Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:58:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jehovini Svedoci - Ko su oni?  (Pročitano 54682 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Ja bi ovde jedan pravoslavni    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Човек тражио да одговоримо на његово питање, ми одговорили... и ништа Smile
To je zato sto "jehovine svedoke" ne zanima sta ljudi govore, njih samo zanima da ljudi prihvate to sto oni govore.
Oni ne idu od vrata do vrata zbog druzenja sa ljudima, nego da prevare naivne da postanu to sto su oni postali.
Kao sto neke osobe salju decu po gradu da prose za njih, tako upravno-organizacioni odbor ( ili sta oni zovu
"stari/vodje" (elders) koji svi odgovaraju hijerarhijskom vrhu koji se nalazi u Brooklyn-u, New York, New York ) salje svoje "verne sluge" da dele "watch tower" i lekcije iz "realnosti" onima koji moraju da te price slusaju, posto ih oni koji ne moraju ne slusaju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Na čijoj je strani Bog, na ničijoj. On je neutralan. Da nije postojao bi samo jedan narod ostali bi bili uništeni.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


za sve se navija partizan se voli

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2632
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
HTC najskuplji
meni je to sve nekako... odbojno... postujem ja sve vere ali kao sto ja nikome ne namecem svoje vrlo mi smeta kad neko deklamuje svoje kao najbolje, najlepse, najispravnije. stavise stvara mi utisak da mi namece nesto...

 sve u svemu cekam ih opet na vratima sa dobrodoslicom Smile Smile

IP sačuvana
social share
ОТАЏБИНО МОЈА бранићу те пушком... кад останем без муниције ... бранићу те бајонетом ... кад ми сломе бајонет... бранићу те рукама... кад ми сломе руке... бранићу те зубима... када ми сломе зубе и смртно ране... пашћу им на пут... да им и мртав сметам!!! KOСОВО ЈЕ СРЦЕ СРБИЈЕ !!!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Na čijoj je strani Bog, na ničijoj. On je neutralan. Da nije postojao bi samo jedan narod ostali bi bili uništeni.
Kako moze onaj koji je sve stvorio da bude neutralan ?
Lepo je opisano da su jevreji bili prvi narod kojima je Gospod objavio svoju rec, bas kao sto je opisano u kojem ce se narodu Gospod pojaviti. Bas kao sto je Isus bio jevrejin koji nije podrzavao jevreje, tako isto je Gospod pripadnik naroda kojeg ne podrzava. Isaija 65:1 " Potražiše me koji ne pitahu za me; nađoše me koji me ne tražahu; rekoh narodu koji se ne zove mojim imenom: Evo me, evo me !!! "
Ja bi ovde jedan pravoslavni    Smile
Ovo nije pravoslavni forum religije, i ovde nema "pravoslavnih katanaca" za teme.
Ova tema je trebala biti zatvorena cim je postavljac teme svima stavio do znanja da je ovo spamovanje jedne
religije a ne civilizovana konverzacija na temu.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
Citat
Ova tema je trebala biti zatvorena cim je postavljac teme svima stavio do znanja da je ovo spamovanje jedne religije a ne civilizovana konverzacija na temu.
Pa u tome je i poenta nezakljucavanja. Forum je za pricu o svemu i svacemu, a ujedno imaju ljudi priliku saznati i upoznati nesto, o cemu su mnogi samo culi. Pa neka ljudi vide sta im i ta strana nudi, kako i na koji nacin propagira stavove, ucenje, ... koji su joj motivi, nacini delovanja, ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Da neki narod ima Boga na svoj strani pomlatio bi sve ostale i preveo ih u svoju veru. Kako je ratna sreće promenljiva Bog ili stalno menja mezimce ili nije na ničijoj strani. Nekako mi ovo drugo logičnije. Ne trebaju nam citati iz drevnih knjiga da vidimo da je tako.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Gospodine Čekiću, na čemu temeljite tvrdnju da je Bibliju Jehova sačuvao u izvornom obliku?
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Da neki narod ima Boga na svoj strani pomlatio bi sve ostale i preveo ih u svoju veru. Kako je ratna sreće promenljiva Bog ili stalno menja mezimce ili nije na ničijoj strani. Nekako mi ovo drugo logičnije. Ne trebaju nam citati iz drevnih knjiga da vidimo da je tako.
Bog nema veru, On je vera, vera je shvatanje da je Bog stvoritelj svega. To nije verovanje.
Ne radi se o nikakvim "mezimcima" sto se upravo po istoriji jevreja moze videti.
To bi trebalo da shvate svi koji sebe smatraju pripadnikom Bozijeg naroda, i evo "jehovinih svedoka" koji nisu
niciji svedoci i niciji narod.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 198
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Pozdrav Laslo prijatelju! Smile


Dragi prijatelji da li sam ja to postavio teško pitanje? Ponavljam koje religije, odnosno pripadnici kojih religija su vodili rat 1990. godine koji je doveo do raspada Jugoslavije?

