Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kažnjavanje dece utiče na inteligenciju  (Pročitano 25883 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
A opet znas da taj neki profesor ima mnogo jaka ledja i da je bio nacelnik policije...

Ne plasim se nicije zaledjine niti milicije niti polozaja kad znam da sam u pravu .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
ne moras ti da se plasis ali mozes da naj**** .... prost sled dogadjaja on prijavi policiji (gde su njegovi ortaci Smile ) da si ga ti oklevetao i da si pokusao lazima da ugrozis njegov polozaj, pripreti se malo ljudima i niko ne sme da svedoci i onda ostajes sam u tvrdnji za koju nemas dokaza. I onda mu platis par hiljada evra za pretrpljenu dusevnu bol ili neko slicno sranje Smile

to ti je parafrazirano sta je on meni rekao Smile (sutra je pozvan od strane jedne osobe pa se sve zavrsilo najbolje moguce u toj situaciji)

lako je reci isao bih do kraja borio bih se ali u takvim situacijama sa takvim profesorima ili uopste takvim ljudima ici glavom kroz zid nije pametno ... ako cenis svoju glavu naracvno Smile


PS: naravno ima i ovoga sto patkica(or whatever) prica i to u mnogo vecoj meri ali opet ima i ova strana medalje Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 1800
Citat
Ja sam iz Sprskog dobio 3 keca na jednom casu u srednjoj, (jos sam bio 4 godina) jer sam rekao ortaku da je slepac i da moze da mi pusi i lize terasu (nakon sto je on meni rekao da sam sisa)

A pazi ga što se pravda  Smile Smile Smile

"on je prvi počeo" 

 Smile đeca...
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.24
mob
Samsung S8
Citat
Ja sam iz Sprskog dobio 3 keca na jednom casu u srednjoj, (jos sam bio 4 godina) jer sam rekao ortaku da je slepac i da moze da mi pusi i lize terasu (nakon sto je on meni rekao da sam sisa)

A pazi ga što se pravda  Smile Smile Smile

"on je prvi počeo" 

 Smile đeca...

To sam stavio u zagradu jer profesorka nije cula taj deo, samo ovaj sto sam ja rekao. A i da ne ispadne da sam ga napusio bezveze.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Ja napisah kakav je zakon, a sesiric je objasnila zasto vecina profesora zonglira oko njega.

Evo kako izgleda odrastanje u bgd-u poslije 2000-te

Rodis se u familiji koja te mazi i pazi i gleda kao u boga, jer si djete, a malo je djece, onda te sa 3 upisu u vrtic u kome jedna vaspitacica treba da savlada 20-30 takvih kao ti.
Mnogi ce reci da im je to posao, da su se zato i skolovale, ali postoji nesto sto se zove "humani uslovi rada" sto de facto ne postoji u nasim obdanistima, kad su vaspitaci i ucitelji u pitanju. Ona je duzna i odgovorna prema svima: djeci, roditeljima, kolegama, direktoru, opstini, gradu, inspekciji..., a nema pravo ni nasta.
Ne smije da vice na djecu ili da ih ne daj boze klepi po guzi ili pocupa za usi - oni odmah trce mami ili tati, koji odmah obrcu telefone inspekcije.
Ne smije da drzi djete u kazni, jer se roditelji odmah bune - oni svoju djecu salju da se druze i nauce nesto, a ne da po citav dan stoje u kazni.
Sta god da se desi kriva je vaspitacica: ako djete padne, sto je palo, ako se potuce, sto se potuklo, ako izpsuje vaspitaca to je sigurno zato sto ona nije obratila paznju, zato sto se ona ne bavi njihovim djetetom koje je zlato kad je sa roditeliima i koje to nikad, nikad ne bi uradilo da nije bilo nekog razloga.
Znaci djeca vec u tom dobu nauce da sta god uradili nece ih stici nikakva adekvatna kazna, da ce ih roditelji uvjek stititi bez obzira na sve, da im je sve dopusteno.

Ocete da cujete kako ide dalje prica o onoj djevojcici koja je sa 5 razbila drugu naocare?
Pa njena vaspitacica se nasla pred dilemom sta ciniti, jer je to bio samo posljednji u nizu incidenata.
Otac je odbio da prihvati odgovornost svog djeteta, jer je ona mala i nije znala sta radi, uostalom gdje je bila vaspitacica? A i zlato je sigurno imalo neke debele razloge da to uradi, jel tako sine? I da, ako vaspitacica ikad ikome pomene da je njegovo djete problematicno, nek se dobro cuva, matora, laziva kravetina jedna!

