Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:04:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dragan Cavic i borba za vlast  (Pročitano 17967 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
@Patriot_BiH

Jos jedan ovakav ispad i velika je verovatnoca da ces biti banovan. Vredjanje je zabranjeno pravilnikom, pozeljno je da procitas isti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Republika Bosna i Hercegovina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 251
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Malac shone 83 procitaj sta je perudji komentirao prvi je poceo a ja vracam i opet cu u tome me nemoze niko sprijeciti,prema tome prvo procitaj sta ko komentarise pa onda reaguj.....
IP sačuvana
social share
Republika Bosna i Hercegovina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson 880
Malac shone 83 procitaj sta je perudji komentirao prvi je poceo a ja vracam i opet cu u tome me nemoze niko sprijeciti,prema tome prvo procitaj sta ko komentarise pa onda reaguj.....

Прочитао сам 30 постова гдје вам људи говоре да није важно ко је на власти у
Републици Српској јер је нису створили политичари него народ.
Ви упркос томе помињете Додика (ван теме) као да вам није јасно да Република
Српска није ни Додик нити било који политичар.
Како желиш да те човјек назове када си тако тврдоглав?
Прво намјерно ФУЛаш тему а онда си као увријеђен када ти човјек даје асоцијацију
ко се тако понаша. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Republika Bosna i Hercegovina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 251
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
kao prvo narod nije stvorio rs,nego je politika i rat stvorila rs
kao drugo ja necu da se pravdam nikome niti sam duzan da se pravdam bilo kome ovdje i prema tome pogledaj sta je on napisao pa onda komentarisi
IP sačuvana
social share
Republika Bosna i Hercegovina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson 880
kao prvo narod nije stvorio rs,nego je politika i rat stvorila rs
kao drugo ja necu da se pravdam nikome niti sam duzan da se pravdam bilo kome ovdje i prema tome pogledaj sta je on napisao pa onda komentarisi

Ако мислиш на Х-видио сам.(зато сам и рекао асоцијација).
Сваку државу је створила политика и рат.
У рату је био народ и у Уставу стоји да је народ.
Што се тиче правдања то је твој лични избор.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Republika Bosna i Hercegovina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 251
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Kako se praznična euforija stišava, na dnevni red dolaze ozbiljna, životna pitanja, za koja, čini se, imamo sve manje odgovora. Rijetki su oni koji žele govoriti o vremenu koje je pred nama, krizi koja prijeti da se obruši na krhku ekonomiju BiH.

Uz to, dolaze nam izbori, a to znači da će borba za vlast ponovo prebaciti pažnju s privrednih na neke druge teme. O tome za "Dnevni avaz" govori Svetlana Cenić, ekonomski stručnjak, nekadašnja ministrica finansija Republike Srpske.

Ništa nisu uradili

Ona smatra da je većinu naših problema prouzrokovala neodgovorna vlast i njeni nestručni kadrovi, koja i dalje nastoji prikazati kako se bori za očuvanje nacionalnih interesa, povlačeći pritom poteze koji nas guraju sve bliže rubu ekonomske propasti.

Proteklu godinu obilježili su brojni problemi na ekonomskom planu, vlast ju je proglasila godinom krize, imali smo dva rebalansa budžeta... Vi ste u svojim javnim istupima često ukazivali na neodgovorno i bahato ponašanje, naročito kada su u pitanju investicije i trošenje budžetskog novca. Kako ocjenjujete stanje u RS na kraju fiskalne godine?

- Proglašena je godinom štednje, nakon što su moje upozorenje na pogubnost te opsjene koju ti loši mađioničari i demagozi šire nazvali izdajništvom, a predsjednica Sindikata RS još dodala da to neki ekonomisti šire paniku bez potrebe. Njoj od srca želim da joj na vrata dođu svi oni radnici koji su ostali bez posla.   

Stanje je više nego zabrinjavajuće, ali ova vlast je dokazala da zna samo da troši ono što su drugi zarađivali i zaradili. Ništa, ama baš ništa, stvorili nisu, što i nije čudno ako se prisjetimo pustoši koja je ostala i nakon prvog mandata istog premijera i njegovih stručnih saradnika. Dok su dugoročni krediti i zajmovi u 2007. godini činili 1,22 posto budžeta, u 2008. 1,60 posto, po ovom drugom rebalansu na samom kraju 2009. godine to je 12,25 posto!

