Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kažnjavanje dece utiče na inteligenciju  (Pročitano 25830 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Koliko roditelja je u stanju da kaze ja imam problem. Moje djete ima problem?

OK fin ti primjer. Ti si 100% sigurna da je Vuk nije kriv jer ga znas privatno, a i nije bio tu 2 nedelje, pa ako ga je i kinjio to je razumljivo?
Znaci u strartu znamo da Vuk nije kriv. On ima pravo da se brani kad ga napadnu.
Nisi nam rekla da li se mozda i ranije desavalo da se Vuk  "brani" i od druge djece.

Ali sta znamo o Aljosi? Da li je on mozda djete koje je nauceno da se ne bije. Da nikad ne udara drugu djecu. Da se ne brani kad ga drugi kinje? Da je vaspitacica mozda vidjela priliku da natjera Aljosu da se suprotstavi nekom, bilo kom, dajuci mu mogucnost da ga udari i da to prodje bez posljedica, jer je mozda pravilno prosudila da je Vuk kriv, ali da on nece traziti krv kasnije i tako je mozda pomogla Aljosi da izgradi samopouzdanje i zrno karaktera.

Da ruzno je sto je sto su ga druga djeca zvala krava, ali je bolje da djeca imaju hrabrosti da zadirkuju siledziju nego da ga se plase - ovdje zelim odmah da se ogradim od toga da je Vuk siledzija, ali to jeste tehnika savladavanja straha, koju neki koriste.

Ono sto je zaista nedopustivo je to sto je ona rekla da je Vuk djete bez oca i treba je natjerati da se javno izvini pred svom djecom zbog toga. Takvi komentari su dno dna i nedostojni bilo koga, kamoli nekog pedagoga.

To sto ti se neko ne dopada ili ti si ne dopada kako on nesto radi, ne znaci da je ta osoba u krivu. Da li ti mozes sa sigurnoscu da tvrdis da Vuk nije razmazen i nevaspitan ili da se on ne ponasa kao razmazeno i nevaspitano dijete kada je u kolektivu?
Postoji mnogo djece koja su divna kad su sa roditeljima i nepodnosljiva kada su sa nekim drugim, jer taj neko nije u stanju da im posveti 100% paznje 100% vremena.

Ako ti neko kaze nesto za tvoje djete, zar nije logicnije da se prvo zapitas da li je ta osoba mozda u pravu i ako je u pravu kako to da promjenis nego da u startu zauzimas odbrambeni stav?
90% ljudi ne mrzi tudju djecu dovoljno da bi ih tuzakali kod roditelja, tako da ako te neko zaustavi da ti kaze nesto o tvom djetetu bar se za trenutak zapitaj da nije u pravu
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Čini mi se da ti i ja imamo potpuno isti stav o tome čta je ispravno a šta ne samo što drugačije to iznosimo. Potpuno si u pravu kod profila koji si dala za oba deteta. Uvek se trudim da budem objektivna i zaista cenim svaku kritiku koja je upućena na ponašanje mog deteta i svaku analiziram. Baš zbog toga ne dozvoljavam da ona moje dete uči nečemu što je dobro za njega a na uštrb drugog deteta. Njoj trebaju da budu jednaki i vaspitani i manje vaspitani, i mirni i oni koji to nisu ... Lepo je, ako je njen cilj bio taj ali pri tome moramo misliti i na Vuka. Iako je to dete agresivno ... Baš iz tog razloga, moje mišljenje je da je trebala da ukaže majci na to ( a nikad nije ), da zajedničkim snagama pokušaju da reše problem i u krajnjoj liniji i meni da ukaže na to da Aljoša ne zna da se brani, pa da i ja uradim svoj deo posla. A ne da ona, koja treba prvenstveno za svu tu decu da predstavlja sigurnost i osobu u koju će imati poverenja, staje na stranu mog deteta koje joj se sviđa jer je baš super za čuvanje i citiram: "kad bi svi bili takvi, ja bi po ceo dan uživala u svom radu" čitaj džabalebarenju  Smile
Ipak treba da se potrudi i oko malih siledžija kako ti to kažeš, zar ne?
Taj mali siledžija za tri godine svog života nije baš video svet ružičasto i ona to zna, i najmanje mu treba da i u vrtiću bude tretiran drugačije od mog "anđela"
Meni kao majci imponuje što ona moje dete hvali ali ne na račun toga da drugu decu gazi. Lično bi više volela da se potrudila da ga postavi drugoj deci za primer a ne da i njega uči da krene da se razračunava fizički sa ostalom "manje dobrom decom". Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
sve to sto vas dve pricate je u teoriji okej ali u praksi nikako nije Smile

kazes ne sme da vice na decu? ja sam bio prisutan bar 10 puta kad su vikale na decu, kazes ne sme da ih udara opet sam bio prisutan kad je vaspitacica istukla na moje oci jednog decaka koji je hteo da preskoci ogradu i to ga je lepo udarila par puta....

dodje roditelj  kaze uradili ste moje dete ona kaze nisam i? sta ce roditelj da uradi Smile zove inspekciju inspekcija ispita, tu svi kazu da nisu videli nista i to je to ...




IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 1800
Citat
Ja sam iz Sprskog dobio 3 keca na jednom casu u srednjoj, (jos sam bio 4 godina) jer sam rekao ortaku da je slepac i da moze da mi pusi i lize terasu (nakon sto je on meni rekao da sam sisa)

A pazi ga što se pravda  Smile Smile Smile

"on je prvi počeo" 

 Smile đeca...

To sam stavio u zagradu jer profesorka nije cula taj deo, samo ovaj sto sam ja rekao. A i da ne ispadne da sam ga napusio bezveze.  Smile

koliko sam to mrzeo  Smile
profesorke nikad nisu čule kad mene jedan ortak proziva da sam ćorav, a čuje kad ja njemu kažem da je ružna čamugetina i da mu se keva nabijala na kilimandžaro... koliko sam pizdeo zbog toga. Ne zbog prozivki (to je nama bio kao sport) nego što uvek mene čuje.  Smile

Citat
Djete od 10 godina moze da ti izbusi sve gume na autu, a da mu ti ne mozes nista.
Djete od 12 godina nauruzano metalnom cjevcinom, moze da te klepi po nozi, smrska ti koljeno i ucini te dozivotnim invalidom, a da za to ne odgovara.
Djete od 14 godina moze da te siluje a da za to ne odgovara.
A za tako nesto nece da odgovaraju ni njegovi roditelji.

takva deca imaju često psihičkih problema koji su rezultat ni manje ni više nego lošeg ili nepostojećeg roditeljstva.

Dete mora da uzme nešto na šta će da gleda kao roditelja to jest na šta će da se ugleda. U tvom slučaju pravih roditelja nema pa na njihovo mesto stupa ulica ili televizija ili nešto treće. Rđav start obično rezultuje rđavim završetkom na žalost... takva deca retko kad uspeju da se izvuku.  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Ako ti neko kaze nesto za tvoje djete, zar nije logicnije da se prvo zapitas da li je ta osoba mozda u pravu i ako je u pravu kako to da promjenis nego da u startu zauzimas odbrambeni stav?
90% ljudi ne mrzi tudju djecu dovoljno da bi ih tuzakali kod roditelja, tako da ako te neko zaustavi da ti kaze nesto o tvom djetetu bar se za trenutak zapitaj da nije u pravu

Lepo receno i tacno.
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Recimo imas djete koje ima problem - djete ima poremecaj ponasanja.

Vaspitacica to uoci, uputi roditelja u problem i dobije packu po nosu. Djeca ostaju bez pomoci, a vaspitac se od starta nauci da se ne mjesa u tudje probleme. Djeca nauce da mogu da se ponasaju kako god hoce jer sankcija obicno izostane.

Postoje vaspitaci, ucitelji, nastavnici i profesori koji biju djecu, ali da ponovim to nije zakonom dozvoljeno.

U Svedskoj nije dozvoljeno da se biju djeca, pa svi nasi gastarbajteri biju djecu. Ali takodje u Svedskoj, ako se roditelj ne pojavi kad ga profesor pozove, odmah dobije posjetu od socijalne sluzbe. Ako psiholog utvrdi da djetetu treba terapija ili bilo kakva pomoc, majci roditelj ima da je obezbjedi makar morao na trepavicama da dubi. Ko nas - nista. Pojeo vuk magare.

Ono sto ja stalno isticem je da je da su kod nas uspjeli da djecu ostave da raste bez ikakve potpore. Roditelji ih ne vaspitavaju, ali tu duznost ne preuzima niko drugi. Ne postoji drzavni sistem koji bi se brinuo o njima. 80-tih je drzava kontrolisala TV, radio, novine koje smo citali, pa su roditelji mogli spokojno da nas ostave da gledamo sta hocemo. Vaspitaci i profesori su nam bili autoritet, pa smo slusali sta nam pricaju. Danasnji klinci ne je.. nikog ni 2% i podizu se sami i ocekivano lose to obavljaju.

Novine i tv su pune ovakvih tekstova koji roditeljima govore kako su losi roditelji i sta sve rade lose, a savjeti kako treba podizati djete su realni kao i onaj da je za letenje potrebna samo jaka volja i da brzo mases rucicama.

I u citavoj toj muci kroz nase drustvo se stalno provlaci kako su vaspitaci, nastavnici, profesori ovakvi ili onakvi, a tek logopedi, psiholozi ili psihijatri - oni su tek pravi djecomrzi, pa se stvara atmosfera da roditelj mora da se bori protiv svijeta da bi sacuvao svoje cedo, umjesto da se pomogne ljudima koji imaju isti cilj da zajedno odrade tezak posao i da napokon krenemo u serijsku proizvodju Coveka
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.