Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deca bogataša novi idoli mladih: Znaš ti ko sam ja?  (Pročitano 35011 puta)
26. Okt 2009, 01:46:26
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Bahati, razmetljivi, bez dana radnog staža, tatini sinovi postali su san svake sponzoruše i svakog dečaka iz prosečne radničke porodice. Omiljena rečenica im je: „Je l' ti znaš ko sam ja?", iako često ni sami nisu svesni ko su i šta su, osim sinovi tog i tog tate. Ipak, oni su danas u trendu. A to su odlučile njihove lepše polovine - sponzoruše

Klinci su od njih napravili idole. Za taj status borili su se sami, istina - ludom glavom, mišićima i utokom za pojasom. Džipovi, „bembare", kajle, ošišani na kratko, razbacan hod, upasane trenerke bili su njihov zaštitni znak. Bili su to momci sa vrelog asfalta, u prevodu ubice i kriminalci, koji se nisu najbolje snašli u tranzicionim vremenima. Na njihovo mesto došli su momci sličnih godina, koji nisu krali, jer su to uglavnom za njih već obavili - njihovi roditelji.

Ono što razlikuje idole devedesetih i idole modernog doba je što ovi današnji koriste ove jučerašnje da te ubiju ako se puno „proseravaš", kao i što im je trenutni status obezbedio neko drugi, uglavnom roditelj, koji je takođe sumnjivim poslovima ili funkcijama preko noći postao nova srpska elita.
Bahati, razmetljivi, bez dana radnog staža, tatini sinovi postali su san svake sponzoruše i svakog dečaka iz prosečne radničke porodice. Omiljena rečenica im je: „Je l' ti znaš ko sam ja?", iako često ni sami nisu svesni ko su i šta su, osim sinovi tog i tog tate. Neretko za njih ne važe zakoni ili ih bar olako krše, svesni da će tatica srediti sve. Česti su gosti na stranicama crne hronike, a nerealno blage kazne dočekuju u klubovima paleći novčanicom od 100 evra isti onaj tompus dok bazde na najskuplji viski pojačan „belim", dok im u krilima sede devojčice nadajući se da će se ogrebati bar za dobar provod.

Među bahatim naslednicima često su deca poznatih ličnosti, političara, glumaca, muzičara, sportista, koja se neretko odaju porocima ili kriminalu.

Naš slavni glumac Aljoša Vučković nedavno je otkrio da prolazi kroz pravu dramu otkad je njegova ćerka postala narkomanka. Glumac je već godinama nesrećan jer njegova ćerka, glumica Leana Vučković, ne uspeva da se izbori sa ovim opakim porokom. Leana je nedavno smeštena na lečenje u specijalnu bolnicu za bolesti zavisnosti, a koliko će ono biti uspešno, ostaje da se vidi. Međutim, pored Aljoše, brojne javne ličnosti prošle su slične golgote sa svojim potomcima.

Legendarni muzičar Milić Vukašinović jedan je od retkih koji je otvoreno govorio o problemu svoje ćerke Maje Avdibegović sa narkoticima.

- Aljoša prolazi kroz strašnu sudbinu koju sam ja, na svoju nesreću, već imao priliku da proživim. Ono što i on, ali i svi roditelji koji imaju decu narkomane moraju da shvate je da ta deca moraju da nađu jak razlog i motiv da se vrate na pravi put. Moraju da se zaljube ili da im se nešto lepo dogodi, što će im dati volje da bace to đubre od droge. Za razliku od mnogih roditelja, ja sam imao sreće da je moje dete uspelo da se otrgne od narkomanije - kaže Vukašinović.
Problematično dete, barem prema pisanju medija, ima i folk pevačica Vesna Zmijanac. Njena ćerka Nikolija Jovanović nije podlegla ovom poroku, ali je stupce novina punila divljim provodima po beogradskim noćnim klubovima. Mnogi su njeno ponašanje okarakterisali kao „puštena s lanca". Nikolija se početkom godine slikala gola za grčko izdanje magazina „Maks". Vesna Zmijanac ove fotografije još nije videla kada su je novinari pitali za komentar.

