Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:14:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 16 17 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Urbane predrasude - Imamo li ih?  (Pročitano 26283 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Dakle, ovako...
Od ove teme ste napravili svinjac, nadam se da vam je to jasno.

Lepo sam na početku napisala:
Samo bih vas sve skupa zamolila da se ova tema ne pretvori u raspravu o Grandu.  Smile
Bila sam optimistična!  Smile

Od ove teme napravili ste toliki haos, vas nekoliko koji su članovi foruma dugo vremena, stoga cenim da ste vrlo dobro upoznati sa pravilnikom.

Ja ne mogu i ne želim da izigravam ovde policajca 24 sata dnevno.
Milion puta sam vam lepo i krajnje kulturno skrenula pažnju da pazite na svoje ponašanje.
I šta sam dobila time?  Smile

Temu punu najcrnjeg off topica, gde se niste ustručavali ni da se međusobno najstrašnije vređate, pominjete nekakve masakre sekirom i slično.  Smiley 1
O bespotrebnom off-u i postavljanju linkova da ne pričam.

Zato ćemo od sad, gospodo, drugačije.

Upozorenja - ovo se odnosi na sve, a posebno na ekipu koja je učestvovala u ovom silovanju teme - više neće biti. Samo brisanja. Sve do onog momenta dok ne vidim da ste zaista skapirali kako treba da se ponašate.

Kako vi, a tako i ja.

Moje koleginice, moderatori na ovom delu foruma, su već neko vreme odsutne, i sad je sve na meni.
Ja nisam ovo zaduženje prihvatila da bih ga ofrlje obavljala. Dakle, ili ćete poštovati pravila, ili ćete biti sankcionisani. Prosto i jednostavno.

Onaj kome obrišem najviše postova, biće prosleđen supervizorima foruma, a oni će odlučiti kako će sa njim i dalje. Rekoh, ovoga puta ste stvarno preterali.

I da, još nešto... Nemoj da je nekome padalo na pamet da mi šalje pp-ove sa izvinjenjem (kao što pojedini često i rade).
O tome je trebalo da mislite pre nego što ste ovo napravili.
« Poslednja izmena: 06. Nov 2009, 16:46:16 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Samsung S8
Citat
Urbane predrasude - Imamo li ih?

Mislim da je zakljucak teme da ih svi imaju, samo vesto kriju.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 1800
Citat
Urbane predrasude - Imamo li ih?

imamo
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Edit by B@mbin@: Mislim da sam u gornjem postu bila dovoljno jasna.


a,da,imamo ih...
« Poslednja izmena: 06. Nov 2009, 17:03:44 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 48
OS
Windows 7
Browser
Safari 2.0.178.0
Da li imam predrasude? Pa naravno da ih imam po pitanju muzike! Kako, zašto, otkrićete sada  Smile
Videh da je bila interesantna rasprava po pitanju muzike, pa da i ja napisem koju predrasudu. Mislim da su predrasude po pitanju muzike dobra stvar! Zašto? Jer muzika ima najveće bliskosti sa ljudskom dušom i ako utvrdimo šta godi duši možemo da procenimo ko je kakav čovek. Narvno da procena zavisi od mnogo faktora, ali ja ću ovde da dam zapažanja iz mog iskustva, tj. osnovne odrednice.

[b]1) Klasična muzika

Kod ovih ljudi sam zapazio da zaista vole i identifikuju se sa muzikom koju vole. I sam obožavam klasičnu muziku i volim da čujem sklad i harmoniju. To su obično "deep thinkers". Nisam zapazio da su strogo pozitivne (optimisti;ne) ili pesimistične osobe (ima raznih varijacija) ali kod njih uvek ima neka težnja ja lepom. Imaju visoku inteligenciju i na njih mogu da se oslonim. Ne pričam o sada izuzecima, već su ovo male generalizacije. Tendencije ka karakternosti.

2) Tehno
Prva asocijacija - droga. Imam dosta ortaka koji uzimaju "nešto" ali poznajem i one koji su "čisti" i obožavaoci su ove muzike. Upoznali su me sa grupama tipa Skazi, Infected Musroom itd, ali meni se to ne svidja. Previše mi je plitka muzika. Kod njh sam uočio da nisu deep thinkers. Nemaju visoke ciljeve u životu. Vole žurke i provode. Ne filozofiraju, ne pitaju se šta je smisao života, itd. Dosta obraćaju pažnju na to šta će im neko drugi reći...

