Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 12:38:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psiha zena osvetnika u braku  (Pročitano 25546 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Na prakticnom primjeru to izgleda ovako:

Zena branila ocu da vidja djete. On se obratio dobrom advokatu, potražio pomoć od razvojnog savjetovališta, soc. radnika koji radi tamo i od dječijeg psihologa.

Rekli su mu da je najvažnije da djete osjeti da ga on i dalje želi, a da on sa svoje strane ne smije da blati onu drugu stranu, ma šta mu radili.

Prvo pravilo je - ispoštuj sve svoje finansijske obaveze. Ako ne plaćaš redovno alimentaciju, nemaš prava.

Drugo - trudi se da budeš prisutan.

Znači čovjek je otišao u obdanište gdje mu je djete i tražio da priča sa direktorkom i vaspitačicom njegovog djeteta. Djete je tad imalo 6 godina.
On nije imao pravo da dovodi ili odvodi djete iz obdanista, ali su ga zvali svaki put kad je bila priredba u kojoj je ucestvovalo njegovo djete. Mogao je da ga vidi, da navija, da mu mahne...
Kad god je bio kreativni cas - to je ono kad roditelji i djeca nešto rade zajedno - on bi dolazio. Njegova žena se nije usuđivala da mu pravi sranje pred svjedocima - naročito pošto je izigravala mučenicu.

Kad je trebalo da djete ide na ljetovanje ili zimovanje sa školom - tata bi drješio kesu, ali bi on takođe morao da da saglasnost, da isprati , dočeka svoje djete, mogao je da ga zove da se čuju.

Kad je trebalo da se djete upiše u školu, on je morao da da saglasnost - nemože se djete upisati bez saglasnosti, on je opet tražio da ga primi i direktor i psiholog i učiteljica.
Dolazio je ranije da ga vidi kad dolazi u školu, da mu mahne, kaže srećno, bio svake nedelje na otvorenim vratima, čak su jedno vrijem ovi iz centra za soc. rad preporučivali da vidja djete dok je ono u školi. Da li je jezivo vidjati svoje djete dok te gledaju soc. radnik i psiholog? Naravno da jeste!

On je dvije i po godine, gutao govna i vidjao svoje djete na kašičicu, ali na kraju je ipak uspio u onome što je naumio, a to je da danas ima normalan odnos sa svojim djetetom.

Koštalo ga je mnogo i para i zivaca i suza i vremena, ali se na kraju isplatilo. Ako ti 2 godine istrajno pokazuješ da želiš da vidjaš svoje djete, da su ti njegovi interesi najvažniji, onda i sud, prije ili kasnije uvidi to isto.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 185
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Nemaš pojma i zavidim ti na tome. Verovatno si u pravu da je borba moguća, samo je pitanje po koju cenu. Slažem se da ima dobrih i savesnih ljudi i u centru za soc. rad. Razgovarao sam i sa takvima...

Saveti su da treba zaključavati vrata, nikome ih ne otvarati, snimati sve razgovore,...jer kada sve počne s obzirom o kakvim ljudima je reč, može se i fizički napad očekivati... Bilo je i toga,... Provaljivanje u stan, i toga je bilo... Znači život pretvoriti u ratište, kome to treba, ja imam lep život planiram još dece, zašto bih žrtvovao život nekog nerođenog deteta zbog ovih sranja. Neću.

Ali to je najmanje, opet će početi da maltretiraju dete da ga uče lošim stvarima. I jedino što na kraju može da se postigne je da se dete oduzmem majci.

Što mislim da može samo još više da uništi mir i normalan razvoj deteta. Jer treba onda stražariti da ga ne otmu, da mu ne prilaze, da bi ga povredili i sl. Da ne govorim o tome na šta bi se sveo život moje druge dece i sadašnje žene.

Poenta je da shvate da dete ne mogu da upotrebe protiv mene, na dodelu paketića su došli samo zato što je to sada jedini način da mi priđu kako bi napravili incident. Njima dete služi kao sredstvo osvete. kada shvate da to nije moguće, pustiće i dete da normalno raste. Ili će i sami odustati od njega.

Probao sam da vidim dete u vrtiću, katastrofa, vrištanje, instrukcije: udari tatu, vrišti i sl... Jel treba da dopustim da moje dete to gleda, neka hvala. Da to snimam pa da puštam na sudu i šta ću dobiti. Da ga na silu viđam... Ako sam ja problem, evo skloniću se. I onda oni dođu kod mene. E, sada više neće u to sam siguran.

A moje dete je moja krv i duša, to su takve rezonancije ljudi moji kada se nas dvojica vidimo. To ništa nemože da poništi, samo treba malo strpljenja.

tvoj otac je dolazio sa ratišta, da li bi on pristao da ti kao dete dolaziš na front da bi se videli, sumnjam. A ti to meni preporučuješ. Drago mi je što to neznaš.

Ona sudija, više nije sudija. Soc. radnik koji je vodio moj slučaj to više nije, a svi njeni predmeti su ostali problemi. I znaju to oni sada što rade u centru za soc. rad. Možda nisam imao sreće, možda se nisam snašao, mislio sam možda da je dovoljno pokazati dobru volju... Na žalost tako je kako je.
« Poslednja izmena: 05. Jan 2010, 15:49:48 od pavleor »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Ok, kada žena najebe kriv je muškarac, kada muškarac najebe kriv je muškarac. Žene su bezgrešne svetice.

kasnis sa komentarom jedno 17 strana  Smile  Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG 4X HD
oduvek sam bio pomalo slow, tešim se da ću na račun toga duže živeti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
nema veze, kvalitetna poenta i kad stigne kasno je dobrodosla .. kao i konjica  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 
Citat
Ok, kada žena najebe kriv je muškarac, kada muškarac najebe kriv je muškarac.

Naravno - pa vi volite da ste u svemu prvi  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 12:38:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.