Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HRT se skida sa "kabla?!!!"  (Pročitano 6599 puta)
27. Avg 2005, 19:04:38
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Izvor: Kurir

Citat
Domaće televizije, zajedno sa filmskim distributerima, u borbi protiv piraterije traže "ukidanje" hrvatskih televizija

BEOGRAD - Radio-televizija Srbije, TV Pink i TV B92 traže da se sa programa kablovske televizije "skinu" HRT 1, HRT 2, OBN, Nova i RTL. Ovu inicijativu pokrenula je Antipiratska asocijacija, a priključili su se, pored najvećih televizija, i filmski distributeri i Ministarstvo kulture. Kao razlog za "skidanje" ovih kanala, navodi se da su one "divlje na kablu" jer njihovo emitovanje nije dozvoljeno zakonom.

Aleksandar Avramović, jedan od direktora RTS-a, izjavio je za Kurir da se nacionalna televizija odavno uključila u borbu protiv nelojalne konkurencije.
- Postoje pozitivna evropska iskustva koja bi mogla da pomognu da uredimo emitovanje satelitskog i kablovskog programa i kod nas. Mi samo pokušavamo da se izborimo sa nelojalnom konkurencijom koja nokautira i nas i ostale televizije. Inicijativa postoji, a sada je na redu zakon koji bi to trebalo da uredi - izjavio je Avramović.

Na TV Pink kažu da su se i oni u borbu sa kablovskim operaterima uključili od samog početka. Portparol ove televizije Tatjana Vojtehovski-Stevanov kaže za Kurir da je preko potrebno da se ustanovi red i da se definiše ko ima ekskluzivno pravo emitovanja nekog programskog sadržaja.

Uključili smo se jer smatramo da smo oštećeni. Kablovski operateri nemaju zakonsko pravo da prenose te televizije, ali ipak to čine. Onda se, na primer, dešava da TV Pink kupi ekskluzivno pravo za emitovanje nekog filma na teritoriji naše zemlje.

Kablovska televizija, međutim, prenosi HRT, koji pusti taj isti film na našoj teritoriji, iako bi trebalo da samo naša televizija sme da ga prenosi. Ko sad tu ima pravo? Zbog toga smo se i mi priključili ovoj inicijativi i nadamo se da će kablovski operateri početi da poštuju zakon - kaže Tatjana Vojtehovski-Stevanov.

Zajedničkoj borbi protiv distributera kablovske televizije priključila se i Televizija B92.
- Inicijativu je pokrenula Antipiratska asocijacija, priključili su se distributeri, a kasnije je u celu priču ušlo i Ministarstvo kulture. Mi smo na njihov poziv podržali tu akciju, jer se nadamo da ćemo zajedničkim snagama uspeti da se izborimo za prava. Mora da se zavede red, jer se ovako gube veliki iznosi za ekskluzivnost koju na kraju preuzme neka od televizija koja se prenosi putem kablovske mreže - rekla je za Kurir Aleksandra Belić iz Promo-službe B92.

Dragan Jeličić, potpredsednik "Tak provižna", kaže za Kurir da inicijativa za "skidanje" hrvatskih i bosanskih kanala sa kablovske odavno postoji, ali da, pošto u Srbiji cveta piraterija, još ništa nije postignuto.

- Sada su se uključile i televizije koje su najviše oštećene, pa se nadamo da ćemo uspeti. Situacija je vrlo jasna. Kablovski operateri puštaju zabranjene kanale, poput HRT 1 i 2, OBN-a ili Nove. Ti kanali su zaštićeni ili "skremblovani" da se ne gledaju, ali ih naši operateri "otključaju" i puštaju. Time uništavaju domaće televizije, a da ne pričamo o tome da krše zakon. To su jedini problematični kanali, jer je puštanje satelitskih programa potpuno legalno - ističe Jeličić.

