Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbi i Pravoslavlje, misljenje jednog preobrazenika!  (Pročitano 8430 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Anja_85

Rodjenji brat mi radi u Nemackoj u starackom domu i mogu ti reci o tome bas dosta dobro. Vidi ovakva je situacija. Nemci nisu dugovecni zbog hrane nego zbog toga sto je medicina napredovala do te mere da moze coveka leciti i onda kada mu to recimo nije potrebno. Uglavnom ti sto dozive puno su neki samci, ili razvedeni ili udovci/udovice i ustedeli su brdo para, a povrh svega nisu nista u zivotu ni radili, i sada pod stare dane mogu da trose brdo love za lecenje. Otprilike svaki stari nemac potrosi na lekove oko 2000 evra mesecno. Ima slucajeva kada coveka iako je pao, kao biljka je, odrzavaju ga vestacki, a ne moze ni trepnuti. Posto trose mnogo love da bi samo produzili sebi zivot, iako su u poznim godinama, i prakticki su zreli za umiranje, Bog takve pusta da se lece i da trose novac nepotrebno, naravno kako bi im sudio na kraju. Savremena medicina nista dobroga nece doneti, jer ce povecati staracku populaciju, i tako ce sniziti prirodni narastaj jedne zemlje. A ot cedovesti do grdnih problema, sa kojima se Nemacka vec suocava.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
Pa nego sta nego da daju pare za svoje zdravlje i da otvaraju dzep koliko treba a zive u malim kucicama u boji i putuju

nego, a pod stare dane se povuku i odu u staracke domove.Da je srece i kod nas da bude tako .
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
To su najveci gresi. Pohlepa i srbroljublje. Desetine hiljada, i mozda stotine kod nekih su utrosene samo da bi se neki matorci preko 70 godina odrzali u zivotu. Upravo ti starci su odlapeli, i bas se desio jedan slucaj u Nemackoj gde su grupa takvih ljudi pisali peticiju da se ukloni decije obdaniste jer im navodno smeta "dernjava dece". Krajnje je bezobrazno. Neki tako uspevaju i po tridesetak godina, do 100te ziveti vestacki. Pre svega je sebicno. Jer ako su sami, mogli su zavestati taj novac siromasnima, a oni da cekaju smrt po Bozijoj volji. Uostalom, bas zbog srebroljublja izgubila sa dusevnost i ljubav kod Nemaca. Takvi Nemci bi pre otisli na letovanje nego pricuvali svoje unuke ako bi to bilo potrebno. Kao sto rekoh to dovodi do demografskih problema svih zapadnih naroda gde ljudi imaju novac za vestacko odrzavanje zivota u poznim godinama, i zato su prisiljenji dovoditi emigrante. A onda se stvara atmosfera za nekakvu "jednakost", demokratiju i ekumenizam, a to neumitno vodi u propast. Bozija je volja koliko ce ko ziveti, i tako bi covek trebao da se i ponasa. U Srbiji je problem kontra prirode, ljudi napustaju zemlju, pa natalitet opada zbog toga. Ako bi slucajno i Srbi trosili brdo novca na vestacko lecenje u poznim godinama to bi smanjilo mladu populaciju na minimum minimuma. A drzava bez mladih je kao ispiren balon. Zato zapadnim zemljama i nije nesto stalo da nam podizu standarad, kada ljudi kao magnetom privuceni jure da se isele iz zemlje. A jure jer su otpali od istinske vere, istinskog puta, pravoslavnog hriscanstva. A kao takvi teze ili niako podnose zivotna iskusenja. Covek u pocetku nije ni bio bolestan ,vremenom kako je sve vise gresio, bolesti su se vise ispoljavale. U pravoslavlju postoji sveta tajna jeleosvecena, koja se radi za bolesne ljude. Jedan pravoslavac koji svoj zivot posveti Bogu, nije ni potrebno da se vestacki odrzava, jer i sam ce dozivetu dugu starost. Takve Bog pusta da zive sto vise na zemlji kako bi sirili i poducavali mlade i ostale ljude istini pravoslavne vere. Iskreni pravoslavac nikada ne bi radio to sto radi jedan Nemac, jer zna sta je konacan cilj, i sustina zivota, da je ovaj materijalni svet prolazan, a nebeski vecan i kao takvi nece trositi uzaludno vreme na vestacko odrzavanje zivota, nego vreme za suzivot sa Bogom i bliznjima. A koliko ce ko dugo ziveti je Bozija volja, i tako bi se trebalo postovati, a kao takvi se ne bi trebali plasiti smrti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
" Covek u pocetku nije bio bolestan,vremenom kako je sve vise gresio, bolesti su se sve vise ispoljavale"
????????????
Sta pricas bre?
Ti i ja imamo skroz razlicita misljenja tako da ne vredi vise diskutovati jer moze ici u nedogled.
A sta su gresila mala maloletna deca koja desi se umiru od nekih neizlecivih bolesti??jesu li i ona gresila??
Pozdrav
Sve najbolje
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Covek je stvoren kao bice koje je predodredjeno da umre na ovom svetu, jer ovaj svet je samo radi doakzivanja coveka radi onog viseg duhovnog, vecnog zivota. Ljudima je dato da se doakzu na ovom svetu kao sinovi Boziji. Bolest je nesto sto nije dato od Boga, a zgrijesi li covek je navukao bolest na sebe, i time je i smanjio zivotni vek. Adam je ziveo oko 900 godina, kao i Metuzalem ili Noje. Ovo nisu moji stavovi, ovi stavovi svetih otaca, pravoslavnih duhovnika i Bozije reci. Ja ih samo prihvatam kao istinite i cvrsto verujem u njih. Poznato je da je greh nasledan, i da svo covecanstvo vuce greh od praroditelja Adama i Eve. Bolest nastaje iz greha, a posto je i greh nasledan, tako i su i bolesti nasledne. Dete koje umre od bolesti, je nasledilo to od svojih roditelja i pretka. I zato deca koja su mala, a umru, umrla su po bozijoj volji, i njihovo ce biti Carstvo Nebesko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
Da Bog kaznjava za svako ucinjeno zlo - Ne bi na zemlji bilo NIJEDNO ZIVO BICE!!!!