Naravno onda je po djete dosao i roditelj djeteta koje je bilo ispsovano, ispljuvano, tuceno i cije su naocare razbijene koji je takodje imao da kaze svasta na temu radnih sposobnosti i ljudskih kvaliteta vaspitacice.
Razbijene naocale je trebao neko da plati - ocu djevojcice naravno ne pada na pamet da to ucini, a otac djecaka kome su naocale razbijene, principijelno ostaje pri stavu da ako je njegovo djete doslo u vrtic sa citavim naocarama ima i da se sa citavim naocarama vrati kuci. Vaspitacica kojoj je vec muka od svega vadi novcanik i placa, ne bi li se makar za jedan dan rijesila bijede.

Dakle sta ciniti sa ovakvim djetetom?
1. Vaspitacica ne moze da trazi da se dijete prebaci u drugi vrtic ili da ga ispisu
2. Vaspitacica je probala da objasni roditeljima, vise puta, da njihovo djete ima problem u ponasanju, ali oni to odbijaju da prihvate. Ne zele da odu sa djetetom kod psihologa, ne zele da uopste razgovaraju o tome i nastavi li ona da insistira dobice samo jos verbalnih, a vrlo vjerovatno i pokoju fizicku prijetnju
3. Moze da proba da prijavi citav slucaj socijalnoj sluzbi i da trazi od njih da oni preispitaju stvar, naravno ako to uradi onda ce prvo da se preispitaju sve okolnosti pod kojima se to dogodilo - ko je ona, sta je ona, gdje je bila, sta je radila, zasto je odlucila da ih sad prijavi, a ne ranije, jel ima ona dokaze za sve to, kako to da ona poslije 20 godina rada ne moze da izadje na kraj sa djetetom od 5 godina...
Pri cemu roditelj na pomen zvanja socijalne sluzbe vec mase pesnicama...

Naravno vaspitacica pod tim okolnostima odlucuje da ne uradi nista tj. pokusava da dolazi u minimalan kontakt i sa djetetom i sa roditeljem, da bi sebe zastitila, sto naravno ne pomaze, nego samo dodatno pogorava situaciju.

Roditelj ogorcen neprijateljskim okruzenjem u kome njegovo djete odrasta odlucuje da upise malo zlato sa 6 godina u skolu. Svako djete, iole normalno, mozes da za 3 mjeseca da pripremis da polozi test. Skolski psiholozi odrade hiljadu takvih testova, a svako djete bude sa njima 10 - 15 minuta, sanse da provale da djete ima neki problem - minimalne. Narocito posto roditelji podmicuju klinice da budu dobri kod ove tete, pa ce ima mama i tata kupiti sve sto pozele.
Po nasem zakonu djete je duzno da ide u predskolsko i da polozi test, ali nigdje se ne trazi misljenje vaspitaca. Znaci taj vaspitac koji je proveo 3 - 5 godina uz neko djete nema pravo da kaze:
Ja mislim da je ovo djete nezrelo za skolu ili Ovo djete ima poremecaj ponasanja ili Ovo djete zahtjeva da se s njim dodatno radi ....
Njih niko nista ne pita, zato se oni bave geriliskim aktivnostima i ispod zita obavjestavaju skole u njihovom reonu o problematicnoj djeci, kako bi ih na vrijeme upozorili i skrenuli im paznju da na tu djecu treba obratiti posebnu paznju. Medjutim, roditelji problematicne djece to takodje znaju pa se cesto odlucuju da svoju djecu upisuju u skole na drugim opstinama "da im se ne bi vukli repovi".

Djete krene u skolu, gdje je njegov ucitelj pod ogromnim pritskom ministarstva da ni jedno djete ne smije da ponavlja razred ili da ima dvojke - jer je to iskljucivi propust ucitelja. Ucitelj se obraca za pomoc skolskom psihologu koji moze da proba da razgovara sa roditeljima i djetom, koji ga naravno ne zarezuju ili mozda moze da proba onu istu opciju sa socijalnom sluzbom, ali pored svih gore navedenih problema ima jos jedan - a to je kako da direktoru objasni, zasto je to djete uopste dobilo od njega potvrdu da moze da se upise u skolu.

