Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 116 117 119
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Апологетика - докази за постојање Божије  (Pročitano 188144 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.83
mob
Samsung S7
Valjda znas sta je karbonski  ciklus,u citavom univerzumu su zastupljeni isti elements ,u 5 razredu osnovne su ti valjda objasnili da energija ne moze nikada biti unistena vec samo menja oblik. Materija koju cine4 posto ovog univerzuma je takodje kondenzonovana energija .Bogovi su tvorevina coveka I danas se sve njihove karakteristike mogu objasniti putem kvantne fizike .Pogledaj definiciju desete dimenzije da bi shvatio slozenost  multi univerzuma ,sve je  u makro kosmosu povezano kroz mikro kosmos,teorija nelokalnosti elemenata je dokazana u vise grana nauke ,Ni jedan elektron istih ili razlicitih atoma  ne moze da zauzima isto mesto  ,jer da je to moguce univerzum ne bi imao formu .Dakle Svaka akcija ima odgovarajucu reakciju,Dakle ako prdnes ti Tim izlazivas pomeranje elektrona u atomima Ali to Nije samo na lolalnom nivou vec svi elektroni u ovom univerzumu moraju da se pomere za jedno mesto ,u istom trenutku ovo vazi za sve dogadjaje u multi univerzumu .Zbog toga su naucnici koji se bave fizikom I imaju salu"mnogo i nepotrebno talasas sa svojim pitanjima".Zezam se ,sva pitanja su samo proces evolucije I napretka multi univerzuma koji tezi neprestano savrsenstvu I budjenju .

Ovo sve sto si napisao su hipoteze, cak nije ni teorija. Multiverzum? Deseta dimenzija? Ovo je sve samo jedno mashtanje koje naucnici pokusavaju da proture da bi odbranili svoje hipoteze o string teoriji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Nisam znao da postoji makro i mikro kosmos. Hvala na objašnjenju  i za ovo. Jel gledaš histori, diskaveri, nacional geografik i ostale naučne emisije na kablovskoj ili na rts-u pošto sam video da naši puštaju o planetama i astronomiji, odakle se informišeš ako nije tajna? Čak sam čuo na rtsu u jednoj emisij da će kad dođe vreme ovaj svet nestati i da će od nekakve prašine nekad nastati neki novi svet. Jel si upoznat s time?

Rammfan isao si u skolu vecina stvari su vrlo elementarne ,
Sto se mene tice studirao sam prirodne nauke cisto iz razonode ,
to mi jedna od kvalifikacija ali nije mi profesija jer se ne placa dobro .

Sve sto postoji u ovom Univerzumu ima kraj ukljucijuci i sam univerzum,
Jednom kad Sunce potrosi sav vodeonik ,onda ce doci do nove vrste reakcije i hemijsko termonuklearnog sagorevanja helijuma ,Sunce ce tada biti u stanju Crvenog dzina i njegova velicina ce znatno da se poveca
tako da ce zemlja biti samo parce usijane stene bez zivota .E kad i Helijum bude bio potrosen onda ce doci do sagorevanja kiseonika i sunce ce se smanjiti do velicine jedne ipo zemlje i onda ce biti u stanju belog patuljka.

Obzervacijom drugih Sunca iste klase po velicini i zracenju poput naseg moze priblizno da se izracuna koliko ce vremena biti potrebno da se potrosi svo njegovo gorivo.

U slucajevima gde je masa Sunca za trecinu puta veca od naseg ne dolazi do smanjenja zvezde vec do njenog kolapsiranja i eksplozije Super nove .

Svo zlato sto postoji na zemlji i u Univerzumu ,tvoj prsten ili lanac oko vrata su direktan produkt takvih eksplozija.

Postojale su tri teorije u proslosti o buducnosti naseg Univerzuma ,Svemir moze da se skupolja,ostane isti ili siri.
Posto sve planete ,Sunca i Prasine cine svega 4% materije ovog Univerzuma ,mi na osnovu njegove gustine mozemo da determinisemo njegovu buducnost .
Nas Univerzum ne samo da se siri nego njegovo sirenje nije konstantno vec je sve brze i brze.

Sto se tice bluesoniq komentara ,
Ako imas bolje objasnjenje molim te iznesi ga,

To je isto kao sto se u teoriji predvidja postojanje elemenata poput takiona koji su brzi od svetlosti,koji bi omogucili putovanje kroz vreme,dok je u praksi vec dokazano da je putovanje kroz vreme moguce i uradili su ga nasi astronauti sa mobilnim atomskim satovima,i ako se tu radi samo o milijarditim delovima sekunde to nije vise teorija
vec je realnost.