Stalno se busaju koliko su povećali budžet tokom vladavine, ne spominjući da su došli na suficit budžeta, tek uveden PDV koji je samo u prvoj godini uvođenja donio BiH u budžete oko 900 miliona KM više nego prije uvođenja, a SNSD je pride dobio i pripremljenu privatizaciju "Telekoma". Kad se odbije inflacija, ukalkuliše pad kupovne moći, dugoročni zajmovi i krediti, ovi prihodi od PDV-a i "Telekoma", koje su spiskali tako bahato i neodgovorno, povećan procenat siromašnih i nezaposlenih (osim, naravno, u administraciji), računica pokazuje da su unazadili budžet neoprostivo. 

Zatim, indirektni porezi su, recimo, u 2007. godini činili 70 posto te prihodovne strane budžeta, u 2008. godini 67 posto, a u ovom drugom rebalansu budžetske katastrofe 55 posto. Nije to, naravno, rezultat samo Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, ukidanja carina i svega onoga što nam stalno serviraju. Šta je, onda, s unutrašnjim prometom, povećanim akcizama, porezom na svaku dodatu vrijednost u procesu? To je slika stanja naše privrede, to je slika znanja i umijeća ove vlasti i priče o boljem dijelu BiH.

Još da ovaj narod zna šta ga čeka u 2010., pa onda u 2011., kad se budu vraćali dugovi napravljeni za izbore, sad bi već svi bili ispred onog kompleksa vladajućih, kao i ispred zgrade Sindikata RS, koji tako nesebično (za sve pare iz budžeta) podržava Vladu i ljubi stope premijeru. A i malo više iznad stopa!

Ponovo je aktuelizovano pitanje referenduma u RS. Lider SNSD-a i premijer Milorad Dodik najavio je i izmjene zakona koji pokriva ovu oblast, ali i mogućnost da se građani izjašnjavaju ne samo o odlukama visokog predstavnika o ostanku stranih sudija i tužilaca. Spominje se i referendumsko pitanje o ostanku RS u okviru BiH. Kako Vi na to gledate?

- Milorad Dodik opet zloupotrebljava institut referenduma i igra istu igru vječito plašeći nekoga i nešto, a obično bi da raspiše referendum o nečemu za šta unaprijed zna odgovor. Odavno sam rekla da ćemo morati i na referendum o podršci "Republika Srpska jednako Milorad Dodik", pošto izjednačavajući to dvoje, spašava svoju glavu.

Što ne raspiše referendum o siromaštvu i svojim stručnjacima koji su nas doveli u ovako loše stanje? Što ne raspiše referendum o korupciji? Dobro on zna da ovo što on vidi kao referendum kojim plaši međunarodne, a prkosi domaćima, neće proći Vijeće naroda, a neću da prejudiciram šta bi Ustavni sud rekao. Dovoljno je samo to, pa da se zna da će to potrajati do izbora. Prvo je rekao da će sve biti okončano do februara - marta, onda marta - aprila, a sada već priča o prvoj polovini godine. Nema on čime drugo da maše narodu osim kojekakvim referendumima i slično, jer pokazao je da ekonomijom i finansijama upravlja kao da mu je tata u nasljedstvo ostavio, ali isključivo da potroši.

Za ovu godinu najavljen je i početak izgradnje autoputa Banja Luka - Doboj, ali i konačan dovršetak autoputa Gradiška - Banja Luka. Koliko je to realno ostvarivo budući da znamo da koncesionar, austrijski "Strabag", nije uspio obezbijediti kredite za ovaj projekt?

- Ni mnogo veće zemlje s mnogo jačom ekonomijom ovakve velike projekte nisu pravile bez kredita i jakih partnera. Podsjećam da sam i za "Strabag" rekla iste sekunde kad je potpisan ugovor da će to teško ići, jer posao nije dobijen na tenderu, a tržište Evropske unije ili bilo koje drugo na kojem vlada slobodna konukrencija surovo kažnjava nelojalnu utakmicu. Zna to "Strabag" i iz svoje prošlosti i ne znam šta im je trebala ova šarada. Neće ni Vlada RS obezbijediti te kredite, jer moram podsjetiti na važeće zakone koji kažu da ako Parlamentarna skupština BiH nije dala entitetima saglasnost o zaduženju, onda se ne smatra državnim dugom, pa entiteti sami otplaćuju takve obaveze.

Od čega će to vratiti RS? Iz budžeta koji je u debelom minusu? Imali su šansu s onim povećanim prihodima od PDV-a, parama od "Telekoma", ali nisu ništa produktivno uradili s njima. Takođe, da su napravili prvo studije, pa raspisali tendere kako dolikuje, imali bi više zainteresovanih i nešto bi se i uradilo. Ovako, svojom bahatošću i nepoštivanjem zakona i tržišne utakmice samo prave neprocjenjivu štetu građanima.