3) Narodna muzika/Turbo folk
Nemam baš dodirnih tačaka sa ovom muzikom (osim što sam bio prinuđen da je slušam) pa mi ne zamerite ako omašim malo u prezentovanju. Mnogi koji slušaju turbo folk se deklarišu kao narodnjaci jer ih je valjda blam da priznaju da je to turbo folk. Interesantno je da je u srednjoj školi bila anketa koja se muzika sluša i niko, ali niko nije zaokružio turbo folk. Na vrhu liste je bio Rok i pop. Psiholozi bi bolje procenili koji je "mehanizam odbrane" u pitanju... A ja sam siguran da se većina iz moga razreda odvaljivala uz narodnjake...
Ono što je meni još interesantno je to da se ova muzika "ne prerasta". Znam dosta starijih ljudi koji slušaju ovu muziku. Ovi ljudi funkcionišu po principu "udri brigu na veselje". Hednosti su. Vole da se "picane", jedu i puno piju. Mislim da ovi ljudi predstavljaju "zastoj" u evoluciji ukusa. Umesto da muzički ukus teži sve više ka harmoniji i skladu, moramo priznati da narodna muzika (naročito deonice na harmonici) podleže nekom šablonu i patarnu.

4) Reperi / hip hop
Ono što sam kod njih primetio je to da su klinci dosta inteligentni kada ovo slušaju. Tipa osnovna škola. Furaju neke svoje tripove, imaju neki svoj bunt. Pričaju shodno rep kulturi. Međutim, kako vreme prolazi tako oni lagano napuštaju ovaj pravac i idu ka višim oblicima harmonije. Jer šta znači imati "izgrađen ukus"? To znači prepoznati u moru muzičkih pravaca stvari koje imaju dosta harmonije i sklada. Problem kod ove muzike je to što se (kao i tehno) pažnja baca na ritam, a kod repa i na tekst. Reperi imaju uvek neku poruku i rep se može voleti samo kao "prenos poruke" ali nikako ne možemo govoriti o lepoti rep muzike i njenoj harmoniji.

Međutim starije osobe koje slušaju rep su problem (fakultet i dalje). Obično su to osobe koje plitko razmišljaju, neretko koriste lakše opijate. O njima imam baš nisko mišljenje. Imaju izgrađene stavove u životu, ali su najčešće pogrešni... Doživeo sam dosta negativnog od njih. Ponašaju se nezrelo, kao dečurlija, a još ako nose one kapuljače i široku odeću izgledaju apsolutno smešni. O ženama imaju čudna mišnjenja... Uopšte, imaju čudne stavove tipa "ne znate vi šta je pravi život", ja ću da vam kažem. Dosta su sujetni i neretko vole da psuju...

5) Rok[/b]

Ne znam šta bih o njima rekao. Ne volim starije osobe koje su u fazonu duga kosa, pocepane farmerke itd... Mladji, pa hajde to je muzika koja održava mladost. Moram da zaključim da su jako kreativni i svestrani. Pronalaze se u muzici, a moramo priznati da ima jako kvalitetnih grupa i stvari. Ova muzika predstavlja bekstvo iz stvarnosti.
Ovaj pravac je toliko evoluirao da bi trebao da sadrži još 20-ak podpravaca jer ne možemo govoriti o tome da jedna osoba koja sluša rok gotivi sve ostale rok bendove. Znam par ortaka koji gotive Čorbu i Ekv i neki stari Rok dok ovaj "moderni" ne mogu da smisle. Ali oni su manjini. Obično se rokeri lože na sve i svašta  Smile
Opet kažem njih kao da treba zapošljavati jer imaju ideje i ideje.

6) Metal

UH UH. Ovde nisam sreo "normalnu osobu".  Smile Znači ili su totalno iskompleksirani likovi ili su najveći carevi na svetu. Retko da se nadje sredina  Smile U razredu sam imao dva metalca koji su bili nad nadprosečno inteligentni i nikako ih nisam shvatao. Izgradili su neki svet i uživaju u njemu. Kasnije sam metalce još više upoznavao i zaključio da je druga polovina pozerska... Iskompleskirane osobe koje se lože samo na zvuk i misle da su kao brutalni i zajebani ako to slušaju. Oni koji metal shvataju kao svoju filozofiju su nadprosčne osobe i nemoraju imati dugu kosu. Oblače se normalno. Kada ih gledam kako sviraju vidim da to i osećaju.
Problem kod Metala je takođe što ima dosta pravaca. Neki koji Vole Heavy Metal ne mogu da slušaju Death metal 
i tako dalje.
Ekstreman je slučaj jednog drugara koji je najbrži programer koga sam video. Sluša Nile i Cannibal Corpse ekstremno inteligentan. Misli su brzina munje. Svira gitaru i razvaljuje. Čini mi se da čega se god lati, da sa lakoćom prelazi.
Kao što rekoh neke sredine kao i da nema... Metalci mogu biti mirni ljudi ali im unutra duša gori.

