Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:57:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Religija je u modi  (Pročitano 17980 puta)
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Vera nije krst,Vera nije to da li neko zna da se krsti ili ne...vera sve to nije jer Vera je verovanje u Gospoda Boga i činjenje  moralnog dobra,a sve drugo nije.
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 3Gs
Добро, атеистима смета крст у било којој конотацији и све што има везе са вером, то је и разумљиво...
Назовите ме сељаком и помодаром, прекрстићу се кад год мислим и осетим потребу да треба то да урадим, на улици, у превозу, на послу, у школи...или нећу ако мислим да не треба. За то што крштење није у складу са неолибералним друштвеним нормама ме заболе леви лакат. А да постоје они који носе велики крст из помодарства, то је тачно, али није добро правити генерализације, ипак је то један безначајан број људи.
Да ли овај страх и гнушање од крста можда значи да су атеисти вампири? Smile
Само симетрично питање. Smile

Osim ovih ideoloskih razlika oko kojih ne vredi raspravljati jer se nikada necemo sloziti, jedino oko cega bismo mogli da diskutujemo je ta teza o "beznacajnom broju" ljudi koji nose krst iz pomodarstva. Da li ti zaista mislis da su svi oni koji furaju ogromne zlatne kajle sa krstom oko vrata pravi vernici? Kao i oni koji voze dzipove od par desetina hiljada evra (pri tome ne mislim na vladike) a na retrovizoru imaju krst kojim bi automatski eliminisao bilo kog lika iz From dusk till dawn?
Meni zaista ne smeta previse kada neko nosi neko versko obelezje dok mi ne natura svoje misljenje, ali postavlja se pitanje zasto je danas popularno, moderno i u trendu nositi verska obelezja. Mislim da je o tome tema, neka me ispravi autor ako gresim.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Nisam ateista i ne bežim od krsta, nisam vampir, i na veronauku sam išao jedno....8 godina ako se sabere, al opet mi je "pomodarski" to krstenje u autobusima kog pre nije bilo (toliko bar ne). Nisu svi sigurno postali pravi vernici preko noći, kako onda nazvati tu pojavu   Smile A i da jesu, kakve veze ima da li će da se prekrsti u autobusu ili ne ako stvarno veruje u to  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Добро, атеистима смета крст у било којој конотацији и све што има везе са вером, то је и разумљиво...
Назовите ме сељаком и помодаром, прекрстићу се кад год мислим и осетим потребу да треба то да урадим, на улици, у превозу, на послу, у школи...или нећу ако мислим да не треба. За то што крштење није у складу са неолибералним друштвеним нормама ме заболе леви лакат. А да постоје они који носе велики крст из помодарства, то је тачно, али није добро правити генерализације, ипак је то један безначајан број људи.
Да ли овај страх и гнушање од крста можда значи да су атеисти вампири? Smile
Само симетрично питање. Smile

Osim ovih ideoloskih razlika oko kojih ne vredi raspravljati jer se nikada necemo sloziti, jedino oko cega bismo mogli da diskutujemo je ta teza o "beznacajnom broju" ljudi koji nose krst iz pomodarstva. Da li ti zaista mislis da su svi oni koji furaju ogromne zlatne kajle sa krstom oko vrata pravi vernici? Kao i oni koji voze dzipove od par desetina hiljada evra (pri tome ne mislim na vladike) a na retrovizoru imaju krst kojim bi automatski eliminisao bilo kog lika iz From dusk till dawn?
Meni zaista ne smeta previse kada neko nosi neko versko obelezje dok mi ne natura svoje misljenje, ali postavlja se pitanje zasto je danas popularno, moderno i u trendu nositi verska obelezja. Mislim da je o tome tema, neka me ispravi autor ako gresim.

Ја се потпуно слажем са тобом, велики златни крст и било које претеривање у истицању неког свог обележја јесте, не само помодарство, већ и одраз малограђанштине, некултуре, необразованости и чега све већ. Ја се исто тако згрозим када видим "бају" у џипу са златним крстом од пола кг преко тренерке. Тачно је да то не раде из неких верских побуда.
Али постоји много обичних људи, верника који имају потребу да се прекрсте када проћу поред цркве. Не бих рекао да су сви они персонификација оног из џипа. Религиозне побуде су нешто лично што само особа која верује може да разуме. Мени не смета атеиста који поштује мој избор са којим се не слаже, или бар не показује јавно свој презир, али покушај изједначавања верника са "бајама" једноставно не стоји. Ти "верници" су ипак одлика неких прошлих времена (деведесете).
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Da li je recimo ispravno krstiti se u punom hodu, ili treba stati bar na tren dok se ne prekrsti?

Ja sam par puta vidjao sveštenike kad se prekste na ulici, ali prvo zastanu, prekrste se pa produže dalje.

Sa tim je u vezi i to krštavanje iz autobusa ili auta, jer dotični "trči" pored crkve.
« Poslednja izmena: 02. Dec 2009, 23:17:13 od Imaginelo »
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
Добро, атеистима смета крст у било којој конотацији и све што има везе са вером, то је и разумљиво...
Назовите ме сељаком и помодаром, прекрстићу се кад год мислим и осетим потребу да треба то да урадим, на улици, у превозу, на послу, у школи...или нећу ако мислим да не треба. За то што крштење није у складу са неолибералним друштвеним нормама ме заболе леви лакат. А да постоје они који носе велики крст из помодарства, то је тачно, али није добро правити генерализације, ипак је то један безначајан број људи.
Да ли овај страх и гнушање од крста можда значи да су атеисти вампири? Smile
Само симетрично питање. Smile

Meni eto ne smeta, zapravo mi je veoma kul.

Bilo bi licemjerno da ga  nosim, ali znak stvarno lijepo izgleda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5


Ovo na slici kao teška, superteška i apsolutna.

A ovaj malo desno skinuo sa crkvenog tornja. (protiv vampira)
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
nemoj ti zovem ekipu da te iznabada i izprangija.

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Citat
nemoj ti zovem ekipu da te iznabada i izprangija.



Reci da se šališ!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:57:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.