Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:23:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: portret: Milo Đukanović ~ Gospodar  (Pročitano 10623 puta)
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia 3510
"Депортације муслимана наредио Ђукановић?"

Док се чека одговор Скупштине Црне Горе на захтев Вишег суда у Подгорици да се Момир Булатовић, некадашњи председник ове државе, ослободи обавезе чувања државне тајне како би могао да сведочи у процесу оптуженима за депортације босанско-херцеговачких војних обвезника из Црне Горе 1992, сам Булатовић је у интервјују ТВ "Вијести" делимично открио тајну на којој заснива више пута поновљену тврдњу да на оптуженичкој клупи седе невини људи.
Булатовић је поновио да су деветорица сада оптужених полицијских функционера поступали по тада важећим законима Југославије. Они су могли да поступају по новоуспостављеним правилима УН само по налогу из државног врха:

- Не може начелник Центра безбедности или помоћник министра полиције да одреди да су се околности промениле и да више не може да поступа по старим и до тада важећим законима.   
То може да уради само државни врх, полицајцу треба то неко да нареди. Нареди му председник владе који му је надлежан, нареди му на састанку о коме ја имам непобитне доказе, материјале и чињенице. 
То је већ државна тајна. Имам и слике с тог састанка, са дневним редом и с тим шта је тада наређено - казао је Булатовић, прецизирајући да се то догодило 27. маја 1992.
Јасно је, наравно, да се ова тешка оптужба односи на Мила Ђукановића који је у том периоду био председник Владе Црне Горе, за којег је Булатовић у овом интервјуу директно устврдио да, као и он, добро зна да на оптуженичкој клупи седе невини људи и позвао га да помогне да се они нађу на слободи.
Свалили кривицу на мртвог човека

Још током истраге појединци су покушали да кривицу за депортације свале на тадашњег министра унутрашњих послова, покојног Павла Булатовића.   
Милан Пауновић, актуелни помоћник министра унутрашњих послова, сведочио је како му је Божо Радоњић пренео поруку Милисава Марковића, једног од оптужених у овом процесу, да све треба свалити на Павла Булатовића "који би, да није мртав, сигурно био у Хагу":
- Свалити кривицу на мртвог човека је исто што и ударити себе по образу - коментарисао је Момир Булатовић.

Мило је оличење моралне величине. Прави пример чојства и јунаштва.
 
 

IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Albanci žele referendum u Crnoj Gori


U Crnoj Gori bi trebalo organizovati referendum na kome bi se Albanci izjasnili da li žele da žive u zajedničkoj državi sa svojim sunarodnicima, smatra predsednik Liste za prirodnu Albaniju Kočo Danaj.

On je rekao za podgoričke "Vijesti" da bi u Crnoj Gori mogla rasti podrška zajedničkoj albanskoj državi ukoliko vlast bude ignorisala probleme te manjine.

On je odbacio kritike albanskih političara, ističući da neki od njih ne podržavaju Listu, jer se boje da bi mogli pokvariti odnose sa crnogorskom Vladom.

 

"Postoji jednostavan način da u Crnoj Gori ispitamo podršku Albanaca našoj listi, a to je referendum", ističe Danaj.

 

Prema njegovim rečima, kada je osnivana Lista za prirodnu Albaniju u sali je bilo 45 Albanaca iz Crne Gore.

 

"Možda se danas taj broj nekome čini mali, ali od odnosa države prema pravima Albanaca zavisi da li će ti ljudi ostati manjina ili će njihovo mišljenje deliti većina sunarodnika u Crnoj Gori", rekao je Danaj.


blic
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Apple iPhone SE 2020
MILO IDE IZ CRNE GORE!
(26)    Sreda, 10. Novembar, 2010.| Autor:

Crnogorski premijer odlazi s funkcije u narednih nekoliko dana, najverovatnije u neku od institucija EU ili NATO. Zameniće ga Igor Lukšić, ministar finansija

BEOGRAD - Milo Đukanović povući će se za nekoliko dana, a na mesto premijera Crne Gore doći će Igor Lukšić, saznaje Kurir!
- Đukanović se definitivno povlači sledeće nedelje! Novo zaposlenje čeka ga u nekoj od institucija EU ili NATO. Na njegovo mesto trebalo da bi dođe Igor Lukšić, ministar finansija u crnogorskoj vladi - tvrdi za Kurir dobro obavešten izvor.

