Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Studenti u sredu opet na ulici  (Pročitano 16400 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Nikad Srbiji nije falilo toliko visoko obrazovanih ljudi da bi to predstavljalo ozbiljan problem zbog kojeg bi drzava trpila posledice. Moguce da postoji manjak u nekim oblastima, ali zato imamo viskove u drugim. E sad zasto neko zavrsava hemijski umesto npr. medicinskog to je drugi problem, koji bi trebalo drzava da resi.

gluposti i opet gluposti  Smile Smile mi vec danas trpimo posledice upravo zbog toga shto nemamo dovoljno struchnjaka iz oblasti hemije koju si spomenuo ,kao ni iz nekih drugih bazichnih nauka ....
za 5-10 godina ce da nas udari drugi talas ,kad vishe necemo da imamo ni dovoljno izenjera .

a shto se tiche vishkova , jasno je da imamo vishak "menadzera"  Smiley 1 raznih vrsta ,pravnika i josh nekih struka koje masovno liferuju privatni fakulteti (za skolarinu naravno) .

situacija se uglavnom razvija u pravcu toga da ce studirati samo oni koji imaju da plate i to samo tamo gde moze lako da se dobije diploma .to se naravno onda naziva "evropski sistem obrazovanja" . Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15

situacija se uglavnom razvija u pravcu toga da ce studirati samo oni koji imaju da plate i to samo tamo gde moze lako da se dobije diploma .to se naravno onda naziva "evropski sistem obrazovanja" . Smile

"Evropski sistem obrazovanja" prati standarde EU i podrzava pre svega evropski kontinent. Sistem nikako nije los, platis, pa ucis, pa naucis, platis nekog ko ce da se zajebava sa tobom i ko ce ti biti na raspolaganju. Taj sistem nema veze sa nasim privatnim fakultetima, a sve vise i drzavnim, koji rade po principu platis-ne naucis-zajebao si se-ali to ne znas.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
Nokia 
@ bf_109_g_6
Pazi jednu stvar, nije problem za nesto reci da je glupost, jel ljudi govore cesto gluposti, nego je problem u tome sto treba objasniti zasto je to glupost, inace postaje jako bezobrazno tako nesto pricati. A ti mi i dalje nisi odgovorio na pitanje, znas vec koje, ali dobro. Ja volim da diskutujem sa ljudima koji imaju argumente a ne sa onima koji koriste jeftine fore. Nego da se vratim na temu.
Ajde recimo da je tacno ( mada tvrdim da nije ), da u Srbiji ima malo visoko obrazovanih i da Srbija zbog toga trpeti posledice. Ti kazes da je resenje da drzava treba vise studenata da finansira nebi li povecala njihov broj.
http://www.cep.edu.rs/?q=node/17
Obrati paznju na tabelu gde pise broj diplomaca, videces da se poslednjih godina polako povecava.
http://webrzs.statserb.sr.gov.yu/axd/drugastrana.php?Sifra=0011&izbor=odel&tab=7
pogledaj deo u drugoj tabeli gde pise broj koji diplomira u roku, videces da je 1990 kad je 80 % studenata bilo na buzetu 11 % diplomiralo u roku, 2007 kada je odprilike isti broj na buzetu i onih koji placaju diplomira u roku 31 %.
Dakle, od kada ljudi placaju manje se zajebavaju. Isto tako ces videti da 1990. bilo 117000 studenata u Srbiji, a 2007 237000.

Pa da ti postavim jos jedno pitanje. Da li mislis da drzava opet treba da finansira toliki broj studenata i da baca pare na ljude koji umesto da rade i tako doprinose drustvu, gube vreme blejajuci po fakultetima.
Da ne bude zabune ja se gadim bolonje i evropskom obrazovanju, ali ako su  ti isti studenti trazili, svesno ili nesvesno, ovakav sistem, ne mogu sad da se opet zale da im ne valja. Ljudi odlucite se sta ocete vise. Ne moze i EU i besplatno skolovanje.

« Poslednja izmena: 28. Nov 2009, 19:27:29 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
@ bf_109_g_6
Pazi jednu stvar, nije problem za nesto reci da je glupost, jel ljudi govore cesto gluposti, nego je problem u tome sto treba objasniti zasto je to glupost,

glupost je da mi imamo "dovoljno visoko obrazovanih " ,pogotovo u onim oblastima koje sam spomenuo.



Citat
Obrati paznju na tabelu gde pise broj diplomaca, videces da se poslednjih godina polako povecava.

samo shto ne pishe u kojim oblastima i na kojim fakultetima ....  Smile ja ne bih da preprichavam ovde anegdote o znanju pojedinih "struchnjaka" sa privatnih fakulteta ...

Citat
videces da je 1990 kad je 80 % studenata bilo na buzetu 11 % diplomiralo u roku, 2007 kada je odprilike isti broj na buzetu i onih koji placaju diplomira u roku 31 %.

samo shto tu ne pishe koliko je ljudi 1990 pochelo da studira matematiku ,fiziku ,hemiju ,masinstvo ,elektrotehniku .....    a koliko ih danas upisuje te fakultete .

