Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Божији промисао ( Божија воља или случајност)  (Pročitano 24398 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
eyepheelYU
Па зашто Исус каже "не брините се", ако људи "немају" могућност избора да се брину или не брину? Smile
Која је сврха онда тога што он каже?
« Poslednja izmena: 26. Nov 2009, 20:34:34 od bjbojan »
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: bjbojan
Па зашто Исус каже "не брините се", ако људи "немају" могућност избора да се брину или не брину? Smile
Која је сврха онда тога што он каже?
Ljudi nemaju izbora nad onim sto rade, briga o onome sto ce biti uradjeno se moze ukloniti ako se shvati da covek nema kontrolu nad tim. Ako se covek ne brine znaci da to shvata, ako se brine znaci da ne shvata.

Upravo tako se coveku daje na uvid da nema izbora kada vidi da ne moze da oseca ono sto je dobro.
Biblija i jeste napisana samo za one koji ce Bozijom voljom uspeti da shvate sta se u njoj govori.

Matej 13:9 " Ko ima uši da čuje neka čuje. " Sad bi ti mogao da pitas " Zasto je Isus ovo rekao kada svi imaju
usi kojima cuju ? " ali on prica u parabolama za koje nisu potrebne samo usi nego i mozak.
Matej 13:10-12 " I pristupivši učenici rekoše Mu: Zašto im govoriš u pričama ?
A On odgovarajući reče im: Vama je dano da znate tajne carstva nebeskog, a njima nije dano.
Jer ko ima, daće mu se, i preteći će mu; a koji nema, uzeće mu se i ono što ima. "
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ако човек нема избора над оним што ради, онда он ништа и не ради, онда он и не размишља, онда он и нема своје "ја", јер шта је онда његово "ја"? Човеково "ја" може да постоји само ако човек има своју вољу. А реалност је да људи имају своје "ја", а самим тим и своју вољу. Та човекова воља је, према природном закону акције и реакције, узрок неке последице. Е те последице нису човекова воља, него воља Спроводитеља поменутог природног закона, тј. Божија воља.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Ако човек нема избора над оним што ради, онда он ништа и не ради, онда он и не размишља, онда он и нема своје "ја", јер шта је онда његово "ја"? Човеково "ја" може да постоји само ако човек има своју вољу. А реалност је да људи имају своје "ја", а самим тим и своју вољу. Та човекова воља је, према природном закону акције и реакције, узрок неке последице. Е те последице нису човекова воља, него воља Спроводитеља поменутог природног закона, тј. Божија воља.
Covekovo "ja" je izdvojeno od covekovog tela, tvoje telo ti kaze "hocu hranu !", to ti ne kaze tvoje "ja", pa onda inteligencija tvog tela vodi tvoje "ja" kroz pribavljanje hrane za tvoje telo, koje ce tvom "ja" doneti osecaj
zadovoljstva. Tvoje "ja" je samo osecaj prisutnosti koji ti daje tvoje telo, taj osecaj ima ime i to si ti.
"Tvoje" telo je deo tvog oca sa manjim primesama tela tvoje majke, i to vazi za svaku rodjenu osobu.
Sto znaci da nemozes da prisvajas funkcije tvog tela, one ne pripadaju tebi, nisu u tvojoj kontroli.
"Ja" samo moze da konstatuje ono sto telo radi. Telo koje nije tvoje proizvodi Volju koja nije tvoja.
To je taj prirodni zakon o kojem pricas, zakon po kojem se zna sta kome pripada.
Znaci nije tvoja volja bilo tvoje rodjenje, tvoje telo kao beba je bila tvoja volja, kada ti se razvio razum poceo si da koristis "ja ovo, ja ono" i samo svest moze da ti objasni da tvoje "ja" nema svoju volju, nego je to i dalje volja tvog tela.
Vec nebrojeno puno puta sam ponovio reci Hrista iz Jovan 12:25 koje kazu ko ima ego umrece, ko nema ego
prenece svoju dusu/zivot u vecnost.
Ne moze za jedan isti efekat, za jednu istu situaciju da postoje dve volje, ili je jedna ili je druga, onaj ko oseca covekovu volju/ego ne shvata Boziju volju/prirodni zakon i onaj koji shvata Boziju volju/prirodni zakon, ne oseca
covekovu volju/ego.
Svako ko ima osecaj prisutnosti ima svoje "ja", ali to ne znaci imati ego koji stvara sliku "svoje volje".
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 1100
Отштампао сам овај текст Силви пошто не могу да читам на компу дугачке текстове,тако да би требало до вечерас да га прочитам,заинтересовао ме је много
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Citat: eyepheelYU
Covekovo "ja" je izdvojeno od covekovog tela, tvoje telo ti kaze "hocu hranu !", to ti ne kaze tvoje "ja", pa onda inteligencija tvog tela vodi tvoje "ja" kroz pribavljanje hrane za tvoje telo, koje ce tvom "ja" doneti osecaj
zadovoljstva. Tvoje "ja" je samo osecaj prisutnosti koji ti daje tvoje telo, taj osecaj ima ime i to si ti.
"Tvoje" telo je deo tvog oca sa manjim primesama tela tvoje majke, i to vazi za svaku rodjenu osobu.
Sto znaci da nemozes da prisvajas funkcije tvog tela, one ne pripadaju tebi, nisu u tvojoj kontroli.
"Ja" samo moze da konstatuje ono sto telo radi. Telo koje nije tvoje proizvodi Volju koja nije tvoja.
To je taj prirodni zakon o kojem pricas, zakon po kojem se zna sta kome pripada.
Znaci nije tvoja volja bilo tvoje rodjenje, tvoje telo kao beba je bila tvoja volja, kada ti se razvio razum poceo si da koristis "ja ovo, ja ono" i samo svest moze da ti objasni da tvoje "ja" nema svoju volju, nego je to i dalje volja tvog tela.
Vec nebrojeno puno puta sam ponovio reci Hrista iz Jovan 12:25 koje kazu ko ima ego umrece, ko nema ego prenece svoju dusu/zivot u vecnost.
Ne moze za jedan isti efekat, za jednu istu situaciju da postoje dve volje, ili je jedna ili je druga, onaj ko oseca covekovu volju/ego ne shvata Boziju volju/prirodni zakon i onaj koji shvata Boziju volju/prirodni zakon, ne oseca
covekovu volju/ego.
Svako ko ima osecaj prisutnosti ima svoje "ja", ali to ne znaci imati ego koji stvara sliku "svoje volje".
Шта је онда интелигенција тела? Бог?

