Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:15:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Manično-depresivna psihoza  (Pročitano 5675 puta)
12. Nov 2009, 10:03:18
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pre nego sto ista napisem zeleo bih da se izvinem ako je ova tema vec postojala ali bih voleo da popricam malo sa vama u vezi ove teme posto me ovo vec " prati " par godina.

Naime, osoba meni veoma draga, boluje od manicno-depresivne psihoze pa sam zeleo da popricam sa vama u vezi toga kako pomoci toj osobi i kako biti uz nju ako njena osecanja toliko variraju. Zanima me takodje sta treba covek da uradi da bi se pomoglo toj osobi.

Isto tako me zanima ako je neko mozda imao neki slican slucaj.

Za one koji nisu upuceni evo isecka o ovoj bolesti iz Wikipedia-e

Citat
Manično-depresivna psihoza (bipolarni poremećaj) je teža psihička bolest iz grupe psihoza koje karakteriše alteracija (izmena) depresivnih i manijačnih faza obolelog.

Simptomatologija manične faze:

    * Osnovni životni dinamizmi su naglašeni i nekoordinisani.
    * Pojačan intenzitet emocija
    * Pojačana i ubrzana motorika.

Terapija manične faze podrazumeva hospitalizaciju uz hitan tretman lekovima. Počinje se sedativima, a nastavlja sa lekovima za ublažavanje motornog nemira, kao što su lekovi iz grupe ganglioplegika, zatim reserpin i hlorpromazin.

Simptomi depresivne faze su:

    * Osnovni životni dinamizmi su usporeni i smanjenog intenziteta
    * Pojava nemotivisane duboke tuge često pomešane sa strahom
    * Usporenost i oslabljenost motorike.

Terapija depresivnih bolesnika obuhvata farmakoterapiju (antidepresive) i psihoterapiju, a dobre rezultate daje i kombinacija navedenih terapija.

Hvala svima unapred na svim savetima i odgovorima.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Koliko mi je poznato, lekovi dosta pomazu, a najbolje sto mozes uciniti je porazgovarati sa njenim psihologom / terapeutom...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Koliko mi je poznato, lekovi dosta pomazu, a najbolje sto mozes uciniti je porazgovarati sa njenim psihologom / terapeutom...

... fora je u tome sto ta osoba ne ide kod psihologa jer misli da joj on ne moze pomoci
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Ту лекови доста помажу. Стабилизатори расположења...
Иначе постоји лепа породично оптерећење...
Како-па лековима...
На жалост болест је најчешће прогресивна...трајање фаза појачаног расположења се скраћује,али су све бурније,а трајање фаза сниженог расположења се продужава. Депресија преставља већу сметњу. Smile

Citat
... fora je u tome sto ta osoba ne ide kod psihologa jer misli da joj on ne moze pomoci
Нема увида у своју болест.
Волео бих да ми кажеш да ли особа одаје утисак лењости,безвољност...неодређеност у мислима,незна шта хоће!Да ли је нешто студирала?Посао? Детињство?Каква је била у школи?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
На жалост болест је најчешће прогресивна...трајање фаза појачаног расположења се скраћује,али су све бурније,а трајање фаза сниженог расположења се продужава. Депресија преставља већу сметњу. Smile

Uh al si me utesio Smile .. znaci ovo samo moze da bude gore a ne bolje ..

Citat
Нема увида у своју болест.
Волео бих да ми кажеш да ли особа одаје утисак лењости,безвољност...неодређеност у мислима,незна шта хоће!Да ли је нешто студирала?Посао? Детињство?Каква је била у школи?


Da .. nekad se naprimer desi da jedan dan tera sve tamo gde ni car ne ide peske .. a drugi dan se kikoce iz sveg glasa.
Nije nista studirala ali voli da crta i obozava konje. Detinjstvo je provela u veoma dobroj porodicnoj atmosferi a u skoli je bila sasvim solidna.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
ne razumem.. ko joj je dijagnostikovao tu psihozu? Koliko je meni poznato ljude sa bipolarnim poremecajem ne salju tek tako kuci, vec se hospitalizuju ili im se bar prepise terapija ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
ne razumem.. ko joj je dijagnostikovao tu psihozu? Koliko je meni poznato ljude sa bipolarnim poremecajem ne salju tek tako kuci, vec se hospitalizuju ili im se bar prepise terapija ..

Dijagnozu je uradio doktor a potvrdio psihijatar ... terapija je prepisana ali je fora u tome sto ti ciklusi jednostavno gube znacaj sto se tice efekta na telo i efekat na oporavak
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Koliko mi je poznato, lekovi dosta pomazu, a najbolje sto mozes uciniti je porazgovarati sa njenim psihologom / terapeutom...
... fora je u tome sto ta osoba ne ide kod psihologa jer misli da joj on ne moze pomoci
Onda joj se neko mora pribliziti bez belog mantila, pridobiti poverenje a onda iskoristiti sta je potrebno...
Prevara klasicna, ali mora tako...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:15:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.