Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Oluja 2" bila planirana 1995. za protjerivanje Srba iz BiH  (Pročitano 13108 puta)
05. Dec 2009, 15:44:25
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k850i

Jugoslav Petrušić Dominik: "Oluja 2" bila planirana 1995. za protjerivanje Srba iz BiH



24SI - Francuski obavještajac Jugoslav Petrušić Dominik tvrdi da je tokom prethodnog rata bila planirana akcija "Oluja 2" u kojoj bi Srbi bili protjerani iz BiH u što većem broju.

Petrušić navodi da je kao francuski obavještajac bio svjedok akcije oslobađanja francuskih pilota u BiH 1995. godine, zbog čije je navodne likvidacije bila predviđena "Oluja 2".

"To su pojedinci u Francuskoj smislili isključivo zbog svojih privatnih interesa", rekao je Petrušić i dodao da je plan bio da strada mnogo ljudi.

On naglašava da je Francuzima nosio žive dokaze da su piloti živi i da je tada znao da su spremali pakleni plan za BiH.

"Učestvovao sam u vrlo važnoj akciji oslobađanja francuskih pilota. Kada su pripadnici Vojske Republike Srpske oborile dva francuska aviona 1995. godine u BiH, tadašnji francuski ministar odbrane i ministar unutrašnjih poslova hteli su francuskoj javnosti da prikažu da su nekontrolisane srpske bande otele pilote i da su ih likvidirale", ističe Petrušić za sarajevski magazin "Slobodna Bosna".

Prema njegovim riječima, u to vrijeme pilote su čuvali ljudi iz 10. diverzantskog odreda, ali je tadašnji francuski predsjednik Žak Širak sve vrijeme tu činjenicu krio od roditelja pilota, ali i od javnosti.

"To je radio smišljeno, jer je imao plan da na pilotima profitira. Za to vreme, navodno Ratko Mladić u zamenu za pilote traži oružje i to sisteme S-300. Rusi šalju te sisteme Francuzima i oni kreću prema Srbiji. Oružje je stiglo do Mađarske, a potom je preusmereno prema Angoli da bi na kraju završilo u Iranu. Ti sistemi su prodati za 600 miliona dolara", rekao je Petrušić.

On je naveo da je zbog te afere i krađe 600 miliona dolara nedavno suđeno Širaku, tadašnjim francuskim ministrima odbrane i unutrašnjih poslova i još 50 osoba iz Francuske obaveštajne službe.

Petrušić tvrdi da su mudžahedine u BiH poslale britanske, američke i francuske tajne službe da bi se, kako je rekao, imao uvid kako funkcionišu sve strane.

"Cijele grupe takvih ljudi koje su došle u BiH, a koji su pušteni da pobjegnu iz zatvora, bile su instruisane da naprave zločin kako bi se rukovodstvo BiH u određenom momentu stavilo uza zid. Mnogi, prije svega, bosanski muslimani, ne vide te stvari", naglasio je Petrušić.

On je rekao da je 1997. godine u Bočinji kod Maglaja nastao rat oko mudžahedina između dvije službe, američke i francuske, jer su i jedna i druga željele kontrolu nad njima.

"Pri tome, ni jednoj službi nije u interesu da prave informacije o njima dostavi nadležnim institucijama u BiH kako bi imali argumente da ih proteraju . Niko ne želi i nikome nije u interesu da ih zaustavi. Oni su ostavljeni tu, prevashodno, kako bi formirali svoje ćelije", naglasio je Petrušić.

Petrušić, koji je kao francuski obavještajac bio zadužen da prati kretanje sarajevskog kriminalca i vođe muslimanske paravojne formacije Jusufa Juke Prazine u Francuskoj i Belgiji, kaže da je dok je bio na zadatku postao živi svjedok njegovog ubistva.

On je rekao da je Prazina izveden iz Sarajeva preko Hercegovine i Hrvatske kada je počeo da predstavlja problem muslimanskoj tajnoj službi, odnosno pukovniku bezbjednosti Sarajeva.

Petrušić kaže da su uz Prazinu uvijek bila dva muslimana i jedan Hrvat, a postojao je i četvrti koji je išao do BiH i donosio mu informacije.
       
"Oni su 4. decembra 1994. godine iscenirali tuču u jednoj kafani u Belgiji u blizini holandske granice kod sela Vambroš u kojem sam se ja nalazio. Bilo je potezanja i oružja. Prazina je tukao neke ljude. Međutim, oni su rekli Prazini `mi ćemo da te spasimo, idemo odavde`", kaže Petrušić.

Prema njegovim riječima, oni su od Prazine tražili informacije o velikim parama, tukli su ga i držali sve dok im nije rekao sve što su od njega tražili, nakon čega su ga ubili.

On je dodao da je Prazina nađen tek 29. decembra, a iako se znalo gdje se on nalazi ozbiljna potraga za njim nije izvedena. Ubice su uhapšene dva mjeseca kasnije i osuđeni su na kaznu od četiri do osam godina.

"Četvrti čovek se vratio u Sarajevo, a on je bivši vozač Alije Delimustafića, sa Naserom Orićem je bio u 72. izviđačko-diverzantskoj jedinici i danas se nalazi na vrlo odgovornoj funkciji. Ja koji sam sa određen udaljenosti gledao šta se dešava, javio sam kome je trebalo. Prazinu su po instrukcijama ubili njegovi ljudi", ističe Petrušić, koji je dugo godina bio pratilac francuskog predsjednika Fransoa Miterana.