Nedavno ste ruskom ambasadoru u BiH postavili pitanje u čijem je vlasništvu 60 posto Rafinerije Brod. Aktuelna vlast u RS privatizaciju rafinerije navodi kao primjer uspješne privatizacije i stranih ulaganja. Da li je to baš tako?

- Oni za sve navode da je uspjeh, a poreski obveznici plaćaju štetu koju oni svojim odlukama i netransparentnim procedurama nanose svaki dan upravo entitetu u koji se, kao, kunu. Rafinerija je zaduženija nego prije privatizacije i to po vrlo nepovoljnim uslovima, gdje je vlasnik sam sebi dao kredite po stravičnoj kamati, iako im je Vlada iz budžeta poplaćala sve dugove nastale na vrlo sumnjiv način prije privatizacije, iskazuju finansijski gubitak, mali akcionari nikada neće vidjeti dobit, nije uplaćena ni marka poreza, posluju preko povezane firme, a nema govora da su dostigli onaj evropski kvalitet goriva i sad im treba produženje saglasnosti Konkurencijskog vijeća.

Dakle, odlično je vlasnicima, samo još da saznamo ko su ti vlasnici većinskog paketa od 60 posto. Strašno je kad jedan diplomata kaže da je sve po zakonu i da su to neki tamo davali budalaste i neistinite komentare, a zna da je ugovor išao mimo tendera, u četiri oka, i da pojma nemamo ko su svi vlasnici kapitala. Da dalje ne nabrajam sve odredbe ugovora i ne opisujem samu proceduru!

Razjedinjena opozicija

Nova godina počela je u znaku predizbornih aktivnosti. Kakve su Vaše procjene za narednu jesen. Koje su to opcije koje nam trebaju na političkoj sceni i kakve su šanse da dođe do promjena?

- Ovo je strahota od kampanje! Pogledajte ovu priču o vjeronauci ponovo, zatim stalno sastančenje sa crkvenim velikodostojnicima, ponuda premijera da se svakoj eparhiji da koncesija za izgradnju hidroelektrane kako bi živjeli od tih prihoda (hoće li i svakoj biskupiji ili muftijstvu, u skladu s proklamovanom ravnopravnošću svih konfesija?!), krštavanje svega i svačega, Bože me oprosti, i bukvalno vraćanje Crkve u istu ravan sa vlašću! Zaista strašno.

A pričamo o republici, ili parlamentarnoj demokratiji. Sad nećete ni u crkvu moći da odete ako nema slike Milorada Dodika, a on će tu podršku plaćati parama iz budžeta. Radi se o čovjeku, gle čuda, koji se ne tako davno izjašnjavao kao ateista i koji nije htio da položi zakletvu u crkvi i na Jevanđelju. Ali, tada je imao zapadnu "demokratsku" podršku, sada mu je potrebna itekako ova i ovakva, koja podrazumijeva i kampanju među vjernicima i crkvi, gdje joj mjesto nije.   

Inače, BiH nema pojma o postojanju sekularne države, jer ova sprega politike i vjerskih zajednica je pogubna! I umjesto da vjerske zajednice kažu da se ne smije otimati od naroda, da je to smrtni grijeh, oni te velikodušne poklone primaju i još se žale da im je malo, pa se poseže za kojekakvim "dobrovoljnim" donatorstvom.

Na moju žalost, kao pravoslavni vjernik pitam kako da mi veza sa Bogom bude onaj koji ne zaustavlja otimačinu od naroda, krvoproliće, mržnju, zastrašivanje, ili ko ne reaguje na netoleranciju, kriminal i javno prozivanje i proganjanje?

I kako da se ovako razjedinjena opozicija koja, takođe, pravi dilove s istim vjerskim liderima bori za nešto bolje? Čast izuzecima, naravno, ali svaka vjerska zajednica će se na kraju hladno ograditi od tamo nekih. Na kraju će se nečasni zakloniti iza časnih, a partije će se i dalje razmnožavati strobilacijom, oblikom bespolnog razmnožavanja diobom tijela jedinke na veliki broj novih organizama.

Zbog svega navedenog, prvo ne verujem da će rezultati biti stvarni pokazatelj volje naroda, a drugo ne vjerujem da će ovakva opozicija napraviti veće promjene. Promjene će napraviti svijest da para više nema i da se živi sve lošije, a bojim se samo da će nezadovoljstvo masa neko opet zloupotrijebiti i izmanipulisati ih. I znate zašto sam, i pored svega, optimista? Svakog dana vidim sve više onih kojima postaje potpuno jasno u kakvoj vrsti obmane su živjeli ovih dugih i bolnih 20 godina, kome su sve dopustili da ih vara, potkrada i upravlja njihovim sudbinama.

