Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koeficijent linearne korelacije za 2 verzije testa  (Pročitano 6520 puta)
09. Okt 2009, 18:52:02
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Prvo, ne znam da li sam u dobrom forumu postavila temu.  Smile

Drugo, nadam se da ovde ima neko ko se razume u statistiku. Smile

Ovako: treba da izračunam koeficijent linearne korelacije za dve verzije istog testa, kao što to kaže naslov teme.

E sad: to je jedna kvalitativna tehnika (taj test), pa je, pored mene, morao da uleti i drugi nezavisni procenjivač.

Kada je sve to završeno, moj zadatak je da koreliram vrednosti iz mog i tog (drugog) testa, i da dobijem koeficijent linearne korelacije. Međutim (sve ovo radim u SPSS-u), problem nastaje što ne znam kako da dobijem jedinstven koeficijent, već mi svaki put izbaci korelaciju svake stavke testa sa svakom.  Smile

A meni treba jedinstveni pokazatelj.  Smile

Tražila sam tutorijale na netu, ne vredi.
Mozak mi je totalno zabagovan (glupača, juče sam računala koeficijente kanoničke korelacije, danas ne znam mrtvu linearnu  Smile ).

Ako neko ima iole pojma o čemu pričam, help me, please.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
sad ovako , ako je test dvodimenzionalan - npr koliko piva popiju ljudi i koliko virshli pojedu ljudi u zavisnosti od godina  Smile ,onda ti ne mozesh da dobijesh jedinstven koeficijent korelacije izmedju dva testa ,vec cesh dobiti 2 koeficijenta korelacije .

 dakle , koliko nezavisnih stavki ima test (broj dimenzija) ,toliko cesh morati da imash koeficijenata korelacije .  Smile

 jedino reshenje moze da bude da posmatrash koeficijente korelacije dva testa kao dve promenljive ,pa da izracunash njihov koeficijent korelacije ,mada je to prilichno glupo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Test je jednodimenzionalan. Meri self koncept.
To je kvalitativna tehnika. Ispitanici su imali zadatak da napišu po 10 atributa za svaki svoj self (realni, idealni, moralni). Onda si zbrajane frekvencije odgovora i pozitivni atributi. To je rezultiralo sledećim varijablama:
Suma poklapanja između realnog i idealnog selfa, Suma poklapanja između realnog i moralnog selfa, Suma pozitivnih atributa realnog selfa, Suma pozitivnih atributa idealnog selfa i Suma pozitivnih atributa moralnog selfa.

E sad, sva statistika koja je tu urađena, urađena je (i dobijeni su ekstra rezutati Smile, totalno interpretabilni) . Moj problem je u tome što sada treba da izračunam poudanost procenjivača: mene i još jedne osobe koja je ocenjivala taj test o kome pričam.
A taj koeficijent pouzdanosti je upravo mrtva linearna korelacija između toga kako sam ga ocenila ja, i kako ga je ocenila ta druga osoba. A sve što u SPSS-u nalazim jesu matrice interkorelacija svake pojedinačne stavke sa svakom (u redovima je jedna verzija (moja), a u kolonama druga (drugog procenjivača)), a meni treba samo r=... .
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
 koliko se meni chini test je 3-dimenzionalan ,jer imash 3 nezavisne ulazne  promenljive (realno ,idealno i moralno ja ,odnosno pozitivne vrednosti za svaki ). tu bi onda ishla kanonska korelacija za svaku od tih suma u prvom i drugom testu,jer se ona koristi kad nezavisne promenljive imaju vishe ulaznih parametara .

http://en.wikipedia.org/wiki/Canonical_correlation

istovremeno bi mogla da se radi korelacija izmedju pojedinih razlicitih suma ,mada mi to ne izgleda bog zna koliko vredno  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Kanoničku sam već uradila, ali ne na nivou tog testa, nego cele baterije. Izolovana su dva kanonička faktora... no, to sad nije bitno. Smile

Da, test ima 3 facete (poddimenzije), dok mu je predmet merenja jedan - self koncept.

~~~

No, Bf, hvala ti puno na pomoći, i izvini što sam ti oduzela vremena.  Smile

Još malo ću Googlati, pa ako ne nađem rešenje, odoh na konsultacije u ponedeljak. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14

Da, test ima 3 facete (poddimenzije), dok mu je predmet merenja jedan - self koncept.


pa ako ti je predmet merenja samo jedan i moze da se izrazi kao jedan broj ,onda racunas koeficijent korelacije izmedju predmeta merenja u tvom i u testu tvog kolege . naravno ,prvo izracunash matematichko ocekivanje i standardnu devijaciju za svaki test posebno i ubacish u formulu .....

http://en.wikipedia.org/wiki/Correlation
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Znam ja da to treba da uradim, ali ne znam kako, jer je ovaj SPSS gluperda, a u ovoj novoj verziji programa Statistica se snalazim kao majmun u Luvru.  Smile

Ne znam kako to da uradim.  Smile
« Poslednja izmena: 09. Okt 2009, 20:56:29 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Znam ja da to treba da uradim, ali ne znam kako, jer je ovaj SPSS gluperda, a u ovoj novoj verziji programa Statistica se snalazim kao majmun u Luvru.  Smile

Ne znam kako to da uradim.  Smile

pa shto ne izracunash rucno  Smile Smile Smile .... ima chak i ovaj prevarantski metod  Smile .. gde je potrebno samo da izracunash matematichko ocekivanje (srednju vrednost) i standardnu devijaciju za svaki test posebno  Smile ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Pearson_product-moment_correlation_coefficient
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Jees, ručno, da poludela bih posle 3 stavke.  Smile

Probala sam Pirsona, i evo kako ''lepo'' to izgleda (u attachu je slika).

Dakle, tupadžija od programa mi računa korelacije svake stavke sa svakom, jebo ga pas.  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

pirson produkt moment.jpg
(187.8 KB, 1280x800)
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
a moze li program da izracuna srednju vrednost i standardnu devijaciju za svaki test posebno ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.172 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.