Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:26:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Blue screen error  (Pročitano 2614 puta)
27. Sep 2009, 22:12:15
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
18. avgusta ove godine kupio sam novi računar i već drugi put dobijam sledeću poruku:

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.
If this screen appears again, follow there steps:
Check to be sure you have adequate disk space. If a driver is identified in the stop message, disable the driver of check with the manufacturer for driver updates.
Try changing video adapters.
Check with your hardware vendor for any bios updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use Safe mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select advanced startut options and then select Safe mode.

Technical information:
*** STOP 0x0000008E (0x800000004, 0x806FCAE1,0 0xA854E354, 0x 00000000)

Beginning dump of physical memory.
Psysical memory dump complete.
......

Računar je pod garanciijom, pa me interesuje da li zbog ovoga da ga nosim u servis ili je problem rešiv u privatnoj režiji. Napominjem, da mi nošenje u servis nikako ne odgovara, jer mi je računar u svakodnevnoj upotrebi. Ali se i pitam, ako je počeo posle mesec dana da zeza, šta će biti kasnije?
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Desire
moja ti je preporuka da odneses u servis i da ti oni to srede, da se ne mucis za dzabe. taj plavi ekran kada se pojavi, zna da bude opomena da je neka od komponenti u kvaru.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Hvala obojici na odgovoru


I sam Windows kada sam restartovao računar me je posle poruke da je sistem oporavljen od greške poslao na stranicu koju sam odštampao i danas ću polako da je prevedem. Problem je sa engleskim jezikom.
« Poslednja izmena: 28. Sep 2009, 06:17:28 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Evo bacio sam oko na tekst. U principu mogu 4 stvari da budu uzrok. Hard disk, nekompatibilan softver ili drajveri ili memorija. Najverovatnije su u pitanju drajveri ako si uspeo da dignes sistem na tom kompu.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Evo bacio sam oko na tekst. U principu mogu 4 stvari da budu uzrok. Hard disk, nekompatibilan softver ili drajveri ili memorija. Najverovatnije su u pitanju drajveri ako si uspeo da dignes sistem na tom kompu.

Računar svaki dan radi u igraonici i igra se Counter Strike 1.6, WoW i ide na Facebook ili Youtube. Prethodni put se ne sećam  kada se pojavio ovaj ekran, a sada je dete igralo WoW originalni sa najnovijim pačevima i samo ga je izbacilo.

Sav softver je ili original, ili je free verzija skinuta sa sajta izdavača-proizvođača (AdobeReader sa Adobe.com, Realplayer sa Real.com itd)*

Platio sam licencu za Driveragent pošto sam ga već koristio i bio relativno zadovoljan sa njim. Sada ću da ga pustim na istestira drajvere.

Usputno pitanje, jer mi iz servisa prodavca ne odgovaraju na email a ja ih ne zovem telefonom jer nemam fiksni u lokalu. Da li sam po tvom mišljenju narušio garanciju jer sam deinstalirao Vistu Start Edition i instalirao XP Profesional, i otvorio kućište sa par sekundi samo da vidim da li ima PCIe za grafičku. Usput rečeno završio sam osnovni kurs za servisere PC računara kod Link group (imam diplomu kao dokaz).
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
od njih si prilikom kupovine dobio garanciju na hardver...
onog momenta kada si otvorio kuciste, izgubio si je, koji god da je razlog sto si to radio...
osim ako nisi dobar sa njima, tipa da ti je prijatelj, sumnjam da ce ti iz bilo kog razloga na dalje priznati garanciju...
jbg...ni kurs ti ne znaci nista, posto nisi njihov serviser, niti si obucen kod njih...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Izgubio si garanciju samo ako su ti stavili sticker na kuciste koji si ti iscepao. Ako si dobio garanciju na komponente, a ne na ceo racunar, onda ti ona jos vazi. Bas iz tog razloga ja sam svoj komp kupio kod Imtela. Mada izgleda da su oni propali ili su na dobrom putu.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
Dobio sam garanciju na celo kućište i na desnoj stranici  je bila nalepnica koju sam iscepao. Hvala ti na odgovoru, da znam da ne plaćam bezveze taksi do njih jer sa njima sa završio posao. Kupio sam napajanje koje je brujalo (pre toga sam u maloj radnji koji je ustvari servis kupio najapanje za drugi računar i uopšte se ne čuje) navodno kod njih ne bruji. Kupio sam miš X7, deca mi kažu da u Counteru zanosi ulevo, a meni povremeno u programu za TV karticu ne radi točkić. Na sajtu stoji besplatna isporuka za celu Srbiju a meni su naplatili 590,00 dinara preko City expresa (doduše na moju intervenciju sa vratili sam iznos - a gde je nerviranje i troškovi mobilnog telefona) i jurio sam ih 3 dana da mi usporuče (nalazim se cca 4 km od njihove prodavnice). Taksi do njih košta cca 300,00 dinara i imam 20% popusta na telefonski poziv.

Za mene govori koliko je sati kada nisu u spisku zvaničnih distributera gigabyte.rs, a izigravaju veliku firmu.

Izgleda da su oni na putu Jugodate (neka su ljute koliko hoće).

Da se vratimo na problem. Testirao sam hard sa ovim mojim programom i on je našao da fale neki drajveri. Idem da instaliram jedan po jedan pa ću javiti rezultat.

Izmena  izmena izmena  izmena

Kada sam hteo da odštampam stranicu sa drajverima koji mi vale IE8 je blokirao ovu stranicu. Deinstalirao sam ga i sada mi je IE6 bez problema odštampao ovu stranicu. Da li je moguće da me je sve ovo zezao IE8?

Izmena u 20,00 časova

Preko programa driveragent updejtovi svi drajveri. Videću šta će biti dalje. Hvala na pomoći



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
zasto.doc (209 KB)
« Poslednja izmena: 28. Sep 2009, 20:14:22 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:26:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.13 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.