Naša saznanja indirektno je potvrdio i sam Đukanović, koji za Radio Crna Gora rekao da je „kod njega lično na dnevnom redu pitanje napuštanja pozicije u izvršnoj vlasti i stvaranje uslova za podmlađivanje Vlade“.

- To može biti blagotvorno za dalji tempo političke demokratizacije u Crnoj Gori, želja da se podmladi DPS, ali i zbog mog životnog komfora - istakao je Đukanović, dodajući da su izmišljene tvrdnje da se s državnih funkcija povlači pod pritiskom međunarodne zajednice.

Ratko Knežević, crnogorski biznismen i nekada blizak Đukanovićev saradnik, međutim, ubeđen je da se Milo povlači jer je pritisnut spolja.
- Ne verujem da Đukanović može da dobije posao u bilo kojoj EU instituciji ili u NATO. To su laži njegovih papagaja! Čovek je, pre svega, kriminalac! Možda može dobiti neku funkciju u međunarodnoj konfederaciji kriminala, kojoj pripada. On mora da ide jer je prinuđen. Crna Gora s njim ne može napred i to je jasna poruka koju je u više navrata primio. Nema danas nikog na Zapadu ko hoće da se druži s lopovima, kleptomanima, ubicama novinara i zaštitnicima kokainskih klanova - oštar je Knežević.

Lider Pokreta za promjene Nebojša Medojević kaže da je realnije da se Đukanović povuče do kraja godine.
- To će se verovatno desiti u decembru, kad se očekuje da će Crna Gora dobiti status kandidata za članstvo u EU. Tada će Đukanović imati medijsku odstupnicu za tu odluku, jer će kazati da je Crna Gora na korak od Evrope i članstva u NATO i da je on odradio sve što je mogao. Verovatno će se zaposliti u nekoj multinacionalnoj kompaniji u Italiji ili Švajcarskoj, s kojom je sarađivao - ističe Medojević, uz potvrdu naše informacije da je najozbiljniji kandidat za Đukanovićevog naslednika Igor Lukšić.
- Takva priča postoji, ali crnogorsko podzemlje baš nije najsrećnije zbog takve odluke. I ministar spoljnih poslova Milan Roćen pokrenuo je kampanju za tu funkciju - otkriva Medojević.

I predsednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić potvrđuje da su sve jače spekulacije o Đukanovićevom odlasku.
- Čak i njegovi najbliži saradnici pričaju o tome. Sačekajmo da donese odluku koja će biti dobra za Crnu Goru. Đukanović mora da ode s funkcije i da otvori prostor za kvalitetnije pojedince, kojih ima čak i u njegovoj partiji - naglašava Mandić.

Član Predsedništva vladajućeg DPS Miodrag Vuković, s druge strane, tvrdi da ništa od ovoga nije tačno.
- Pre neki dan sam sedeo s Đukanovićem, njemu ne pada na pamet da se povuče! Jedino što može da se desi za sedam dana su utakmice Lige šampiona! Crna Gora dobija status kandidata za članstvo u EU, a nekome to očigledno smeta. Povući će se kada bude želeo - kategoričan je Vuković.

U kabinetu potpredsednika DPS Svetozara Marovića kažu da niko ne razmišlja o povlačenju s aktuelnih stranačkih pozicija.
- Niti se povlači predsednik Đukanović, niti potpredsednik Marović - navode Marovićevi saradnici, ne precizirajući da li se to odnosi i na državne funkcije.


J. Jovanović - M. Dobromirović
 

Težak milione - u evrima!
U Prvoj banci premijer Milo Đukanović je akcionar, a njegov brat Aco većinski vlasnik. Međunarodni konzorcijum istraživačkih novinara (ICJN) u julu prošle godine objavio je da Đukanović poseduje ili kontroliše imovinu vrednu skoro 15 miliona dolara. Njegov sin Blažo, student, zarađuje oko 15.000 dolara mesečno jer izdaje poslovni prostor, poklon od strica.
ICJN tvrdi da su najbogatiji članovi porodice Đukanović premijerov brat i njihova sestra. Objavljeno je da Aco Đukanović poseduje 167 miliona dolara, a sestra Ana Kolarević, koja se bavi advokaturom, 3,5 miliona evra u deonicama i nekretninama.
Đukanović se na listi najbogatijih svetskih lidera našao na 20. mestu sa 14,8 miliona dolara, uz objašnjenje da je posredi misterija!