Mogu li da dobijem konkretan odgovor na ovo jednostavno pitanje?

Dragi Silvanus, nemam motiva da ulazim u dublje razgovore dok ne dobijem jasan i konkretan odgovor na gore postavljeno pitanje!

Pozdrav i svako dobro!

 Smile

Citat
Oprosti Čekić, ali ovim pitanjem postaješ malo neozbiljan. Znaš i sam da je to obična floskula. Ako želiš odgovorom kako smo mi katolici i pravoslavci (muslimane izostavljam zbog toga što nisu kršćani) ratovali, dok Jehovini Svjedoci nisu izvući ponatu kako ste onda vi jedini pravi kršćani, argment će ti odmah pasti u vodu jer ni amiši nikada ne ratuju niti su ikada ratovali, a za razliku od tebe ne koriste se ni računalima ni strujom (koji se ne spominju u Biblijii pa su po toj i takvoj logici nebiblijski = sotonski) što bi onda jeftinom logikom vodilo do toga da su oni jedini pravi kršćani.

Laslo prijatelju, mislim da si dovoljno informisan po pitanju mnogih stvari i zato sam malo iznenađen ovakvom reakcijom, ipak, navikavamo se jedan na drugoga i trebaće malo više vremena da se bolje upoznamo. Moja saznanja kroz proučavanje i praktikovanje Biblije su da je ljubav dominantna osobina našeg Stvoritelja. Dakle Jehova postoji oduvek i nije mu niko potreban da bi živeo. Ljubav ga je navela na stvaranje i zbog ljubavi Božje sve postoji. Dakle, Jehova je vlasnik svega pa i naših života. Svako ko ubije i podržava ubijanje, čini zlo u Božjim očima. Dakle jednostavno je i jasno da ubica nije i ne može da ima podršku Božju. Zašto sam ja neozbiljan ako naglašavam ovaj princip? Zar nije i Isus, Jehovin Sin naglasio to isto? Jehovini Svedoci nisu ništa novo izmislili, samo nastavljaju praktikovanje biblijskih principa koji su važili i za hrišćane u 1.VNE. Josif Flavije izveštava da su prvi hrišćani odbijali vojnu službu i da su zbog toga bili žestoko proganjani. Neron ih je palio, mučio i bacao lavovima u arenu zbog neutralnosti i lojalnosti Božjem Kraljevstvu. Zaista sam iznenađen da ti to nazivaš floskulom i umanjuješ značaj takvog stava i jasne ljubavi prema principima hrišćanstva.

Što se tiče Amiša, poređenje je neadekvatno i ne vidim šta si hteo da naglasiš!? Amiši su grupa ljudi koji su više fanatici nego neko ko ispravno praktikuje principe Biblije. Dobra vest treba da se objavljuje svim narodima i nacijama, Amiši, očigledno to ne čine. Nigde u Bibliji ne postoji princip koji zabranjuje hrišćanima da koriste nauku i naučna dostignuća tako da je ova primedba, rekao bih , neumesna. Laslo mislim da imaš mnogo bolje argumente za razgovor.

 
Citat
Netko bi zlonamjeran onda mogao dovesti u pitanje vašu nesklonost alkoholu kao nekršćansku jer je Isus u Kani Galilejskoj pretvorio vodu u vino, a obzirom da je bila riječ o svadbi ispalo bi da je to učinio s ciljem da se nastavi pijančenje pa ispada da vi niste kršćani jer ne pijete.


Biblija ne brani upotrebu alkohola, molio bih te da mi pronađeš gde je u Bibliji naznačena zabrana upotrebe alkohola, naprotiv, hrišćanima je sve dozvoljeno, samo nije sve korisno (1.Kor 6:12). Biblija osuđuje pijanstvo.

Citat
Zbog toga izbjegavati dublju raspravu s teološki najpotkovanijim članom ovog foruma - Silvanusom (ktome i osobom dokazano visokog praga vjerske tolerancije) stvarno ispada neozbiljno, a vjerujem da ti u svojim nastojanjima da nam razjasniš učenje svoje vjere sigurno nemaš namjeru biti neozbiljan.

