Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istina o američkom čarobnjaku Dejvidu Koperfildu!  (Pročitano 8283 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Pa vidi jedna je ljubav, jedna je istina, a oi je Isus Hrist. A zasto tako mislim? Zasto je Isus poslat kao Sin Boziji? Isus je poslat kao Sin boziji, upravo da bi iskupio sve grehe covecanstva, i da bi poducio ljude kako trebaju graditi svoj duhovni zivot, kao temelj nebeskog carstva koje ce doci! Sta je isus radio? Isto sto i Ljubav! Jer ljubav prasta, ljubav bdi, ljubav leci, ljubav trpi, ljubav...i ne mogu se sve seti, ali zavrsicu niz sa..ljubav umire, ljubav vaskrsava i ljubav ostaje vecna. Isus je sve to radio, prastao, bdio, lecio, trpio...umro, vaskrsao, i ostaje ono sto je bio, vecan. Dakle Isusosova misija, osim sto je bila primiti sve grehe covecanstva na sebe, nego poduciti ljude kako treba da se izbore protiv zla, i kako treba da zarade za vecni zivot.

Ti nesumnjivo verujes u sve ovo, al da li je sve to tako stvarno bilo ti u stvari nemas pojma, kao ni ja niti bilo ko drugi. To sto verujes je ok, svi veruju u nesto, al sto tvrdis nesto za sta nemas bas nikakav dokaz, to mi  vec malo zvuci fanaticno.
A sto se tice Islama,u buduce se malo bolje informisi, pa onda komentarisi, da ne bi zvucao smesno. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@montenegrina

Kako god da kazem zvucacu smesno. A kao sledbenik Hristove nauke i sam sam svestan. Tako je zapisano da ce se desiti. Mnogi koji govorase u ime Hrista bice ismevani.

@Herros

Ja sam dugo vremena razmisljao isto kao ti. Svi koji se secaju mojih komentara, znace da sam i sam bio za jednakost religija. I sam sam branio hinduizam od onih koji su ga kritikovali. A sada i sam kritikujem hinduizam. Meni je to jednostavno doslo, a kao pravoslavni vernik, verujem da mi je to dato od Boga, i da me je namerno pustio da lutam vrtovima istoka i zapada, da bi na kraju i sam spoznao da je to pogresno. Iako si proveo godina u isalmskom svetu, opet neznas da hadziluk predstavlja hodocasce, hodocasce kao kada bi ja sada isao u Jerusalim. Dobro, ako se gresi oprastaju hadzilukom, a hadziluk koliko ja znam predstava samo put u Meku, onda znamo da ima mnogo muslimana u svetu koji nemaju dovoljno novca da od u Meku makar jednom u zivotu! Po tvojoj logici ti muslimani se ne mogu pokajati! Gde je tu bozija pravda za njegove vernike? A muslimani nisu prihvatili Isusa Hrista onakvog kakav jeste nego su prihvatili neku svoju verziju Hrista koji je navodno prorok. Ako ti verujes njima onda bas ti nemas pojma o pravoslavlju ili znas a tako hoces da verujes. Ako ti hoces da verujes da je Isus prorok, a ne sin Boziji ti onda veruj. Ali nemoj se nazivati pravoslavcem! Ja sam prihvatio stvari dogmaticki, jer i sam Hristos sve sto je ucio je jedna dogma. Prema tome nemam nameru da oblikujem ono sto je od Boga dato!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Ne čini nikom ono što nebi volio da tebi čine

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 225
mob
Ericsson K-700
herros i Montenegrina ;

Od sveg srca Vam se zahvaljujem što cijenite svoju vjeru a ne pocjenjujete tuđu. Sve što bi mogao reći Vama dvome jeste da ste PRAVI LJUDI ma koje vjere bili. Boga ima i on će nagraditi dobre ljude ma kako ga mi zvali.

Još jednom Svaka Vam čast i ovakvi ljudi su poželjni na forumu........
IP sačuvana
social share
S a r a j e v o je opstalo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Mozda se nekom nece svideti... ali, ma daj... Koperfild je najobicnija varalica koja poseduje neverovatnu harizmu i moc ubedjivanja... i nista vise...
Za mene magija postoji samo u Pracetovim knjigama i Irskoj Smile
Mozda je ova pricica i neka alegorija, ali meni potpuno nejasna...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
mob
Samsung S7
Citat
Ja sam dugo vremena razmisljao isto kao ti. Svi koji se secaju mojih komentara, znace da sam i sam bio za jednakost religija