Sudska mušterija
Ime Mila Đukanovića kao osumnjičenog nalazi se u čak dve optužnice - italijanskoj i švajcarskoj. U optužnici tužilaštva u Bernu, koja je podignuta 2008. protiv aktera šverca cigareta na Balkanu, navodi se da su pare od ovog posla išle i za finansiranje KK Budućnost. Italijansko pravosuđe je u maju prošle godine, zbog diplomatskog imuniteta koji uživa, zatvorilo istragu protiv Đukanovića.


Razlaz s Bulatovićem
Milo Đukanović je premijer Crne Gore u pet mandata, bio je predsednik te države i vršilac dužnosti ministra policije. Od aprila 1994. bio je potpredsednik DPS, ali je ostavku podneo 1997, nakon što ga je kum Momir Bulatović kritikovao zbog negativnih ocena poteza vlasti u Beogradu. Mesec dana kasnije Bulatović ga je predložio za potpredsednika. Na toj funkciji je ostao do rascepa partije 1998, kada su Bulatovićeve pristalice stvorile Socijalističku narodnu partiju.


Nebojša Medojević:
Đukanović mora da ode zbog sprege s organizovanim kriminalom, podzemlje nije najsrećnije zbog Lukšića kao naslednika

Ratko Knežević:
Ne verujem da Milo može da dobije posao u EU. To su laži njegovih papagaja. Čovek je kriminalac!

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Đukanović: Crnogorske partije primale novac od srpskih tajnih službi

U Crnoj Gori na delu je parada političkog licemerja, ocenio je danas predsednik Demokratske partije socijalista (DPS) Milo Đukanović, žestoko optužujući političke protivnike za lažno predstavljanje.



Bivši premijer je prcizirao da su to stranke koje su pre pet godina u Crnoj Gori zastupale interese strane države i primale novac od obaveštajnih službi Srbije.

 On je, na izbornom skupu podgoričkog odbora DPS, kazao da crnogorsku vladajuću stranku napadaju opozicija i pojedini medijski krugovi, jer je ta stranka, kako je rekao, neprijatni svedok loših stvari koje su oni radili.

- Danas o našem evropejstvu žele da sude oni koji su sve učinili da Crna Gora ne dobije legitimaciju za pristupanje Evrospkoj uniji i koji su sve uradili da nas zaustave na evropskom putu. Ti i takvi bi danas želeli da arbitriraju o tome da li je DPS evropska ili antievropska partija - naveo je Đukanović.

On je kazao da o doprinosu DPS-a očuvanju mira žele da sude politički lideri onih partija koje su igrale ratne igre po Crnoj Gori i koje su 1999. prizivale NATO da bombarduje i Crnu Goru .
 
- O našim zaslugama za očuvani mir žele da sude ono koji su uvek bežali iz Crne Gore. Prvo smo morali kako da ih, u gepecima automobila, izvedemo na sigurno, pa da onda, bez njihove panike, razmišljamo kako da branimo mir u Crnoj Gori - rekao je lider DPS-a.
 
Đukanović je naveo da bi o patriotizmu i moralnosti DPS-a želeli bi da sude oni koji su pre pet godina u Crnoj Gori zastupali interese strane države, a ne Crne Gore.

- Oni su to radili za novac koji su navodno dobijali od beogradskih biznismena, a u suštini od obaveštajnih agencija Srbije - kazao je Đukanović.
   
Prema njegovim rečima, danas o narkomaniji u Crnoj Gori govori poslanik koji je osvedočeni narkoman.
   
- Danas o kriminalu u Crnoj Gori najviše govore oni koji su promoteri kriminala, koji su prvo opljačkali svoje kolege u formiranju jednog privatnog medija, potom se bavili spekulisanjem na berzama, i koje su zapadni partneri napustili s obrazloženjem da ne žele da saraĐuju sa firmom koja potkrada svoju državu - rekao je Đukanović.
 