I tu se naravno opet usvaja tehnika prezivljavanja zvana - ma pusti ga. Pusti ga da zavrsi 4 razreda, a poslije cemo da vidimo, pusti ga da zavrsi OS pa poslije nek vide sta ce, ma daj mu tu dvojku nemoj da te biju zbog budale, daj mu diplomu nek ne ostaje na osnovnoj, ma pusti ga...

I onda se poslije cudimo kakva su nam djeca. A najstrasnije od svega je sto to sve gledaju i djeca ciji su roditelji pokusali da ih vaspitavaju i koja se sa pravom osjecaju za magarci, jer sta god da urade ne moze ih stici kazna, pa sto onda ne uraditi? Zasto biti dobar, posten, iskren - magarac?
Zasto uciti danima da bi dobio 2 iz neceg sto ti tesko ide, kada znas da ce profesor na kraju, pod moranjem svima dati tu dvojku?

U ovoj drzavi, danas, raste generacija djece koja se niceg i nikoga ne boji, kojima niko ne predstavlja autoritet i koji misle da svijet postoji samo zato da bi oni njime hodili.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Citat
I onda se poslije cudimo kakva su nam djeca. A najstrasnije od svega je sto to sve gledaju i djeca ciji su roditelji pokusali da ih vaspitavaju i koja se sa pravom osjecaju za magarci, jer sta god da urade ne moze ih stici kazna, pa sto onda ne uraditi? Zasto biti dobar, posten, iskren - magarac?
Zasto uciti danima da bi dobio 2 iz neceg sto ti tesko ide, kada znas da ce profesor na kraju, pod moranjem svima dati tu dvojku?

U ovoj drzavi, danas, raste generacija djece koja se niceg i nikoga ne boji, kojima niko ne predstavlja autoritet i koji misle da svijet postoji samo zato da bi oni njime hodili.

Tačno je da sa obe strane postoje i "ovi" i "oni" ... Tačno je i da je svakako teži put onima koji ispravno rade svoj posao i onima koji se trude da im deca budu ti "magarci" ali šta sa tim? Hoćemo li sada svi da krenemo tim putem, prosto ... zato što je tako lakše???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne vidim da je neko to sugerisao.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Ok, moja greska ...
A da li je sugerisano da decu treba tuci da i oni ne bi bilo:
Citat
U ovoj drzavi, danas, raste generacija djece koja se niceg i nikoga ne boji, kojima niko ne predstavlja autoritet i koji misle da svijet postoji samo zato da bi oni njime hodili.
Ili sam i to krivo shvatila?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Nekad su svi odrasli imali ista prava kao i roditelji nad djecom. Sto je imalo dosta svojih losih strana.

Onda se to malo smanjilo, pa su ta prava data roditeljima, rodjacima, vaspitacima, uciteljima, policajcima...

Sad su roditelji ti koji jedini imaju pravo da odgajaju svoju djecu, ali mnogi to ne cine. Oni ne snose nikakve sankcije za to. Ne postoji nacin da se toj deci pomogne ili da se na njih utice. Sada se dodatno vrsi pritisak na roditelje koji hoce da vaspitavaju svoju djecu da im se ogranici kako to da cine:
1. Ako viknes na svoje djete - ti si los roditelj
2. Ako udaris svoje djete - ti si los roditelj
3. Ako vaspitavas svoje djete samo rjecima i pozitivnim primjerima, a ono ipak napravi sranje - ti si los roditelj

Djeca nikad nisu kriva, nikad ne snose odgovornost, pa sta god da urade. Odrasle osobe oko njih nemaju nikakva prava da se njima bave, ali moraju da snose odgovornost za sve gluposti koje djete napravi.

Ako trazis odgovornost vaspitaca, nastavnika, direktora za nesto sto se desilo u skoli, onda moras da das vaspitacu, nastavniku, direktoru ista prava nad djetom koje ima i roditelj, dok su djeca u skoli. Postoje nastavnici koji su pedofili, psihopate i kreteni, ali postoje i roditelji koji su to isto, jel to razlog da niko nema djecu? Ili da djeca ne idu u skolu?

Kad je moj cale u dvanaestoj godini loptom razbio prozor na skoli, morao je da dodje za vikend i da utovari cumur u skolski podrum, da otplati dug. Nisu zvali njegovog oca ili majku da plate, jer njegov otac ili majka nisu bili ti koji su razbili prozor, niti je njegovom ocu ili majci palo na pamet da se zale i da naricu nad sudbinom svog malog djeteta.

