Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maja Uzelac snima vestern "Plava krv"  (Pročitano 10710 puta)
09. Nov 2009, 22:25:04
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Vest koju plasiram nije nova.Lično sam zimus slušao Maju Uzelac dok je preko jedne radio stanice govorila o ovom filmu i svojoj karijeri pošto je tada bila diplomirala režiju.Dopada m mi se ideja da snima vestern kao i njen uži izbor filmova ovog žanra.Mislim da će se o ovm filmu koji će poćeti da se snima početkom iduće godine još govoriti.Za reklamu neće biti toliko zaslužna Maja koliko će bioti zaslužan S.Šaper (savetnik) vlasnik producentske kuće koja finasira ovaj projekat.Ne mogu da ocenim rediteljsko znanje M.Uzelac jer još nije ništa snimila.Mogui samo  da joj poželim da  snima filmove kao što  montira.A M.Uzelac  više nego dobro montira ne samo svoj već i tuđi materijal.U nastavku sledi tekst koji sam pronašao i okačio.


 15. oktobar 2008. | Beta.
Maja Uzelac snima vestern Plava krv

Rediteljka i TV autorka Maja Uzelac najavila je svoj prvi igrani film "Plava krv", i rekla je da će u tom "vestern-noaru" smeštenom u Beograd biti krvi - doduše stilizovane, "ali od one vrste od koje te ipak malo bocka u stomaku".

"Pre nego što postane plava, ta krv će biti one posebne sirove nijanse crvene, koja nikog ne ostavlja ravnodušnim", rekla je agenciji Beta Maja Uzelac, koja će "Plavu krv" snimati od sredine 2009. godine, u produkciji Srđana Šapera, po sopstvenom scenariju.

Prema rečima autorke kultne TV emisije "Kulturni nokaut", ukrštanje vesterna i noara nije bilo namerno: "Htela sam da napišem priču koja me zanima, u stilu koji joj najbolje pristaje. I tako je ispalo. Valjda je srpska stvarnost vestern, ili je tako vidimo mi, romantici. A noar je žanr iz kog stalno svi kažu da sam ja 'ispala'".

Maja Uzelac je takođe izrazila nadu da će "Plava krv" dobiti verziju za inostranstvo i dodala: "Koliko god da je ovo “beogradski film”, on je savršeno razumljiv svakom na svetu, pošto se bavi mehanizmima koji postoje svuda i uvek, i likovima koji će svakom delovati poznato".

Radnja je smeštena u Beograd današnjice, i govori o dve žene koje se bore oko istog muškarca. Kako oružani sukob eskalira i postaje sam sebi svrha, muškarac oko kojeg je sve počelo pretvara se u nevažnu figuru.

"To je ekstremizacija principa koji često primećujem", rekla je Maja Uzelac. "Žene se toliko fokusiraju jedna na drugu, da na kraju postoji dobra šansa da zaborave na nesrećnika od kog je sve i počelo. Malo je smešno, a malo je i jezivo".

Upitana ima li nekakvu ciljnu grupaciju za svoj film, odgovorila je: "Pa, moram da priznam da sam mislila da je film više “ženski”, ali onda se pojavilo toliko muških fanova scenarija, da je to ludilo. Tu sam shvatila da muškarci mnogo bolje kapiraju žene nego što inače smeju da priznaju."

Pored krvi, stilizovano će, kako je ukazala, izgledati i Beograd. Ona najavljuje u medijima da glavni grad Srbije neće biti "siv, slomljen, sa kontejnerima, prosjacima i dnevnom politikom", već "jedan lep Beograd u boji, magičan, čaroban i mitski".

"Ja sam oduvek znala da “iskopam” najlepše strane svog grada. Sad još samo da se one snime onako kako ih ja vidim. To se valjda i zove "stilizacija'", izjavila je Maja Uzelac.

Upitana koliko je potrebno novca da bi se snimio film kakav je zamislila odgovorila je: "Jedino mi je jasno da to nije baš jeftino. Ali, kažem, ja za to uopšte nemam osećaj. Baš zato imam oko sebe ljude koji ga imaju."

Rediteljka nije isključila mogućnost uključivanja koproducenata. "To je deo priče koji nam tek predstoji. Ja apsolutno verujem Srđanu Šaperu, svom producentu, i sigurna sam da će on doneti najbolje odluke u tom smislu. Moja najveća ambicija ostaje da se što manje bavim finansijama, a što više svojim poslom".

Kako je rekla, najveća satisfakcija od "Plave krvi" biće da film liči na ono što je ona zamislila. "Ako bude tako, sigurna sam da će i sudbina filma biti baš takva kakva treba da bude".

Upitana za omiljeni vestern i omiljenu vrstu vesterna, odgovorila je: "”Bilo jednom na Divljem zapadu”. “Dvoboj na suncu”. Što će reći, ti malo surovi, divlji, razuzdani, ali sa smislom za humor. I ”Neoprošteno”. On nije baš smešan, ali je suroviji od oba prethodna zajedno".


