Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srđan Dragojević počinje da snima film „Parada”  (Pročitano 19950 puta)
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ratni veterani protiv zlih huligana brane pedere. Smile
Dobro da nije ubacio i američke komandose i nekog od zlih generala iz "zločinačkog" režima.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
'oce li neko drugi dobiti glavnu ulogu nego se non stop vrte 5 glumaca?

Па кад имамо само пет глумаца. Ко ће други?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia 
'oce li neko drugi dobiti glavnu ulogu nego se non stop vrte 5 glumaca?

Па кад имамо само пет глумаца. Ко ће други?  Smile



Meni izgleda da je tako.
Me
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Nikola Kojo: Mi smo ovce koje čekaju klanje!



Do premijere filma „Parada“ Srđana Dragojevića ostalo je još nekoliko dana, a zapaljiva tema kojom se film bavi već izaziva reakcije. Glumac Nikola Kojo, tumač glavne uloge, tvrdi da ga primitivni komentari koji su dati na slepo ne brinu, ali ga takođe i ne iznenađuju. Svestan je toga gde živi, a ovim filmom, čitava ekipa je želela bar nešto da promeni.

Za nedelju dana trejler filma „Parada“ videlo je 50.000 ljudi. Većina komentara je iz arsenala „neće nama pederi vršljati po Srbiji“. Šta Nikola Kojo kaže na ove uvredljive komentare.

- Ne brine me. Ja to sve očekujem od zemlje u kojoj živimo i od primitivnog naroda koji jesmo. Pazite, to su komentari ljudi koji ne znaju o čemu se radi u filmu i koji su svoje zaključke doneli na osnovu trejlera i novinskih naslova tipa: „Dragojević pravi film o pederima, Koja igra pedera“ i slično. Pored žutila koje šire štampani mediji, prostakluka koji kulja iz televizora, načina komunikacije koji dolazi iz skupštine i arogancije koju propagiraju crkve, eto ti pune ulice agresivnih besposlenih i besciljnih mladih ljudi, nabijenih testosteronom.

Kojo govori i o tome da je osnovna ideja filma ustvari da promoviše različitost. Kada su mu ponudili ulogu ni najmanje se nije dvoumio da je prihvati.

- Taj film je u pripremi skoro tri godine. Nisam imao dilemu ni trenutka, jer taj film upravo ima misiju da zaustavi bilo kakve histerije i batine i da dokaže da smo svi isti pod kapom nebeskom. Ja volim da igram u delima koja mogu da promene svest ljudi nabolje. Ovaj film jeste takav.
Lik koji tumači Kojo prolazi kroz preobražaj, od tvrdog momka s ratišta do čoveka koji shvata da smo svi sa svojim različitostima jednaki pred Bogom.

- Ljudi se ipak dele na ljude i neljude a ne na navijačke grupe, homoseksualce i strejtaše, levake i dešnjake, bate i seke...

U filmu, Kojin sin je jedan od ćelavaca koji mrze, a da ne znaju zašto to rade. Na pitanje odakle u generaciji sedamnae­stogodišnjaka toliko iracionalne mržnje glumac odgovara:

- Bojim se da je i moja generacija roditelja podbacila. Da li je podbacila jer je svoje najlepše godine provela pijući benzin, ponižavajući se po redovima u ambasadama, ratujući s komšijama i celim svetom, ne znam. Znam samo da je vreme da se tome stane na put. Svako u svojoj kući, sa svojim detetom. Tačno je da smo kao ovce koje stanu u red za klanje naučeni da gubimo teritorije, ljude, komšije, dostojanstvo... Mehanizam gubljenja i letargija. Nedostatak želje da se bilo šta promeni. Mislim da je kucnuo zadnji čas da se trgnemo i spasemo glave svoje dece i njihove dece i svih generacija koje dolaze. Bilo da je u pitanju spas od palice koja otvara glavu, ili spas od ovih (ranije pobrojanih) koji bi da nam isperu glavu.
U svom stilu, Nikola Kojo je priznao i da ne postoji film u kojem bi igrao bez honorara.
- To je kao da tražite da ne platite hranu u supermarketu. Mogu da vam cepam drva, pomognem u selidbi klavira, mešam malter na mešalici (ako baš nemate za radnika, a dobri smo prijatelji), ali ono od čega živim i za šta sam se školovao ne radim za džabe.


