Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:19:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dešavanja u Bosni i Xercegovini  (Pročitano 20939 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k850i
Novi udari iz RS na BiH: Špirićevo "čišćenje" bh. diplomatije!?
30. 11. 2009. • 15:25 S. B.


24SI - Informacija da je predsjedavajući Vijeća ministara Nikola Špirić 27. novembra preko RTRS direktno napao diplomatsku mrežu svoje zemlje Bosne i Hercegovine, i ministarstvo čiji ministar sjedi u Vijeću ministara kojim on predsjedava, izazvala je viče nego interesantne komentare među diplomatama u Sarajevu.

Nakon što su očistili RS od nesrba, Špirić i špirićevci imaju namjeru nastaviti sa "čišćenjem" državnih institucija Bosne i Hercegovine. Tragikomična izjava je potcrtala trogodišnji paradoks u kome je Špirić jedan od glavnih likova u drami BiH.

Šta je, dakle, Špirić ovaj put izjavio i o čemu se radi?

"Diplomatsko-konzularna mreža Ministarstva inostranih poslova BiH proizvodi velike probleme BiH time što daje takve signale da se vani vodi politika protiv RS", ocjenjujuci da "to nije dobro ni za BiH".

"DKP mrežu treba očistiti od predstavnika ratnih obavještajnih centara, jer to nije u interesu BiH", kazao je, prema Srni, predsjedavajući Špirić.

Špirić je nakon Inzkovog Izvještaja u Vijeću sigurnosti od Dodika dobio oštre kritike velikog šefa. Efikasno sročen i jasno adresiran Izvještaj visokog predstavnika optužio je prvo lokalno osoblje OHR-a, a potom - DKP mrežu Bosne i Hercegovine. Nikoli Špiriću je DKP mreža Bosne i Hercegovine kriva jer ga je efikasno spriječila u razvoju paralelnih "vanjskopolitičkih" aktivnosti RS na način da ni nakon tri godine nije uspio razviti vaninstitucionalne paradiplomatske sisteme u korist, sada je to već sasvim jasno, secesioniste Milorada Dodika.

Predsjedavajući Vijeća ministara bi sada, u zadnjoj četvrtini svog mandata, prozren i prezren , htio, kako sam kaže, "očistiti DKP mrežu", vjerovatno na isti način na koji je očisćena RS - udarom po svima koji nisu u Dodikovom dokumentarcu, režiranom od istih snaga koje su podržavale i Miloševića i Karadžića.

Šta Špirić podrazumijeva pod "predstvanicima ratnih obavještajnih centara"?! Možda sadašnje diplomate u MIP-u koje su tokom genocida blisko sarađivale i potpomagale osuđene ratne zločince Plavšićku i Krajišnika, ali i samog Karadžića pa i Mladića.

Genocid, ratni zločini, masovna silovanja i zločinačka organizacija podrazumijevali su "ratne (ali i predratne) obavještajne centre", cijelu strukturu i infratsrukturu, dakle potpuno razvijen zločinački sistem, od koga su neki dijelovi, nakon Dejtona, očito je, "situirani" u Ministarstvu vanjskih poslova i DKP mreži Bosne i Hercegovine. Da li je Špirić možda na njih mislio, ako jeste treba mu pomoći da ih što prije javno imenuje.

Treba napomenuti da je Špirić u više navrata bukvalno pokušao minirati i eliminirati Ministarstvo vanjskih poslova, a time i bosanskohercegovački vanjskopolitički subjektivitet.

Na stranu stalni pokušaj blokiranja MVP-a preko Ane Trišić-Babić, kao i brojne proceduralne manipulacije i izigravanja dostojna vrhunskog manipulatora, što Špirić bez sumnje i jeste.

Treba se podsjetiti slučaja kada je predsjedavajući Vijeća ministara optuzio šefa bh diplomatije Svena Alkalaja "da ne predstavlja nikog i ništa, jer nije pripadnik nijednog konstitutivnog naroda". Brzo nakon toga, optužen za antisemitizam, pisao je pisma izvinjenja onome kome treba.

