Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:18:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tiger I early Kursk 1943 1/35 Italeri  (Pročitano 7625 puta)
05. Nov 2009, 21:52:59
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson C702i
Панцер VI Тигар је био немачки тешки тенк који се налазио у употреби од 1942. до 1945. године.

Настанак

Како је било протекло више од 7 година од почетка градње новог тенка, маја 1941. године Хитлер издаје наредбу за изградњу новог немачког тенка који је требало да наследи Панцер III и Панцер IV. На Хитлеров рођендан 20. априла 1942. године фабрике Порше и Хеншел су представиле своје прве прототипове. У јулу исте године прихваћен је Хеншелов модел након чега почиње његова производња под именом Панцер VI Тигар.

Ратно деловање

Ватрено крштење овај је тенк имао у касно лето 1942. године код Лењинграда када доживљава дебакл због механичких кварова насталих због потпуног изостанка тестирања. Пуно је више успеха имао на западном ратишту током битке за Тунис почетком 1943. године када изазива ужас међу Американцима и Британцима. Извештаји Савезника говоре о потпуној немоћи савезничких тенкова према Тигру, односно да је потребно 5 тенкова Шерман који морају у ширини напасти Тигра како би један од њих дошао довољно близу и можда га уништио. Из таквих напада у најбољем се случају враћао само један Шерман.

На Источном фронту остао је записан догађај у којем је један Тигар напао педесетак тенкова Т-34 и уништио их више од двадесет, вративши се у базу након што је остао без муниције. Црвена армија сматрала је да Тигра понекад може уништити Т-34 (зависи од тога у који га део погоди) пуцајући из највеће близине или класичним камиказе нападом током којег се Т-34 забијао у Тигра само да би убрзо оба изгорела. У бици код Курска, од 181 тенка типа Тигар, Црвена армија је успела да уништи само 34 тенка.

Марта 1945. године на фронтовима (Западни, Источни и фронт у Италији) било је још 185 тенкова. Једини немачки савезник који је користио тенкове Тигар, била је Мађарска и то три комада.
Опрема

Основна идеја око које је пројектован нови тенк била је да се у његову куполу постави прослављени немачки против-авионски топ калибра 88 mm који се показао и као одлично оруђе за борбу против савезничких тенкова. Како се са развојем започело пре појаве совјетских Т-34 тенк је имао вертикалан оклоп, за разлику од Панцера V, што је било надокнађено дебљином оклопа од 100 mm. Топ је уништавао погођене циљеве на удаљености од 2 km тако да противник није успевао да му се приближи довољно да би га уништио.

Због високе цене израде Панцера VI који је тежио 56 тона направљено је само 1355 примерака, што износи око 25% од укупне производње тенка Панцера V који је ушао у серијску производњу 6 месеци касније. Тај проблем ипак није спречио Немачку да у још каснијој фази рата започне с пројектовањем и производњом још тежег наследника, Панзера VIб Краљевског тигра. Црвена армија није хтела да користи заробљене примерке овога тенка због његових сталних механичких проблема.


Производња

    * 1942. година ( 83 тенка )

    * 1943. година ( 649 тенка )

    * 1944. година ( 623 тенка )

