Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Program za smanjivanje audio shuma na video klipu?  (Pročitano 1648 puta)
08. Dec 2009, 00:32:03
Ucesnik diskusija

drzim vodu kad majstori odu!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Koji program bih mogao da iskoristim da smanjim sum (audio) na klipu u mpeg2 formatu dobijenom od vhs-a?
A pri tom je i zvuk slabiji... znaci pojacam zvuk, smanjim sum?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
ја бих то урадио овако
- Прво ти треба неки програм да ти претвори то у .avi , да би могао лепо да радиш у другом програму, дакле Super, бесплатан...
-Дакле следи програм, VirtualDub, са њим можеш да извучеш аудио из видеа, погледај овај Линк
то јест овако
Citat
load the movie
Streams menu, select 'Stream list', in my test movie I see 1 audio stream, 'Source: Input AVI file' in 'Microsoft PCM Format'.
Select the stream, click 'Save WAV', wait for a few minutes whilst it extracts the audio
Now you have a .wav file, it could be quite large, it contains all the audio of the movie

-Кад имаш аудио, онда покушаш нешто да урадиш са SoundForge, или нешто бесплатно, AudaCity, значи, пробаш са неким од ова два софтвера, којима је специјалност едит звука, да то средиш маклимално, кад завршиш, лепо сачуваш .wav фајл...
И на крају, овај .wav , вратиш у Дуб, овако :

Citat
Assumption - you have loaded a movie and it has an audio track that needs replacing, you also have a new audio track of equal length to act as replacement
'Streams', 'Stream list', select the original audio stream and hit Delete (or press the Disable button), this marks the audio stream with a cross-hatch pattern indicating that it is deactivated
Use the Add button to load in a new MP3, it needs to be the same length as the original audio stream
To save, we don't want to process the video stream, just the audio stream, so under 'Video' select 'Direct Stream Copy'
Under 'File' select 'Save as...', confirm that 'Video mode' is set to 'Direct stream copy', press Save, let VirtualDubMod work for a while
Play the video back inside a video player and confirm that you have the new audio track

То чување а крају.... то ће трајати мање од 5 минута, за фајл од 700MB, за већи дуже, мада то зависи од твоје конфигурације.... мени рецимо кад спојим два дела филма, и један, и ставим тако да чува одради за неких 7-10 минута....

Дакле нисам експерт, вероватно постоје лакши начини, али ја бих то тако одрадио  Smile
сви програми које сам ти препоручио су одлични, и увек се може десити да ти затребају, добро их је имати  Smile

ала сам се расписао, ко да пишем састав  Smile
« Poslednja izmena: 08. Dec 2009, 01:22:53 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
Citat
ала сам се расписао, ко да пишем састав

vrlo dobar (4+)



 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
џабе мени мој састав, када човека још нема  Smile

дакле друже јави се, и реци јеси ли нешто успео да одрадиш, немој да тема стоји овако, нема и други које ово занима виде како делује у пракси....

Заборавих да кажем за сам едит звука, са ова два софтвера, то јест једним од њих, у зависности од тога да ли желиш да платиш или не, ћеш морати мало да се намучиш, не знам колико траје тај видео, али шум је сигрурно негде већи негде мањи, онда треба да се појачају само одређени делови, јер су тихи, и то све вероватно периодично и насумично, као код сваког старог VHS-a, дакле што се жаргонски каже...
Citat
Мораћеш мало да загрејеш столицу

 Smile , ето толико, па ти се јави  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

drzim vodu kad majstori odu!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
evo mene....
juce sam skidao programe, gomilu njih i neke sto nisu ovde navedeni. pa sam avidemux-om (ukljucio neke filtere) prebacivao mpeg2 u avi i dobio vrlo los rezultat, zvuk kasni... taj potez mi je oduzeo 3 sata, znaci jos uvek sam na prvom koraku. imam i super ali ga ja koristim za mob, probacu sa autoGK da prodjem ovaj prvi korak.
e da, hvala na trudu!!!  Smile  ekstra ste brzi za razliku od drugih foruma gde sam nekad davno gostovao...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

drzim vodu kad majstori odu!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
evo ovako, da se raspisem.. hvala Gagikju Smile
1. autoGK-om prebacio u avi, tako sto sam obelezio kvalitet na 90% i dobio avi priblizne velicine kao mpeg2 ali i kvaliteta.
2. Virtualdub-om izvukao zvuk.
3. Audacity-em obelezio na delu od 3,4,5.. sekunde shum i onda ocistio ceo fajl. Ostao je neki novi, gotovo neprimetan shum, ali sva ostala eksperimentisanja i filteri su mi ubili standardan zvuk (mlatio se sat vremena sa filterima, neki koncert Grcke muzz). Sto se kaze najprostije je i najbolje (ne treba preterivati sa filterima). Kad je nestao shum pravi zvuk je dosao do izrazaja.
4. Opet virtualdub i spajanje (e da, kada snimate zvuk u audacity u wav - prvobitni fajl od 120mb mi je posle filtriranja postao fajl od 1+gb; tako da uz audacity skinete lame mp3 dodatak i onda audacity snima direktno u mp3 i smanji fajl na 70mb - ovim postupkom dobijete mesta da kvalitetnije obradite video snimak)
5. Probao avidemux-om da ga propustim kroz filtere da poboljsam video ali mi brlja nesto, tako da sam ubacio u nero vision. U startu izabrati make dvd video, a u more, pa video optionspodesiti pal i encoding mode na 2pass. Tako da mi je nero iscistio sliku i prosvetlio, inace mozete da napravite chaptere, menije...

I jos nesto, ovo vremenski ubija-znaci (verovatno zavisi i do kompa)
1. 3 do 4 sata
2. 10min
3. 10min (po filteru)
4. 10 min
5. 3 sata
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ne znam kada cu da odem i drago mi je zbog toga

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 340
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung L700
ako hoces da gledas skini  vlc-0.8.6a-win32 VLC player i pri pustanju namestaj u opcijama setinggs exstended GUI idi na enable pa pokusavaj i javi sta bi vlc je besplatan
IP sačuvana
social share
Znam kad sam dosao ali ne znam kada cu da odem i drago mi je zbog toga
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ne znam kada cu da odem i drago mi je zbog toga

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 340
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung L700
ako hoces da gledas skini  vlc-0.8.6a-win32 VLC player i pri pustanju namestaj u opcijama setinggs exstended GUI idi na enable pa pokusavaj i javi sta bi vlc je besplatan
IP sačuvana
social share
Znam kad sam dosao ali ne znam kada cu da odem i drago mi je zbog toga
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.