A da li će ikada imati snage izviniti se građanima Bosne i Hercegovine koje je trebao predstavljati, na primjer, u Vijeću sigurnosti UN-a tokom svog posljednjeg boravka u Americi, a koji baš zbog njega trpe izolaciju i gotovo neizdrživ vizni režim.

(svevijesti.ba)
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
Sony 
MESIĆ: ZAŠTO SE TADIĆ LJUTI NA MENE - PA U TADIĆEVOJ SRBIJI RATNA ZLOČINKA SE DOČEKUJE KAO ORLEANKA       Smile
13:07 / 28.11.2009.



Iako svi u Srbiji tvrde da su za cjelovitu i jedinstvenu BiH, a svijet im vjeruje, "tamo se dočekuje ratna zločinka Biljana Plavšić kao Ivana Orleanska, šalju se avioni po nju i smišljaju funkciju kakvu treba dobiti u RS", upozorio je Mesić.

[/b]
Biznis.ba / DW (Marko Jeličić)
kakva crna Ivanka Orleanska , postoji Jovana Orleanka , i kao prvo i najbitnije ja ne znam nikoga ko je Srbin po nacionalnosti da je bio na nekoj važnijoj funkciji i da se živ vratio iz Haga....zato je i doček bio kakav je bio....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k850i
MESIĆ: ZAŠTO SE TADIĆ LJUTI NA MENE - PA U TADIĆEVOJ SRBIJI RATNA ZLOČINKA SE DOČEKUJE KAO ORLEANKA       Smile
13:07 / 28.11.2009.



Iako svi u Srbiji tvrde da su za cjelovitu i jedinstvenu BiH, a svijet im vjeruje, "tamo se dočekuje ratna zločinka Biljana Plavšić kao Ivana Orleanska, šalju se avioni po nju i smišljaju funkciju kakvu treba dobiti u RS", upozorio je Mesić.

[/b]
Biznis.ba / DW (Marko Jeličić)
kakva crna Ivanka Orleanska , postoji Jovana Orleanka , i kao prvo i najbitnije ja ne znam nikoga ko je Srbin po nacionalnosti da je bio na nekoj važnijoj funkciji i da se živ vratio iz Haga....zato je i doček bio kakav je bio....

zato sto je citav sistem tj, drzava bila zlocinacka  Smile
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
Sony 
MESIĆ: ZAŠTO SE TADIĆ LJUTI NA MENE - PA U TADIĆEVOJ SRBIJI RATNA ZLOČINKA SE DOČEKUJE KAO ORLEANKA       Smile
13:07 / 28.11.2009.



Iako svi u Srbiji tvrde da su za cjelovitu i jedinstvenu BiH, a svijet im vjeruje, "tamo se dočekuje ratna zločinka Biljana Plavšić kao Ivana Orleanska, šalju se avioni po nju i smišljaju funkciju kakvu treba dobiti u RS", upozorio je Mesić.

[/b]
Biznis.ba / DW (Marko Jeličić)
kakva crna Ivanka Orleanska , postoji Jovana Orleanka , i kao prvo i najbitnije ja ne znam nikoga ko je Srbin po nacionalnosti da je bio na nekoj važnijoj funkciji i da se živ vratio iz Haga....zato je i doček bio kakav je bio....

zato sto je citav sistem tj, drzava bila zlocinacka  Smile
Kako da ne , a u tkz. BiH svuda cvetaju ruže , a u federaciji u budžetu bilo 10 km , ajde Inzko ne budi smešan , uozbilji se malo.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k850i

Fajon: Ubrzati proces vizne liberalizacije BiH
Ponedjeljak | 30.11.2009

Ukidanja viza za Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju od 19. decemba ove godine je najbolja garancija građanima tih zemalja da su vrata Evropske unije otvorena za njih, izjavila je u ponedjeljak izvjestilac Evropskog parlamenta za viznu liberalizaciju za zemlje zapadnog Balkana Tanja Fajon.

