Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:15:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dete i problemi sa društvom  (Pročitano 16544 puta)
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16;
mob
Siemens 
  Vidim da ste vi noćas radili , isto kao i ja . Da je meni neko rekao kada sam imao 13 god. da ću da budem Vatrogasac (Odalamio bi mu šamarčinu ) , Hteo sam da budem stolar. Naravno sada radim ovaj posao zbog plate  stolarijom se bavim kao hobijem a i nešto se zaradi . To ja želim od njega da ima neki cilj , ako usput negde i svrne to je normalno .
  Noćas sam puno razmišljao , izgleda da nemam samo ja problem sa svojim detetom , veći izgleda imaju problem roditelji njegovih "drugara". To što on nevoli cinkaroše (normalno) , to što nije agresivan nego hvata na reči i dijalog , normalno (E da su svi koji su trebali pre dvadeset god. pričali a ne hvatali se batina , gde bi nam bio kraj).
   Da li je on ustvari ono što sam i ja hteo da postanem, samo ja u podsvesti želim da on bude kao ovaj stariji koji je sušta suprotnost .

   Da pojasnim pored odlaska kod psihologa u dispanzer išao je on i kod školskog kako pedagoga tako i psihologa , razredna nevidi problem u njemu nego u drugoj deci ( "Da su mi svi kao on nebi me bolela glava").
Da ali ja vidim da moje dete pati zbog drugara i tog odnosa koji ima sa njima , pokušao sam da mu objasnim da se druži sa onima koji hoće da se druže sa njim i koji mu odgovaraju , njih je u razredu više . Ali to  on izgleda da neće da prihvati , tu moram da priznam da je naivan .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Inace... 13 godina je zaista iz mog ugla dovoljno, da dete ima neku predstavu sta zeli dalje, makar i ne potpuno definisanu...
Jeste to i dalje dete, ali pobogu, danas se u tim godinama stupa u seksualne odnose, a sam dve godine ga dele od srednje skole...
Nije lose imati cilj, smernicu, makar i nedostiznu...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla desktopsmiley_2_2
"Da ali ja vidim da moje dete pati zbog drugara i tog odnosa koji ima sa njima , pokušao sam da mu objasnim da se druži sa onima koji hoće da se druže sa njim i koji mu odgovaraju , njih je u razredu više . Ali to  on izgleda da neće da prihvati , tu moram da priznam da je naivan ."

Kako vidiš da on pati? Da mu ti kojih je više u razredu što žele da se druže sa njim odgovaraju on bi se sa njima družio.... I kako misliš ne druži se? Izbegava svaki kontakt ili, jednostavno ne zalazi u kakve dublje odnose...
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
HTC One
"Da ali ja vidim da moje dete pati zbog drugara i tog odnosa koji ima sa njima , pokušao sam da mu objasnim da se druži sa onima koji hoće da se druže sa njim i koji mu odgovaraju , njih je u razredu više . Ali to  on izgleda da neće da prihvati , tu moram da priznam da je naivan ."

 Kako vidiš da on pati? Da mu ti kojih je više u razredu što žele da se druže sa njim odgovaraju on bi se sa njima družio.... I kako misliš ne druži se? Izbegava svaki kontakt ili, jednostavno ne zalazi u kakve dublje odnose...

A mozda oni ne zele da se druze sa njim?

Ne kazem da je tako, ali vecina na ovoj temi valjda iz postovanja prema autoru teme postavlja klinaca na pijedestal. Nikada nije sve jednostrano, to sam hteo da kazem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla desktopsmiley_2_2
da... al' tata sam kaže da oni ŽELE da se druže sa njim, ali, da on neće....  Smile
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
HTC One
Pa klinac je inteligentan, sto je iz price jasno. Sigurno nece doci kuci i reci "nece sa mnom da se druze"  Smile

A opet, ja sam samo rekao sta ako, posto polazimo uglavnom samo iz jedne pretpostavke na ovoj temi. Mozda oni i hoce da se druze sa njim ali im smeta to njegovo sveznanje a kada bi naucio to da kontrolise stvari bi se promenile.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla desktopsmiley_2_2
ali ni ti ni ja ne možemo da nagađamo kako jeste.... ja iznosim zaključke iz onog što ovde vidim, tj. pročitam....

IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16;
mob
Siemens 
   Da najgore je što ni ja kao roditelj neznam šta je totalna istina .Mada koliko ga znam on bi da se druži sa svima , što je nemoguće morate priznati .U tom delu i mislim da je naivan , nemože još da svati da ljudi nisu svi isti i da je normalno da nemogu svi da mu odgovaraju kao drugovi .Ta grupa klinaca jednostravno ga ignoriše neželi da se druži sa njim , a što je najgore konstantno mu prave probleme , cinkare ga kod razraedne i za ono što je uradio , a vala i za ono što nije .
   Koliko im je naklonjen i želi ih kao društvo je njegova rečenica kada sam ga pitao : Ko te je tukao i polomio naočare . Neznam nisam video . Znači hteo je da ga zaštiti , ili iz straha ili  Smile.
    Danas novost došao kući sav radostan i pohvalio mi se da je jedan od njih mu prišao i izvinio za sve do sada i da želi da budu dobri drugovi . Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
A mozda ga stvarno nije video jer mu je ovaj polomio naocare pre nego sto je imao prilike da ga vidi... Smile
Mozda biste malo prebrzo da resite "problem" sa detetom. OPusteno... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Izvite sto ozivljavam temu, ali ova tema me je naterala da se registrujem.
99% se prepoznajem u tom detetu, imao sam iste probleme, i natprosecnu inteligenciju.  Odmah da vam kazem, dyabe se trudite da mu pomognete, vodite ga kod psihologa, pricate sa njim. . . .  to su sve gluposti.  Da je mene otac tako mazio, pricao sa mnom. . .  ja bih najverovatnije i dan danas ostao u osnovnoj skoli.  Dok on ne shvati da to sto radi ne radi vama, ne radi nastavniku, ne radi zbog ocene nego zbog SEBE.  A to nece shvatiti dok se ne oseti odbaceno, usamljeno, sa sve losim uspehom u skoli i nikakvim drugarima.  Onda ce se zapitati "sta ja to radim, gde me to vodi", kao sto sam se i ja zapitao.  Sa mazenjem i pazenjem to pitanje ce sebi postaviti kad bude bilo prekasno.

Suština je: nemojte mu posvećivati pažnje, nek vas bude briga za ocene u školi, odnose sa drugarima, nastavnicima. . .  nemojte mu peglati odecu, namestati krevet, raspremati sobu.  Posle par meseci takvog tretmana probudiće se u svom svinjcu od sobe i u farmericama umesto u pidžami, popizdeti i pitati sebe "šta ja ovo radim, gde će me odvesti, kako ću sa ovakvim ponašanjem biti prihvaćen?".  Počeće da uči, da rasprema sebi, da sebi pegla, pa čak i da sprema hranu sam.  Stanje u školi će se znatno popraviti, ali ni slučajno nemojte da ga hvalite niti ublažite tretman (osim onog dela sa peglanjem i spremanjem ručka Wink ), pustite ga da sam uči (nemojte  ga terati, niti ga podsticati).  Biće uspešan, popraviće odnose sa prijateljima i nastavnicima, "doći će mu iz dupeta u glavu", i što je najvažnije, on će sam blistati, sreća i zadovoljstvo će mu se videti na licu. . .

Ovo govorim iz ličnog iskustva, kroz  ovo sve sam ja prošao, samo što mog oca prirodno ne zanima šta ja radim, a kod majke sam jednom nedeljno (razvedeni roditelji). . .
Ako želite moju priču, postovaću sutra sve probleme, i kako sam ih prebrodio Wink

Puno sreće sa vašim sinom!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 17:15:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.