Ако људи немају своју вољу, откуда то да користе изразе "ја ово, ја оно"? Ако је човеково "ја" само осећај присутности, онда Бог говори "ја ово, ја оно" кроз тело које човеку даје осећај присутности?

Ако је твоје "ја" само осећај присутности, онда ниси ти небројено пута поновио речи Христа из Јован 12:25, него Бог? Дакле, неко ко пише овде на форуму под ником eyepheelYU је Бог?

Значи "его" који ствара слику "своје воље" је управо Бог?

У сваком случају, за један исти ефекат не могу да постоје две воље.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: bjbojan
Шта је онда интелигенција тела? Бог?

Ако људи немају своју вољу, откуда то да користе изразе "ја ово, ја оно"? Ако је човеково "ја" само осећај присутности, онда Бог говори "ја ово, ја оно" кроз тело које човеку даје осећај присутности?

Ако је твоје "ја" само осећај присутности, онда ниси ти небројено пута поновио речи Христа из Јован 12:25, него Бог? Дакле, неко ко пише овде на форуму под ником eyepheelYU је Бог?

Значи "его" који ствара слику "своје воље" је управо Бог?

У сваком случају, за један исти ефекат не могу да постоје две воље.
Naravno, bravo bj, i inteligencija i neinteligencija je Bog, tvoj je samo osecaj, to njemu ne pripada.
Tako je "ja ovo, ja ono" je neinteligencija koja coveku daje lep osecaj. Cuo si za izreku "smeje se kao lud"
Bozija je volja da svaki covek kaze to sto kaze ali samo je jedan covek Bog cija je to sve volja bila.
To sam ti vec objasnjavao, pre 2000 godina Isus (sin) je bio inkarnisam (otelotvoren) a danas je to Gospod Bog
(Otac) A cisto fore i fazona radi, rekao sam ti da ti pokusas da dokazes da ja nisam Bog, cisto da vidis kako bi to izgledalo.
Naravno da Bog sve stvara pa i ego koji stvara osecaj slobodne volje, bez tog ega covecanstvo ne bi moglo da dodje dokle je doslo.

Tako je bravo matori, ali zato mogu da postoje dva razlicita osecaja za isti efekat, osecaj slobodne volje i osecaj Bozije volje. Ja tebe ne mogu da ubedim da slobodna volja ne postoji, ja samo mogu da ti objasnim da postoji Bozija volja.
Ja osecam da sve sto vidim kazem i uradim nije moja volja, posto ja znam da moje telo nisam ja.
A za one koji veruju da su oni to telo u kojem su je logicno da imaju osecaj slobodne volje.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 1100
Врло занимљив текст,све је лепо написано,конкретно пошто сам доста млад решио ми је неколико недоумица,хвала ти Силванусе,надам се да ћеш још овако добре текстове да качиш Smile Smile
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Sony xperia
@VatreniVernik
Ti da se smiris. Pizdi negde drugde, ne ovde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.