Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:10:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Trojstvo" Boga jedinoga ?  (Pročitano 25199 puta)
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
pa ja ni ne želim da pričam o grehu, ja želim da pričam o ljubavi, ali i ja grešim, pa ponekad pričam o grehu, treba znati uživati u ljubavi, u životu, ceniti male stvari  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Bosch ima centrifugu
Pazi ovako kada cinis gresku ti gresis a ne cinis greh. Greska povlaci korekciju iste - lekcija koja te necemu nauci - greh povlaci imaginarnu kaznu a svest od kazne povlaci strah od iste a gde ima straha nema ljubavi. Bog nije izmislio greh - ljudi se to ucinili. Kako neko ko je sustina i srz ljubavi moze da kreira nesto sto izaziva strah. Zar to ne bi bila negaciija Boga od strane njega samog - bizarni paradoks.

Zato i kazem - do not worry - be happy.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
be cool mi je prihvatljivije kad nisam zaljubljen
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
Pazi ovako kada cinis gresku ti gresis a ne cinis greh. Greska povlaci korekciju iste - lekcija koja te necemu nauci - greh povlaci imaginarnu kaznu a svest od kazne povlaci strah od iste a gde ima straha nema ljubavi. Bog nije izmislio greh - ljudi se to ucinili. Kako neko ko je sustina i srz ljubavi moze da kreira nesto sto izaziva strah. Zar to ne bi bila negaciija Boga od strane njega samog - bizarni paradoks.

Zato i kazem - do not worry - be happy.

tako i treba, treba biti srećan, i ne brinuti o sutrašnjem danu, nek se sutra brine samo za sebe  Smile  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: akan1303
Nadji mi samo jedan citat koji je uzet iz starog zaveta.
Aposlutno sve sto kuran govori o "alahu" je starozavetno ( "jedan jedini", "najveci", "milostiv", "spasitelj"... )
Citat
Svako ko cita kur'an, ali ne poput novina zna da je on djelo uzvisenog Boga i sam dokaz njegovog postojanja.
U njemu je toliko dokaza postojanja Allaha dz .da svako ko hoce da razmisli moze zakljuciti, u najmanju ruku da je onaj ko ga je objavio veoma, veoma inteligentan.
U kur'anu postoji recenisa: "Nacinite jednu suru poput kur'anske"
To je izazov koji stoji 14.stoljeca, i vjeruj mi nije da nije bilo onih kojji su to zeleli, vec nije bilo onih koji su to uspei.http://www.youtube.com/watch?v=GIRJOamqmZw&feature=related

Kao sto rekoh necu da se na ovoj temi reklamira plagijat zvani "kuran", pretpostavljam da na internetu ima
foruma na kojima mozes da koliko god imas mogucnosti hvalis kuran, ali ti, vise nego ocigledno to ne postujes. Tebe ne zanima cinjenica da ljudi imaju pravo da ih kuran i islam ne zanimaju.
Ne posedujes osnovno postovanje prema stvarnosti koju drugi ljudi zive i osecaju.
Ne diram islam ukoliko islam mene ne dira.
Citat: bozjicovek
dobro je proučavati Pisma,ali je još bolje i kvalitetnije verovati ga. bez vere je nemoguće ugoditi Bogu. odbasciti pavla apostola je isto što odbaciti i sve pismo.ili ili.marko 16,dobro si citirao. kako misliš ima loi ljudi. lično sam video kako satana napusta lljude pod ujednom smrti u rakovini.u drugim bolestima,.ja sam doživeo na molitvi isceljenje,nakon su mi rekli oko 3.meseca života pre nekih 12,god.rekoh ti,treba verovati.
Ja koji proucavam Pismo vise od cetvrt veka ne vidim, ne osecam nikakvo dobro koje dolazi od citanja
Pisma ili bilo cega drugog.
Trebalo bi da shvatis da si ti prihvatio nesto sto ti je neki covek rekao da verujes.
Ne moze covek da ugodi Bogu, Bog je Kreator, a ne covek, covek je kreacija, covek nema volju, bas kao
sto glina nema volju, nego je sve Loncareva volja.
" Teško onom ko se svađa s Tvorcem svojim; crep s drugim crepovima neka se svađa; ali hoće li kao (glina ) reći lončaru svom: Šta radiš? Za tvoj posao nema ruku. "
" Ali sada, Gospode, Ti si naš Otac; mi smo kao ( glina ), a Ti si naš lončar, i svi smo delo ruku Tvojih. "
Ti se dobri moj zemljace svadjas sa Tvorcem, ti tvrdis da si ti nekakav "tvorac" koji ima nekakvu "volju".
Rekoh ti lepo da je Pavle Svetac, covek koji je stvorio "hriscanstvo" koje je Volja Bozija, isto kao sto su svi
apostoli Sveti, bas kao sto su svi koji su izvrsavali Volju Boziju - Sveti, posto je Volja Bozija - Sveti Duh.

Ali jedno je Sveti Duh, a drugo je Duh Boziji/Istina/Hrist.