(srna)


http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaji/21376-Jugoslav-Petrusic-Dominik-Oluja-bila-planirana-1995-protjerivanje-Srba-BiH.html

ja bix jos dodao svoje misljenje, ona nije bila uperena protiv srba u BiX nego vracanju okupiranix teritorija pod kontrolu postojeceg legalno uspostavljenog ustavno pravnog poretka republike BiX...znaci, jedan obavjestajac svjedoci da se republika srpksa nije mogla odbranit tada, a vjerujte nece ni u buducnosti ukoliko pokusaju neke stvari tipa refernduma i ocjepljnja...dakle amerikanci su kumovali nastanku rs-a...
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k530i
ja bix jos dodao svoje misljenje, ona nije bila uperena protiv srba u BiX nego vracanju okupiranix teritorija pod kontrolu postojeceg legalno uspostavljenog ustavno pravnog poretka republike BiX...znaci, jedan obavjestajac svjedoci da se republika srpksa nije mogla odbranit tada, a vjerujte nece ni u buducnosti ukoliko pokusaju neke stvari tipa refernduma i ocjepljnja...dakle amerikanci su kumovali nastanku rs-a...

Ви Српској ништа нисте могли док се усташе нису умешале.А они(Амери) нису интервенисали јер воле Србе,што тако жарко демонстрирају већ 20 година,него да не уђе и Србија у рат,а тек би тад био пичвајз.Мани се шупљих прича о вашој војној моћи,ви ионако нисте били ништа до монета за поткусуривање.
« Poslednja izmena: 05. Dec 2009, 16:00:56 od vl4d4 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
@BBP bi rado ucestvovao u toj akciji da
1.se zaista desila.
2.je imao malo duzu dascicu  Smile Smile
jbg,one sto dolaze sa pakovanjem pribora za Tehnicko sve neke kratke...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k850i
ja bix jos dodao svoje misljenje, ona nije bila uperena protiv srba u BiX nego vracanju okupiranix teritorija pod kontrolu postojeceg legalno uspostavljenog ustavno pravnog poretka republike BiX...znaci, jedan obavjestajac svjedoci da se republika srpksa nije mogla odbranit tada, a vjerujte nece ni u buducnosti ukoliko pokusaju neke stvari tipa refernduma i ocjepljnja...dakle amerikanci su kumovali nastanku rs-a...

Ви Српској ништа нисте могли док се усташе нису умешале.А они(Амери) нису интервенисали јер воле Србе,што тако жарко демонстрирају већ 20 година,него да не уђе и Србија у рат,а тек би тад био пичвајз.Мани се шупљих прича о вашој војној моћи,ви ионако нисте били ништа до монета за поткусуривање.

ajde ne kakaj , par bomba bacili na srpske polozaje i vi svi pobjegli...nisu oni bacili koliko je trebalo, ono je bilo samo da vas malo zaplase...ostalo su uradile xerojske i pobjednicke vojske XV  i ARMIJA BiX...
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k530i
ja bix jos dodao svoje misljenje, ona nije bila uperena protiv srba u BiX nego vracanju okupiranix teritorija pod kontrolu postojeceg legalno uspostavljenog ustavno pravnog poretka republike BiX...znaci, jedan obavjestajac svjedoci da se republika srpksa nije mogla odbranit tada, a vjerujte nece ni u buducnosti ukoliko pokusaju neke stvari tipa refernduma i ocjepljnja...dakle amerikanci su kumovali nastanku rs-a...

Ви Српској ништа нисте могли док се усташе нису умешале.А они(Амери) нису интервенисали јер воле Србе,што тако жарко демонстрирају већ 20 година,него да не уђе и Србија у рат,а тек би тад био пичвајз.Мани се шупљих прича о вашој војној моћи,ви ионако нисте били ништа до монета за поткусуривање.

ajde ne kakaj , par bomba bacili na srpske polozaje i vi svi pobjegli...nisu oni bacili koliko je trebalo, ono je bilo samo da vas malo zaplase...ostalo su uradile xerojske i pobjednicke vojske XV  i ARMIJA BiX...

Само се ти трипуј.Босна је била подељена још '92,Крајина продана такође,а фрка је настала кад су усташе покушале да не поштују договор.Што се вас тиче,ма нећу ни да трошим речи.Заноси се колико хоћеш.Покушајте нешто поново и опет ћете добити по лабрњи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Nikad od poturice junaka nece biti.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k850i
Nikad od poturice junaka nece biti.

pa ajde mi nadji ijedan vrijedan pomena trenutak VRS iz rata 92-95  Smile  znam vukovar, srebrenica,sarajevo   
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
zato ces ti mozda jednog dana imati priliku da doprineses tome.  Smile
ako oces,reci,poslacu ti par dascica koje su i 3 puta duze od one tvoje za TO.  Smile Smile Smile
a mogu i da ti kupim jedan kalas na metkice,ako oces.  Smile Smile




@Mokica brani domovinu  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k850i
zato ces ti mozda jednog dana imati priliku da doprineses tome.  Smile
ako oces,reci,poslacu ti par dascica koje su i 3 puta duze od one tvoje za TO.  Smile Smile Smile
a mogu i da ti kupim jedan kalas na metkice,ako oces.  Smile Smile




@Mokica brani domovinu  Smile Smile


mi imamo bespilotne bombardere....
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k530i
mi imamo bespilotne bombardere....

Је л на батерије?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.