Opet nisi u pravu Costa.

On oprastsa.
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Jesam li ja uopste rekao da Bog kaznjava za svako zlo? Dakle ako si mislila da su deca koja su umrla mlada, kaznjenja onda se ti varas. Takva deca nisu kaznjena nego nagradjena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
Auuuuu Kosticu, pa sta se tebi desilo, nema me koji mesec ovde a ti se preokrenuo za 180 stepeni??? Evo bicu slobodan da citiram neka tvoja ranija razmisljanja:

Neki kažu uz božiju pomoć! Dobro možda bog i pomaže nekima ali da li svima i ima li uopšte božije pravde? Ja nešto preterano neverujem u takvog boga verujem da ima nešto natprirodno ali pogledajmo ove slučajeve. U svetu svakog trenutka 100-tine dece umiru u svetu što zbog gladi, zbog nemarnosti roditelja ili nekog psihopate pedofila itd. Ta deca jos nisu ni dobila šansu da zažive. Da osete šta je život i da naprave pravi greh. Kada kažemo ovo pravi onda mislim na greh kojeg su svesni. Moje je pitanje sad svim vernicima zašto bog ne pomaže takvima i nečuva ih?
Greh je kada ucinis nesto lose. Bez obzira bili filozofski, verski ili psiholoski greh je jedna normalna pojava. Bez greha zivot na planeti zemlji ne bi imao smisla. A za nas ljude tek bio onda zivot bio dosadan, besmislen i nemoguc.
Zasto postojimo? Jednostavno pitanje. Bog se napio i napravio glupost.
Ljudi, priznajte da su deset bozijih zapovesti samo fikcija u civilizovanom drustvu. Moze se ziveti po deset bozijih zapovesti ali kao robinzon kruso. Na sta bi svet licio kada bi se svi pridrzavali deset bozijih zapovesti! Zivot bi bio jako dosadan, to je nemoguce, protivno je samoj ljudskoj prirodi, samoj covecijoj konstituciji, njegovm hemijskom, bioloskom i fizickom sklopu!
Religija u principu vise i nije potrebna covecanstvu. Odavno se vec zna da bog ne salje kisu i grmljavinu, da zemljotresi nisu boziji gnev, zna se za sve bolesti odakle poticu, i mnostvo toga sto se u proslosti pripisivalo natprirodnim pojavama. Danas je nova religija novac, sutra ce i novac biti proslost, a pojavice se nesto drugo itd. Jednostavno covecanstvo se krece ka visim nivoima svesti i kada se jednom predje odredjen prag, religija ce se drzati jos kao tradicija i onda ce samo da nestane u vrtlogu vremena!
ljubav, prastanje,dobrocinstvo.... Teske su to reci u ovom svetu. Ljubav prema svom muzu i deci, svojim bliznjima, svojim prijateljima ali ljubav prema svemu i svacim...? Prastanje svojim bliznjima, svima koje volis ali prastanje svima...? Dobrocinstvo...? Uh zabolila bi me glava od svih tih dela! Smile
A cemu vecni zivot? Vecni zivot je dosadan. Da nije bili bi smo vecni. Ovako kao smrtnici interesantnije je.  Ne verujem u zivot posle smrti, niti u Boziju pravdu i nagradu. Sta Bog ima da mi ponudi u svom kraljevstvu lepse nego sto imam sada na zemlji?
Ne volim kada primetim da neko forsira pravolsavlje samo zato sto je "uveren" da ce on na taj nacin postati vernik, i dace nekome dokazati da je vernik. Ne volim ni one nazovi pravoslavce sa kojima pricam o religiji i koji odmah izuste kako su sve ostale religije sektaske i izopacne, i na sam pomen hinduzima, budizma ili katolicizma se zgrazvaju i odmahuju glavom.
Ja jesam 90 % materijalista i toga se ne stidim nego se ponosim sa tim pre svega.

Sta da vam kazem za kraj osim:

ZIVELA AMERIKA, ZIVLEA EVROPA, ZIVELA DEMOKRATIJA, ZIVEO KAPITALIZAM I SLOBODA DELANJA, ZIVELA SLOBODA!!

Pozdrav svima na forumu i zbogom!

Ajd reci koji je dogadjaj promenio tvoj odnos prema zivotu i jesi direktno pricao sa Bozom ili ti se obratio preko posrednika ???  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
nssale .......... hvala .........  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@nssale

Nije mi se nista posebno desilo. Niti sam pricao sa "Bozom", osetio sam "Bozu" u srcu, i to je ono sto me je pokrenulo. Sve neresene odgovore sam pronasao u pravoslavnoj veri. Moralne vednosti, i pogled na svet su najcistiji iz pravoslavne vere jer dolaze od jedinog pravog Boga, Gospoda. Eto to ti je sve!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.