Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:59:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li ludaci znaju da su ludi ?!  (Pročitano 33804 puta)
05. Nov 2009, 01:08:30
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Na ovo pitanje me je inspirisao citat iz filma "se7en" gde se Bred Pit obraca Kevinu Spejsiju :

"When a person is insane, as you clearly are, do you know that you're insane? Maybe you're just sitting around, reading "Guns and Ammo", masturbating in your own feces, do you just stop and go, "Wow! It is amazing how fucking crazy I really am!"? Yeah. Do you guys do that?"

Pretpostavljam da ste svi u stanju da ga prevedete, mrzi me sada. Elem, siguran sam da psiholozi imaju neki odgovor, ali sam isto tako siguran da ni oni ni psihijatri pojma nemaju o tome, vec pricaju nauceno. (ko je gledao film "the awakenings",radjen po istinitoj prici,zna o cemu govorim).
dakle, sta vi mislite ? Ako uzmemo nekog lika, koji je luuuud, lud k'o struja, da li je on toga svestan, ili je u fazonu "blistavog uma", ubedjen je da je sve sto mu se desava realnost ?!
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
ne

(sad ce Bembi da dodje da ti kaze da ludaci kao kategorija ne postoje, da postoje razni psiholoski poremecaji itd .. )

Smile
« Poslednja izmena: 05. Nov 2009, 01:29:39 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Ima i jednih i drugih, zavisi koji je poremećaj u pitanju.

Recimo, depresivnom čoveku će biti teško da ne primeti da je depresivan, zar ne?

Dok shizofreničar, s druge strane, može tačno biti lud kao struja, a ubeđen da je jedini normalan, a svi oko njega ludi.

U tome je i jedan od glavnih problema definisanja normalnosti - da li pratiti subjektivan ili objektivan (i da li uopšte takav postoji?) kriterijum.

edit: Munka, ubiću te.  Smile
« Poslednja izmena: 05. Nov 2009, 14:54:07 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
HTC Wildfire S

Slow Down...


Od svih strahova koje sam ja sebi uvrteo u glavu 1999, jedina stvar koja me je ozbiljno plasila bilo je ludilo.

Sve je bilo prihvatljivo osim toga. Cak ni strah da bi nesto moglo da me iskasapi, pa da me ostavi invalidom nije bila ni priblizno strasna kao pomisao da bi mogao da odlepim.

Ali ta pomisao, ludilo...

Nisam apsolutno siguran zasto, moj cale na ratistu nije prolupao, nikog koga sam licno poznavao nije tamo poginuo a i familija koju sam izgubio ni njih nisam znao. Nije lepo reci ali stvarno mi je svejedno.

Kako uopste znas kad jesi ili nisi lud, kad si lud nema referentne tacke u razumu. Nema prepisivanja od drugih.

Mislim znam tipa koji je prosetao po svim ratistima po Ex-YU, on misli da je normalan, ne radi on nista posebno ludo, pravi covek hamburgere i prodaje ih klincima zamotane u papir na kojim je odstampan Draza sa jedne strane a na drugoj pise "Ravna Gora pobediti mora".

S vremena na vreme onako malo pukne ali nista strasno, tuca u kafani tu i tamo i to je to.

Svi znaju da je malo lud, uclanjen je u sve "patriotske" organizacije, ali on ne deluje nesto posebno lud, u odnosu na nas "normalne".

 

Ja sam tih dana puno razmisljao o tome kako cu znati dal' sam lud, 'ocu li samo da se ukocim u sred nekog rova i gotovo, biljka do kraja zivota.

Neki tipovi koji su isli dole tih dana iz komsiluka su pricali o tome kako stati ziv,kako treba da paze na mine,kako treba da drzis glavu dole neki tako saveti od nikog, nikom.

Ti saveti koji se pricaju po pabovima kruze nekako sami od sebe, primetio sam da veterani iz 91' o tome nisu pricali. Nisam znao da l' je to bilo dobro ili lose.