On smatra da napadi na DPS ne treba da čude, jer je ta stranka neprijatni svedok svih njihovih nepočinstava.
   
- Mi smo svedok svega onoga što su oni loše radili u prethodnom periodu i uvek ćemo ih na to podsećati kada god pokušaju da se predstave suprotno. Ne može se izdajnik predstavljati kao patriota, lopov kao pošten čovek, nacionalista da je demokrata, šarlatan jao ekspert - naveo je Đukanović.
 
On je poručio da glavni zadatak DPS u naredenom periodu treba da bude obezbeđenje uslova za unapređenje kvaliteta života svih građana Crne Gore.

Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
Srbija uvek nepresusna tema majmunovih kompleksa.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


SD-Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7417
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
mob
Nokia N95
Da,Djukanovic ima komplekse  Smiley 1

IP sačuvana
social share
Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
mob
Samsung SGH-E590
Sta se javlja ovaj mafiozo?! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
aaaaa, pa to nije gospodar Crne Gore, to je najveće mudovište ikada na ovim prostorima...

ali ja bih njega sagledala sa jedne druge strane...

on je kult u Crnoj Gori i većina se toliko loži na njega...da se bojim da su moji zemljaci...ozbiljno zastranili.

žene se toliko lože na njega i važi za hodajući seksipil, ja to najbolje na kapiram doduše, ali mami uzdahe.
nisam imala prilike da ga vidim uživo, što zvuči čudno tamo, ali nešto nisam lik koji se guzi na skupovima političkim ili na stranačkim posijelima koji su u Crnoj Gori u rangu odlaska na sprovode znanim i neznanim.
dakle, skoro pa nezaobilazni Smile

svi ističu njegovu visinu, a ja sam iz porodice '' metar i šumska jagoda''...pa sam ga vjerovatno izbjegavala zbog kompleksa Smile

sjećam se kada sam počela iskreno da ga prezirem...imala sam 19 godina i brucoš sam bila u Nikšiću i živjela sam god aždaje troglave, stare i sa jezičinom koja je u stanju da te onesvjesti u momentu...koja me mučila time da moram da joj pravim društvo dok gleda nacionalni dnevnik pojačan do daske, drži sliku dotičnog na televizoru koji je pokriven heklanim užasom...tako je klela svakog ko ne misli kao gospodar da mi je jeza išla niz kičmu i nije joj bilo teško da, kad se ova gorska ljepota pojavi na ekranu, ustane iz fotelje i ljubi ekran... Smiley 1...svaki put...ustane, ljubi, blagosilja...

i tako...ja postah izrod u Crnoj Gori Smile

još jedna interesantna činjenica...primjećujem nešto kod političara u Crnoj Gori, a osobito iz garniture ovih na vlasti, što me i plaši i zabavlja u isto vrijeme.

apsolutno svi, u manjoj ili većoj mjeri, počinju da liče gestikulacijom i mimikom na gospodara.
a mimika, poza i gestikulacija mu je vrlo upečatljiva i specifična.
i ne rade oni to, naravno...svijesno.
ali toliko iskrenog divljenja i obožavanja rezultiralo je time da su se pojavili klonovi Smile

tata me je, vidno zabrinut, uhvatio kako sjedim ispred televizora, a ton je bio potpuno ugašen i gledam neku političku emisiju.
sa potpunom pažnjom.
pošto nije bilo prvi put da političare Crne Gore sa pažnjom posmatram sa isključenim tonom...živo ga je interesovalo zašto baš toliko budalim.

samo sam provjeravala u praksi.
međutim, nije mi prezir zamaglio vid i nisam pristrasna i nisam stekla fobiju, jer gospodar vlada od kada ja i znam za sebe...
već....klonovi, sunce im njihovo Smile
klonovi.
« Poslednja izmena: 30. Okt 2011, 23:33:01 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


SD-Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7417
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
mob
Nokia N95
Nije tebi lako.
IP sačuvana
social share
Ovo je jedan od najtežih dana u mojoj karijeri, životu... Teško mi je iz jednog, jedinog razloga: Ja Crvenu zvezdu vodim sa emocijama. To je moj klub - rekao je Robert Prosinečki.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
ma, gdje lako...
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:23:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.