Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:39:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bas ne obicno...  (Pročitano 32098 puta)
11. Nov 2003, 15:07:02
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Vec jednom smo pricali o tome i rekosmo da je nacionalista covek koji voli svoju naciju. Sve je to ok i slazem se sa tim jer i sama osecam to kada neko pocne da pljuje po Srbima pa normalno da cu da se branim, ali u svom miru i tisini cu razmisljati o dobrim ili losim stvarima kod nas kao nacije i sama kao pojedinac cu se truditi da ono sto smatram losim ispravim da se dokazem pred drugima kako mi nismo onakvi kakvim nas u zadnje vreme smatraju ali i pored svega toga ne mogu da razumem zasto ce covek bilo koje rase ili nacije prvo i samo pljuvati po drugim nacijama kako bi tim pljuvanjem i trazenjem tudjih gresaka opravdao svoje lose postupke ili svoju mrznju prema drugima. Kada se o svemu malo vise razmisli u svetu danas postoji anti-razlicitost i ma koje nacije ili rase neko bio ako se samo razlikuje od nas vec cemo mu traziti razerke i greske. Tako sam skoro zezajuci se na netu naisla na meni novu pojavu, a to je rasonalista. Nikada do sada nisam cula da postoje i ovakvi i ma sta rekli o nacionalisti ili bilo kome drugome to je toliko malo naspram onih koji sebe smatraju rasonalistima da nemam reci. Rasonalisti ce traziti i cak lazno-pogresno prevoditi mnoge misli na nas jezik samo kako bi se taj rasonalizam sto bolje rasirio i ukorenio, a da ni sami pokretaci nemaju pojma koliko nemaju pojma i veze sa zivotom. Oni prevode na primer Jevrejski Talmud onako kako oni misle da treba i od kako sam procitala njihov prevod trazila sam po nekoliko knjiga, recnika i cak pitala ljude i ni jednom nisam nasla tu rec u njihovom prevodu. I prosto ne mogu da verujem kako neki rasonalista sebe proziva Hriscaninom (koji po Isusu Hristu treba da siri ljubav oko sebe i da na samar okrene drugi obraz) laje o drugima i drugim verama kako su ovakve i onakve kada i sam istim sirenjem lazi i mrznje protiv Crnaca, Jevreja itd spada medju onakve protiv kakvih pise?!?!?!?!
Ne verovatno je to kako ce se rasonalista pozivati na Hriscansku Bibliju i pisati i lazno prevoditi Jevrejski Talmud i navodno se zaklinjati u svoju Bibliju kako su Jevreji gadovi kada mu u njegovoj Bibliji stoji da to ne sme da radi?! Ni protiv koga.
I od svega sto sam procitala na tom sajtu samo jednu stvar su izrekli onako kako jeste Hriscani zahtevaju da okrenes drugi obraz kada te neko osamari i ko tebe kamenom ti njega hlebom dok Jevreji idu po onoj koja se cuje veoma cesto i kod Hriscana "Oko za oko zub za zub", pa ma kako on pljuvao po tome sigurna sam da taj koji je sastavljao tekst nije nikada nikome okrenuo drugi obraz nego se dobro potrudio da mu uzvrati sto znaci da je i sam sledio ono Jevrejsko po kome danas pljuje i uopste ma koliko da sam razmisljala o svemu tome nisam uspela da skontam zasto nije napisao i napravio sajt o Hriscanskoj veri i svemu sto zna o tome i kako je to vera puna ljubavi kako treba da oprastamo jedan drugome i slicno nego je nasao kojekakve gluposti za koje ni sam nikada nece znati da li su istinite jer sigurno da nezna jezik na kojem je pisan Talmud.