Jedini koga sam ja imao da pitam bio je her komandant mog paba, jedini covek koji 90' nikom nije placao reket, jednom prilikom dva tipa koja su dosla u kafance su izasli u delovima.

Par dana kasnije dosla je cela ergela idiota, po onome sto sam cuo, dva redenika municije, i 6 ranjenih kasnije Djole je otisao u zatvor na deset godina, a dva tipa u mrtvacnicu.

Srecom majka Srbija je bas tih dana trazila tesko naoruzane patriote za ekskurziju po Bosni i umesto deset godina, Djole je dobio tri na frontu.

Odlucio sam da ce Djole bas tih dana da mi bude Vebster.

"Djole, je l' si ti bio na ratistu ?"

"...Malo..."

"Kako nisi prolupao?"

"Kako znas da nisam?"

"O tome nisam razmisljao..."

"O p**** ti materina glupa, nisu te valjda pokupili ?"

"Pa zavisi kako definises da i ne"

Uz glasan udarac glavom u drveni stub sanka, poceo je da mi govori kako da se izvucem, od "listanja" svih mogucih oboljenja do toga kako da se nabacujem regrutnom oficiru i dobijem kartu kuci.

Ja o tome nisam puno razmisljao, ali umesto odgovora na pitanje kako da ne prolupam dobio sam jednako korisno pitanje, da l' cu uopste znati kad prolupam...

Djole nije bio bas najbolji Vebster, ali je bio dobar drugar, za 5 minuta je ispraznio pab, a onda smo degustirali sve sto je imao za sankom i u magacinu. Dva dana sam trazio svoje delove u, ispred, i iza paba...

Tamo "dole" nisam bas puno mislio o tome, jednostavno non-stop kopate, izvlacite traktore seljacima, sakrivate se od seljaka koji cekaju u zasedi da vam uvale pecene prasice, ovce, pilice u principu sve sto su nozem stigli po dvoristu.

To je bio j***** genocid nad domacim zivotinjama.

Bilo je zanimljivih trenutaka "dole".

Tip koji ulece, klizeci u moj rov i vristi "Valhala brate" dok oko nas padaju minobacke granate, ostaje manje od 5 sekundi i istrcava napolje, ja u soku, nit sam video ko je, nit znam sta je rekao, nit sam stigao pusku da otkocim. Poceo sam da se smejem, tu sam prvi put pomislio da sam "prso".

I naravno tamo negde otprilike, trideseti dan bombardovanja, upalio sam cigaretu posle dva minuta brdo iza nas je bilo prekriveno kasetnim bombama, prekriveno eksplozijama, toliko sam se odsekao da sam zaboravio i da legnem u rupu i da ugasim cigaretu. Bilo je predivno, odjednom iz apsolutne tisine koju su prekidali samo zvukovi aviona na koje sam vec navikao pa ih nisam ni primecivao, stotine eksplozija, predivno na neki morbidan nacin.

Smejao sam se posle toga 20 minuta bez kontrole, tad su svi ukljucujuci i mene mislili da sam puko.

Tog dana sam prestao da pusim.

Bilo je i nekim manje sretnih dogadjaja, naprimer setanje kroz jedno malo selo, desetak kuca, u kom su kolege iz UCK prosli i sve pobili onako, iz zezanja, verovatno su bili drugi klan ili tako nesto, totalno besmisleno i nebitno, bez ikakvog razloga.

Sahranjvanje tih ljudi mi je nekako bas tesko leglo, a decka koji je bio Siptar nisam smeo ni da pogledam nekako me bilo sramota ljudske rase tih dana. Kad smo to zavrsili morao sam da se sakrijem tu niz jedan potok i da se smejem kao lud, cista histerija, smejete se i placete u isto vreme.

Smejete se samom sebi sto se smejete. Placete zato sto se smejete.

Sve je to proslo, tad o ludilo, nisam toliko razmisljao, o tuzi tad razmisljati nije bilo vremena, opisati tugu napustanja Kosova koje nismo izgubili oruzijem nego slobinom "pobedom", to ne moze ni jedna knjiga da opise, ni jedan film da isprica.

