mondo.rs/s166316/Srbija/Dalaj_Lama_pisao_Taciju.html

+++

ШТА ЈЕ О ДАЛАЈ ЛАМИ РЕКАО ВЛАДИКА ШАБАЧКИ ЛАВРЕНТИЈЕ У ИНТЕРВЈУУ ДНЕВНОМ ЛИСТУ „КУРИР“ 3. АПРИЛА 2010.:

>>ПРИХВАТАМО ДОЛАЗАК И ПАПЕ БЕНЕДИКТА И ДАЛАЈ-ЛАМЕ

 ...Значи, Црква нема ништа против доласка папе?

- Црква би драге воље прихватила да дође папа. Чак и далај-лама да дође, ми бисмо га прихватили оберучке. Али, наш народ, посебно онај у западним крајевима, који су усташе завиле у црно, наљутио би се на мајку цркву. Ипак, не можемо ми целог живота ићи леђима у будућност. То мора једном да се заврши<</.../

ЦЕО ИНТЕРВЈУ ВЛАДИКЕ ЛАВРЕНТИЈА ДНЕВНОМ ЛИСТУ „КУРИР“ МОЖЕ СЕ ПРОЧИТАТИ НА:

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-03-04-2010/patrijarh-je-realan-covek
-----------------------------
Пренето са...
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ето. Ја сам говорио да будисти данас све раде само да се додворе и промовишу западу. Било ми је необично и што мијењају изворно учење само да би се више промовисали "духовним нерелигиозним" западњацима. Супротно принципима хиндуизма, гдје је такво понашање недопустиво.         
« Poslednja izmena: 15. Apr 2010, 01:40:21 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
znaci i lavrentije ode u materinu...

« Poslednja izmena: 15. Apr 2010, 01:50:08 od S Baldrick »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
Nokia 
Kome smeta vladika Konstantin?

Mediji juče objavili da je povod za navodnu smenu sukob sa Crkvenom opštinom u Berlinu, ali izvori “Vesti” tvrde da na nedavnom Saboru SPC nije bilo ni reči o tome

+++

Nakon prekjučerašnjeg postavljenja mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija Radovića za administratora Eparhije raško-prizrenske, izvor blizak Patrijaršiji rekao je, kako su juče preneli pojedini beogradski mediji, “da će doći do promena i u eparhiji u Berlinu, gde će, zbog verovatnih nepravilnosti, vladika Irinej zameniti episkopa Konstantina”. Nije, međutim, precizirano o kom Irineju je reč budući da, pored patrijarha srpskog, isto monaško ime nose vladike bački Bulović i australijsko-novozelandski Dobrijević.

Kako “Vesti” nezvanično saznaju, u utorak je u berlinskoj parohiji boravila delegacija SPC, formirana sa zadatkom da reši sukob između vladike Konstantina i crkvenog Odbora u Berlinu, koji postoji već duže vreme. U međuvremenu su procurile nepotvrđene informacije po kojima je, po jednoj verziji, Sinod razrešio vladiku Konstantina sa mesta episkopa Eparhije srednjoevropske, a po drugoj su mu oduzete nadležnosti za berlinsku parohiju.

Predsednik crkvenog odbora u Berlinu Dragan Mitrovski juče u telefonskom razgovoru nije želeo da komentariše glasine o razrešenju vladike Konstantina, kako je rekao “radi očuvanja ugleda, reda i poretka SPC” i uputio nas da odgovor potražimo u eparhijskoj informativnoj službi. Ni vladika Konstantin se nije javljao na pozive koje smo, radi komentara, upućivali na njegov mobilni telefon. U eparhiji nam je rečeno da je vladika na putu u Austriji.

U visokim crkvenim krugovima bliskim vladici Konstantinu smatraju da je reč o “neslanoj šali” ili se “zbog eventualnog zadovoljenja nečijih ambicija radi o testiranju crkvene i svetovne javnosti u Konstantinovoj eparhiji, na mogućnost promene episkopa”.

Među nekim vladikama, koji su učestvovali na nedavno održanom zasedanju Svetog arhijerejskog sabora, najvišeg tela SPC, može se čuti da na crkvenoj skupštini “zvanično nije raspravljano o Eparhiji srednjoevropskoj niti je bilo reči o smeni ili suspenziji vladike Konstantina”.

- Jedino je u okviru rasprave o problemima u Eparhiji raško-prizrenskoj jedan od episkopa iz Srbije pomenuo da ima problema i u srednjoevropskoj eparhiji, ali mu je odgovoreno da brine o svojoj, a ne o tuđoj kući. Na tome se završilo. Uostalom ni u zvaničnom saborskom saopštenju nema ni slova o Eparhiji srednjoevropskoj - kaže za “Vesti” jedan od učesnika nedavno završenog arhijerejskog sabora.