Izvor : http://www.b92.net/kultura/film/vesti.php?yyyy=2008&mm=10&nav_id=323664
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Ја баш нисам неки познавалац филмова, па ако ми неко може објаснити шта уствари спада под жанр "вестерн" пошто сам ја мислио да се то односи на дивљи запад, разбојнике, каубоје, обрачуне и те тако ствари, па ме мало збуњује да се ово назива вестерном, а дешава се у модерном Београду.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Meni ovo lici na prosipanje feministicke filozofije...
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Devojke u srpskom vesternu


Maja Uzelac bira cice s beogradskim akcentom…
Devojke koje traže svoj prvi veći angažman u filmu, kao i one koje su došle da se okušaju u svetu kinematografije, okupile su se juče u prostorijama produkcijske kuće „Filmme fatale” kako bi učestvovale u kastingu za film „Plava krv” rediteljke Maje Uzelac. Dosta treme, zanimljivi nastupi, ali i nekoliko talenata prodefilovalo je ispred kamere u želji da se nametnu za ulogu u prvom „vestern-noaru”.

KAMERA – Desetak devojaka sedi u predvorju nestrpljivo iščekujući da dođu na red, a u glavnoj prostoriji sedi Maja Uzelac sa pripremljenim tekstom iz svog filma.
Lepa visoka devojka ulazi, predstavlja se samouvereno: „Marta Ćeranić”. Studira na Akademiji umetnosti u klasi Predraga Ejdusa. Počinje s monologom, primećuje se „jak” crnogorski akcenat, što Maja u startu prekida, jer je ovo pravi „beogradski” film. Crnogorka se bez problema prebacila na lokalni akcenat, dok Irma Milović iz Zagreba nije uspela da izgubi „meko č” iako je uspela da ubrza svoj govor.
Neke od budućih glumica su se mnogo uživele u želji da se dokažu, te su bile toliko „dramatične”, da su u susednim prostorija pomislili da se nešto dogodilo s ljubimcem produkcijske kuće, mačkom Kokijem.
- Radimo punom parom, od jutros je bilo već 30 devojaka. U filmu će biti deset većih ženskih uloga, od kojih dve glavne. Imam neke ideje ko bi to mogao da bude, ali videćemo nakon kastinga – kaže Maja za „24 sata”.
Film bi trebalo da počne sa snimanjem narednog leta, a ako sve bude po planu, premijera je zakazana za januar 2011. godine. Snimaće se u Beogradu i okolini, a jedna scena se događa i na Kosovu. Ipak, ekipa neće ići tamo, već će raditi na lokaciji koja će markirati Kosovo.
U najavi prvog igranog filma „Plava krv” rediteljka i TV autorka je obećala da će u tom beogradskom „vestern-noaru” biti krvi – doduše stilizovane, „ali one od koje te ipak malo bocka u stomaku”.
- Pre nego što postane plava, ta krv će biti one posebne sirove nijanse crvene koja nikog ne ostavlja ravnodušnim – iznela nam je Maja Uzelac ekskluzivne detalje.
„Plava krv” će se snimati u produkciji Srđana Šapera, po Majinom scenariju. Prema rečima autorke kultne TV emisije „Kulturni nokaut”, ukrštanje vesterna i noara nije bilo namerno.
- Htela sam da napišem priču koja me posebno zanima, u stilu koji joj najbolje pristaje. I tako je ispalo. Valjda je srpska stvarnost vestern ili je tako vidimo mi romantici. A noar je žanr iz kog stalno svi kažu da sam ja „ispala’”- objasnila je Maja Uzelac.

24 sata    http://www.srpskafarma.info/razno/devojke-u-srpskom-vesternu
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 5
Ovde nekako najvise u Sapera verujem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Još malo informacija sa neta...

PLAVA KRV

Novine su ovih dana najavile novi projekat kome se izuzetno radujemo i nestrpljivo ga očekujemo. Naša draga prijateljica i zaštitnica Novog srpskog filma Maja Uzelac priprema svoj celovečernji film. Naša očekivanja od ovog filma su ogromna. Postoji li išta lepše od žena koje na ekranu koriste vatreno oružje? Ili od rediteljki koje snimaju filmove sa pucnjavom?


Srđan Šaper producent filma „Plava krv“

Maja Uzelac režira vestern

Maja Uzelac, autorka kultne emisije „Kulturni nokaut“, napisala je scenario za film „Plava krv“, originalnu priču koja govori o dve devojke, Katarini i Lari, koje se bore za naklonost jednog muškarca. Majin debitantski film u produkciji Srđana Šapera i kuće „Adrenalin“ počeće da se snima sredinom sledeće godine.

