Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:40:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: EchoLife HG520s valjda zakljucan za trojicu  (Pročitano 6673 puta)
01. Okt 2009, 18:57:03
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 3120c
ne znam dal je bila tema...
moj drugar ima ovaj telekomov ruter i do sad kad ih je bilo dvojica , je radio al se pojavio i treci koji bi internet ali od 4 rupe za LAN samo 2 omogucavaju net,a u ostale dve u jednoj rade samo odredjeni sajtovi a u drugoj ne radi nista,ni mreza ni net.prvo sto ne znam ,ako treba u njemu da se otkljuca neki port ili tako nesto je,sto posle 192.168.1.1 ne znam koji usser i pass idu (nije admin admin) a i kad bi usao ne znam da li je ruter tako zakljucan ili sta je...pa eto molim za odgovor kako da se omoguci internet i LAN na trecem a sto ne bi i cetvrtom portu
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Desire
user admin pass ztonpk
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Preostala dva porta nisu namenjena internetu vec Voip-u i IpTv-u...Ne bakćite se time vec pazarite najobicniji switch koji kosta 1000 din ili neka taj treci cepa internet bezicno kada modem vec ima antenicu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 3120c
Preostala dva porta nisu namenjena internetu vec Voip-u i IpTv-u...Ne bakćite se time vec pazarite najobicniji switch koji kosta 1000 din ili neka taj treci cepa internet bezicno kada modem vec ima antenicu...

e pa to sam i ja rekao...
samo sto za ovo bezicno...trebalo bi da kupi wireles ...ona je malo skuplja..
da da ,ipak switch
« Poslednja izmena: 02. Okt 2009, 13:25:11 od dundjer.nikolic »
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Da ne razvlacim temu, ali da dodam da i wireless varijanta nije mnogo skupa, mrezni adapteri sa antenicom tipa D-link, TP-link i ostali takodje kostaju izmedju 15 i 20 eura (niza klasa). Jedino ako taj treci nije mnogo udaljen i to...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Preostala dva porta nisu namenjena internetu vec Voip-u i IpTv-u...Ne bakćite se time vec pazarite najobicniji switch koji kosta 1000 din ili neka taj treci cepa internet bezicno kada modem vec ima antenicu...

e pa to sam i ja rekao...
samo sto za ovo bezicno...trebalo bi da kupi wireles ...ona je malo skuplja..
da da ,ipak switch
Kod mene ( nije isti ruter) moze da se podesi sta zelim da mi bude namena kog porta i onda mogu da stavim sva 4 za ADSL...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 77
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Preostala dva porta nisu namenjena internetu vec Voip-u i IpTv-u...Ne bakćite se time vec pazarite najobicniji switch koji kosta 1000 din ili neka taj treci cepa internet bezicno kada modem vec ima antenicu...

A sto da ne ustede 1000 dinara, ako vec ne moraju da ih potrose(na ovu krizu  Smile)? Ja sam prepravio port 3 za internet na hg520i, a kad sam zakacio iptv, samo sam vratio podesavanja, nije nista tesko a ni komplikovano. Potrebno je logovati se sa admin sifrom i otici na Advanced->Port mapping i tamo obeleziti koje portove zelite da budu za ethernet, obicno stikliranje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Malo kasnim sa odgvorom ali ce mozda koristiti drugima. Evo detaljno uputstvo kako se podesava ovaj ADSL ruter da na 2 i 3 portu proradi internet.

Ukucate u explorer http://192.168.1.1 i ulogujete se sa:

user name: admin
password: ztonpk

Ako ste promenili sifru onda kucate tu vasu, samo je bitno da se ulogujete kao admin da bi imali sva podesavanja.

Kada se ulogujete idete u meni Basic pa WAN Setting. Odaberete PVC 1 kao sto je prikazano na slici strelicom.



Onda podesite sve kao sto je prikazano na slici ispod i pritisnete Submit.



Onda podesite sve kao sto je prikazano na slici ispod i pritisnete Submit.



Zatim idete u meni Advanced pa Port Mapping i odaberete Group Index 2 kao sto je prikazano na slici strelicom.



Pojavice se vam se kao sto je prikazano na slici ispod i onda pritisnete Delete.



Zatim odaberete Group Index 3 i pojavice vam se kao sto je prikazano na slici ispod i onda pritisnete Delete.



Zatim se vratite na Group Index 1 i pojavice vam se kao sto je prikazano na slici ispod. Strikirace te port 2 i 3 i pritisnuti Submit.



Ako ste sve uradili po upustvu treba da bude podeseno kao na slici ispod.



Zatim idete u meni Basic pa ATM Traffic i podesite kao sto je prikazano na slici ispod i pritisnete Submit.



Zatim idete u meni Basic pa DHCP (ovo vazi za one koji imaju Software Release V100R001B027 SerbA, Release Date 2009/03/11) i podesite sve kao sto je prikazano na slici ispod i pritisnite Submit.



Na kraju idete u meni Tools pa Reboot i pritisnite Restart. (prikazano na slici ispod)



I to je to sto se tice rutera, imate net na sva 4 lana.

Ako imate stariji Software Release V100R001B026 SerbA Release Date 2008/04/01 ili hocete da napravite mrezu izmedju racunara onda morate da odredite staticke IP adrese na svim racunarima a to se radi na sledeci nacin:

Satrt-Control Panel-Network Connections, desni klik na Local Area Connection pa Properteis pa odaberete Internet Protocol(TCP/IP) pa Properteis. (prikazano na slici ispod)



Zatim podesavate kao na slici ispod samo menjate IP adrese na svakom sledecem racunaru.

Racunar 1 - IP address: 192.168.1.2
Racunar 2 - IP address: 192.168.1.3
Racunar 3 - IP address: 192.168.1.4
Racunar 4 - IP address: 192.168.1.5
itd.....

Subnet mask, Default gateway je na svim racunarima isti dok za DNS server mozete postaviti 192.168.1.1 ili neki drugi koji znate ili DNS provajdera.




P.S. Ako hocete da koristite IP TV bez brige, samo vratite ruter na fabricka podesavanja.
« Poslednja izmena: 17. Okt 2009, 19:12:13 od shexpir »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:40:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.