Ta vojska osviješćenih će donijeti promjene, možda ne tako brzo koliko bismo željeli i koliko nam je potrebno, ali svaka nova greška ove vlasti, svaka njihova nova bahatost ubrzat će taj proces.


Preživite penzioneri da biste glasali za SNSD, a poslije možete i da pocrkate od gladi

Tokom prošle godine bilo je problema s punjenjem Fonda PIO RS. Ovih dana čujemo najave da će penzije biti redovne i ove godine, ali da neće biti njihovog rasta. Kakva su Vaša predviđanja?

- Fond PIO se opet zadužio da bi isplatili penzije, uplate su katastrofalno niske jer privreda loše radi, penzionera svakog dana sve više, a sve manje onih koji uplaćuju doprinose. To je slika. Naprezat će se kako znaju i umiju i praviti dugove do neba da bi penzije nekako išle, a poslije izbora neka bude šta bude - to je sadašnja politika.

Dakle, preživite penzioneri da biste glasali za SNSD, a poslije možete i da pocrkate od gladi - da tako sažmem tu politiku. Ja i majci kažem da se pripremi na period koji će nastupiti vrlo brzo kad ili je neće primati ili će primati neku jadnu crkavicu. Sad je na sceni samo izguravanje penzija većim dijelom zaduživanjem. Prilikom pompezno najavljene isplate penzija prije Božića premijer izjavi kako je to postignuto i tako što je Vlada uplatila dug Fondu PIO iz prethodnog perioda. 

Samo neka kaže iz kojeg, jer je Zakonom o unutrašnjem dugu iz 2003. podvučeno ko je ostao dužan, svedeno sve sa stanjem na dan 31.12.2002. i od tada ide redovno, srazmjerno uplatama. Dakle, ako je bilo kakvog duga koje je Vlada, navodno, uplaćivala, samo je bilo dugova iz njegovog prvog mandata. Međutim, radi se, zapravo, o tome da se Fond opet zadužio ili Vlada posegla za escrow računom kako bi se kupilo malo mira, opet širio optimizam bez pokrića i penzije i borački dodatak (gdje je tek posebna ujdurma!) isplatili prije Božića
IP sačuvana
social share
Republika Bosna i Hercegovina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6b5
Ијууују бакица се разочарала што њу нико није поставио на мјесто премијера
а тако је била вољна да исноси своје економске ставове.
Баш ми је жао што то сада мора радити за 500-тињак мариола у Авазу Срајевском.
У свакој фирми имаш такве економисте само требаш потражити ко ће за паре
пљувати дојучерашње колеге који су је да ствар буде гора по њу избацили (офовали)
из канцеларије због њене способности да буде јако "паметна".
Добар економски стручњак,експерт само је зеза што нема посла ни код
бошњака,хрвата или србина па мора да надничи по федералним "медијима".
Ијууују!!!


Ајд сад о Чавићу................
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.4
mob
Alcatel 
Patriota opet duge zamorne i jednolične tekstove. Može li neko da mi prepriča?

Patriota , da li ti radiš u Incikovom timu, ili si slobodan strelac? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6b5
Patriota opet duge zamorne i jednolične tekstove. Može li neko da mi prepriča?

Patriota , da li ti radiš u Incikovom timu, ili si slobodan strelac? Smile

Ма дјечак воли да офује по темама.
Искрено је забринут за економску ситуацију у Републици Српској.
Хоће лик да спријечи лоповлук ал ми твдоглави па га не слушамо. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson k850i
Patriota opet duge zamorne i jednolične tekstove. Može li neko da mi prepriča?

Patriota , da li ti radiš u Incikovom timu, ili si slobodan strelac? Smile

Ма дјечак воли да офује по темама.
Искрено је забринут за економску ситуацију у Републици Српској.
Хоће лик да спријечи лоповлук ал ми твдоглави па га не слушамо. Smile

"Lazemo da bismo obmanuli sebe, da utesimo drugog;lazemo iz samilosti, lazemo da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu.Lazemo iz ljubavi i covecnosti, lazemo zbog postenja. Lazemo zbog slobode. Laz je vid naseg patriotizma i potvrda nase urodjene intelegencije . Lazemo stvaralacki, mastovito, inventivno." Dobrica Cosic, Deobe
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:04:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.