Da su domace televizije dobre, niko ne bi gledao hrvatske kanale.... Primera radi, prenosi Formule 1... Zar da slusam ona dva kretena sa RTS??? Zar da gledam serije na Pinku i B92 i izgubim dnevno skoro pa dva sata zbog reklama za uloske i piva????  Smile Smile Smile

Uostalom, dok god se HRT, OBN ili bilo koja druga ex-Yu televizija moze "hvatati" zemaljskom antenom, kao sto je slucaj u pogranicnim krajevima Srbije, kablovski distributeri imaju svo pravo da je stave na "kabl"... Prema tome, sto bi rekao Homer J. Simpson: "STOP THE MADNESS, START THE MOVIE!!!"""  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


It Is I Le Qlerc

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3878
Zastava Jagodina
mob
Samsung Note 8
opao rejting srpskim TV stanicama pa odmah reaguju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Pa dobro, ako je protiv zakona, onda neka im uvedu takse. Tj. ako je Pink platio da sem da pusi neki film, nek toliko naplate i HRT-u. Ako HRT nece onda neka ugase! Mada ja cesce gledam hrt u poslednje vreme nego nase kanale, opet bi se vratio, bolje nase nego tudje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Pa fora je u tome sto to uopste nije protiv zakona, posto se te signal HRTa, npr sasvim fino hvata i sobnom "zecjom" antenom u delovima Vojvodine...
Ako je ekskluzivitet u pitanju, pa hajmo onda da ukinemo kablovsku... I Eurosport, da neko slucajno ne bi gledao WC u atletici, posto ko zna koliko je "siroti" RTS platio prava za prenos... Neka ukinu i Pro7, i RTL II, posto se i oni satiru od novih filmova i serija...
Da se razumemo, nemaju svi u Srbiji kablovsku, naprotiv. Mi koji je imamo taj luksuz placamo u vidu pretplate. Prema tome, ne moze shugavi Pink da ime iste arshine za celokupnu Srbiju. Molim lepo, ja placam 250 dindzi mesecno, ne da bih gledala RTS i Pink bez antene na terasi, vec da bih dobila malo ekskulziviteta...
Uostalom... ako je film dobar, rado cu ga odgledati i dva i tri puta. Ali nije Pinku ni ostalima do ekskluzivnosti, vec do rejtinga i gledanosti. A to im je bitno kada ispostave cenu za reklame MB Pivari ili Fastu, ili uvoznicima Rama margarina, pa im na cenu attachuju neki share i presek sa piplmetra i kazu: "Pa evo vidite, jeste da minut kosta 60,000 evra, ali sta cete, mi smo najgledaniji!"
A nije bitno sto ce jedan film da emituju u 22:30, iako je planirano da se pusti u 21,15, sto ce da ga seku reklama svakih pola sata i sto ce da lupe kajrone za najvece gluposti, i uporopaste uzitak gledanja filma, bitno je da ce oni fino da stave sebi lovu u dzep.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
I kako cu ja bez Aleksandra Stankovica  Smile jedva sam i stres sa ukidanjem lokasa izdrzao  Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Moze i tako da se gleda na stvari Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 326
Pink i Kurir... sjajna kombinacija hahaha

Nema oni sta da naplacuju HRTu... HRT nije kriv... a da SBB npr. nelegalno pusta HRT i ostale cisto sumnjam.. sta, kao otkupili su ostalih 50 kanala, a za HRT i jadne bosanske kanale nemaju para... smeeesno..  ne znam sta se samo pink buni, tako su... aaarrrrrghh  Smile da bar imaju neki program... sad ne moram da ih gledam uopste... ajoj, i jos mi se kao oni bore protiv piraterije... koji je to cinizam...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 76
Neka ih ukinu... koji ce mi ustaska televizija...
IP sačuvana
social share
HAIL I.R.A.!!!
HAIL SINN FEIN!!!
HAIL IRELAND!!!
HAIL BEER!!!
HAIL LIFE!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


;-)

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 474
mob
SonyEricsson Xperia ARC
Normalno da treba da se ukine ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
mob
Nokia 6120c
I gde onda ja da gledam 'mucke' po 17 put?
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.