Ništa od podele

Ranije je, u kontekstu, arondacija i podela velikih eparhija SPC na manje od kojih bi svaka imala do 300.000 vernika, nezvanično pominjana mogućnost da Eparhija srednjoevropska bude podeljena na najmanje dve eparhije od kojih bi jedna obuhvatala Nemačku, a druga Austriju i Švajcarsku, s tim što bi Konstantin ostao u Nemačkoj, a novi episkop postavljen na novoformiranu eparhiju. Međutim, vladika Konstantin je tada za “Vesti” rekao da on za Sabor nije uputio predlog podele svoje eparhije.

22. 05. 2010. 00:00h | R. L. - B. B.

Пренето са...
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.55
mob
Nokia 
THE AGE OF AQUARIUS

„Пиће за младиће, банку за игранку,

а свет нек пропадне, није нека штета“

Здравко Чолић


      Како бисмо наше цењене посетиоце макар делимично упознали са оним са чиме се уредништво нашег сајта свакодневно суочава, пренећемо писмо које смо данас добили од једног брата – NEW AGE православца, у коме нас је на  „фин“ и „уљудан“ начин назвао мајмунима, чиме је дао свој допринос афирмацији Дарвинове теорије еволуције, показујући тиме, такође, како изгледају плодови новотарија уведених  у СПЦ, чије је извориште у „многомудрој“ догматици Јована Зизиуласа коју на  Богословском факултету у Београду предаје епископ браничевски Игњатије Мидић. Када бисмо ми, правоверни, имали радио станицу „Слово љубве“, или неку сличну, онда бисмо специјално за овог брата пустили песму “Let the Sunshine in” из мјузикла „Коса“.
       
         Пошто брат у свом писму са велим одушевљењем говори о „торженствености“ славе у Требињу (због окупљања тридесетак хиљада људи), верујемо да ће читаоци уочити извесну разлику између радостотворног плача који је Св. Серафима Саровског довео до усклика „Радости моја, Христос воскресе“, и радости изазване концертом Горана Бреговића на слави града Требања о Преображењу 2008, када је владика Григорије скупа са славним рокером окупио на десетине хиљада заинтересованих.
Писмо овог „Византинца“ доносимо аутентично (без лектурисања) и у целости, укључујући и неколико фотографија које нам је послао.

Уредништво

 + + +

Чарлс Дарвин је био у праву кад је рекао да је човек постао од мајмуна а то се види у вашим текстовима.

Био сам и у Херцеговини, и на Косову за време Владике Артемија а и сад на дани Краљице Јелене и манастиру Градац.

У Грачаници сам затекао прошле године пијану монахињу, несређену порту, трпезарију у хаосу што је показало који дух влада тамо. Затим су ми рекли да им је неки човек умро од алкохола тамо. Заплакао сам због тужне слике коју сам видео.

У прелепом Тврдошу и манастиру Петра и Павла сам био са породицоми затекао једну радост и лепоту. Тамо на Преображење у Требињу буде 30 хиљада људи. У манастир Градац сам за дане Краљице Јелене са мојим појцима са којима певам византијско појање певао на Литургији и била је тyакође неописива радост. Монахиње су нас једва пустиле да идемо.

Што се тиче монахиња које играју фудбал послаћу вам слику са мојим сином како играју и видећете радост на његовом лицу а не тугу у очима кад човек оде у Црну Реку, Грачаницу или неки такав сличан манастир. Ето то је саблазан, где нема радости. А много сте је? вала својим писањима и шкработинама изазвали ових дана. Добро размислите шта радите да не бисте ви били они који праве саблазан и да не важе оне Христове речи: Ако неко саблазни неке од ових малих, боље му је да обеси воденички камен о врат и да скочи у воду.

Опростите можда баш нисам добро цитирао Господа али схватићете поруку.

Свако Добро од Господа жели вам Зоран ... (презиме смо изоставили, но уколико брат Зоран буде то захтевао објавићемо и његово презиме – прим. „Борба за веру“).

--

ICXC-HIKA!!!


http://borbazaveru.info/content/view/2460/1/

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

kod grigorija.jpg
(72.33 KB, 450x338)
kod pape.jpg
(32.4 KB, 425x275)
Eparhija RaskoPrizrenska.jpg
(60.74 KB, 600x450)
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung 
Ето. Ја сам говорио да будисти данас све раде само да се додворе и промовишу западу. Било ми је необично и што мијењају изворно учење само да би се више промовисали "духовним нерелигиозним" западњацима. Супротно принципима хиндуизма, гдје је такво понашање недопустиво.         

Рецимо да је тибетански будизам само једна грана будизма, као и да је Далај-лама ауторитет врло малом броју будиста.

Ламаизму припадају Тибет, Бутан, Монголија и неколико аутономних области у Русији, врло слабо насељене, као уосталом и ове претходно наведене државе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ето. Ја сам говорио да будисти данас све раде само да се додворе и промовишу западу. Било ми је необично и што мијењају изворно учење само да би се више промовисали "духовним нерелигиозним" западњацима. Супротно принципима хиндуизма, гдје је такво понашање недопустиво.         