- Nisam ni znala da se slikala za taj magazin. Od vas to sada prvi put čujem - rekla je tada neupućena mama.

Nikolija će, ipak, ostati upamćena po žestokom „prljavom plesu" u specijalnoj emisiji posvećenoj Saši Ćurčiću, pobedniku prvog „VIP Velikog brata". Osim bahanalija i konzumiranja opijata, deca poznatih su neretko bila akteri i u težim krivičnim delima.
Marko Gvozdenović, sin pevačice Snežane Đurišić, osuđen je na četiri i po godine zatvora jer je 2001. godine, vozeći velikom brzinom „pežo 504", sa nedozvoljenom dozom alkohola u krvi, u Bulevaru mira na Dedinju sleteo s puta i udario u banderu, izazvavši saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Jelena Paunović.

Zbog sličnog razloga, na stranicama crne hronike pojavljivao se i jedan od sinova braće Karić, Stefan Karić. On je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je teško povređena Stanislava Pavlović, igračica plesne grupe Ksenije Pajčin. Do nesreće je došlo pošto je automobil „BMW", kojim je on upravljao, u velikoj brzini udario u betonski stub. Devojka je izletela kroz šoferšajbnu i odletela 15 metara od vozila. Zadobila je brojne unutrašnje povrede, frakturu lobanje i izvađena joj je slezina. On je prvostepeno osuđen na godinu dana, ali je presuda ukinuta i suđenje se ponavlja.

Miljko Živojinović, sin poznatog glumca Velimira Bate Živojinovića, advokat i bivši upravnik građevinskog preduzeća „Rad", optužen je za navodnu umešanost u malverzacije stečajne mafije. Jedan period je bio u bekstvu, te je za njim bila raspisana Interpolova poternica, ali je krajem 2005. uhapšen.

Okružni sud u Beogradu osudio je 2008. godine Luku Bojovića, sina direktora beogradskog zoološkog vrta Vuka Bojovića, na 15 meseci zatvora zbog neovlašćenog držanja jednog pištolja i falsifikovanja lične karte. Policija je tada saopštila da je reč o vođi jedne od najopasnijih kriminalnih grupa koja je pružala utočište određenim pripadnicima „zemunskog klana". Otac i sin su već godinama u lošim odnosima, tako da Vuk izbegava da komentariše dela svog naslednika.

Zvezdan Slavnić, sin poznatog košarkaša i trenera Zorana Slavnića, očigledno nije krenuo sportskim stopama svog oca. On danas izdržava zatvorsku kaznu zbog ubistva Olivera Jovanovića u martu 1998. godine. Da kazna nije najbolje delovala, Slavnić se potrudio da dokaže dok je bio na odsustvu. U jednom beogradskom restoranu nasrnuo je na vlasnika restorana, „jer mu nije ostavljen slobodan sto". Kako je tada saopštila beogradska policija, pretresom „pontijaka" njegovog oca nađen je i pištolj sa šest metaka, vlasništvo Zvezdanovog druga.

Ni pojedini političari nisu imali mnogo sreće sa svojim naslednicima. Naime, u toku je suđenje Darku Liliću, sinu nekadašnjeg predsednika SRJ Zorana Lilića, zbog krivičnog dela prinude u pokušaju. Lilić se tereti da je od dužnika svoje majke, porodice Radanović, pretnjama smrću pokušao da naplati dug od 100.000 evra.

