Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:47:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ameri ulazu u Srbiju!  (Pročitano 21175 puta)
14. Okt 2009, 15:12:40
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Po izvoru blica:

Jedan od najvećih svetskih fondova, američki „Blekston” spreman je da u Srbiji potroši deo od sto milijardi dolara raspoloživih investicija. Američki investitori zainteresovani su za „Petrohemiju”, „Jat tehniku” i Rudarsko-topioničarski basen „Bor” od državnih preduzeća, kao i za „Maksi“, ali i druge delove „Delta holdinga“ , saznaje „Blic”.

Predstavnici ovog fonda proteklih dana boravili su u Zagrebu gde su o ulaganjima razgovarali sa vlasnikom “Agrokora” Ivicom Todorićem. Odmah potom su kontaktirali i sa predstavnicima “Delta holdinga” jer su zainteresovani za kupovinu trgovinskog lanca “Maksi”.
Kako “Blic” nezvanično saznaje, najviše rukovodstvo “Delta holdinga” imalo je sastanak sa predstavnicima američkog investicionog fonda. Dalji razgovori i pregovori tek se očekuju.
“Blekston” je zainteresovan i za kupovinu preduzeća u državnoj svojini koja su u gubicima, a imaju potencijal i upravo kao takve fond vidi “Petrohemiju”, “Jat tehniku”, RTB “Bor”. O tome će se u narednih nekoliko meseci razgovarati sa Vladom Srbije.


Sta na to kazete?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Samsung Galaxy IIs

Blekston bi Jat tehniku, Maxi, RTB?

14. oktobar 2009. | 14:52 | Izvor: B92, Blic

Beograd -- Jedan od najvećih svetskih fondova, američki Blekston spreman je da u Srbiji investira deo od sto milijardi dolara i interesuje se za četiri firme.

Kako nam je u Vladi potvrđeno, premijer Mirko Cvetković se pre nekoliko dana sastao sa predstavnicima tog fonda i predočio im potencijale Srbije, dok su predstavnici Blekstona izrazili interes za ulaganje u Srbiju. Ipak, u tom fondu danas nisu želeli da komentarišu navode medija.

Ovaj fond je navodno zainteresovan za Deltin trgovinski lanac Maksi, kao i za državna preduzeća Petrohemiju, "Jat tehniku" i Rudarsko- topioničarski basen Bor. Najviše rukovodstvo Delta holdinga imalo je sastanak sa predstavnicima američkog investicionog fonda, a dalji razgovori i pregovori tek se očekuju. U Delti nezvanično kažu i da dalji pregovori tek predstoje.

Blekston je, prema navodima Blica, zainteresovan i za kupovinu preduzeća u državnoj svojini koja su u gubicima, a imaju potencijal i kao takve fond vidi Petrohemiju, "Jat tehniku", RTB Bor, navodi list i dodaje da će se o tome u narednih nekoliko meseci razgovarati sa Vladom Srbije.

Međutim, iako Blic piše da je američki fond Blekston zainteresovan i za ta državna preduzeća, u njima ne znaju skoro ništa o tome. Jedino je izvršni direktor "Jat tehnike" Vlada Krunić rekao da su ih juče očekivali, ali da nisu imali konkretne razgovore. Iako bi dolazak jednog tako velikog investira zaista bio početak kraja krize, Krunić smatra da bi Vlada trebalo da bude oprezna, te da je bolje da se Tehnika proda nekom investitoru koji se već bavi sličnim poslom.

Predstavnici Blekston fonda nisu se ni juče ni danas pojavili ni u Petrohemiji, JAT-u, RTB Boru. Ako se pojave da snime situaciju u tim preduzećima, biće to dobar znak za Srbiju, kažu u Prajsvoterhauskopersu, jednoj od četiri najveće svetske revizorske i konsultatnske kompanije. Viši menadžer u Prajsu u Srbiji Branka Rajičić za B92 kaže da je reč o jednom od najvećih, a možda i najvećem investicionom fondu na svetu.

Srđan Mišković, direktor “Jat tehnike”, kaže da je iz Vlade, doduše nezvanično, obavešten o zainteresovanosti ovog fonda za “Jat tehniku”. "Očekivao sam da ću ih videti jer je bilo reči da bi mogli doći da nas vide. I dalje očekujemo da ćemo se sresti jer oni ne mogu kupovati ništa na slepo. O samom fondu ne znam mnogo sem da u vlasništvu ima akcije vrednih svetskih kompanija. U svakom slučaju je pozitivno to što se interesuju jer to znači da nešto vredimo", ističe Mišković.

Saša Pavlov, generalni direktor Petrohemije, međutim, ne zna za interesovanje fonda, mada ne krije da bi bio više nego zadovoljan takvim kupcem. "Nemamo ni zvanične ni nezvanične informacije o tome, ali nas to vrlo raduje. Mi imamo kapacitet za proizvodnju i svaki kupac koji će da uloži novac je dobrodošao. Svakako bih voleo da se sretnem s tim ljudima i vidim šta oni nude", ističe Pavlov.

