Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:42:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dete i problemi sa društvom  (Pročitano 16527 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jao,nije valjda da mu sa 13 godina citate lektiru?

jednu glavu knjige on,drugu vi ili supruga...i tako...a opet ne stignete do kraja...bjese?

pa vi prolazite ponovo formalno obrazovanje kroz njega....

nemam neki konkretan savjet...nemam klinca tih godina...mislim da bih sve sto bih mogla reci bilo drsko za slusati sa vase strane.

ali svijesni ste valjda...to ne smijete da radite.
niste trebali ni da pocinjete.
znate li kakvu ste medvedju uslugu svome sinu napravili?
prekinite sa tim pod hitno.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16;
mob
Siemens 
 A kako da ga nateram da je pročita ? Njemu je sve jedno dali je dobio jedan ili pet iz bilo kog predmeta . Ajde dajte način kako da ga kaznim za neposlušnost , lošu ocenu ili loše ponašanje . Naravno da ne dođem u sukob sa zakonom .Samo nemojte da mi kažete da pričam i samo pričam , ožvalavi govoreći i ja i supruga .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
vjerujem ti.

je l' toliko lose da dobije jedan?
mislis li ukoliko prestanete da ucite u tim godinama sa njim da postoji mogucnost da padne razred?
da ce imati sve jedinicu do jedinice?
tesko...mada ne mogu da se igram predvidjanja.

ja razumijem da je vama stalo da bude dobar ucenik.
normalno je da je stalo svakom roditelju.
ali taj uspjeh i te ocijene moraju biti i jedino vrijede ako su njegova zasluga Smile
on mora da ih zaradi,a ne vi li supruga.

dakle,bolje da vam sin ima i sve dvojke i neku jedinicu...ali da je to za pocetak ogledalo njegovog truda,nego da ima solidan uspjeh koji ste vi kao roditelji zaradili umjesto njega.
ne mislis li tako? Smile

sta cete da radite u srednjoj?
odmah da vam kazem...vjerujem da ste i vrijedni i pametni,ali necete moci da mu citate i rijesavate zadatke Smile
nema sanse!!!
to na kraju krajeva...nije normalno.

vi ste njemu ubili radne navike.
osjecaj da mora da se pomuci za ono sto zeli.
priliku na uspjeh i priliku na neuspjeh.

ne znam koliko jeste na vrijeme i znam da ovo zvuci drasticno...ali ako to ne uradite...vas to svakako cega Smile
vi cete njega svakako jednoga dana i to skorijeg morati pustiti...
mozda ce i biti jako los djak...pa sta?

slusaj,
ne bih da budem gruba...mora li on da bude odlican djak?
moze li on to da bude?
mozda vase dijete ima drugacije sklonosti?

nije poenta da bude odlican ili dobar djak...poenta je da stekne radne navike i da se samostalno bori za ocjenu
Smile

i dvojka je ocjena.
i jedinica je ocjena.
a posebno je vazan i dobar onaj dio kada dijete ulaze trud da jedinicu popravi.
to je vazno Smile

vi mu ne date priliku da bude djak.
vi ste odlucili da to budete umjesto njega.
vi ste tu da ga usmjeravate i nadgledate,a ne da preuzimate njegove obaveze na svoja pleca.
« Poslednja izmena: 14. Okt 2009, 23:26:17 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG 4X HD
Ja mislim da ga ne treba siliti, niti kaznjavati. Kada ga malo prepustite samog sebi, tj. prestanete da uchite sa njime ( 13 godina ima  Smile  )  sam ce osetiti potrebu da se dokaze. Navodno "dignite ruke" od njega , niko nije nauchio da pliva na suvom. I nemojte preterano brinuti, takvi ljudi obichno budu prilichno uspeshni u zivotu, a ocene u osnovnoj nisu nikakvo merilo niti pokazatelj buduceg uspeha. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Ja mislim da decko tera inat svima redom..a vi mislite sta hocete
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
HTC One
Kaznjavanje je efikasno samo ako je detetu jasno zasto je kaznjeno, a kazna ne sme biti ni blaza ni teza od ucinjenog.

Sustina kazne nije da se ponizi niti da se kaznjenog da materijala da on ponizi. Jednostavno je... ukines mu komp nedelju dana, on "sam" sebi produzi jos nedelju... ti kazes "dobro", i "bacis" komp (sklonis ga kod komsija ili slicno). Definitivno ce tada dobro promisliti, a rok koliko je komp "bacen" dobro odredi, ali neka bude dovoljno da on prvi odreaguje i dodje u situaciju da pita "pa sta bi?".

Kazna uvek mora da se odnosi na nesto do cega je kaznjenom najvise stalo. Cak i prebacivanje paznje sa njega na starijeg sina nije losa opcija, ali se mora proceniti da li bi bilo samo kontraproduktivno.

I za kraj - upisi ga na aikido. Za razliku od vecine borilackih sportova, to je vise zivotna skola/nacin zivota. Npr. realni aikido kod Vracarevica, em ce prevazici taj problem za fizickom inferiornoscu ali ce ga tamo ujedno nauciti i disciplini i odgovornosti i kako da ne zloupotrebi stecenu vestinu.

I mozda najvaznije - treba mu jasno staviti do znanja da sve znanje koje ima onog trenutka kada sluzi za ismevanje drugih koji nisu na istom obrazovnom/intelektualnom nivou znaci da si ti taj koji je najgluplji a to znanje ti ne znaci nista vise koliko slepom coveku sveca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 
Citat
I mozda najvaznije - treba mu jasno staviti do znanja da sve znanje koje ima onog trenutka kada sluzi za ismevanje drugih koji nisu na istom obrazovnom/intelektualnom nivou znaci da si ti taj koji je najgluplji a to znanje ti ne znaci nista vise koliko slepom coveku sveca

Sa koliko si ti to shvatio ? Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
HTC One
Citat
I mozda najvaznije - treba mu jasno staviti do znanja da sve znanje koje ima onog trenutka kada sluzi za ismevanje drugih koji nisu na istom obrazovnom/intelektualnom nivou znaci da si ti taj koji je najgluplji a to znanje ti ne znaci nista vise koliko slepom coveku sveca

Sa koliko si ti to shvatio ? Smile

Sa 7, dok je uciteljica razbijala glavu sta da radi sa mnom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 


Jadna zena  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
HTC One


Jadna zena  Smile Smile

Da ne idem u off, ali nisam direktno nju cimao. Jednostavno sam imao problem sto klinci nisu znali po tadasnjem mom misljenju neke osnovne stvari... pa kad u prvom razredu pita koliko je 7+9 ili da se nesto procita ili neku reku iz geografije itd. ja sacekam cirka 5 sekundi da prozvani odgovori i nakon toga ispalim bez podignute ruke odgovor a ne malo puta uz komentar "sta ti ne znas"... pa je kevi mojoj rekla da ne zna sta ce sa mnom, ne moze da me kazni a ne moze da mi da nekog keca kada sve znam... i posle par razgovora sa mojima, skontah da svako nosi znanje zbog sebe i da samo navlacim bes drugih ponizavajuci ih a da pritom kao klinac to ni ne shvatam vec samo krecem od sebe i onoga sto je prema mom misljenju normalno da se u tom uzrastu zna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:42:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.