Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:03:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Верујете ли у причу о ''глобалном загревању''?
Да
53.1%  (17)
Не
40.6%  (13)
Немам одговор/Не знам
6.3%  (2)
Ukupno glasova: 32
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Еколошки тоталитаризам  (Pročitano 16423 puta)
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
INTERNACIONALIZACIJA AMAZONA


Za vrijeme debate na jednom američkom univerzitetu, brazilskog ministra prosvjete Cristovama Buarquea su studenti pitali šta misli o internacinalizaciji Amazonije. Američki student je postavio svoje pitanje uz primjedbu da očekuje odgovor humaniste, a ne Brazilca.
Evo šta je odgovorio G. Cristovam Buarque:”Naravno, kao Brazilac se jednostavno protivim internacionalizaciji Amazonije. Kolika god bila nebriga naših vlada za to bogatstvo, ono je naše.

Kao humanista, svjestan opasnosti koja prijeti degradaciji predijela Amazonije, mogao bih zamisliti da Amazonija bude internacionalizovana, kao uostalom i sve drugo važno za čovječanstvo.

Ako bismo, u ime humanističke etike, morali da interncionalizujemo Amazoniju, onda bismo morali internacionalizovati i naftne rezerve cijelog svijeta. Nafta je isto toliko važna za budućnost čovječanstva koliko i Amazonija. Ali uprkos tome, gospodari naftnih rezervi smatraju da imaju pravo povećati ili sniziti njenu cijenu ili proizvodnju. Isto tako bi trebalo internacionalizovati finansijski kapital bogatih zemalja. Ako je Amazonija rezerva za cijelo čovječanstvo, nju ne smijemo spaljivati voljom jednog vlasnika ili jedne zemlje. Spaljivati Amazoniju je isto tako ozbiljno kao i nezaposlenost koju su izazvali špekulanti globalne ekonomije. Ne smijemo dopustiti da samovolja špekulanata upropasti finansijske rezerve čitavih zemalja.
Prije internacionalizacije Amazonije želio bih da budem svjedok internacionalizacije svih muzeja svijeta. Louvre ne treba da pripada samo Francuskoj. Svaki muzej na svijetu je čuvar najljepših djela ljudske genijalnosti. Ne smijemo ostaviti da tim kulturnim bogatstvom, isto kao ni prirodnim bogatstvom Amazonije, manipuliše ili ga uništi jedan vlasnik ili jedna zemlja. Prije izvjesnog vremena je jedan japanski milioner odlučio da sa sobom sahrani sliku velikog majstora. Prije nego što se to dogodi, trebalo bi internacionalizovati tu sliku.

Dok se odvija naš susret, Ujedinjene nacije organizuju Forum Milenijuma, ali su neki predsjednici država imali poteškoća da stignu na Forum, zbog problema na granici Sjedinjenih Država. Mislim dakle da bi Njujork, sjedište Ujedinjenih nacija, trebalo internacionalizovati.
Makar bi Manhatan morao pripadati cijelom čovječanstvu. Kao uostalom i Pariz, Venecija, Rim, London, Rio de Ženeiro, Brazilija, svaki grad sa svojom posebnom ljepotom i svojom istorijom bi trebao pripadati cijelom svijetu.
Ako Sjedinjene države hoće internacionalizovati Amazoniju zbog toga što misle da je opasno nju ostaviti u rukama Brazilaca, hajde da onda internacionalizujemo i nuklearni arsenal Sjedinjenih država jer su SAD u stanju da se posluže njime, što bi izazvalo razaranja daleko obimnija od požara u Amazoniji, koji su inače za žaljenje.
U toku rasprava između američkih predsjedničkih kandidata, oni su zastupali internacionalizaciju šumskih rezervi svijeta s tim da se za uzvrat izbrišu dugovi siromašnih zemalja.
Počnimo dakle s tim da upotrijebimo iznos tog duga da osiguramo svoj djeci svijeta da se hrane i da idu u školu. Internacionalizujmo djecu, i postupajmo prema njima, gdje god se rodila, kao prema bogatstvu koje zasluzuje pažnju cijelog svijeta, daleko više od Amazonije.

Kad svi rukovodioci svijeta budu postupali prema siromašnoj djeci kao ljudskoj baštini, neće ih pustiti da rade umjesto da idu u školu, niti da umiru, kada treba da žive.

Kao humanista, pristajem da zastupam ideju internacionalizacije Svijeta. Ali dok mene Svijet smatra Brazilcem, boriću se da Amazonija ostane naša. I samo naša!”

Пренето са...
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6230
shkorpion

Covek je svakako promenio zivot na planeti, ne posmatraj samo Co2, vec unistavanjem biljnog i zivotinjskog sveta.

Mnoge zivotinje pospesuju razvoju biljnog sveta, npr. pcela kad leti sa cveta na cvet oprasuje oblasti, a da ne govorim o hemijskim fabrikama koje bacaju otrove u reke unistavajuci zivi svet.
Sve to stoji, ali ja tvrdim da ne moze sa ovim brojem ljudi da se stvara neki normalan standard. Minimalan.
Konacno, ravnoteza je kada se zivotinjke jedne druge tamane, bore za odrzavanje vrste, drzi jedna ravnoteza. Ko ce coveka da tamani? Samo covek. Inace ce svakako doci do sirenja ove neravnoteze.

Teznje da se uspostavi jedna planetarna vlada oduvek postoje. Kao i suprotnosti istoj.

@Nksamj
Profesor je potpuno u pravu.
« Poslednja izmena: 02. Dec 2009, 18:38:29 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Citat
@Nksamj
Profesor je potpuno u pravu.
Лепо од њега... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
shkorpion

Covek je svakako promenio zivot na planeti, ne posmatraj samo Co2, vec unistavanjem biljnog i zivotinjskog sveta.