Citat
Dakle, od kada ljudi placaju manje se zajebavaju.

ali oni koji placaju za svoj novac ochekuju i uslugu (tj diplomu) .shto nas opet dovodi do prvog problema .

Citat
Isto tako ces videti da 1990. bilo 117000 u Srbiji, a 2007 237000.

poredi broj upisanih na drzavni racun tada i sada , izostavi samofinansirajuce studente (kojih tada nije ni bilo) .

Citat
Da li mislis da drzava opet treba da finansira toliki broj studenata i da baca pare na ljude koji umesto da rade i tako doprinose drustvu, gube vreme blejajuci po fakultetima.

poshtedi me patetike  Smile iako je 1990. situacija bila daleko od idealne nezaposlenost je bila daleko manja ,a nivo obrazovanja veci . da ne pominjem da smo barem imali kakvu-takvu industriju gde bi ljudi mogli da rade . sigurno je da je stari sistem bio losh (dugo studiranje ,neefikasnost) ,ali sada nam se kroz tzv "evropski sistem" servira poptpuno zatupljivanje stanovnishtva.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
Nokia 
Slazem se za ovo sto si rekao za privatne fakultete i za zatupljivanje stanovnistva, za svo ostalo mislim da mlatis praznu slamu, blago receno. Ako je tebi patetika to sto je pre drzava finansirala desetina hiljada ljudi po par godina i da ti na kraju ne zavrse fakultet onda ok.
Necu vise komenterisati, sve sto sam imao da kazem rekao sam u proslom postu.
I samo da sumiram na kraju.
Ovi sto protestuju ovih dana su neradnicki olos i treba ih pohapsiti zbog ometanja javnog reda i mira!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Slazem se za ovo sto si rekao za privatne fakultete i za zatupljivanje stanovnistva, za svo ostalo mislim da mlatis praznu slamu, blago receno. Ako je tebi patetika to sto je pre drzava finansirala desetina hiljada ljudi po par godina i da ti na kraju ne zavrse fakultet onda ok.
Necu vise komenterisati, sve sto sam imao da kazem rekao sam u proslom postu.
I samo da sumiram na kraju.
Ovi sto protestuju ovih dana su neradnicki olos i treba ih pohapsiti zbog ometanja javnog reda i mira!

kazem ti da pricash gluposti ,ali ti se stalno ponavljash  Smile ni u najvecem socijalizmu drzava nije finasirala loshe studente . pravilo je valjda bilo da je mogla da se okine jedna godina ,posle toga bi student postao vandredni (sufinasirajuci) i gubio bi pravo na dom , ishranu u studentskoj menzi i .t.d.

a to nema nikakve veze sa trenutnom situacijom gde chak i solidni studenti ne mogu da nastave shkolovanje jer drzava za njih" nema para" (za 1000 drugih gluposti ima  Smile ) ,a suvishe su siromashni da plate shkolarinu.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ma o cemu pricas, kakvi losi studenti? Student koji okine godinu a bio je na budzetu ima pravo da i sledece godine ostane na budzetu(?)...Ljudi koji su na budzetu a nisu ocistili godinu mogu da ostanu na budzetu samo je bitno da imaju 48 bodova, makar imali i sve 6ice, ne gleda se prosek vec broj datih ispita...Jedna ogromna rupa u Bolonjskom sistemu...
I onda neko nesto govori za neradnike  Smile Barem za svoj fax mogu da govorim da nisu, ljudi su skupili po 60 bodova i imali jako visoke proseke, pa su opet ispusili..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
auuu, 220 000 vam je skolarina za godinu  Smile

deru vas ko macice
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Ma i oni su zapetljali sa tim bodovima, zasto bodovi moraju da prate budzet/upis godine? Zar to nije u svrhu sticanja uspeha, daljeg obrazovanja nakon zavrsetka i slicno?

Nikada na starom sistemu nije bilo vazno imas li sve 6-ice ili sve 10-ke, kada das odredjen broj upisao si godinu/na budzetu si.

A opet, najgluplja stvar - mozes dva puta da padnes i da ostanes na budzetu, samo da nisi pao 2 puta za redom, a onda imas i apsolventski, znaci fakticki 7 godina besplatnog skolovanja... a student koji sve redovno daje ima godinu apsolventskog staza i nakon toga sve placa ako je malo oduzio.

I opet kazem, fakultet nije pravo vec privilegija. Ja bih na budzetu ostavio samo ljude koji ociste godinu, ko ispuni te neke bodove pola-pola, a ko ni to ne ispuni na samofinansiranje. I crta  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
I opet kazem, fakultet nije pravo vec privilegija. Ja bih na budzetu ostavio samo ljude koji ociste godinu, ko ispuni te neke bodove pola-pola, a ko ni to ne ispuni na samofinansiranje.

Мислио си рећи "буџет" није право већ привилегије.. Пошто је очито да свако има право да се упише.
« Poslednja izmena: 28. Nov 2009, 20:39:00 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.136 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.