Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:03:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Хладни рат Месић - Тадић  (Pročitano 17276 puta)
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
yetyou,
nije sramota ne znat već je sramota ustrajati u neznanju.Mi očito ne pišemo o istom događaju.U ovoj skupini na koju ja mislim nije bilo nikakva Tolića i nije ih bilo 13 već 19.Ja isto pišem po sjećanju a izgleda da bolje pamtim.

Очигледно да не говоримо о истом догађају.У овом има Толић из села Фоча 12 километара од
мене и игром случаја дијете од његовог брата или братић је самном ишао у исту средњу школу.

jeti jesi dosad  sa ovim Francetićima. To se zove kleveta. Tadićeva majka se devojački prezivala Kićanović, poreklom iz sela Brodac, nadomak Bijeljine.

Не знам шта да ти кажем Перуђи. Smile
Очигледно си добро упућен па не знаш за још пар појединости које су десиле са његовом мајком након
другог свјетског рата.Ја немам намјеру да се расправљам.Можеш наћи ако мало прочапркаш на
интернету.За то што ти кажеш клевета ја смијем изаћи на сваки суд и добићу. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
yetyou,
ja govorim o bugojanskoj skupini iz 1972,od njih 19ni jedan se nije prezivao Tolić
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
yetyou,
ja govorim o bugojanskoj skupini iz 1972,od njih 19ni jedan se nije prezivao Tolić

Ја говорим о аустралијској скупини гдје се један презивао Толић.
Догађај је очигледно исти јер невјерујем да их је било стотину те године али и прије или послије у
оквирима СФРЈ али очигледно да су нам извори различити. Smile
Видјећу уколико успијем наћи књигу провјерићу још једном за Толића али чисто сумњам да сам
замјенио презиме мада ништа није искључено с обзиром на временски оквир од двадесетак и више
година.Додуше имао сам више познаника из тога хрватског краја па је могуће да ми је Толић остало
из неког разлога више у глави (ни фаце се више не могу сјетити Smile)... Smile фотографије морам
прегледати и све ће доћи на своје уколико сам замјенио презиме.
Погледао сам шта ме је интересовало и нашао сам. Антун Толић је био у мрежи која је финансирала ту групу за мене Усташа са великим "U" а за вас хрвате мученика што је разумијем у потпуности.
Уз малу помоћ интернета дошао сам и до једног занимљивог портала и њиховог приказа ствари о
особама које помињемо:

Ambrozije Andrić
Adolf Andrić
Pavao Vegar
Ilija Glavaš
Đuro Horvat
Vejsil Keškić
Viktor Kancijanić (Kocijančić)
Petar Bakula
Ludvig Pavlović
Mirko Vlasnović
Ilija Lovrić
Filip Bešlić
Stipe Ljubas
Vlado Miletić
Vinko Knez
Ivan Prlić
Nikola Antunac
Vilim Eršek
Vidak Buntić

Jučer se održala komemoracija u povodu 37.godišnjice smrtih mučki ubijenih hrvatskih vitezova,poznatijih kao ,,Bugojanska skupina.
Ti hrabri hrvatski revolucionari i borci za slobodu,položili su svoje živote na oltar domovine,te ujedno zabili klin u srce omražene nam Jugoslavije,te stvorili pukotinu,koja se 18g. nakon njihove smrti pretvorila u rascjep,koji je i rasprsnuo tu zločinačku tvorevinu.

Доста ваших људи говори својим дјелима о "велико српској агресији" и откривају неупућеним
србима како је изгледала велико српска агресија још од 1972 или да не помињем биоскоп у
Београду и резултат велико српске агресије.
Мене интересује како сте ви хрвати толико дволични и дозвољавате да вам на "комеморације"
долазе и породице оних терориста које су исте "предале" у руке органима гоњења.
Једном си написао да је то глупост али вјеруј да није и мислим да је то била породица једног
од задњих ликвидираних.Да ли између задња три али уколико је међу њима био Амброзије Андрић
његова породица је у питању па чак и Вегарова мајка.
Знам да је за једну нацију тешко прихватити чињеницу да се тероризам назива тероризмом а не
мучеништвом али јебига за вас су усташе одувијек били мученици.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 3510
Шокантно откриће стиже из славонског села Ораховица
Стипе Месић православац!
Уторак - 02.03.2010
Бивши хрватски председник Стјепан Месић, који се почетком деведесетих прославио проусташким изјавама, крштен је у српској православној цркви, откриле су франкфуртске „Вести“.
http://www.alo.rs/politika/24940/Stipe_Mesic_pravoslavac

IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Адеми ослобођен, Норцу смањена казна

Хрватском генералу Рахиму Адемију потврђена ослобађајућа пресуда за ратни злочин у Медачком џепу. Генералу Мирку Норцу казна смањена са седам на шест година затвора.

Жалбено веће Врховног суда Хрватске потврдило је првостепену ослобађајућу пресуду генералу Рахиму Адемију, за ратни злочин у Медачком џепу, док је генералу Мирку Норцу затворска казна од седам година затвора смањена на шест година, пише Вечерњи лист.
norac-test.jpg
Мирко Норац

Оптужница је Норца и Адемија теретила за ратни злочин почињен у Медачком џепу од 9. до 17. септембра 1993. године, када су у акцији хрватске војске убијена 23 српска цивила и пет заробљених војника. Цивили и заробљеници су мучени, а у разарањима имовине уништено је око 300 објеката, побијена је стока, отровани су бунари и опљачкане куће.

Оптужницу за Медачки џеп првобитно је подигнуло тужилаштво Међународног кривичног суда у Хагу, али су је у септембру 2005. године препустили хрватском правосуђу.

Током суђења одбрана генерала Адемија тврдила је како је у Медачком џепу постојала двострука линија заповедања. Његови браниоци, Чедо Продановић и Јадранка Слоковић, тврдили су да Адеми није заповедао акцијом.

За време суђења оптужени генерали дошли су у сукоб због пребацивања одговорности. Суђење, током кога је испитано је стотинак сведока, почело је у јуну 2007, а пресуда је донета у мају 2008. године.

Врховни суд је одлуку, написану на 44 странице, донео у децембру прошле године. Пре неколико дана она је прослеђена странкама, пише Вечерњи лист.

Норац се налази на служењу дванаестогодишње казне због злочина из 1991. године у Госпићу, на коју је осуђен 2003. године. Одслужио је више од половине те казне, а сада ће му казна бити обједињена.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:03:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.