Covece ako ne prihvatis .....ustvari nemoras da prihvatas ,ali ako ne tolerises druge ljude,narode,religije itd........sta si ti ustvari?Poenta je "Zivi i pusti druge da zive",Brate mili sta ti mislis da nekog Arapina bole k.... sta se desava kod nas?
Ali opet prvi koji su pokazali solidarnost sa nama za vreme rata ..bili su ti Teroristi "Iracani" koji su inace muslimani........malo razmisli kako i sta pricas ....
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
@costa

hadziluk postoji i u pravoslavlju. i naravno ne ide se ni u meku ni u medinu vec se posecuje hristov grob. ja o tome ne znam gotovo nista ali su neki moji poznanici isli na ovo hodocasce i dobili pravo da svom prezimenu dodaju titulu hadzi.
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@cenemirius

Apsolutno je to tacno. Hadziluk postoji i u pravoslavlju, i bas sto kazes posecuje se Hristov grob u Jerusalimu. Ali time se ne dobija nista na oprostima od greha. U pravoslavlju se gresi oprastaju jednostavnim ispovedom u bilo kojoj crkvi. No Herros htede reci da islamski hadziluk u meki znaci i pokajanje. A setimo se da da ljudi gube zivote na hadziluku u Meku kada se kamenuje kamen koji predstavlja sotonu! Bas ako se ne varam 2000 godine je 30 ljudi izgubilo zivot zbog kamenovanja. A koliko ih je jos izgubilo zivot korz istoriju.

@Anea

Postoji magija, ali to je nesto drugo. Koperfild je samo iluzionista. Poznato je da neke svoje iluzije sprema i godinama, kao sto je iluzija letenja itd. A i poznato je da nekada danima nespava spremajuci tacku, i onda useld iscrpljenosti izgubi svest. No fazon je sto emisamko i ostali ovakve banalane stvari, za koje se zna da su iluzije, povezuju sa nekim cudima itd.

@Herros

Ja sam na iskusenju kao i ti, kao i svi ljudi na planeti. Moja verovanja meni dozvoljavaju da u ono sto verujem, verujem da je jedino ispravno. Na meni je da duhovno jacam, i ako kritikujem neku veru to je iz mog nedovoljno razvijeng duha. Ali meni je nalozeno verom, da govorim u duhu pravoslavlja. Dakle ako ti smatras da je ne bi trebao nikako ni u cijem prisustvu, bez kritike drugih religija, spomenuti Hristovo ime, ti se varas. Jedna od crkvenih zapovesti je, a ujedno i Novog Zveta, da gresnike ubedjujem u ispravnost Hristove nauke. Na meni je pri tom da pazim da ne izazovem neciji gnev. Naravno to je tesko, treba dosta vere da bi se to postiglo. Zato i ti malo kuliraj i ne igraj se tu nekog sudije pravednika.
« Poslednja izmena: 28. Avg 2005, 13:32:15 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
Bas mi je zao vas muslimana, jer se molite u prazno! Jedina prava istina je Bozija rec, a to je Biblija. Islam jeste najbrze rastuca religija jer je prozeta demonima. I islam je Bozija kataklizma modernom dobu, zbog odbacivanja moralnih zakona ciji je nosilac samo Hrist. To ce se pokazati vremenom, a onda ce te osetiti oganj onoga od koga je sve poteklo, i u kome se sve vraca. Ali vraca se ono koje Ga je volilo, a unistava ono sto Ga je hulilo!
Haha, kakva ironija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
mob
Samsung S7
Citat
Zato i ti malo kuliraj i ne igraj se tu nekog sudije pravednika

Hmm bez uvrede ali prva pomisao na ovo sto si napisao je da nisi video dalje od svog  nosa i racunara.Ma ko ti dade racunar da lupas ovako.Aman ti covece zbog takvig totalista mi kao srpska nacija necemo naci nikakav mir u zemaljskom svetu.Izbi bre covece da smo "Nebeski narod" i da nam niko ne moze nista.Nauci da postujes ljude onakvi kakvi su,pre kritike se priupitaj "A sta bi bilo kad mi mene neko tako nesto pitao?",i ako ti mislis da si naso boga i da ides pravim putem Hristovim .....ti bre tvojim postupcima neces stici ni do prve trafike.

Ja ne glumim niti izigravam pravednika,ali koji si ti andrak da mi prosipas ovde sta valja ,a sta ne valja ,da osudjujes druge ljude ,nacije vere zbog sopstvenih ubedjenja???Postovao bih tvoja uverenja da nisu ovako apsolutna.Lepo ti popi malo vode udahni vazduh pa se preispitaj malo .......jer ocigledno da ovakvim ponasanjem neces dogurati daleko.Pravoslavlje nije ni nalik tome kako ga ti predstavljas medjutim ako si Adventista to je vec primeceno.......ali adventizam je i dalje Sekta i ne pripada crkvi.

Prosto ne mogu da slusam nekog ko govori "JA,JA,JA,JA,JA valjam , a svi vi ste ostali Gov..
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Ajmo svi malo više tolerancije. Ne držim nikome stranu, ali ova tema je otišla u krive vode.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.