Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:07:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Njena karijera, njegov nemir  (Pročitano 37245 puta)
10. Nov 2009, 14:11:56
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Oduvek postoji neko nepisano pravilo da je muškarac taj koji treba da zarađuje više, bude uspešniji i brine o finansijskoj sigurnosti porodice. On je “stub” porodice, dok je žena, pre svega, određena da bude majka i domaćica. Međutim, vremena su se promenila, pa žene danas sve više idu “rame uz rame” sa jačim polom, dobijaju bolje poslove, probijaju se na čelna mesta velikih koporacija i pruzimaju ogovornosti koje su ranije bile “muški posao”. Danas su one ravnopravne, sve ih je više na vrhu poslovne piramide, vode države i vlade, velike korporacije....I shodno tome, zarađuju više od muškaraca, konačno i od svojih partnera. Koliko je broj bolje plaćenih žena u porastu najbolje govori statistika. Od 1987. godine samo jedna petina žena u svetu zarađivala je više od muškaraca, dok je danas taj broj porastao na jednu četvrtinu. I kriza je uticala na brojke, muškaraci češće dobijaju otkaze i teret finansijske sigurnosti porodice sve više pada na žene.
Priča o tome da se muškarci boje uspešnih žena već je postala kliše. Ali, da li je zaista tako? Kako se ONI zaista osećaju kada žena zarađuje više, kada gube taj osećaj da porodica zavisi od njih? Kako to podnose? Da li su u stanju da se otrgnu predrasudama da zarađivanje nije “ženski posao”? Da li u takvim slučajevima veza i ljubav trpe, jer se bitno menja “odnos snaga”, tako da i muškarac i žena gube svoju tradicionalnu ulogu?
Iako će većina muškaraca reći da to nije nikakav problem, psiholozi tvrde da finansijska superiornost žene može dovesti do neslaganja, nerazumevanja i problema koji često kulminiraju razvodom ili prekidom veze. Da li je to znak da muškarac nema dovoljno samopuzdanja, da je nesiguran, da se plaši da voli NjU toliko jaku i samostalnu?
Stručnjaci tvrde da je to kompleksan problem, jer zadire u najskrivenije muške emocije, budi “ono najgore u ljudima” i uništava do tada skladne i harmonične veze. Razgovor je, kažu, jedino rešenje, jer će muškarac retko priznati da je finansijski uspeh žene uzrok problema u vezi, jer ni sam to sebi ne može da prizna.
Problem je u tome, tvrde psiholozi, što su svi muški tradicionalni kodeksi vezani za novac i dominaciju, “napadnuti”. To nekim muškarcima donosi osećaj da nisu dovoljno dobri, vredni pažnje i poštovanja, što se reflektuje i na emotivne odnose, samopoštovanje i komunikaciju. Kada ON nije taj koji izdržava svoju porodicu i zavisi od žene, svi do tada uspostavljeni odnosi dolaze u pitanje.
Psiholozi kažu da treba “odigrati pametno”, posebno ukoliko želite da sačuvate brak ili vezu. Savetuju da nikada ne krivite svog muškarca zbog toga što zarađujete više i da to ne pominjete, čak ni u šali. Muški ego je nepredvidiv, pa ga i nepromišnjena reč može “izbaciti iz koloseka”.
Psiholog Dejvid Forman tvrdi da je teorija kako muškarcima koji su sigurni u sebe nikada ne može smetati uspeh partnerke, ispravna, ali samo onda kada su i sami uspešni i dobro zarađuju. Međutim, situacija je u praksi često drugačija, pa u slučaju kada žena zarađuje više, to jako teško podnose.
Francuski psiholog i terapeut Bernard Prie smatra da mnogo muškaraca takvu situaciju doživljava kao gubitak moći, naročito oni koji su ambiciozni i posvećeni svom poslu.
“Muškarcima nije svojstveno da se mire sa činjenicom da je žena moćnija, čak i ako imaju dobar posao i solidnu platu. Uspšenija žena za njih je dovoljan razlog da posumnjaju u svoju profesionalnost, od čega kreću problemi na svim ostalim poljima”, kaže doktor Prie.
Neke žene pokušavaju da sakriju od partnera kolika im je plata, kako bi ih zaštitili. Doktor Prie kaže da je to najgore rešenje koje mogu izabrati. Laganje vodi u potpuno promašen odnos i ukoliko mu prećutkujete tako važnu stvar, mala je verovatnoća da će odnos opstati.
Prvo i osnovno pravilo kako biste sačuvali ljubav, tvrdi ovaj psiholog, je da ne donosite samostalne odluke. Ne smete da razmišljate na način “ja zarađujem više, ja imam moć”, jer to ne vodi nikuda. I NIKADA nemojte partneru da se obratite rečima "dušo nije tako strašno što ja zarađujem više!"
Doktor Prie kaže da ovakvu situaciju teško podnose i žene.
Ni njima to ne godi, iako će malo koja to priznati, jer nijedna samosvesna žena neće prekinuti karijeru samo da bi zadovoljila partnerov ego. Novac, dakle, može biti povod velikih svađa, čak i ako ga ima previše.
Opet je sve stvar kompromisa, kaže doktor Prie, jer jedostavno rešenje ne postoji.
“Pitanje je samo koliko želite, možete ili ste spremni da žrtvujete neki segment života zarad drugog. Za svakog čoveka to je drugačije jer su takvi i prioriteti”, tvrdi renomirani francuski psiholog.

