Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Polovna TV kartica za VHS na DVD do 1000din  (Pročitano 6746 puta)
20. Nov 2009, 10:59:33
Ucesnik diskusija

drzim vodu kad majstori odu!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Postoji velika ponuda polovnih tv kartica za smesne pare... E sad traze mi 200din po satu za VHS na DVD, a ja mogu za te pare da kupim neku staru karticu i kablove i da sam prebacim... Treba mi vasa pomoc uglavnom su to stare kartice sa chipom conexant 878Aa (samsung, kworld, pinnacle) ili npr asus 7131? Meni odgovara ovaj KWORLD 878rf. E sad uglavnom po forumima kazu bolji kabal (valjda scart-s video) za povezivanje vhs i kompa, nikako obican antenski i dscaler program za snimanje u mpeg1 ili 2 kako bi zauzimalo manje mesta... Pa ako neko ima iskustva sa ovim starim karticama, programima, snimanjem (sa TVa, VHSa)? Da li se isplati ili da platim coveku - 5 kaseta po 2,3sata (zaradio bih karticu za sebe i ustedeo)?
Mislim na kartice do 1000din i jeftinije, da li mogu da odrade posao na kompu 2,8ghz pentium, integrisana graficka intel extreme2 128mb, 1gb ram i integrisana zvucna - ima izlaze pozadi... posao je - snimanje u real time tako da 1sat zauzme do 10gb na hardu i da daje solidan kvalitet?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 407
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
odluku ćeš doneti na osnovu količine vhs materijala koji želiš da konvertuješ i da li će ti tuner kartica trebeti nakon toga. ako se odlučiš za polovnu karticu nemaš garanciju i diskutabilni su drajveri za novije operativne sisteme. ja bih se ipak na tvom mestu odlučio za novu karticu imajući u vidu trenutne cene. ako pak uzimaš polovnu probaj da je uzmeš na probu. naime većina kartica nije loša ali im mogućnosti (pogotovo u pogledu opcija za snimanje) variraju u zavisnosti od softvera. takođe ako planiraš da snimaš direktno u divx/xvid imaj u vidu da rezultat skoro nikad nije na nivou 2-pass enkodinga. nadam se da će ti ovo pomoći u odluci.
IP sačuvana
social share
"Život bi bio puno lakši da imamo source code."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

drzim vodu kad majstori odu!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
pa imam nekih 5 kaseta po 2-3 sata i vec se javljaju drugovi, komsiluk iako jos nisam kupio, jer im trazim vhs video rekorder koji nemam!? totalni sam laik sto se tice toga ali znam da su ljudi prebacivali vhs na dvd i imali kartice jos pre 3-4 godine na smesnim masinama (moja nije mnogo bolja). e sad sta je to 2pass enkoding nemam pojma a vidim da su nove kartice od 20evra pa nagore a polovne mogu da se nadju i za 500din bez daljinca... uglavnom navodno taj Dscaler vrsi posao tako sto koristi procesor da bi snimao u real time-u u nekom mpeg1,2,3,4 ili kom vec formatu koliko ja kontam iz foruma... mislim samo mi treba neki savet o tim matorim karticama od pre 4 godine, mislim da cu definitivno uzeti polovnu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

drzim vodu kad majstori odu!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
jos jedno pitanje
meni treba kabal scart koji se deli na s-video i audio bananicu, a ne scart na s-video, je li tako?
treba da prenesem i zvuk sa vhs-a, ta audio bananica ide u integrisanu zvucnu?
nemam pojma, pa mi treba potvrda!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 407
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
ne treba ti poseban skart kabl, antenski će da posluži.
IP sačuvana
social share
"Život bi bio puno lakši da imamo source code."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
   Pre no što se upustiš u "posao veka" sa polovnjacima,pogledaj malo po mreži negativna iskustva drugih sa prebacivanjem VHS-a na DVD (seckanje slike,kašnjenje zvuka,loša slika...).Da ne davim i o tome da nisu sve kartice,niti svi proizvođači isti (dakle,ne mo´š kineskim flomasterima napraviti dobru kopiju Mona Lize...).Raspravljali smo na ovome forumu koliko jesenas o karticama sa hardverskim MPEG-2 enkodingom i šta sve one "smeju i umeju".Prelistaj starije postove,isplatiće ti se i to na duže staze!
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

drzim vodu kad majstori odu!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 65
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
a neko poredjenje chipova philips 7131 protiv conexinat 878? koji je bolji, snimanje, saradnja sa drugim softverima...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


trt mrt zivot ili smrt?

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Siemens cx40
Imao sam problema svojevremeno sa prebacivanjem ovog tipa, kasnio je zvuk, tako da obrati paznju kad budes kupovao karticu, sto neko rece, ako uzimas polovnu vidi da je isprobas.

Ne znam tacan model kartice koja me je zezala, ali mislim da je bio neki philipsov chip, najjeftinija neka doduse.
IP sačuvana
social share
Bug DJ's     trt mrt zivot ili smrt?     Bug DJ's
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.