Ako si dovoljno velik da napravis sranje, onda si dovoljno velik da zivis sa posljedicama.

Ako te napdne djete od 12 godina sa metalnom sipkom, zato sto mu se hoce kom ces da se zalis?
Mami i tati  - oni ce da kazu da si ti prva krenula na njega
Skoli - oni nisu nadlezni
Policiji - oni bi ti rekli da djete od 12 godina ne moze da odgovara za svoje postupke, da je malo, da ti mozes da istrajes u svom nastojanju da ga tuzis, al deder prvo objasni sto je tebe djete napalo, da ga nisi slucajno dirao?

Djete od 10 godina moze da ti izbusi sve gume na autu, a da mu ti ne mozes nista.
Djete od 12 godina nauruzano metalnom cjevcinom, moze da te klepi po nozi, smrska ti koljeno i ucini te dozivotnim invalidom, a da za to ne odgovara.
Djete od 14 godina moze da te siluje a da za to ne odgovara.
A za tako nesto nece da odgovaraju ni njegovi roditelji.

Ti bi bila bez guma, bez koljena i silovana, a da niko ne bi snosi nikakvu odgovornost. Takav je zakon, takva je drzava, takva je realnost i ti ne mislis da tu ima nista cudno?
Da je recimo ta osoba kojoj su izbusili gume imala pravo da nabuba malog kriminalca kad mu je bilo 10 ili je bolje da cekamo da porastu, pa cemo onda rjesavati probleme?

Da li je problem u tome sto neki roditelju biju svoju djecu ili sto ima djece koju treba tuci, a koju niko ne smije da pipne?
« Poslednja izmena: 08. Okt 2009, 11:55:40 od Patak Dugoprugas »
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Citat
Ako si dovoljno velik da napravis sranje, onda si dovoljno velik da zivis sa posljedicama.

Potpuno se slazem ....


Citat
Ako trazis odgovornost vaspitaca, nastavnika, direktora za nesto sto se desilo u skoli, onda moras da das vaspitacu, nastavniku, direktoru ista prava nad djetom koje ima i roditelj, dok su djeca u skoli.

Dajem vaspitacima to pravo ... ali uz konsultaciju ...

Evo ti jednog primera:
Vrtić, jaslena grupa, znači deca do tri godine su u pitanju. Dolazim po svog sina i vaspitačica  sva ponosna priča sledeću priču. Vuk je danas bio nepodnošljiv, ceo dan je tukao Aljošu (Vuk je dete koje se svakog dana privatno igra sa mojim detetom i nikada se nisu potukli toliko da bi mi mame morale da reagujemo, a pritom je dečak prvi dan u vrtiću, posle odmora od dve nedelje, što bitno može da utiče na ponašanje deteta).
I dalje nastavlja priču kako je držala Vuka (držeći mu i noge i ruke) i tu radnju ponavlja opet ... i govori Aljoši:
Hajde Aki udari ga .... a onda dok ja jos uvek stojim šokirana, poziva ostalu decu da pevaju VUk je krava!!!
Vaspitačica je pri tom žena koja radi 25 godina sa decom jaslenog uzrasta.
Na moje opaske da to nikako ne radi i da smatram da treba da ih uči da se ne biju u školi, iako ja svoje dete kod kuće učim da se brani kad je napadnuto, ona sasmo konstatuje da je Vuk razmazeno i raspušteno dete jer nema oca, iako je čovek živ i zdrav i viđa svoje dete iako ne živi sa njegovom majkom, i sve to govori pred decom ...
Da li treba da pričam da taj isti Vuk i dan danas, posle sest meseci od tog događaja, kad god Aljoša zaplače jer se udario ili je pao, počinje da se pravda da nije krava i da ga nije on udario.
Da li ja toj ženi smem da dam ikakva prava ???


Citat
Da li je problem u tome sto neki roditelju biju svoju djecu ili sto ima djece koju treba tuci, a koju niko ne smije da pipne?

Da li su ta deca takva zato što ih niko nije tukao kad je trebalo ili su takva upravo zato što ih je neko tukao pa im je sad nasilje način rešavanja problema?
 Smile
« Poslednja izmena: 08. Okt 2009, 12:14:41 od icafilaaki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.