- „Plava krv“ je priča o Katarini i Lari, čija borba za istog muškarca postaje sama sebi svrha. Kako sukob između njih dve eskalira, a histerija zahvata i njihove prijateljice, Bili, muškarac zbog kog je sve i počelo, polako postaje nebitan i na kraju potpuno nestaje iz slike. Katarina je Obrenović, Lara je Karađorđević, a Bili je Branković - navodi Maja Uzelac i nastavlja pričom o radnji filma.- Njih dve su od početka jedna drugoj suđene. U potrazi za pravim muškarcem kojeg kao da su iz želje i potrebe same izmislile, dokazuju se i padaju na testovima velikih mitova ovog regiona, od Kosova do fatalnih glumica, od ratnih veterana do svadbi i sahrana. Sve te mitove i sve društvene okolnosti, međutim, one tretiraju kao aksesoar za sopstveni život i sopstvenu ljubavnu priču. Ima cinizma, ali i mnogo prostora za smeh, u ovoj priči iz koje se, na kraju, cedi prava krv - otkriva Maja i navodi gde je pronašla priču za film.- Tu priču sam pronašla u svakodnevici. To je jedan od arhetipa koji savršeno funkcioniše, jer u njemu svako može da se pronađe, a s druge strane užasno lako postaje metafora za odnose iz drugih oblasti života kao što su država, politika, kultura... - kaže Maja i dodaje: „Ja sam jedino mogla da napišem ovaj scenario tako što sam bila u stanju da se identifikujem sa svim likovima. Na ovaj ili onaj način, u nekom trenutku, u nekom odnosu u životu, bila sam i Lara i Katarina i Bili... Valjda ih zato sve toliko volim (smeh). A ta ljubav prema likovima je najbitnija stvar za film. Ako je nema, stvar prosto ne radi. Toliko je jednostavno“.

Maja objašnjava da će film biti western noir žanra.- To bi bio neki post-postmoderni krosover između vesterna i noara, a mene zabavlja kako to zvuči kad se spoji. To sad, naravno, ne treba da znači da će u filmu biti detektivi u balonerima koji na konjima uleću u salon. Dosta je suptilnije od toga. Da vidimo, imam, recimo, dvoboj pištoljima na vrtešci - priča Maja Uzelac i otkriva šta je glamurozno, a šta krvavo u filmu.- Srbija danas u ovom filmu je u kovitlacu, kao i u životu. A Katarina i Lara stvari razrešavaju onako kako to samo žene umeju, na visokim štiklama, nakarminisane, nonšalantno mlateći muškim igračkama, od pištolja do bombi i mitraljeza - priča Maja.

Film „Plava krv“ će se snimati u srpskoj prestonici.- Film će se snimati u Beogradu i njegovoj okolini, jer ovo je ultimativna beogradska priča. Samo, to neće biti sivi slomljeni Beograd, s kontejnerima i prosjacima i dnevnom politikom, na koji smo navikli u domaćim filmovima. Ovo će biti jedan lep Beograd u boji, jedan tragičan i čaroban, mitski, baš onakav kakvog ga ja uvek zamišljam kad otputujem, pa mi nedostaje - kaže Maja Uzelac i navodi da će film početi da se snima sredinom sledeće godine.

- Film je veoma zahtevan i pripreme će potrajati, ali iza sebe imam Srđana Šapera i produkcijsku kuću „Adrenalin“, tako da nemam nikakvih sumnji da ćemo izgurati. Srđan je i sam reditelj po obrazovanju, znamo svi da je bio i glumac, pa još odličan u čuvenom Šijanovom „Davitelju protiv davitelja“, ali ovo je prvi put posle dugog vremena da se aktivira u toj oblasti, a prvi put i u ulozi filmskog producenta. Inače, već dve godine sarađujem sa njim u „Meken Eriksonu“, tako da se jako dobro razumemo. Od samog početka mog rada na „Plavoj krvi“ on je neka vrsta dobrog duha, zaštitnika cele stvari - priča Maja i otkriva koliko joj je u svemu pomogao bivši partner, reditelj Uroš Stojanović.- Uroš mi je još davno pomogao da shvatim šta je to što volim kod filmova i kakve filmove ću želeti da pravim. To je najveća stvar. Drugo, nastavio je da očekuje od mene mnogo, a na tako nešto uvek moraš da ponudiš odgovor - iskrena je Maja Uzelac koja na pitanje koji glumci će zaigrati u filmu kaže:- Još nismo prelomili do kraja, ali uskoro ćemo morati da izađemo i sa imenima. Ja, naravno, imam svoje večne favorite na glumačkoj sceni, ali imam i problem, previše ih je.

- Oružani sukob u filmu počinje jednog dana u šopingu, a završava se scenom sličnom onoj u „Divljoj hordi“, samo u prestoničkom lunaparku - priča Maja i navodi kakvu pouku glavne junakinje na kraju izvlače.- Međusobnim suočavanjem, ove dve žene shvataju mnogo toga o sebi, menjaju se i, pre krvavog raspleta, na neki način jedna drugu razumeju, zavole. Ali pre toga moraju da kupe oružje u gatarinom šatoru, jedna na drugu bace crnu magiju, uhode ljubavnika po ratištu... - priča Maja.


Izvor : http://dobanevinosti.blogspot.com/2008/10/plava-krv.html
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
isuvise, isuvise pretenciozno
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Dopisivao sam se sa njom preko fejsa,prica mi deluje kao jedan korak napred iz monotone srpske kinematografije  Smile
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
to su pricali i za Carlston za Ognjenku
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
 Slušao sam pre neko jutro Bjelogrlića preko radija.Kaže da u Barandi vrši pripreme za snimanje  scena iz dotičnog filma.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.