Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:05:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ameri ulazu u Srbiju!  (Pročitano 21189 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Па сад... Хрватска, Словенија, Мађарска, Бугарска, Шиптари, Муслиџе, Аустрија... А да ми зидамо ипак ту нуклеарку?  Smile
Hrvatska i Slovenija imaju onaj Krsko.big deal.
Bugarska je dobila dok je bila pro-Sovjetska vlast,kada su dobijali i tone druge pomoci.
Austrija...je normalna zemlja.  Smile  Smile
a otkud sad Siptari i Muslidze?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
To se i ja pitam  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Па сад... Хрватска, Словенија, Мађарска, Бугарска, Шиптари, Муслиџе, Аустрија... А да ми зидамо ипак ту нуклеарку?  Smile
Hrvatska i Slovenija imaju onaj Krsko.big deal.
Bugarska je dobila dok je bila pro-Sovjetska vlast,kada su dobijali i tone druge pomoci.
Austrija...je normalna zemlja.  Smile  Smile
a otkud sad Siptari i Muslidze?  Smile
ta ista austrija je kumovala albanskom kosovu! oni na tom projektu rade od pocetka, daleko duze nego sto su ameri znali i da postoji!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Biomasa je energija budućnosti, zapamtite šta vam kažem. To je najbolji pristup energiji koji ikada napravljen, upravo zato što se resursi dobijaju poljoprivredom, iliti onim što čovek stvori. Koje društvo uspe da od toga napravi primarni resurs energije će dominirati u budućnosti.

Danas se prave kukuruzne rafinerije

http://futureenergyevolution.com/wordpress/?p=89

Ne gorivo, vec sekundarni resurs za sledece proizvode. na licu mesta.
Stabljike i stalci dolaze posle.
Mi smo jos u 17-om veku. Prodajemo kukuruz i nista vise. Od njega mozes praviti raznorane fabricice, koje da budu finalni proizvodi.
Onda ove godine je rod negde oko 5 tona po hektaru. Dodaj isto toliko otpada (ide 1:1).
Samo malo navodnjavati i eto 6 tona, eto 20% vise. Da ne pricam o prinosima od 10 tona.
Mi imamo takvu zemlju da mozes uposliti pet miliona ljudi.
Sume daju 3 kubika biomase po hektaru godisnje. (u rastinju). Svih nasih 8,5 miliona hektara je upotrebljivo. To nema nigde.

Najvece tehnologije koje uposljavaju danas ljude su plastika i gvozdje. To ameri imaju razradjeno do jaja. A najveca istrazivanja rade u biomasi. Vec imaju fabrike celuloznog etanola. Japanci ga vec odavno prave.


Jebiga, ne vidis danas? Sa ovom posetom. Gluplje stvari u zivotu nisam video, ali jebi ga, masa veruje pa kad se opet napusi qrchine bice nas za milion manje. Kao da onaj gas l rusi daju za dzabe. Pa prsekli Ukrajincima jer nisu imali da plate. Cime ces ga platiti? Otovrili su ti trziste, al vidis sta kaze: probirljivo bato.
Mozes sa njima ako izvozis voce i proizvode od zitarica. Ali morace kopile partizansko da savije grbachu.
E lepse je njemu imaginarna Rusija, tenkovi pljacke silovanja i smrt. Milina.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
ta ista austrija je kumovala albanskom kosovu! oni na tom projektu rade od pocetka, daleko duze nego sto su ameri znali i da postoji!
mislis na projekat za nuklearnu energiju?(mislim,izmedju ostalog...)

neki detalji?... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
ta ista austrija je kumovala albanskom kosovu! oni na tom projektu rade od pocetka, daleko duze nego sto su ameri znali i da postoji!
mislis na projekat za nuklearnu energiju?(mislim,izmedju ostalog...)

neki detalji?... Smile

Eventuelno da im sprche nesto otpada al i to nije bas lako  Smile

Па сад... Хрватска, Словенија, Мађарска, Бугарска, Шиптари, Муслиџе, Аустрија... А да ми зидамо ипак ту нуклеарку?  Smile
Hrvatska i Slovenija imaju onaj Krsko.big deal.
Bugarska je dobila dok je bila pro-Sovjetska vlast,kada su dobijali i tone druge pomoci.
Austrija...je normalna zemlja.  Smile  Smile
a otkud sad Siptari i Muslidze?  Smile
ta ista austrija je kumovala albanskom kosovu! oni na tom projektu rade od pocetka, daleko duze nego sto su ameri znali i da postoji!