Bio je to neki 16 Jun mozda lupam, ne secam se bas tacno.

"Mi" smo dosli kuci, cak ni rastajanje sa tim ljudima koji su bili dole samnom nije moglo da pokvari srecu koju sam tad osecao, taj osecaj povratka kuci, to ne moze da opise neko kao ja.

Cak ni devojka koja pokusava da vam slomi ledja hvatajuci zalet od nekih 10m u doskoku.

Cak ni to sto prica jezik koji ne razumete vam ne smeta da znate sta vam govori, ni najbolja drugarica koja prica u isto vreme sa njom i naravno, keva koja place i prica u isto vreme, nista vam ne smeta.

Ma sve je fantasticno.

Mozda dva dana, posle toga, secam se tacno kad mi je prvi put ideja ludila pala na pamet.

Bio je tu neki kafic u BG, pored fontane koja mi je uredno zalivala nogavicu, raj na zamlji, cekao sam nekog.

Gledao sam u tu fontanu, lagano uzivao u ljudima koji tako besmisleno setaju gore-dole po setalistu, svako od njih sa nekom pricom, koja me u nekom drugom vremenu uopste nije zanimala ali eto sad, sve mi je bilo fantasticno i zanimljivo.

Kao da se odjednom posle 20 godina iz kome probudite, zamislite iz 1981 u 2001 sve se promenilo, opet ste zivi. Ali tu vas ludilo gore pomenuto, podseti da ste veoma smrtni.

Zagledam se tako u tu fontanu, onim pogledom kad izgubite perspektivu, mozak mi se zaglavi.

Tu se trgnem i svet se opet okrenuo,stojim naslonjen na zid, odjednom se ukljuci zvuk, i otprilike milion zvukova odjednom se sruci u moju glavu, vodnik koji urla da ne stajemo, prvi timovi koji ulaze u naselje, "praga" koja staje na 10 metara od mene i krece da "przi".

Svet se opet pomera, tu negde sednem i dalje naslonjen ledjima na zid, i preturam po zemlji, stvarno je prava zemlja u pitanju, sta se sad dogadja, da l' sam sve ovo istripovao, mozda nisam kuci ni otisao, mozda sam tamo, mozda nisam.

Tip me samara, trese nesto mi govori, rukama mi pokazuje pravac, ja se okrecem nemam pojma sta se dogadja,mozda sam ranjen, mozda kontuzovan. Obracaju mi se ljudi koje znam, pored mene trce. Svi rade svoj posao samo ja zabusavam.

Osecam svoje ruke ali i dalje odbijam da poverujem da sam tu gde sam, i nista, mozda sam puko mozda nisam, pocinjem jos jedno pretrcavanje preko ulice, moj tim je iza mene sve je kako treba.

Negde na pola se sapletem i pocnem da padam, lupim glavom o zemlju sa sve slemom i dalje nemam pojma sta se desava, u setim se jednog starog trika koji koriste snajperisti kad se fiksiraju na metu, lezim tako na ledjima na sred ulice, svet nastavlja da se ubija istim tempom podignem desnu ruku i "puknem" prstima.

Trgnem se, sve je opet tu, fontana, ljudi na stolicama koji odmaraju, dva tipa koji se smeju toliko glasno da ih ceo trg cuje.

Taj osecaj, toliko fantastican osecaj straha, zamislite da ste ukoceni od straha, ne usudjujete se da pomerite bilo koji deo tela, da trepnete, jer ako samo trepnete mozda se vratite u onu ulicu, mozda ako samo trepnem mozda cu se opet vratiti tamo.

Mozda cu opet biti u onom rovu koji nije toliko strasan ako ste tamo non-stop, ali sad posle ove fontane vratiti se u njega...

Dobrih 5 minta sam razmisljao da l' da se pomerim, mozak mi je ispaljivao deset miliona ideja u sekundi kako da prevarim svoju stvarnost.

