Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 00:03:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve sto je dobro nema kraj, ni pocetak.  (Pročitano 8677 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Bosch ima centrifugu
Crno beli svijet - rekao bi pesnik..... eh ponekad zavidim ljudima sa ovakvom percepcijom....
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
svidja se i meni ova preciznija racionalnost Wink
Sve u postojanju je singularno. Nema dve racionalnosti, dve istine, dve ljubavi, dva zivota......
Postoji samo jedno objasnjenje svega koje vazi za sve koji mogu da shvate objasnjenje.
Sta bi trebalo da bude "neprecizna racionalnost" ?
Citat: bjbojan
Ne. A ti?
Ja vrlo dobro znam sta sam rekao i vrlo dobro znam razliku izmedju normalnog i nenormalnog coveka.
Covek je jedina zivotna forma kod koje postoji normalan i nenormalan primerak vrste, onaj koji ima svest
i onaj koji je nema. Zivotinje nemaju svest, tako da je kod njih ne postoji nenormalan primerak vrste.
Citat: decky999
Crno beli svijet - rekao bi pesnik..... eh ponekad zavidim ljudima sa ovakvom percepcijom....
Svi ljudi imaju istu percepciju dobrog i loseg osecaja. Dobro (belo) lose (crno), trece nema.
Nula ne postoji, nesto je ili u plusu ili u minusu.
« Poslednja izmena: 13. Nov 2009, 13:26:20 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 119
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
Ne vredi. Imam utisak da pišeš na stranom jeziku. Jeste da vidim da koristiš reči koje su uobičajene u srpskom, ali njihovo značenje mi izmiče.
Pogledaj samo svoju prvu rečenicu. tu piše: " Sve u postojanju je singularno."
Šta znači "sve u postojanju". Da li je to sve što postoji?, ili pripada postojanju kao filosofskoj kategoriji? ili se nalazi u postojanom odnosno nepromenljivom stanju?, ili možda nešto savim drugačije od svega toga? Ako si hteo da kažeš "sve što postoji" treba tako i da napišeš.
Onda kažeš da je sve što je u tom "postojanju" singularno. Koji je sad to đavo?. Je li možda jedinstveno kao kategorija?, ili je zaista samo jedno, bez duplikata?, ili ima beskonačno veliko gravitaciono polje? ili možda govoriš o fundamentalnoj ideji nečega? i tako dalje... i tako dalje.
Iskreno sam ti odgovorio da ne razumem šta si napisao i pitao te da li ti razumeš to napisano, a ti mi odgovaraš da znaš šta si napisao i znaš šta je razlika između normalnog i nenormalnog čoveka. Verujem da znaš, jer se inače ne bi trudio da to objasniš nama, ali nisam te to pitao. Pitao sam da li razumeš to što je napisano, jer meni to zaista deluje kao salata od reči.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5

Sve u postojanju je singularno. Nema dve racionalnosti, dve istine, dve ljubavi, dva zivota......
Postoji samo jedno objasnjenje svega koje vazi za sve koji mogu da shvate objasnjenje.
Sta bi trebalo da bude "neprecizna racionalnost" ?

recimo budisticka, ti si nista, ama bas nista, ili ko je Buda - Ping Ting trazi vatru. al ni tacna racionalnost mada je dobar putokaz opet ne moze prosvetliti nikoga, sve zavisi od individue. zato valjda budisti jos vise zbunjuju pitaoce

Citat
Ja vrlo dobro znam sta sam rekao i vrlo dobro znam razliku izmedju normalnog i nenormalnog coveka.
Covek je jedina zivotna forma kod koje postoji normalan i nenormalan primerak vrste, onaj koji ima svest
i onaj koji je nema. Zivotinje nemaju svest, tako da je kod njih ne postoji nenormalan primerak vrste.

evo recimo racionalno preciznije, i zivotinje imaju svest, a ne i samosvest. al kakvo vajde od toga? Smiley