U SRBIJI MUŠKARCI ZARAĐUJU VIŠE
U Srbiji muškarci zarađuju više od žena, pa su primeri ovakvih problema statistički zanemarljivi, jer samo 2% dama ima veću platu od svojim jačih polovina. Najviše zarađuju muškarci koji žive u prestonici, dok su najmanje plate u Pomoravskom okrugu. U anketi jednog beogradskog internet portala čak 68% muškaraca izjasnilo se da ne bi imalo ništa protiv kada bi njihova partnerka zarađivala više, ali kako to u praksi nije slučaj, postavlja se pitanje njihove iskrenosti.

PLATA ZAVISI OD KARAKTERA
Žene koje su popustljive i previše pasivne u konfliktima, zarađuju manje, čak i ukoliko se nalaze na visokim pozicijama i funkcijama, kažu istraživanja. Žene koje su prihvatile "muški način ponašanja" na radnom mestu (tzv. alfa-žene), zarađuju više od onih koje su zadržale karakteristično ženske obrasce ponašanja, kao što su otvorenost, srdačnost, empatija, prilagodljivost...
Studija britanskih naučnika pod nazivom "Isplati li se biti prijatan”, takođe pokazuje da žene koje su u svom poslu savesne i dosledne zarađuju i do 5% više od koleginica koje su nemarne. Zaniljmivo je i da ljubazni muškarci zarađuju manje od onih koji “imaju čvrst stav”. U istraživanju je učestvovalo više od pet hiljada muškaraca i žena, starosti od 20 do 60 godina, koji su rešavali test "pet karakternih ličnosti", čiji rezultati naglašavaju pet osnovnih karakternih crta – otvorenost, savesnost, ekstrovertnost, sposobnost prilagođavanja i neurotičnost. Rezultati su pokazali da žene koje su napete i često menjaju raspoloženje, zarađuju manje, dok "neurotičniji" muškarci nemaju nižu platu, ali zato oni koji su prijatni i ljubazni, manje zarađuju od svojih prodornijih kolega.
Takođe, žene koje vole izazove, plaćenije su, dok otvorenost prema ljudima uopšte ne utiče na visinu primanja.
Rezultati sugerišu, tumače psiholozi, da su karakterne osobine jednako važne za visinu plate, kao inteligencija i stručna sprema. Činjenicu da žene manje zarađuju, tumače time što one češće biraju poslove koji im omogućavaju veću fleksibilnost i više slobodnog vremena koje posvećuju porodici.

