Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:10:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tender za drugog operatera fiksne telefonije  (Pročitano 17480 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ako procene da im se isplati, postavljaće .... ja bih rado plaćao jedan takav paket od 20ak evra ...

šta plaćam sada:

Fiiksni pretplata + ID = 195 + 75 + PDV = 320 din.
Kablovska pretplata sa nestabilnim brojem kanala i snegom = 745 din
Paket neta 1.5-128 = 1390 din
total = 2455 = 26 eura

Ako konkurent daje za 1950 dinara fiksni sa FLAT Landlines pozivima, IPTV sa 50, ne mora više, ali stalnih i kvalitetnih programa, i net recimo 4/1 DL/UL, eto im jedne zadovoljne mušterije.

E, da, i naravno da uvodjenje bude plafon 100 evra za sve to komplet, a ne kao sada, daješ 14500 da uvedeš fiksni, daješ 12000 da uvedeš kablovskui, ja sam dao 1500 i za net, sada je valjda džabe . . .
« Poslednja izmena: 21. Nov 2009, 08:19:40 od MagicMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung Galaxy IIs
Ako procene da im se isplati, postavljaće .... ja bih rado plaćao jedan takav paket od 20ak evra ...

šta plaćam sada:

Fiiksni pretplata + ID = 195 + 75 + PDV = 320 din.
Kablovska pretplata sa nestabilnim brojem kanala i snegom = 745 din
Paket neta 1.5-128 = 1390 din
total = 2455 = 26 eura

Ako konkurent daje za 1950 dinara fiksni sa FLAT Landlines pozivima, IPTV sa 50, ne mora više, ali stalnih i kvalitetnih programa, i net recimo 4/1 DL/UL, eto im jedne zadovoljne mušterije.

E, da, i naravno da uvodjenje bude plafon 100 evra za sve to komplet, a ne kao sada, daješ 14500 da uvedeš fiksni, daješ 12000 da uvedeš kablovskui, ja sam dao 1500 i za net, sada je valjda džabe . . .


Pa, za godinu-dve cemo videti.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 3220
Četiri kompanije otkupile tendersku dokumentaciju za drugog operatera



Tendersku dokumetanciju za drugog operatera fiksne telefonije u Srbiji otkupile su Telenor Srbija, VIP mobile, srpsko-američka Konsing grupa i kiparski Kerseyco Trading Limited, saopštila je danas Republička agencija za telekomunikacije (Ratel).

Kompanije koje su otkupile dokumentaciju mogu do 12. januara 2010. godine u podne da dostave ponude, a pristigle ponude će biti otvorene u prostorijama Ratela u Beogradu, u 12.30.

Pravo učešća imaju telekomunikacione kompanije koje imaju više od milion pretplatnika telekomunikacionih usluga i koje su u 2008. godini imale prihod veći od 200 miliona evra.

Najpovoljnija ponuda biće izabrana na osnovu iznosa ponuđenog za licencu za fiksnu telefoniju, a ukoliko budu podnete najmanje dve kvalifikovane ponude odžaće se aukcija, na kojoj će početna cena biće najviši ponuđeni iznos za licencu.
 
Matić: Dobra zainteresovanost za fiksnog operatera

Ministarka za telekomunikacije Srbije Jasna Matić ocenila je danas da očekuje da će za licencu za drugog fiksnog operatera biti dobijena realna cena, jer su zainteresovanost pokazale četiri komanije.

"Zainteresovanost četiri komanije pokazuje da ćemo moći da dobijemo realnu cenu i kompaniju koja je spremna da investira i da građanima pruža usluge", rekla je Matić.

Ministarka je rekla da je za sada predviđeno da se 12. januara 2010. otvaraju ponude, ali postoji mogućnost da će taj rok zbog praznika biti produžen.

izvor:Emportal



Zasto nas  npr. T-com ne voli?  Smile
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
МОГУЋ ДУЖИ РОК ЗА ТЕНДЕР


БЕОГРАД, 07. децембар 2009. (ФоНет) - Министарка за телекомуникације и информационо друштво Србије Јасна Матић изјавила је данас да постоји могућност да се, због празника, за око 10 дана продужи рок за поношење понуда компанија на тендер за другог опреатера фиксне телефоније у Србији.

Предвиђени рок за подношење понуда је 12. јануар, а према речима Матић, то је незгодан тајминг за фирме да сакупе потребну документацију, због православних и католичких празника у том периоду.

До сада су четири компаније откупиле тендерску документацију за оператера фиксне телефоније у Србији: Теленор, Вип мобајл, Консинг груп и Керсеyцо Трејдинг лимитид са Кипра.

IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Nesto ne bih voleo da bude VIP. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
ma sve drugo osim lelekoma (bar da skinemo monopol,a ostalo kako bog da)....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Дадоше те, питао нас нико није!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4626
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia E71
Citat
Zasto nas  npr. T-com ne voli?  Smile
Ili Vodafone? Smile


Citat
Керсеyцо Трејдинг лимитид са Кипра.
Miskovic? Smile
IP sačuvana
social share


"Srce heroja zauvek zivi ne mogu da ga ubiju
Srce heroja kuca vecno samo za Srbiju!"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Zasto nas  npr. T-com ne voli?  Smile
Ili Vodafone? Smile


Citat
Керсеyцо Трејдинг лимитид са Кипра.
Miskovic? Smile

T-com (dojce telekom) ce kupiti Telekom, tj. vec poseduje deo Telekoma (tacno 20%  Smile ), a uskoro ce da poseduje vecinski deo...
A Vodafone i ucestvuje, to je VIP, VIP je strateski partner Vodafone-a...
« Poslednja izmena: 07. Dec 2009, 16:11:35 od milan91 »
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Теленор разматра учешће на тендеру за фиксну телефонију


БЕОГРАД, 21. децембра 2009. (Бета) - Теленор разматра надметање за лиценцу другог оператера фиксне телефоније у Србији као интересанту опцију, изјавио је генерални директор те телекомуникационе компаније у Србији Ћел-Мортен Јонсен.

"Кључни елемент за Теленор је што би добијање лиценце омогућило да се лакше и са више предвидљивости развија телекомуникациона инфаструктура компаније у Србији", казао је он у интервјуу агенцији Бета.

Много тога, навео је Јонсен, већ је доступно према законима у Србији, али би дозвола за фиксну телефонију поједноставила процедуре и за изнајмљивање инфраструктуре од Телекома Србије и за изградњу сопствене.

Јонсен је оценио да је рок за достављање понуда на тендер "изазован", због новогодишњих и божићних празника и додао да би продужење рока могло да буде неопходно.

Друго решење би било, навео је, да Теленор припреми понуду на основу искустава у другим земљама.

Рок за достављање понуда на тендер за другог оперетера фиксне телефоније у Србији је 12. јануар, а тендерску документатицију су, поред Теленора, откупили оператер мобилне телефоније Вип мобајл, америчко-српска Консинг група и кипарски Керсејко трејдинг лимитед.

Норвешки Теленор је седми по величини мобилни оператер на свету са 172 милиона корисника, од чега 2,86 милиона у Србији.

У Србији Теленор званично послује од 1. септембра 2006. године, пошто је уложио 1,5 миљарди евра у куповину компаније "Моби 63". То је највећа директна страна инвестиција у Србији и југоисточној Европи.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Сутра отварање понуда за другог оператера фиксне телефоније



БЕОГРАД, 11. јануара (Тањуг) - Понуде компанија које су откупиле тендерску документацију за добијање лиценце за другог оперетора фиксне телефоније у Србији биће отворене сутра у просторијама Републичке агенције за телекомуникације (РАТЕЛ).

Уколико за лиценцу буде више од једне понуде, ући ће се у други круг, што подразумева аукцијски део процеса који треба да буде одржан за седам дана, односно 19. јануара.

Почетна цена на аукцији биће максимална понуђена на јавном тендеру, лиценца се додељује на 10 година, а компаније које су до сада откупиле документацију су Теленор, ВИП мобајл, Керсеко Трејдинг Лимитид са Кипра и српско-америчка компанија Консинг Група.

Извршни директор РАТЕЛ-а Милан Јанковић изјавио је Тањугу да ће се избором другог оператера фиксне телефоније први пут увести конкуренција у овој области, а грађани би на овај начин добили могућност коришћења нових сервиса већег капацитета и брзине, као и пакете услуга који, поред фиксне телефоније, обухватају Интернет и видеосервис.

"Ипак, ниже цене услуга је тешко очекивати, јер цена наше фиксне телефоније - и претплате и локалног позива - толико је ниска да од тога нижа не може да буде", указао је Јанковић и додао да ће цену првенствено утврдити тржиште.

Говорећи о Телекому који има монопол на тржишту телекомуникација у Србији, Јанковић је истакао да ће ова компанија, у будућности, морати да се понаша у складу са појавом конкуренције.

"Као што су на пољу мобилне телефоније успели да се позиционирају у конкуренцији са два инострана оператора - са Теленором и Вип-ом, и овде ће морати свој положај да усмере према појави конкуренције", оценио је он.

С обзиром на чињеницу да Телеком сада једини има приступ до крајњих корисника, односно да једини поседује мрежну инфраструктуру, Јанковић је нагласио да ће потенцијални, други оператор у једном временском периоду моћи да користи и ту инфраструктуру.

"Паралелно са тим, у складу са Законом о телекомуникацијама, тај други оператор ће моћи да гради и своју инфраструктуру", додао је Јанковић.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:10:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.