Mnoge zivotinje pospesuju razvoju biljnog sveta, npr. pcela kad leti sa cveta na cvet oprasuje oblasti, a da ne govorim o hemijskim fabrikama koje bacaju otrove u reke unistavajuci zivi svet.
Sve to stoji, ali ja tvrdim da ne moze sa ovim brojem ljudi da se stvara neki normalan standard. Minimalan.
Konacno, ravnoteza je kada se zivotinjke jedne druge tamane, bore za odrzavanje vrste, drzi jedna ravnoteza. Ko ce coveka da tamani? Samo covek. Inace ce svakako doci do sirenja ove neravnoteze.

Teznje da se uspostavi jedna planetarna vlada oduvek postoje. Kao i suprotnosti istoj.

@Nksamj
Profesor je potpuno u pravu.

Pazi moze to da se sredi, ali nikome nije u interesu...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6230
Pa naravno da nije u interesu, kad je lova kod naftasaa oni nece da se odreknu profita. Ne samo u Americi, nego i u Rusiji.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ono što je normalno je da se planeta zemlja "klimata" u svojoj putanji, pa se to odrazi na klimu upravo u umerenom pojasu koji je najosetljiviji na ta variranja. A tu je i promenjljivost toplote samog sunca i dobija se prilična promenjljivost klime, da jedne zime Dunav bude pod ledom, a druga zima bez mrve mraza.

Moje lično zapažanje je da su se u Beogradu jesen i proleće skratili, da praktično sada imamo samo zimu i leto.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6230
Ono što je normalno je da se planeta zemlja "klimata" u svojoj putanji, pa se to odrazi na klimu upravo u umerenom pojasu koji je najosetljiviji na ta variranja. A tu je i promenjljivost toplote samog sunca i dobija se prilična promenjljivost klime, da jedne zime Dunav bude pod ledom, a druga zima bez mrve mraza.

Moje lično zapažanje je da su se u Beogradu jesen i proleće skratili, da praktično sada imamo samo zimu i leto.
Pa kada slusas recimo temperature, kaze: danas je dostignuta najvisa temperatura od te i te godine, naovamo. Ili najniza. Sto znaci da je toga vec bilo.
Hektar kukuruza (zitarica) upija oko 2,5 tone co2 godisnje.
Dakle u principu zelenilo je majka za te stvari sa svojom fotosintezom.
Sume, posumljavanja, zitarice, pasnjaci i narocito filteri na fabrikama i evo resenja.
A fosilna goriva odose za 50 godina.(izuzev uglja, za koje vec postoji resenje).
Ja mislim da je ljudsko razmnozavanje najveci problem, jer planeta ne moze da izdrzi.
Tu bi trebalo malo razredjivaca. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
Sony 
Ono što je normalno je da se planeta zemlja "klimata" u svojoj putanji, pa se to odrazi na klimu upravo u umerenom pojasu koji je najosetljiviji na ta variranja. A tu je i promenjljivost toplote samog sunca i dobija se prilična promenjljivost klime, da jedne zime Dunav bude pod ledom, a druga zima bez mrve mraza.

Moje lično zapažanje je da su se u Beogradu jesen i proleće skratili, da praktično sada imamo samo zimu i leto.

Hektar kukuruza (zitarica) upija oko 2,5 tone co2 godisnje.
apsolutno se slažem da polako počinju da nestaju jesen i proleće.......a što se tiče žitarica , apsolutno je suludo da upijaju 2,5 tone CO2 , godišnje , pre mi zvuči realno 0,25 tona CO2 , ako ne i manje..........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6230
Ono što je normalno je da se planeta zemlja "klimata" u svojoj putanji, pa se to odrazi na klimu upravo u umerenom pojasu koji je najosetljiviji na ta variranja. A tu je i promenjljivost toplote samog sunca i dobija se prilična promenjljivost klime, da jedne zime Dunav bude pod ledom, a druga zima bez mrve mraza.

Moje lično zapažanje je da su se u Beogradu jesen i proleće skratili, da praktično sada imamo samo zimu i leto.

Hektar kukuruza (zitarica) upija oko 2,5 tone co2 godisnje.
apsolutno se slažem da polako počinju da nestaju jesen i proleće.......a što se tiče žitarica , apsolutno je suludo da upijaju 2,5 tone CO2 , godišnje , pre mi zvuči realno 0,25 tona CO2 , ako ne i manje..........
proguglaj malo, pa ces videti da sam u pravu. Nasao sam na dva sajta. I to org, drzavni, americki ne vidim da nije tako. Njegova fotosinteza traje skoro pola godine.

Evo recimo ovaj link:

http://www.ontariocorn.org/envt/envclim.html

Dakle ne 2,5 nego 22 tone c02 po hektaru.
« Poslednja izmena: 03. Dec 2009, 18:17:00 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.3
mob
Alcatel 
shkorpion

Covek je svakako promenio zivot na planeti, ne posmatraj samo Co2, vec unistavanjem biljnog i zivotinjskog sveta.

Mnoge zivotinje pospesuju razvoju biljnog sveta, npr. pcela kad leti sa cveta na cvet oprasuje oblasti, a da ne govorim o hemijskim fabrikama koje bacaju otrove u reke unistavajuci zivi svet.

Pa šta? Čovek je isto deo prirode i svaka izmena koju on izaziva je prirodna. Svaka vrsta , ako je preovlađujuća menja svet prema svojim potrebama. Nije zemlja baš toliko ugrožena. kako nikome ne smetaju ratovi, kojima se degradira priroda? kako se Amerika ne obaveže da neće proizvoditi sredstva za masovna uništavanja ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:03:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.