NOVAC JE SIMBOL MUŠKOSTI
Stereotipi po kojima su muškarci poželjniji ukoliko imaju više novca, duboko su ukorenjeni u ljudsku psihu. Opšte je poznato da su ženama izazovniji i primamljiviji muškarci koji dobro zarađuju, pa je, kako kaže američki psiholog Džon Bejt, novac postao simbol muškosti.
“Pojava “sponzoruša” klasičan je proizvod ovakvih stereotipa. Novac je postao velika zamena za muškost, što izaziva još veći strah od finansijski jakih žena i nestabilne muškarce neminovno tera u depresiju. Ali, to je izgleda posledica evolucije ljudskih odnosa, koji iz godine u godinu postaju sve komplikovaniji”, kaže Bejt.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson w350
Pa to je normalno. Nijedan pravi muskarac nece dozvoliti da ga zena izdrzava. A ako do toga dodje, njegov ego ce biti poljuljan, i doci ce do raspadanja veze, braka, sta god...
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Samsung S8
Pa to je normalno. Nijedan pravi muskarac nece dozvoliti da ga zena izdrzava. A ako do toga dodje, njegov ego ce biti poljuljan, i doci ce do raspadanja veze, braka, sta god...

Ako to moze da bude razlog za raspadanje veze ili braka, taj par bi trebalo da ode na psihijatrisko lecenje.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson w350
Njegov ego je puno puta razlog raspadanja veze ili braka... Ali slazem se sa tobom da bi takvi muskarci trebalo da posete psihijatra...
« Poslednja izmena: 10. Nov 2009, 14:56:54 od c@ther!nee »
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG Frizider
Citat
Nijedan pravi muskarac nece dozvoliti da ga zena izdrzava. A ako do toga dodje, njegov ego ce biti poljuljan, i doci ce do raspadanja veze, braka, sta god...

Аха, дакле измиче ми позитиван контекст у овој каректеризацији "прави мушкарац". Је л то треба да будемо лажни па будемо ОК или ето неки женски фетиш да су мушкарци генерално затуцани и саможиви?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson w350
Citat
Nijedan pravi muskarac nece dozvoliti da ga zena izdrzava. A ako do toga dodje, njegov ego ce biti poljuljan, i doci ce do raspadanja veze, braka, sta god...

Аха, дакле измиче ми позитиван контекст у овој каректеризацији "прави мушкарац". Је л то треба да будемо лажни па будемо ОК или ето неки женски фетиш да су мушкарци генерално затуцани и саможиви?

Ni jedno ni drugo. kad sam rekla "pravi muskarac" htela sam da se ogradim od muskaraca ranije spominjanih u drugoj temi, tipa Bosko Jakovljevic ili Milan Stankovic...  Za mene oni to nisu, tako da sam u tom kontekstu rekla "pravi muskarac".
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG Frizider
Доброо, дакле нити спадам у Бошкиће и Миланчиће нити имам проблем да ми жена зарађује више од мене. Дакле у шта ја спадам, у полуправне трочетвртинске мушкарце?
« Poslednja izmena: 10. Nov 2009, 15:24:57 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson w350
Доброо, дакле нити спадам у Бошкиће и Миланчиће нити имам проблем да ми жена зарађује више од мене. Дакле у шта ја спадам, у полуправне трочетвртинске мушкарце?

Nisam kompetentna da ti odredjujem u koju kategoriju spadas, ali ako ti smatras da ti nisi pravi muskarac vec polupravi trocetvrtinski, onda ok.  Smile
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG Frizider
Па не ја генерално, не мора тако буквално да се схвати, ал ето занима ме објашњење онога што си рекла, је л то нешто лоше?

Мислим ако смо већ на теми о томе зашто да не поразговарамо,
једино ако ни сама не знаш шта си хтела да кажеш Smile
« Poslednja izmena: 10. Nov 2009, 15:39:19 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia N97
Bicu ponosan ako mi buduca gospodja bude uspeshna u svojoj karijeri. Jebem ti sve parove ovog sveta koji se takmiche medjusobno.
Sad bih ja trebalo da ozhenim neku kasirku da bih se osecao potentno. Mislim, ozhenicu kasirku ako se zaljubim u nju, a ozhenicu i direktorku banke ako se zaljubim u nju. Meni je sve to jako prosto.
Ako ce da me ostavi zbog toga shto imam manju platu, nek ide lepo u pizdu materinu, i nek joj je sa srecom.  Smile Takva mi ni ne treba.

Citiracu samog sebe sa druge teme: "Mushkarac i zhena su saigrachi, a ne rivali."
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:07:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.