7) Punkeri
Njih se klonim kako znam i umem. Dovoljno sam rekao  Smile Takođe ima onih koji anarhiju shvataju kao filozofiju i školovani su ali i o njima imam predrasude. Može se pokazati i suprotno, pa da nekog zgotivim ali tako nešto se nije desilo...

Smile Rok instrumentalisti/elektronika

OK likovi. Nemaju nešto po čemu se ističu...

E sad. Pored klasične (u kojoj se potpuno pronalazim) mogu da kažem da slušam stari Rok (Hendrix, Deep Purple, Scorpions...), i dalje volim da čujem Prodigy (i samo njega), volim Nightwish i Progressive Metal.

Gotivim i veselu Irsku mjuzu jer ima neku posebnu čar. To vam je neki moj ukus.

Videh da je neko pomenuo svaštare... Ja o njima imam sledeće mišljenje:

Šta znači biti svaštar? Po definicijama nekih članova ja jesam svaštar, a možda i nisam. Jer imam svoj pravac Klasične muzike a ovo slušam onako uzgred i lepo mi je, ali ne onoliko kao kad slušam klasičnu muziku.

Samim tim ove gore kategorije koje sam dao se odnose na ono gde se ljudi apsolutno pronalaze. Jer bi bilo glupo da čovek sluša samo jedan pravac zar ne???

Svaštari bi bili oni koji osećaju neku emociju kada slušaju muziku, ali je ta emocija "nedovoljnog kvaliteta", da se tako izrazim. To jest ta će emocija biti kompleksnija kada čovek počne da radi na svom muzičkom ukusu. Tada čovek shvata da njegovoj duši više odgovara nešto konkretnije. I tada oseća muziku dinamičnije u emotivnom smislu. Retko ćete da vidite svaštara koij može da zaplače uz pesmu...

Toliko od mene.

Uživajte u svojim predrasudama  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Samsung S8
Sve to sto si napisao je stvar tvog subjektivnog misljenja i ljudi koji tebe okruzuju.

Ja imam profesora kod mene na Ekonomskom koji je fakultet zavrsio u roku, dao neke silne studije, trenutno radi na faksu i u Hemofarmu i plata mu je mesecno 10. 000e. E sada, to je lik koji slusa Snoop - Dogg-a, vari, ja zavrsavam travu od njega.

I sta sada, on je idiot?

Sto se mene tice, sve sto si izneo je pogresno.
« Poslednja izmena: 07. Nov 2009, 16:54:17 od Thug4ever »
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia N-shurnaest



I shall say no more.
« Poslednja izmena: 07. Nov 2009, 18:16:51 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
Znaci zbog toga je jaci nego ikad  Smile  Smile

Opa vidim neki lep review po pitanju muzike  Smile

Sa vecinom se slazem, s tim da i ja volim malo punk da oslusnem. Exploited i tako to.

Bas me interesuje sta ce da kaze ostatak ekipe  Smile
(Lolana, kude li si  Smile Baci oko na review)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Citat
6) Metal

UH UH. Ovde nisam sreo "normalnu osobu".  Smile Znači ili su totalno iskompleksirani likovi ili su najveći carevi na svetu. Retko da se nadje sredina  Smile U razredu sam imao dva metalca koji su bili nad nadprosečno inteligentni i nikako ih nisam shvatao. Izgradili su neki svet i uživaju u njemu. Kasnije sam metalce još više upoznavao i zaključio da je druga polovina pozerska... Iskompleskirane osobe koje se lože samo na zvuk i misle da su kao brutalni i zajebani ako to slušaju. Oni koji metal shvataju kao svoju filozofiju su nadprosčne osobe i nemoraju imati dugu kosu. Oblače se normalno. Kada ih gledam kako sviraju vidim da to i osećaju.
Problem kod Metala je takođe što ima dosta pravaca. Neki koji Vole Heavy Metal ne mogu da slušaju Death metal
i tako dalje.
Ekstreman je slučaj jednog drugara koji je najbrži programer koga sam video. Sluša Nile i Cannibal Corpse ekstremno inteligentan. Misli su brzina munje. Svira gitaru i razvaljuje. Čini mi se da čega se god lati, da sa lakoćom prelazi.
Kao što rekoh neke sredine kao i da nema... Metalci mogu biti mirni ljudi ali im unutra duša gori.

ja poznajem samo jednog metalca i svi ga zovu gavran Smile

ima dosta tacnog nije da nema ali generalizacija je glupost:P
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Samsung S8
Ja imam ortaka koji slusa metal, death, black, ne znam koji jos od tih najtvrdjih, ali je skroz normalan lik, ne oblaci se kao metalac, ide samnom na faks, kada bi ga video ovako rekao bi da slusa Sinana Sakica ali je covek susta suprotnost.

IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 16 17 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:14:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.