Ni u kom slučaju ne izbegavam diskusiju ni sa kim, najmanje sa Silvanusom. O ostalim tvrdnjama ne bih da komentarišem. Nivo obrazovanja je irelevantna i manje važna stvar za razumevanje i praktikovanje istine iz Božje Reči. Što se tiče moje ozbiljnosti, mogu ti reći da sam više nego ozbiljan, naročito kada su u pitanju Jehovino ime, dobra vest i  principi Biblije.


Citat
Slažem se ja da se rat i alkohol ne mogu izjednačavati, kao ni korištenje elektirčne struje i računala, ali ponavljam, govorim o metodi, a ne o sadržaju.
Više puta sam naveo tvoju tvrdnju o tome kako JS svake godine izbacuju nedostojne članove koji se nedostojnima pokažu u trenutcima dok jesu članovi JS. Znači ispravno pitanje bi bilo: bi li istinski katolici ili pravoslavci dozvolili ratovanja i sve što ona vode za sobom, a onda znaš i sam da bi i odgovori i rasprava tekli u sasvim drugom smjeru (jer uvijek moraš imati na pameti vlastitu izjavu o izbacivanju nedostojnih članova JS koji postaju nedostojni baš dok jesu članovi JS).

Ja sam naveo tebi i svima na forumu biblijski princip na osnovu koga su prvi hrišćani održavali čistoću skupštine i ostalih članova i naglasio sam da Jehovini Svedoci samo slede principe koji su važili i pre 2000 godina, da nismo ništa novo izmislili, ipak ti mi ponovo postavljaš isto pitanje. Dakle šta ja mogu da zaključim na osnovu toga? Da ti i ostali previđate biblijske pincipe ili da vam se ne dopada ono što Biblija osuđuje?

Citat
Stječem dojam da si pomalo zaboravio kakve navade i običaji vladaju na ovim područjima (reče da 9 godina živiš u SAD-u ali ne znam u kakvom se krugu ljudi ondje krećeš) i shvaćam da ti nije lako fokusirati se i cijelo vrijeme vrtjeti oko tema poput transfuzije krvi. Posjedujem nekoliko vaših knjiga i vidim da se tom pitanju, koje je vama neupitno u tim brošurama ne posvećuje toliko pažnje, pa zaključujem (slobodno me ispravi, griješim li) da to i nije tema na kojoj se temelje vaši sastanci ili bogoslužja, ili kako se već službeno zovu. Stoga si ovim svojim (ovako formuliranim) pitanjem oko ratovanja i insistiranjem na njemu počinio istu grešku koju čine oni koji se vrte oko transfuzije krvi i pomalo skrenuo raspravu s kolosijeka koji si htio držati.


Transfuzija krvi je veoma važno pitanje za današnje hrišćane. Krv je veoma vredna u Jehovinim očima, krv je život. Isus Hrist je svojom krvlju kupio živote svih nas i zato je ispravna vera u Isusovu žrtvu ključ za razumevanje Biblije i spasenje onih koji veruju. Iz tog razloga manipulacija krvlju na bilo koji način je kršenje biblijskog principa i zlo u Jehovinim očima. Prvi hrišćani su dobili zapovest da se "uzdržavaju od krvi" (Dela apos. 15:29). zapovest je data još na početku Biblije i ponovljena je Noju a takođe i Izraelcima u više navrata. Jehovini Svedoci na prvom mestu i isključivo iz religioznih razloga i poslušnosti Jehovi ne primaju niti daju krv. Vidimo koliko je poslušnost Božjem zakonu velika zaštita i korist upravo danas kada vladaju zarazne bolesti koje se prenose krvlju. Dao sam svima na uvid sajt na koji se možete uveriti, obrazovati i steći životovredne informacije o transfuziji krvi, na žalost niko nije ni pogledao o čemu se govori na tom sajtu jer da jeste, pitanje transfuzije se ne bi pominjalo!

Citat
Velim, to je moj dojam, ali zato smo tu da sve nedoumice oko rasprave riješimo.

Pozdrav i čitamo se opet.  Smile


Svakako Laslo dragi prijatelju, Jehova je sudija pravedan i istinit!

Nadam se da ćemo nastaviti diskusiju jer jedino ako budemo razgovarali (ja bih više voleo sa mnogo više biblijskih citata kao potvrda onoga o čemu diskutujemo) moćićemo da dođemo do razumnih zaključaka.

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:58:11
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.