Pa pricamo trenutno o nuklearnim elektranama  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Biomasa je energija budućnosti, zapamtite šta vam kažem. To je najbolji pristup energiji koji ikada napravljen, upravo zato što se resursi dobijaju poljoprivredom, iliti onim što čovek stvori. Koje društvo uspe da od toga napravi primarni resurs energije će dominirati u budućnosti.

Danas se prave kukuruzne rafinerije

http://futureenergyevolution.com/wordpress/?p=89

Ne gorivo, vec sekundarni resurs za sledece proizvode. na licu mesta.
Stabljike i stalci dolaze posle.
Mi smo jos u 17-om veku. Prodajemo kukuruz i nista vise. Od njega mozes praviti raznorane fabricice, koje da budu finalni proizvodi.
Onda ove godine je rod negde oko 5 tona po hektaru. Dodaj isto toliko otpada (ide 1:1).
Samo malo navodnjavati i eto 6 tona, eto 20% vise. Da ne pricam o prinosima od 10 tona.
Mi imamo takvu zemlju da mozes uposliti pet miliona ljudi.
Sume daju 3 kubika biomase po hektaru godisnje. (u rastinju). Svih nasih 8,5 miliona hektara je upotrebljivo. To nema nigde.

Najvece tehnologije koje uposljavaju danas ljude su plastika i gvozdje. To ameri imaju razradjeno do jaja. A najveca istrazivanja rade u biomasi. Vec imaju fabrike celuloznog etanola. Japanci ga vec odavno prave.


Jebiga, ne vidis danas? Sa ovom posetom. Gluplje stvari u zivotu nisam video, ali jebi ga, masa veruje pa kad se opet napusi qrchine bice nas za milion manje. Kao da onaj gas l rusi daju za dzabe. Pa prsekli Ukrajincima jer nisu imali da plate. Cime ces ga platiti? Otovrili su ti trziste, al vidis sta kaze: probirljivo bato.
Mozes sa njima ako izvozis voce i proizvode od zitarica. Ali morace kopile partizansko da savije grbachu.
E lepse je njemu imaginarna Rusija, tenkovi pljacke silovanja i smrt. Milina.
U principu ideal jednog društva je da živi od onoga što stvori svojim radom. Meni se sviđa ova tehnologija jer upravo to znači. Al koga boli patka za to u Srbiji u kojoj je i dalje ideal spoljne politike Titovo geopolitičko kurvarenje između istoka i zapada, zbog kojeg smo mi Srbi u principu i platili najveći ceh. Nesvrstane zemlje, muslimana kolko oćeš. Slučajno se broz setio da izmisli muslimansku naciju i da Albancima besplatno školovanje? Da ... sigurno. Svi koji su bili dal na istoku dal na zapadu su prošli bolje od nas. Eto i sad, neće niko ni levo ni desno. Nećemo u Nato, nećemo sa Rusima, nego daj da se kurvamo. A kurve zna se kako prolaze. Kad omatore i poispadaju im zube gurnu ih u neki kanal ili gurnu fizikalcima da se iživljavaju na njima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230