Ti si doziveo privremeno isceljenje, nisi prestao da umires.
Gde je Lazar, gde su oni koje su Isus ili Petar digli iz mrtvih ili iscelili od ljutih bolestina ?
Ali to nije tema, tema je kako to da su Duh Boziji ( "Sveti Sin Boziji" ) ili Sveti Duh
odvojivi od Svetog Oca, nezavisni od Svetog Oca ?
Da li si ikada shvatio "molitvu" i svrhu " molitve "  ?
"  Vi dakle ne budite kao oni; jer zna Otac vaš šta vam treba pre molitve vaše; "
Koji je smisao molitve, ako Otac zna sta ce sa tobom da uradi bez obzira na tvoju molitvu ?
" Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje; "
Da li kojim slucajem znas koje je ime Oca ?
" Da dođe carstvo Tvoje; da bude volja Tvoja i na zemlji kao na nebu; "
Ako je na nebu sve Volja Oca, zasto bi na Zemlji bila "volja covekova" ?
Na Zemlji jeste sve Volja Oca, ali covek je u zabludi da nije, cela svrha molitve je da covek shvati da jeste, a ne da bude djubre kaze da nije i zavrsi tamo gde djubre zavrsava.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 202
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Tebe ne zanima cinjenica da ljudi imaju pravo da ih kuran i islam ne zanimaju.
Ne posedujes osnovno postovanje prema stvarnosti koju drugi ljudi zive i osecaju.
Ne diram islam ukoliko islam mene ne dira.
Zao mi je sto ovako mislis o meni jer mi je vise nego jasno da mnogi ljudi ne dijele isto misljene sa mnom, ali nemoj misliti, iako sam musliman da me se ova tema ne tice jer ti nista vise ne volis Isusa (isaa a.s) od mena.Nikome nijesam rekao "ti moras" da komentarises moje pisanje, dabi ti rekao:"Ne diram islam ukoliko islam mene ne dira."

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Samo bih zamolio bez trvenja oko toga koja je Religija ispravnija i u cijim knjigama je "veca" istina. Molio bih za vise postovanja prema pripadnicima raznih Religija.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: akan1303
Zao mi je sto ovako mislis o meni jer mi je vise nego jasno da mnogi ljudi ne dijele isto misljene sa mnom, ali nemoj misliti, iako sam musliman da me se ova tema ne tice jer ti nista vise ne volis Isusa (isaa a.s) od mena.Nikome nijesam rekao "ti moras" da komentarises moje pisanje, dabi ti rekao:"Ne diram islam ukoliko islam mene ne dira."
Kada bi ti mogao da shvatis da ja nemam misljenje o tebi, posto to sto si ti ovde iznosio nije tvoje misljenje nego misljenje koje je kreirao onaj koji je kreirao struju islama koju ti pratis, sigurno ti ne bi bilo zao.
Ja imam mogucnost da volim samo one koji su zivi a Isus je mrtav, umro je za spas nekih koje Gospod Bog voli vise nego sto je voleo deo sebe cija je Isus bio inkarnacija.
Ja nisam vernik, ja bas kao i Isus ne pripadam religiji, nego samo pratim ono sto je istina, ono sto postoji u materiji, Jovan 18:37 " Onda Mu reče Pilat: Dakle si ti car? Isus odgovori: Ti govoriš da sam ja car. Ja sam za to rođen, i zato dođoh na svet da svedočim istinu. I svaki koji je od istine sluša glas moj. "
Ni "hriscanstvo" ni "islam" ni "judaizam" ni "shinto" ni "hindu" niti bilo koji drugi sistem verovanja nisu istina.
Ti si odavno rekao da "trojstvo" ne postoji i da je Bog jedan jedini, u pravu si, rekao si istinu, reklamiranje kurana i islama je apsolutno "off topic", sto sam ti odmah i rekao na veoma prijateljski nacin, ali ti to i dalje
ne shvatas.

Moj plan je da javno prodiskutujem sa svim najvecim predstavnicima religija o tome sta je istina a sta je religija,
i imam snazan osecaj da ce do toga doci, internet forumi nisu javna mesta zato sto su dostupni samo nekima.

Islam ne bi trebalo da se mesa u svacije stvarnosti/istine, bas kao sto svacija stvarnost/istina nema nista sa islamom.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Trojstvo je proizaslo iz piramide koja je kao najstabilnija postojeca struktura u davnim vremenima bila izabrana za simbol Boga.

Osnova Solomonovog Hrama

A Christian version of the Eye of Providence, emphasizing the triangle representing the Trinity.

www.en.wikipedia.org/wiki/Eye_of_Providence



« Poslednja izmena: 11. Feb 2010, 02:25:24 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Zamolio bih moderatore da ne dozvole kidnapovanje ove teme i postove koji sa ovom temom nemaju konekciju.
Znaci ovo je tema o nekakvom takozvanom " Svetom trojstvu " koje je doktrina/dogma koju je kreirala religija koja se zove "hriscanstvo". U bibliji taj termin ne postoji, taj termin nije koristio ni zacetnik
"hriscanstva" - Sveti farisej Pavle, to je dogma koju propoveda jedan deo "hriscanstva".

To je doktrina koja namece misao da su Duh Boziji i Bozija Volja nezavisni od Boga. To je isto kao recimo reci
da je covek jedno, njegov zivot nesto drugo, a njegove misli nesto trece.

Duh Boziji je Bozija rec koja je postala telo ( Isus sin Josifov ), Jovan 1:14 " I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca. "

"Hriscanstvo" je doktrina koja je od to "Jedinorodnoga" napravila "Gospoda Boga" sto znaci da je taj
"Jedinorodni" - sam svoj otac, posto za "hriscanstvo" otac ne postoji.

Znaci, ako neko zeli da govori u "odbranu" te doktrine ovo je tema za to.

hvala na razumevanju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:10:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.