Moju raspravu sa stvarnoscu,naglo je prekinuo glasic.

"Ciko imas dinar ? "

I moj mozak se odglavio, izgleda da sam ipak otisao iz one ulice, na moje odusevljenje.

Jedna od divnih prednosti ludila u mom konkretnom slucaju je to sto ja uvek mogu da se probudim u toj ulici ili pored tog zida. Tako da je svaki moj dan malo drugaciji, jer svaki dan koji pocne bez tog zida i te ulice, nije toliko los.
Jer uvek moze biti gori, mozda cu sledeci put kad zatvorim oci opet biti tamo. Ali ludilo ce morati bar za sad, jos da ceka.

Ali, tog dana, mislim da niko nije bio sretan kao ja, osim mozda klinca koji me je izvukao iz one ulice i dobio negde oko 3700 dinara odnosno sve sto sam imao u novcaniku.

Na njegovo pitanje da l' sam normalan, moj odgovor je bio samo smeh jer bolji odgovor nisam imao.



Izvor: B92 Blog - Eizo (uz dozvolu autora)

IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
jbt dobra prica... kao "Na zapadu nista novo"

i,da se ne lazemo otkud bre psihijatri znaju sta je u glavi jednog ludaka ? pritom mislim na one bas teske slucajeve, ne na psihoze,depresiju,anksioznost... eto, u pomenutom filmu "the awakenings", lekari su pacijente otpisali, pretvorili su se u biljke i to je to. Svi osim jednog lekara koji je uspeo da ih "ozivi" (fantastican film, istinita prica, De Niro i Williams,obavezno pogledati !!!) ! Jednostavno i pored svih analiza, i magnetne rezonance i skenera, mislim da ne mogu da prodru u mozak.
« Poslednja izmena: 05. Nov 2009, 02:10:10 od radulac »
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Prvo, ako zelis da postavljas pametna i dubokoumna pitanja, molim te pocni da koristis korektne termine. "Lud" ne postoji ni u jednom udzbeniku psihijatrije, i vrsta je psiholoske reci koju ljudi koriste da bi pokazali da se neko ne uklapa u njima prihvatljive norme ponasanja i nacina misljenja.
Pa recimo... posto si ti "srpski nacionalista", a ja liberal-demokrata (bez ikakve namere da eksploatisemo politiku na temi), iduci tvojim sistemom kolumnizacije ljudi, komotno bih mogao da te svrstam u "ludake" jer se karakteristike tvoje licnosti i ponasanje ne uklapaju u ono sto smatram normalnim i zdravorazumnim.
Cela prica je u potencijalu, da se razumemo, sta bi bilo kad bi bilo...

Sto se same teme tice...
Postoje dusevne bolesti, psih. oboljenja i poremecaji.
Ti termini su vrlo opsti jer psih. stanja imas kol'ko hoces, i zato je tvoje pitanje neodredjeno.
Pa recimo... ako tinejdzer ima problem sa uklapanjem u skoli, poteskoce da uspostavi kontakte i stekne prijatelje... tehnicki moze da mu se postavi dijagnoza i otvori karton... i onda je to dete "ludak"?
Ne, nije...
Tako da u principu imas ljude koji su svesni svojih med. problema, i onih koji zbog prirode stvari to nisu.
Oboleli od sizofrenije imaju karakteristicnu simptomatologiju. Krenimo od halucinacija. U akutnim epizodama halucinacije cesto povezuju sa medicinskim osobljem... kako zeli da ih otruje... kako im lekovi cine zlo, kako su oni ubice i sl.
Da li to istina?
Ne, nije...
Da li oni to znaju?
Ne znaju... sto upucuje da nisu svesni svog psih. statusa.