U principu ideal jednog društva je da živi od onoga što stvori svojim radom. Meni se sviđa ova tehnologija jer upravo to znači. Al koga boli patka za to u Srbiji u kojoj je i dalje ideal spoljne politike Titovo geopolitičko kurvarenje između istoka i zapada, zbog kojeg smo mi Srbi u principu i platili najveći ceh. Nesvrstane zemlje, muslimana kolko oćeš. Slučajno se broz setio da izmisli muslimansku naciju i da Albancima besplatno školovanje? Da ... sigurno. Svi koji su bili dal na istoku dal na zapadu su prošli bolje od nas. Eto i sad, neće niko ni levo ni desno. Nećemo u Nato, nećemo sa Rusima, nego daj da se kurvamo. A kurve zna se kako prolaze. Kad omatore i poispadaju im zube gurnu ih u neki kanal ili gurnu fizikalcima da se iživljavaju na njima.
To pretpostavlja jedan mukotrpan rad. Ovo kurvanje se nastavlja u drugom obliku sa nesagledivim losim posledicama. Mediji naprave cudo. Ispada sada da cemo stvarno biti sila na Balkanu. Sutra, ne prekosutra mu dolazi racun za gasno grejanje uvecan za 100%. Za par meseci struja mora da poskupi inace ode eps u qrac.
Ova nacija ne bi postojala bez regenerativne moci zemlje. A iz nje vadis sve.
Ali ne treba kriviti ljude. Kupi twix, popije cocacolu, prodje mu lako kroz dupe i on sretan. Balavi na politicara da prosi da mu da jos twix-a. Kako je lepo lagano se iskenjati, kupiti Kurir i balaviti.

Svet sasvim drugacije izgleda i dok ti pravis 'punto' sa 7 litara potrosnje, onaj tamo vozi hibrid sa 2 litra potrosnje.
Dok ti slusas Bajatovica o energanama na gas, onaj je vec uredio da svaba proizvodi soptvenu struju i stimulise ga tako sto mu otkupljuje skuplje nego sto mu prodaje. Podsticaj proizvodnje energije.

A naucna istrazivanja u celulozi, koja je pentoza, odnosno lanac glukoze koja ako se razbije pravis energetsku tekucinu i ostaje ti lignin koji sagorevanjem daje jos energije koja je efikasnija od nafte. Kinezi prave celulozni etanol od korova, ameri od drveta i otpada, Japanci su otisli najdalje.
http://futureenergyevolution.com/wordpress/?p=56

Interesantno je recimo na mom sajtu o obnovljivosti na engleskom (i blogu) 80% klikova dolazi iz amerike. Na sprskom imam jedan klik dnevno  Smile Smile Smile

To sve kaze.
Inace super bi bilo da se pored ovih snabdevanja gasom i naftom ukljuce ameri sa malo jacim investicijama.
Imaju kauboji tehnologija za bacanje. Ali opet tvrdim mi nemamo ljudstvo sa kojim da to radimo.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Citao sam jedan fenomenalan tekst, gde se govori i izgradnji nuklearne elektrane.

I sada navode troskove, prvo sama elektrana kosta jako puno, onda odrzavanje koje je isto skupo i odlaganje nuklearnog otpada koje je isto skupo..

Tako da se ne isplati nuklearna elektrana nama, generalno nikom se ne isplati sada sto je forsiraju ko ce to znati....
« Poslednja izmena: 21. Okt 2009, 00:11:27 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Citao sam jedan fenomenalan tekst, gde se govori i izgradnji nuklearne elektrane.

I sada navode troskove, prvo sama elektrana kosta jako puno, onda odrzavanje koje je isto skupo i odlaganje nuklearnog otpada koje je isto skupo..

Tako da se ne isplati nuklearna elektrana nama, generalno nikom se ne isplati sada sto je forsiraju ko ce to znati....
Nisam ulazio u te racunice, ali nemoguce da se ne isplati. Pogledaj Krsko od kad radi. Daje non stop struju.
Odlaganje recimo Vince kosta 50 miliona dolara.
Ne bi se toliko gradile. Kina ce sada izgraditi nekoliko nuklearki zajedno sa amerima.
Energetika velikih snaga je skroz potrebna. Potrosnja je sve veca. Nije to samo kucna potrosnja, nego i elektricna vuca. recimo samo zeleznica ili metro koliko kosta.
To nikako ne ide na vetrenjace i sunceve celije.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:05:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.