Vedran Repčić, sin bivšeg fudbalera Crvene zvezde Srebrenka Repčića, hapšen je više puta. Pri pokušaju pljačke izrešetao je Predraga Milosavljevića, vlasnika prodavnice u naselju Braća Jerković. Osuđen je 2002. na 10 godina. Vedranu je prethodno suđeno i za ubistvo taksiste Branka Topalovića.
U policijske arhive ubeležen je sin pevača Sinana Sakića - Rašid Sakić. Rašid je osuđen na tri i po godine zatvora zbog napada na Dragoljuba Despotovića, kojem je oteo „golf 3", ali ga ta kazna nije mnogo potresla. Dok je na slobodi čekao pravosnažnost presude, Rašid je, kako se sumnja, ubio Despotovića. Zbog toga je kasnije osuđen na 15 godina zatvora, ali je Vrhovni sud ukinuo presudu. Rašid, kome je „ulično ime" Ćelo, bio je uhapšen i tokom akcije „Sablja" zbog trgovine drogom.

Na stranicama crne hronike pojavljivao se i Jovan Šainović, sin bivšeg potpredsednika Savezne vlade i haškog optuženika Nikole Šainovića.

On je u novembru 2004. privođen kao osumnjiženi za ubistvo Sretena Markovića. Protiv njega se ne vodi postupak zbog ovog slučaja.

Najpoznatiji „tatin sin" svakako je Marko Milošević, koji je smatrao da deo očeve moći pripada njemu. Marku se sudilo u odsustvu za zlostavljanje aktiviste „Otpora" Zorana Milovanovića u Požarevcu. On se dovodio u vezu i sa narko-tržištem, švercom cigareta, kafe, alkohola i goriva. Mnogi su ga optuživali da je naručivao brojna premlaćivanja svojih poslovnih konkurenata, a bilo je i onih koji su ga dovodili u vezu sa ubistvom Vlade Kovačevića.

- Možda bi i Marko Milošević bio fin dečko da je mu je otac ostao samo bankar. Često su ta deca žrtve roditelja i pažnje javnosti. Nije im lako odrastanje i ne treba im zavideti - prokomentarisao je psiholog Žarko Trebješanin.

Dok je Filip, sin Bobe Živojinovića iz prvog braka, u medijima već odavno obeležen kao plejboj koji voli skupe provode, pevačica Lepa Brena za sinove Viktora i Stefana kaže da su dobra deca.

- Imaju sve što treba i malo sam ih razmazila. Ali oni su deca kojoj se pruža puno ljubavi, znaju da žive u normalnoj porodici, ne preteruju sa snobističkim zahtevima, što ni Boba ni ja ne podnosimo. Svi se bave sportom i nemaju vremena za gluposti. Ne dozvoljavam im da gube vreme po kafićima, to im je zabranjeno. Volimo da su deca oko nas, dozvoljavamo im sve normalno, osim blejanja po kafanama  - ispričala je Brena.

Psiholog Aleksandra Janković kaže da priča o deci bogataša koji se nameću kao uzori omladini ima kontinuitet iz perioda kada su beogradskim asfaltom i diskotekama zavladali „opasni momci".

- Žestoki momci su eufemistično nazvani biznismenima, a ti, takozvani biznismeni, bili su promoteri „novog životnog stila", po kom treba živeti brzo i sa ogromnom potrošnjom novca, ali na nivou karikaturalne kopije nekog holivudskog glamura. To najčešće izgleda „kako mali Đokica zamišlja provod" - kaže Jankovićeva.

U srpskom društvu elita je jednako novac. Skraćenice prof., dr, mr su odavno postale bezvredne, sramno se provlačeći na pečatima i pločicama ulaznih vrata iza kojih živi običan svet koji podiže kredite za školovanje svoje dece. Ista ta deca, u pauzama između ispitnih rokova, u klubovima i kafićima sreću svoje golobrade vršnjake, sinove biznismena, mesara i pekara, čija jedna cipela vredi više nego sve ono što oni imaju u svom ormaru. I dok ih gledaju kroz čašu točenog piva kako se polivaju šampanjcem, istovremeno ih mrze i zavide im.

Sagovornici Pressmagazina se slažu da je njihova deviza „bolje prvi u selu nego poslednji u gradu" i da je upravo to razlog zbog koga se stečenim i poklonjenim novcem razmeću isključivo tamo gde mogu da budu primećeni.