- Srećna sam što će građani Srbije, Crne Gore i Makedonije slobodno putovati u Šengen zonu bez viza i to već za božićne i novogodišnje praznike, rekla je Fajon, komentirajući današnju odluku o ukidanju viza, navedeno je u saopćenju Evropskog parlamenta.

Fajon je istakla da je to fantastična vijest za zapadni Balkan i EU, naročito za mlade generacije koje već suviše dugo žive iza vještački stvorenih "viznih zidova" i ukazala da je bilo krajnje vrijeme da se taj zid sruši.

- U tom procesu ključnu ulogu je odigrao Evropski parlament, usvajajući inicijativu o viznoj liberalizaciji i ubrzavajući taj proces - istakla je ona.

Rehn: Veliki dan za Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju
Ukidanje viza za građane Srbije, Crne Gore i Makedonije predstavlja veliki korak u evropskim integracijama tih zemalja, izjavio je u ponedjeljak komesar Evropske unije za proširenje Olli Rehn.

- Ovo je veliki dan za te tri zemlje i nadam se da će njihovim koracima krenuti i druge zemlje zapadnog Balkana, rekao je Rehn u Bruxellesu na zajedničkoj konferenciji za štampu s predsjednikom Srbije Borisom Tadićem i evropskim komesarom Jacquesom Barrotom.

Rehn je istakao da je liberalizacija viznog režima korak kojim se otvaraju vrata za razvoj građanskog društva u tim zemljama, na njihovom putu ka članstvu u EU, javio je Tanjug.
Povodom Kosova, Fajon je rekla da je takođe od velike važnosti da građani na Kosovu budu uključeni u proces vizne liberalizacije što je moguće prije, jer "Kosovo ne može da ostane crna rupa na Balkanu".

Ona je rekla da treba da se ubrza proces vizne liberalizacije za građane Bosne i Hercegovine i Albanije i pozvala Evropsku komisiju da u BiH i Albaniju pošalje misiju za procjenu ispunjenosti neophodnih uslova prije kraja ove godine, umjesto početkom sljedeće kao što je bilo planirano.

- Suviše dugo zatvorena vrata potpiruju nacionalizam i produbljuju etničke podijele, ocijenila je Fajon, izražavajući nadu da će zemlje EU imati dovoljno političke hrabrosti da građanima BiH i Albanije omoguće putovanja bez viza u prvoj polovili 2010. godine, javio je Tanjug.
(FENA, DEPO/tg)

nasi politicari tempirali ukidanje viza pred izbore  Smile
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k850i

Sekson: Primio bih Neleta u Zabranjeno pušenje

Ponedjeljak | 30.11.2009

Povodom nedavnih polemika čija je kultna pjesma Zabranjenog Pušenja, Dan Republike, kao i o tome ko je autor decenijama poznatih hitova ove grupe, DEPO je razgovarao sa Davorom Sučićem - Sejom Seksonom.

Kako Sexon gleda na taj period, kad su se on i Nele Karajlić istinski koncepcijski razišli  i kako ne bi imao ništa protiv da u grupu ponovo primi Neleta Karajlića, možete pogledati uskoro u ekskluzivnom blic video intervjuu.


- Bilo ko iz stare postave spreman u Zabranjeno pušenje donijeti svježu energiju je dobrodošao. Ponovo bih svirao s Neletom ... kaže Sejo Sekson, dodavši

 

- Novo Zabranjeno pušenje je šestog aprila krenulo u Diskoton sa novim albumom, što govori da smo se mi davno prije koncepcijski razišli.

 

(DEPO)


IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Posto gro ovoih tekstova nema veze sa politikom...

Temp lock dok modovi ne odluce sta ce, mada mislim da je tema nepotrebna i deplasirana...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:19:32
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.