Citat
Svi ljudi imaju istu percepciju dobrog i loseg osecaja. Dobro (belo) lose (crno), trece nema.
Nula ne postoji, nesto je ili u plusu ili u minusu.

a nula je mozda jedino nesto sto istinski postoji, samo sve dok smo uhvaceni u zelji i prohtevima cinice nam se neverovatnom
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Ne vredi. Imam utisak da pišeš na stranom jeziku. Jeste da vidim da koristiš reči koje su uobičajene u srpskom, ali njihovo značenje mi izmiče.
Pogledaj samo svoju prvu rečenicu. tu piše: " Sve u postojanju je singularno."
Šta znači "sve u postojanju". Da li je to sve što postoji?, ili pripada postojanju kao filosofskoj kategoriji? ili se nalazi u postojanom odnosno nepromenljivom stanju?, ili možda nešto savim drugačije od svega toga? Ako si hteo da kažeš "sve što postoji" treba tako i da napišeš.
Onda kažeš da je sve što je u tom "postojanju" singularno. Koji je sad to đavo?. Je li možda jedinstveno kao kategorija?, ili je zaista samo jedno, bez duplikata?, ili ima beskonačno veliko gravitaciono polje? ili možda govoriš o fundamentalnoj ideji nečega? i tako dalje... i tako dalje.
Iskreno sam ti odgovorio da ne razumem šta si napisao i pitao te da li ti razumeš to napisano, a ti mi odgovaraš da znaš šta si napisao i znaš šta je razlika između normalnog i nenormalnog čoveka. Verujem da znaš, jer se inače ne bi trudio da to objasniš nama, ali nisam te to pitao. Pitao sam da li razumeš to što je napisano, jer meni to zaista deluje kao salata od reči.

Ne bi trebalo da okrivljujes sebe sto ne shvatas sta govorim, posto nad tim nemas kontrolu, bas kao sto kontrolu nemaju i oni koji shvataju sta govorim. Sve u postojanju je sve sto ima definiciju, materijalno ili nematerijalno. Singularno znaci jedinstveno, znaci da ne postoje dve identicne pivske flase ili da ne postoje dve razlicite definicije istine.
Citat: JAS!
recimo budisticka, ti si nista, ama bas nista, ili ko je Buda - Ping Ting trazi vatru. al ni tacna racionalnost mada je dobar putokaz opet ne moze prosvetliti nikoga, sve zavisi od individue. zato valjda budisti jos vise zbunjuju pitaoce
Buda je niko i nista posto ne postoji a svako ko postoji je neko i nesto. Racionalno znaci tacno, tako da nema tacne tacnosti bas kao sto nema zivog zivota. Prosvetljenost ne postoji, niti bilo sta o cemu budizam govori, budizam je bajka za odrasle bas kao sto su to i religije. Budisti su zbunjeni, oni ne mogu da zbune realnost, oni su realno zbunjeni.
Citat
evo recimo racionalno preciznije, i zivotinje imaju svest, a ne i samosvest. al kakvo vajde od toga? Smiley
Zivotinje nemaju svest, sposobnost shvatanja postojanja koje je definisano. Samosvest bi bilo shvatanje
samog sebe. Niko nema nikakve vajde od niceg ako ce da umre, biblija govori o ljudima koji nece umreti i koji ce vecno ziveti sa ostalim zivotnim formama koje ce i dalje umirati i radjati se.
Citat
a nula je mozda jedino nesto sto istinski postoji, samo sve dok smo uhvaceni u zelji i prohtevima cinice nam se neverovatnom
nula, zelje i prohtevi ne postoje postoji covek u kojem je verovanje (hemijska reakcija) da nula, zejle i prohtevi
postoje. Sto znaci da kad verovanje nestane iz covekovog organizma da ce iz covekove memorije nestati sve nepostojece stvari u cije je postojanje covek verovao.
Sve sto ima kraj ukljucuje i ono sto nikada nije imalo fizicki pocetak.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 00:03:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.