Tekst

Linkovi

Klik 1
Klik 2
Link ka jedinici ciju maketu radim

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Das Reich Tiger I.jpg
(80.33 KB, 658x450)
Tiger1.jpg
(25.82 KB, 454x324)
Tig-gnome.jpg
(26.49 KB, 360x200)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson C702i
Maketa koju radim je stari Italerijev Tigar u razmeri 1/35.
Maketa predstavlja Inicijalnog Tigra, ali cu kako bih dobio maketu ranog Tigra kakav je ucestvovao u Kurskoj bitci koju zelim morati da preradim i doradim neke stvari na ovoj maketi.
Za pocetak evo fotki ne zapocete makete koju sam dobio na poklon od prijatelja  Smile krajem prethodne godine ali je tek pre tri dana dosla na red da se radi...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Tigar 1.jpg
(138.22 KB, 1024x768)
Tigar 2.jpg
(126.45 KB, 1024x768)
Tigar 3.jpg
(149.95 KB, 1024x768)
Tigar 4.jpg
(155.34 KB, 1024x768)
Tigar 5.jpg
(112.58 KB, 1024x768)
Tigar 6.jpg
(108.71 KB, 1024x768)
Tigar 7.jpg
(106.24 KB, 1024x768)
Tigar 8.jpg
(127.72 KB, 1024x768)
Tigar 9.jpg
(125.1 KB, 1024x768)
Tigar 10.jpg
(109.99 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson C702i
Necu koristiti nikakve setove za preradu i doradu izuzev stitnika auspuha i mozda "suknjica" vec cu sve potrebno uraditi u samogradnji....

Potrebne prerade:
- Pomeriti farove
- Napraviti nove prednje Blatobrane
- Prepraviti Filtere
- Dodati mreze na resetke motora
- Dodati jos 6 nosaca dimnih patrona i patrone
- Dodati otvor za hitno napustanje tenka

Zagitovan je prostor predvidjen za smestaj farova na maketi. Od zice i epoksidnog gita je izvrsena prepravka filtera. Od stare Hallo kartice, aluminijumske trake i razvucene plastike je napravljen novi blatobran sa bocnim sarkama. Nosaci filtera su napravljeni od isecene Limenke  Smile

Evo fotki do sada uradjenog...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Tigar 11.jpg
(102.64 KB, 1024x768)
Tigar 12.jpg
(70.34 KB, 1024x768)
Tigar 13.jpg
(106.1 KB, 1024x768)
Tigar 14.jpg
(79.58 KB, 1024x768)
Tigar 15.jpg
(74.88 KB, 1024x768)
Tigar 16.jpg
(75.68 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Добар тенк
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
 Smile Smile Smile Odmah je razbio sa onim filterima i blatobranima. Ali sharke! Smile Smile Smile :shock:Ljudi, ovaj Samuraj77 je iz svemira, garant! Neverovatan rad u startu ko od shale.
Kakava ce ovo biti vrhunska poslastica, cist zen, ludnica... Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Cekamo nastavak. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
 Smile  Smile  Smile  Smile  Smile mislim sta reci!
boze stvorio sam cudoviste Smile
a koliko vidim ucenik prevazilazi ucitelja! Smile
sto se tenkova tice! Smile
« Poslednja izmena: 05. Nov 2009, 22:32:46 od st.george2 »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
heh tiger I, moj omiljeni tenkic Smile, imam dosta viska delova od dragonovih tigrova, ( do sada napravih 5-6 kom  Smile)imam cak i neke ostatke rezinskih rezina zimmerita, tanki ko' papir,a i dekala puna kapa, pa ako zatreba nekakva pomoc-treba ti nesto, ne ustrucavaj se da trazis! Smile POZDRAV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Samuraj daje elan za rad...Ovaj tenk nadam se da ce biti na  nivou tvojih aviona   Smile.Jel mozemo da ocekujemo i neki brod od tebe?
Smile
« Poslednja izmena: 07. Nov 2009, 11:23:37 od alaleksic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Legendarni tenk. Smile Smile Smile.Odlican izbor makete. Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson C702i
Hvala svima na komentarima, evo par fotki da vidite dokle sam stigao.
Mrezice,bacaci dimnih zavesa, sarke na blatobranima i ucvrscenja instalacija za farove...sve je samogradnja za sada.
Krenuo sam da povezujem gusenice u segmente a sa druge strane sam zapoceo i radove na kupoli... bice boljih fotki ovih dana Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Tigar 17.jpg
(109.23 KB, 1024x768)
Tigar 18.jpg
(98.1 KB, 1024x768)
Tigar 20.jpg
(130.24 KB, 1024x768)
Tigar 21.jpg
(85.18 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:18:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.718 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.