da se ne lazemo otkud bre psihijatri znaju sta je u glavi jednog ludaka ?
Otkud lekar znaj sta ne funkcionise u tvom organizmu?
Tako sto sprovede testove, i uocene anomalije mu ukazu na odredjeno med. stanje.
Ista stvar je sa psihijatrijom.
Postoje indikatori koji nasi upucuju na razlicite psih. statuse.
Kada bi bili neprecizni, proizvoljni, lako mogli da se odglume da ih imamo/nemamo... onda bi psih. nauke mogli komotno da posaljemo na djubriste medicinske istorije.
U klasicnoj psihijatriji od pacijenta se uzima tona podataka. Od njegovog pratioca/clana porodice takodje. Sve se uzima u obzir i pazljivo analizira. Istorija bolesti, zivotni stilovi, navike, obrasci ponasanja, promene u ponasanju, karakteristike licnosti, fizicko zdravstveno stanje, ispoljeni simptomi... ako je potrebno rade se dodatni testovi... i kad formiram klinicku sliku, jasno mogu da odredim o kom se tacno stanju radi i kakav tretman zahteva.

Uostalom, psihijatar nije vidovnjak, i nije potrebno da cita misli pacijentima. Tu smo da prepoznamo o cemu se radi, zakrpimo sto se zakrpiti moze, procenimo da pacijent slucajno nema agresivne/suicidalne tendencije (to je bitno umeti prepoznati), i tu se sve zavrsava.
 A sto se citanja "sta je nekome u glavi" tice, cesto nas i ljudi koje najbolje poznajemo iznenade.
« Poslednja izmena: 05. Nov 2009, 07:43:15 od dare_ »
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
. kako zeli da ih otruje... kako im lekovi cine zlo, kako su oni ubice i sl.
1.) da li lekovi izazivaju stetne kontraindikacije ?
2.) koliko puta promenite lek nekom za koga mislite da mu je potrebna pomoc ?
3.) ko pregleda i leci psihologe i psihijatre ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
"It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what." -- dr House

Jako je tesko utvrditi kako "ludaci" razmisljaju jer generalno nemaju povjerenje u nikoga, ukljucujuci i clanove porodice i posebno doktore- oni lazu sebe i lazu druge, neki krenu svjesni da lazu, pa zavrse vjerujuci u laz, neki ne mogu da razluce stvarnost od fikcije...
Nekad, iskusni psihijatrijski bolesnici, dobro verzirani u nacin na koji psihijatri razmisljaju krenu da "otvaraju dusu" pricajuci samo ono sto misle da doticni zeli da cuje kako bi im dao zeljene lijekove i dijagnozu.

Neki foliraju "normalnost", neki foliraju "ludilo" - ljudi generalno i kad su "normalni" razmisljaju na vise nivoa - svjest, podsvjest, nagon, logicko razmisljanje ... - u tom moru preplicucih misli koje su kao klupko, treba naci nit patologije i polako ga odmotavati do ne nadjes na korjen pobrema ili bolje reci jedan od korjena...

IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
1.) da li lekovi izazivaju stetne kontraindikacije ?
Jel' mislis na sporedne efekte ili kontraindikacije? Posto su to dve razlicite stvari Smiley

2.) koliko puta promenite lek nekom za koga mislite da mu je potrebna pomoc ?
Nema sta ja da mislim da li nekome treba pomoc ili ne. Kao prica sa novom vakcinom. Ako smatras da ti treba - dodjes i primis je... ako ne... sedi kuci i kuliraj. Prisilno lecenje je u psih. vise izuzetak nego pravilo.
A sto se medikamenata tice, menjaju se onoliko koliko je potrebno da pacijent da odgovor na terapiju. Nekad nijednom, nekad dva-tri puta dok god se ne smanji rezistentnost i lecenje da rezultate.

3.) ko pregleda i leci psihologe i psihijatre ?
Onaj ko pregleda i leci tebe. Dakle, lekar u Domu zdravlja ili odgovarajuci specijalista po potrebi... mada iz pouzdanih izvora znam da jedan stariji kolega koristi usluge belih magova  Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
1. mislim na stetna dejstva u svakom smislu.
2. jel to znaci da se eksperimentise ?
3. mislio sam da li psiholozi i psihijatri mogu da budu psihicki nestabilni. i ko im daje dijagnozu?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:59:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.