O kakvom investicionom gigantu je reč svedoči i kupovina korporacije „Hilton hotels” 2007. godine za 26 milijardi dolara, čime je ova kompanija postala najveća hotelska grupacija po broju nekretnina. Reč je o tada najvećem poslu u hotelskom sektoru.

Predstavnici Blekstona proteklih dana boravili su u Zagrebu gde su o ulaganjima razgovarali sa vlasnikom Agrokora Ivicom Todorićem, a odmah potom su kontaktirali sa predstavnicima Delta holdinga, jer su zainteresovani za kupovinu Maksija.

Blekston je i u regionu veoma angažovana korporacija. Proteklih godina se pominjala kao zainteresovana za kupovinu „Nove ljubljanske banke”, najveće slovenačke banke, potom kao partner hrvatskom Agrokoru u Turskoj i u poslovima oko kupovine Merkatora.



izvor: B92
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Shkorpi, samo me sekira ovo "saznaje Blic" Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Shkorpi, samo me sekira ovo "saznaje Blic" Smile

ne mora da te sekira i ne mora da budu oni. samo stvori uslove i sve ce biti u redu.
Ni zelezara nije mogla da izveze po kile celika u 20 godina, a eto dosao amer i najveci izvoznik.
Bor i hip su jako velike investicije da bi se promasile tek tako. na te pare ako uvedu samo pravljenje solarnih folija od bakra i telura ima da budes bogat.

Petrohemija je jedna od dvadesetak najjacih u svetu po kadru. Mi smo Libijcima digli petrohemijsku industriju (bas Pancevci). Vidim da su se okomili svuda gde jos imas kadra.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Nemam ja ništa protiv američkih ulaganja u privredu. Konkretno imam drugara koji radi u US Steelu, maltene im čovek pali sveću. Mašinski inženjer, a ima duplo manju platu od livca. To su prvo promenili, da sektrerica ima veću platu od baje koji pravi ono od čega kompanija živi. Pre njihovog dolaska su iz proizvodnje bežali ko đavo od krsta. Kad je došao Amer nastala jagma za najteža radna mesta, jer su i najbolje plaćena. Mene ovde brinu Blic i B92. Ja bato po defoltu ne verujem srpskim medijima i novinarima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Pa normalno je da svako zeli da kupi firme koje dobro posluju ili imaju veliki kapital. Njihov motiv za ulaganjem je jasan - profit. Kakve cemo mi koristi imati od toga? Nova radna mesta? Mozda, ali tesko, jer u tim firmama ionako ima dovoljno ili visak zaposlenih (primer US still-a). Ulaganje u bankarstvo i tercijarni sektor (mislim da se tako zove trgovina) nece stvoriti novu vrednost, nasi ljudi ce isto trositi novac u maxi-ju, kao i do sada.
Ono sto nama treba, kako uskoro "ne bismo vodili slepce" je pokretanje privrede (i to samo one koja moze biti konkurentna na svetskom trzistu) i revitalizacija poljoprivrede. Za nas bi prekopotrebno bilo otvaranje novih proizvodnih postrojenja u oblasti energetike, prerade hrane, prerade drveta, metalurgije, dakle svega onoga sto ne zahteva previsoka ulaganja, za sta ne treba nekakva svemirska tehnologija i sto se relativno lako moze plasirati u svet. Za ovo je potreban kapital, koga jedino imaju stranci. E, ako bi oni ulozili u takve fabrike, jasno je da bi "kajmak" profita isao njima, drzavi porez, radnicima minimalne zarade. U prevodu, ekonomsko robovlasnistvo.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Nemam ja ništa protiv američkih ulaganja u privredu. Konkretno imam drugara koji radi u US Steelu, maltene im čovek pali sveću. Mašinski inženjer, a ima duplo manju platu od livca. To su prvo promenili, da sektrerica ima veću platu od baje koji pravi ono od čega kompanija živi. Pre njihovog dolaska su iz proizvodnje bežali ko đavo od krsta. Kad je došao Amer nastala jagma za najteža radna mesta, jer su i najbolje plaćena. Mene ovde brinu Blic i B92. Ja bato po defoltu ne verujem srpskim medijima i novinarima.
Ni ja im ne verujem. Ali ja sam radio u toj zelezari u svojim mladjim danima.
Rudu smo donosili iz Perua (medju ostalom), a nismo izvozili nista, jer je kvalitet bio ocajan.
ne bih ovde sta i kako. Jednostavno ako si nekome rekao da uradi nesto, odgovor je bio: a sto ja, a sto ne onaj? Isti ljudi, ista oprema, ista koncepcija, druga organizacija i odgovornost za steceni dinar.
U toku dana se ne radi nista, jer se ceka prekovremeni da se napisu sati.



Ko ne zna sta je pakao, neka ide u celicani.