- Pošto su fokusirani na eksponiranje u određenom krugu i pred određenim ljudima, vezani su za svoje okruženje i ne troše novac na putovanja. Šta im vredi da uživaju na nekom ekscentričnom ostrvu, kada niko odavde ne bi mogao da ih vidi. U suštini, to su ljudi sa prilično nerazvijenom psihološkom strukturom. Imaju bazičan osećaj inferiornosti, koji nose iz detinjstva. Jer mnogi su bili beznačajni, što sada kompenzuju novcem, koji je u suštini ogroman afrodizijak. Što je taj osećaj jači, to se ljudi više eskponiraju bogatstvom - objašnjava Jankovićeva.

Psiholog Zoran Musterović kaže da su njihove jedine ambicije da budu glavni tamo gde će ih prepoznati.

- Oni ne žele da obogaćuju sopstvenu ličnost i iskustvo, nego spoljne manifestacije. Oni svoje samovrednovanje baziraju isključivo koliko ih drugi vrednuju.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 3310
Апсолутно тачан текст,само што су узимани мало безвезе примери.... Сматрам да је ово проблем дубоке природе,и да ту треба лечити две стране - децу богатих родитеља са једне као и младе,њихове приврженике са друге стране.

Ми,млађи сведоци смо све чешће таквих или сличних појава а мој стереотип да се углавном жене лепе на добре аутомобиле и надуо новчаник недавно је разбило пар примера.

Компликоване су то ствари,и тешко променљиве те се не треба ни превише освртати на такве појаве јер су оне одувек постојале и постојаће.Можда неке задовољавају добра кола,пун новчаник,увек нови мобилни,скупи сатови.... само извол'те.. ја бих остао фан ситнијих ствари који ми чине живот лепим.  Smile
IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k530i
Često su ta deca žrtve roditelja i pažnje javnosti. Nije im lako odrastanje i ne treba im zavideti - prokomentarisao je psiholog Žarko Trebješanin.

Јебало мајку.Стока неиживљена.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Da se ne lazemo, to se ne odnosi samo na decu bogatasa. To se odnosi na decu iz svih imovinskih staleza.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Ствар кућног васпитања на првом месту па онда свега осталог.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Tekst jeste jedna prilično velika generalizacija, jer implicira da su deca svih poznaih/bogatih itd. ovakva.

A to sigurno ne može biti tačno, isto kao što i takvih ima i među ''običnom'' decom.

Inače, svi pričaju o tome kako je to veeeliki fenomen, rak rana današnjeg društva, i kao da nam takvi primeri izlaze iz frižidera. A to uopšte nije tačno, sve zavisi od krugova u kojima se neko kreće. Ja ne poznajem nijednu sponzorušu niti jedno ovakvog probisveta. Ne zato što ih nema, nego zato što me zabole za njih i njihov način žiovta.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Познајеш сигурно само си другачије васпитана и једноставно ти такви људи нису блиски па самим тим немаш ни контакта са њима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Kad kažem ne poznajem, mislim na to da nemam sa njima nikakav kontakt, samo znam za par njih ''za koje se priča da rade to i to...''. E sad, da li je to tačno, ili ne, ni ne zanima me, čak se trudim da mesta na koja takvi izlaze zaobilazim, ne mogu više da se nerviram oko ljudskog idiotluka.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Vise puta sam cuo "znas ti ko je on?" "dovescu ti tog i tog" i slicno Wink

cak sta vise znam mnogo bogatih ljudi koji nikad ne prete nego uvek neko preti umesto njih recenicama znas ti ko je on nemoj se sa njim drkati Smile

sponzoruse se lepe na pare tako da je nebitno sta pricas njih to ne zanima Smiley
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Tekst je najveca glupost sto sam ja proctiao... upoznao sam gomila bogatih ljudi koji uopste nisu razmazeni, cak sta vise vise imas polupanih u srednjem i siromasnom stalezu nego kod bogatih...  prirodno je da ces pre prolupati kad si siromasan nego kad si bogat...
« Poslednja izmena: 26. Okt 2009, 15:29:20 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.