Рецимо да је тибетански будизам само једна грана будизма, као и да је Далај-лама ауторитет врло малом броју будиста.

Ламаизму припадају Тибет, Бутан, Монголија и неколико аутономних области у Русији, врло слабо насељене, као уосталом и ове претходно наведене државе.


Није само ствар у Далај Лами. Циљна група свих будистичких писаца (људи који су писали књиге о будизму) јесу духовно "не-религиозни", односно агностици. Да би се њима додоврили модификују оргиналну религиозну мисао. То са ради да информација буде што примамљиијиа. Укус и мирис онога што се презентује је најважнији. То се добија избацивањем религиозних појмова, који могу да буду одбојну публици за коју се такви ставови промовишу.   
« Poslednja izmena: 16. Jun 2010, 03:43:22 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Bosch ima centrifugu
A sta su to po tebi "religiozni pojmovi"??? Da li je neophodno verovati u krst ili polumesec da bi covek bio religiozan. Budisti imaju samo jedan cilj - smanjenje patnje - pojam boga ili bilo cega drugoga su upravo modeli zarobljavanja naseg uma i produbljavanja te patnje. Koja je svrha verovanja u umno krerirane pojmove koje srecemo u religioznim ucenjima???

Dalaj Lama je prevashodno politicar koji se bori za nezavisnost sopstvene zemlje ili ideje te zemlje, od Kine. Ta njegova ideja je upravo ono sto ga drzi zarobljenim i odvojenim od istinskog Budinog uma. Biti za ili protiv Kosova, biti za ili protiv nezavisnosti i Kine - su upravo umne zamle kojima sebe drzimo zarobljenim u ovom svetu.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Dalaj Lama je prevashodno politicar koji se bori za nezavisnost sopstvene zemlje ili ideje te zemlje, od Kine.

А биће у бољем положају да то уради тако што призна Косово. Шта он уопште зна шта се на Косову дешавало? Само понавља декларативну паролу западних моћника. 


Dalaj Lama je prevashodno politicar koji se bori za nezavisnost sopstvene zemlje ili ideje te zemlje, od Kine. Ta njegova ideja je upravo ono sto ga drzi zarobljenim i odvojenim od istinskog Budinog uma. Biti za ili protiv Kosova, biti za ili protiv nezavisnosti i Kine - su upravo umne zamle kojima sebe drzimo zarobljenim u ovom svetu.
 

Бити за или против...  Smile Па како би ти водио Србију да те поставе за председника државе? Сигурно би се обратио јавности са паролом да ништа није битно па чак ни то да ли ће ти људи имати сутра шта да једу.
« Poslednja izmena: 16. Jun 2010, 18:17:06 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Nokia 
Аутокефалност је могућа уз божју помоћ


ПОДГОРИЦА – Митрополит црногорско-приморски Амфилохије допустио је могућност обнове аутокефалности Митрополије црногорско-приморске, али, како је рекао, уз божју помоћ.

Подгорички листови данас преносе речи митрополита Амфилохија са јучерашњег скупа Међународног фонда православних народа у Будви, да разматрање питања аутокефалности „није страно православљу”.

„Све може бити решено уз божју помоћ, али само сагласно потребама цркве, никако државе”, рекао је Амфилохије, реагујући на недавну изјаву црногорског премијера Мила Ђукановића да ће бити обновљена аутокефалност Црногорске православне цркве (ЦПЦ).

Према речима Амфилохија, „када би било речи о повратку аутокефалности, онда би то била аутокефалност Цетињско-приморске митрополије, а не такозване ЦПЦ”.

Митрополит Амфилохије, ипак, обнову аутокефалности ЦПЦ условио је повратком краљевине у Црну Гору и прихватањем православља као државне религије.

Он је казао да „прво треба вратити краљевину, па ће црква размислити о повратку аутокефалности”.

Митрополит ЦПЦ Михаило је, такође, реагујући на изјаву Ђукановића, позвао црногорску власт да обнови ЦПЦ, јер је то, како је објаснио, део културног наслеђа Црне Горе.

Митрополит Михаило је, поводом 90. годишњице укидања аутокефалности ЦПЦ, рекао да та црква „нема инфраструктуру” за обнову, али да има „нешто што се не може победити, а то је бескрајна љубав према домовини”.

Краљ Александар Карађорђевић је 18. јуна 1920. године донео декрет којим је укинута ЦПЦ, а на простору Црне Горе успостављена српска патријаршија.

ЦПЦ, чија је аутокефалност била призната Уставом Црне Горе од 1905. године, обновљена је пре 17 година.

Ђукановић је прошлог уторка, у интервјуу Радију Црне Горе, рекао да је неправедно укинута аутокефалност ЦПЦ и да ће бити обновљена, али да то није посао државе и да треба бити стрпљив.

www.politika.rs
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:01:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.192 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.