Petrohemija ima etilen bar kao sirovinu pa samo na to moze da zaradi pare.
Bor ima bakar, trebaju mu tehnologije finalnih proizvoda. Jat da ne pricam da je uvek u svetu manjak tehnickog znanja i to usmerenog. Khadafi je za vreme sankcija drzao ljude iz Jat tehnike, da mu odrzavaju avione da ne istrunu, jednostavno ih nije pustao da odu. Plate do krova. Tako da bilo da su oni, bilod a su drugi to jeste isplativo ako se sagleda sve a ne samo da se pokrene kopanje rude.

Ovde se radi o drugoj stvari. Oni imaju trziste. Za male kolicine koje Srbija proizvodi za njih je 'piece of cake' da to prodaju, a nama je to ogromna lova.

Pa normalno je da svako zeli da kupi firme koje dobro posluju ili imaju veliki kapital. Njihov motiv za ulaganjem je jasan - profit. Kakve cemo mi koristi imati od toga? Nova radna mesta? Mozda, ali tesko, jer u tim firmama ionako ima dovoljno ili visak zaposlenih (primer US still-a). Ulaganje u bankarstvo i tercijarni sektor (mislim da se tako zove trgovina) nece stvoriti novu vrednost, nasi ljudi ce isto trositi novac u maxi-ju, kao i do sada.
Ono sto nama treba, kako uskoro "ne bismo vodili slepce" je pokretanje privrede (i to samo one koja moze biti konkurentna na svetskom trzistu) i revitalizacija poljoprivrede. Za nas bi prekopotrebno bilo otvaranje novih proizvodnih postrojenja u oblasti energetike, prerade hrane, prerade drveta, metalurgije, dakle svega onoga sto ne zahteva previsoka ulaganja, za sta ne treba nekakva svemirska tehnologija i sto se relativno lako moze plasirati u svet. Za ovo je potreban kapital, koga jedino imaju stranci. E, ako bi oni ulozili u takve fabrike, jasno je da bi "kajmak" profita isao njima, drzavi porez, radnicima minimalne zarade. U prevodu, ekonomsko robovlasnistvo.
To su male investicije nenadS. To moras stvoriti uslove da ljudi sa zpada pojedinacno ulazu.
Ovo je teska industrija, gde se vezuju i elementi trzista, plasiranja, biznisa.
Ovo su velike ajkule.
« Poslednja izmena: 14. Okt 2009, 16:01:58 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Ко год долази да купи нешто овде представља и наду а и ризик. Ове наше лопине из Немањине из свега извуку проценат, то је једноставно закон, што нама знатно умањује шансе за добре инвестиције. Оно што је пре свега битно је да тај који долази да купи нешто има на уму да заради нешто. Да би зарадио мора да уложи и да одржава производњу, а не да се зајеба и да распродаје. Е сад, под условом да хоће да ради, мора прво да се помири са тиме да мора да да Динкићу проценат. У УСстилу су то све обавили и сад то функционише. Кад би тако било у свакој фирми коју приватизуј где би нам крај био! Овако дају за проценат свакоме да купи шта оће па онда ова све распрода и Срби с китом у руци по ко зна који пут, радници секу прсте и шта ти ја знам.
Мора да се зна са киме се послује, а наше идиоте то не интересује, битно је узети проценат!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Ко год долази да купи нешто овде представља и наду а и ризик. Ове наше лопине из Немањине из свега извуку проценат, то је једноставно закон, што нама знатно умањује шансе за добре инвестиције. Оно што је пре свега битно је да тај који долази да купи нешто има на уму да заради нешто. Да би зарадио мора да уложи и да одржава производњу, а не да се зајеба и да распродаје. Е сад, под условом да хоће да ради, мора прво да се помири са тиме да мора да да Динкићу проценат. У УСстилу су то све обавили и сад то функционише. Кад би тако било у свакој фирми коју приватизуј где би нам крај био! Овако дају за проценат свакоме да купи шта оће па онда ова све распрода и Срби с китом у руци по ко зна који пут, радници секу прсте и шта ти ја знам.
Мора да се зна са киме се послује, а наше идиоте то не интересује, битно је узети проценат!
Ovde tesko da ce imati procenat. Ali ulaganje u ove firme je uposljavanje ljudi van firmi.
Kvalitetan lim znaci hiljade drugih malih preduzeca, kvalitetan polietilen znaci hiljade privatnih plasticara, kvalitetan bakar stotine drugih preduzeca.
Ameri nisu glupi. Kad kupi takvu investiciju onda kupi i adekvatne medije, pa ce jedan Dinkic za dva dana da pukne ako talasa za privatnim dzepom.To su uhodane masinerije.
Onu fabriku polietilena iz Libije koju su pancevci razradili, kupili ameri, pa sada vidim na netu desetak njih na specijalizacije u americi. Kamo srece da to bude tacno.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14

shkorpion

Mislis kad Dinkic ne bi radio za njih ovako kad radi ne moze nista da izgubi. Logicno  Smile
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:47:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.