Da li se slazete samnom kada kazem da treba da trazimo kukolj i da ga istrebimo iz svoje nacije pre nego sto pocnemo pljuvati po bilo kojoj drugoj naciji? I zasto uopste pljuvati druge nacije? Na istom sajtu je pisalo kako ce se Srbin sloziti da mu se dete ozeni sa bilo kim osim sa Ciganima i to je navodno trebalo na neki nacin da opravda Srbe samo ne znam u cemu zasto i kako? I verujem da ne treba da se pravdamo trazeci tudje greske vec da trazimo i popravimo svoje pa da nemoramo da se pravdamo vec da se time dokazemo.
I umsesto da pisemo sajtove o tome ko smo i kakvi u stvari i time pokazemo ljudima da mi nismo krvolocne zivotinje za kakve nas smatra CNN BBC i ostali mi napadamo druge, to je po onoj narodnoj "Napad je najlaksa odbrana" ali ja mislim iako je najlaksa da uopste nije efikasna.
Da li mislite da sam u pravu kada kazem da je ok biti nacionalista ali sve dotle dok ne pljujes druge nacije vec ponosno stojis pred ostalima kao Srbin ili bilo ko drugi, ma kojoj naciji ti pripadao?
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pazi ja sam veliki nacionalista pa sam napisao : http://www.burek.com/zasto.doc
Narod je narod, narod ne mozes promeniti... ma koliko to ponekad zelela...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
Rasonalisti ce traziti i cak lazno-pogresno prevoditi mnoge misli na nas jezik samo kako bi se taj rasonalizam sto bolje rasirio i ukorenio, a da ni sami pokretaci nemaju pojma koliko nemaju pojma i veze sa zivotom. Oni prevode na primer Jevrejski Talmud onako kako oni misle da treba i od kako sam procitala njihov prevod trazila sam po nekoliko knjiga, recnika i cak pitala ljude i ni jednom nisam nasla tu rec u njihovom prevodu.

Mi nikada nsimo prevodili talmud, a u izdanjima talmuda (koja su skracena) i do kojih vi mozete doci su sigurno izbrisani ti delovi. Kada nadjete pravi talmud tamo mozete procitati mnogo toga ali i u ovom "preciscenom " mozete naci delove a navodi su iz preciscenih delova talmuda, a i bas me interesuje sta to niste nasli i gde ste trazili????

Srbija Srbima,
Samo Srbima
I svim Srbima
www.rasonalisti.com
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Meni je stran ovakav nacin razmisljanja, ja u ljudima trazim dobro a ne zlo.

Meni je ovde gde sada zivim najbolji drug crnac iz Eritreje a imam profesora Jevreja koji je odlican covek i sedim pored Jevrejke koja je isto super. Tvrditi da su Jevreji kao narod zli je malo mnogo. Tacno je da drze dosta politicke/ekonomske moci, neproporcionalno velicini naroda ali to ne opravdava mrznju i hitlerovske metode.

Ne kazem da neki uski krugovi ne pokusavaju neku vrstu dominacije ali...

@SF - sjajno! Ako si sam pisao "zasto", super si ga odradio, svaka ti cast!!! Pravi, lep, ljudski primer Pravoslavlja i naseg nesnalazenja u njemu, bolno istinito ali pogadja se srz problema.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Davno je to bilo.. sad da imam vremena verovatno bih to napisao bolje.. u svakom slucaju konkretnije.. tad sam ipak imao 15ak godina...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Procitao sam doc koji si pisao. Veoma dobro je napisan, uz neke stilske propuste, koji nisu tako strasni, ako si zaista to pisao sa 15 godina. Slazem se sa velikom vecinom toga sto si napisao ili citirao. Ono sto mi nije jasno to je sta ti se desilo u medjuvremenu, pa da od nekoga ko je nesto ovako napisao postanes neko ko prica ovako nesto

Nije narocito bitno sta ja podrazumevam pod kojim pojmom, bitno je kako se neko oseca i gde sam sebe svrstava. Za mene je vernik u sustini covek koji veruje u bajke.

Citat: SerbianFighter
Vernik u religijskom smislu za mene je covek koji veruje u bajke jer ga nesto na to tera, obicno nevolja.
Covek koji veruje u ljude je nesto sasvim drugo.. on nije "vernik" .. on je samo normalan.
« Poslednja izmena: 02. Maj 2005, 11:21:19 od Ciklopentanoperhidrofenan »
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Dobro pitanje, i ja sam to hteo da te pitam?

Mozda je pitanje mnogo licno, imam druga koji je pratio slican put kao ti...
« Poslednja izmena: 02. Maj 2005, 11:15:45 od marniko82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tekst je pisan da se uzme prvo mesto na konkusru drustva Sveti Sava Smiley I uzeto je prvo mesto uz ovacije Smiley Nikad nisam bio religiozan, ali sam uvek o tome znao dovoljno da imam valjane razloge da to ne budem. U svim svetim knjigama je napisano nesto sto vredi usvojiti i mnogo toga sto treba zapamtiti, ali ni jedne se ne treba slepo drzati  Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Zar ti se ne cini to kao zloupotreba? Smile
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
E stvarno, idem da se prijavim za neki muslimanski konkurs a tebe SF cu da zamolim da mi napises sastav.  Smile

Bez zezanja, ako je ovo tvoje misljenje iz texta OK, ako nije isto OK ali je malo glupo tek tako pisati...

A moguce je i da nisi uvideo koja je poenta religije, ali to se svakom posebno kaze pa tu nema pomoci sa strane.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 14:39:29
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.