Ekipa filma „Parada“
Film Srđana Dragojevića „Parada“ premijerno će biti prikazan 31. oktobra u Sava centru. U filmu igraju Nikola Kojo, Miloš Samolov, Goran Jevtić, Hristina Popović, Goran Navojec, Dejan Aćimović, Toni Mihajlovski, Nataša Marković, Mladen Adrejević, Relja Popović, Radoslav Milenković, Anita Mančić, Branimir Popović i drugi. Film prati grupu gej aktivista koji pokušavaju da organizuju Paradu ponosa u Beogradu. Kada policija odbije da obezbedi skup, oni se obraćaju Limunu (Nikola Kojo), vlasniku agencije za obezbeđivanje i ratnom veteranu. On kreće da okupi ekipu po zemljama u kojima je ratovao devedesetih... „Parada“ će u bioskopima biti od 3. novembra.

Izvor : http://www.smedia.co.rs/zabava/vest/16077/Nikola-Kojo-Film-Parada-Nikola-Kojo-Mi-smo-ovce-koje-cekaju-klanje.html


  Ne znam šta je N.Kojo hteo da kaže u naslovu jer ipak nisam (za druge ne znam) ovca za klanje već ovca koju redovno šišaju raznorazni "umetnici" poput s.dragojevića i sličnih koji su opet okupirali sve moguće fondove koje pune ovce poput mene.s.dragojević je umetnik koji je odavno ušao u anale,baš kao što će to biti i sa ovim filmom.Slušam svakodnevno reklamu u kojoj se to tvrdi,ko ne veruje neka sluša B92 i sam se uveri.Ne znam u čije će anale ući ovaj film,znam samo u čiji neće.
 
« Poslednja izmena: 27. Okt 2011, 10:28:34 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 10.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni je ideja sjajna jer govori o tome da su svi u sprezi, a javnosti se servira ideja o sukobima...

Doduse, to ce ostati u senci toga da je ovo "film o pederima"
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Zašto recimo ne bi snimili neki ratno-akcioni film o ratu protiv NATO-a, o stradanju civila, o rušenju zemlje, baš onako kako jeste bilo, gde su jenkiji loši momci? Verujem da bi bio gledan kod nas i da bi uticao na javno mnjenje u svetu, upravo onako kako holivudska industrija filma utiče.
Naravno, niko ne želi da se zamera "zapadnim prijateljima" i verovatno bi preko noći zarad pragmatizma postao nepriznat i manje poznat reditelj. Ako reditelji i glumci imaju svoje lične stavove o pojavama u društvu, ne bi trebalo da ih ubacuju u film (umetnost) i da očekuju da javnost to prihvati kao slobodu umetničkog izražavanja.
A bili su kul likovi...
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 10.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja ne znam gde si ti ziveo proteklih godina, ali samo to se snimalo proteklih godina....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Npr. koji film? Filmovi u kojma se Đuričko krije po podrumima ne računam...
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
Rat uzivo.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Rat uzivo (2001)
101 min  -  Comedy | Drama | War

Nisam gledao film, verujem da je ok. Mislio sam da bi nam trebao neki komercijalno akciono ratni film koji će pogledati šira publika, a ne drame koje gledaju samo ljudi kojima taj žanr odgovara. Gledajući ovakvav film gledalac se tera na razmišljanje o kompleksnoj poenti i sadržaju, a najveći broj ljudi ne želi da razmišlja previše tih par sati u kojima bi da se zabavi.
Takav film bi trebalo da ima nedvosmislenu i jednostavnu poruku, jednostavnu radnju, sa puno prosrpske propagande i instant akcije. Smile
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.