Posto gledajuci u mikro kosmos ili elemente na skali ispod atomske gde trenutno znamo za nekih 17 manjih elemenata dolazimo sve blize do granice gde materija nije vise materija ,poput fotona ili kvarka  .
u Jednom trenutku materija je tamo i moze da se izmeri a u drugom jednostavno tamo je nema ,
Dakle gde je ? Gde to njegova masa nestane pa se ponovo pojavi ?
Objasnjenje je postojanje paralelnog univerzuma izmedju kojih masa ovih elementarnih cestica fluxing,
Ako imas bolje objasnjenje gde se ta masa krije izvoli???

Higs je sa svojom Boson teorijom lepo objasnio i takoreci predvideo postojanje elementa koji bi bio temeljac
razumevanja tog procesa i nuklearni naucni institut CERN nasa najskuplja igracka na ovoj planeti radi na tome,
ali daleko od toga da je to najmanji postojeci element .
Da bi otkrili najmanji element CERN je previse mali i potrebno je imati Ubrzivac cestica velicine naseg Suncevog sistema.
« Poslednja izmena: 30. Avg 2012, 21:51:50 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@bluesoniq je poznat po tome što samo dolazi da citira i kritikuje sve živo što se iznese. Dok sam ama baš ništa do sada nije napisao. Drugim riječima smarač. 
« Poslednja izmena: 30. Avg 2012, 21:34:35 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.83
mob
Samsung S7
Ma sta pricas bre M&M? Imas tamo stotine mojih postova pa se sam uveri pre nego sto izneses takvu notornu laz! Drugo  pogleda broj svojih postova od kojih je vecina kompletno isprazna.

@Alex

Ovo sto si napisao nije tvoje objasnjenje, nego si pokupio ono sto ti se svidja. Kao sto sam vec napisao string teorija je samo jedan od pokusaja da se objasni realnost.

Kao sto si lepo napisao postoji micro i macro kosmos i za sada nemaju dodirnih tacaka. Kad im nije bilo dovoljno 10 dimenzija naucnici su uveli novu 11.

Jedna pak druga teorija kaze da je Big Bang prouzrokovao trecu dimneziju. Vreme ide za macro kosmos samo napred i nema nazad. Za micro kosmos to je vec druga prica.

Koristicemo logiku za dokaz da putovanje u proslost ne postoji, niti ce ikad postojati. Vrlo je jednostavno: Da postoji vec bi nas neko posetio iz buducnosti. Ili bi nam poslao poruku, sta god, posto se to jos nije desilo (dobro moze da postoji jos jedna razlog a to je da smo se samounistili u buducnosti) onda putovanje ne postoji.

Uzmimo kontra primer, da je moguce da putujemo u proslost. Da je moguce putovanje u proslost i uticanje na dogadjaje u njoj, kontinualna svest ne bi mogla da postoji. Recimo da slusas muziku i na pola kompozicije neko se vrati i promeni ostatak, tvoja svest bi to detektovala kao prekid. To jest ne bi mogla da spoji pocetak kompozicije sa krajem. Posto se to nikad nije desilo putovanje u proslost u macro kosmosu je nemoguce.

Da ne pominjem razne paradoske.
« Poslednja izmena: 30. Avg 2012, 22:02:33 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ma sta pricas bre M&M? Imas tamo stotine mojih postova pa se sam uveri pre nego sto izneses takvu notornu laz! Drugo  pogleda broj svojih postova od kojih je vecina kompletno isprazna.

Pratim dugo šta pišeš i kako se obraćaš ljudima. Šaljem ti PM.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Nauka ima odgovor za sve ,u nekim slucajevima se moze dokazati matematickim putem ili eksperimentom,
Priroda nauke je da uvek ide sa najlogicnijim objasnjenjem,dokle se ne dokaze suprotno,
Kazati za nesto, bilo sta da je 100% definitivno je automatsko ogranicenje od daljeg progresa ,
Dakle nauka je neprekidan proces misli koji traga za boljim objasnjenjem.

Nauka se bavi obzervacijom promena ,merenjem i objasnjavanjem prirodnih procesa ,
Teorije postoje ali ne mogu sve da se pretvore u hipoteze i da se dokazu labaratorijskim putem ,
jednostavno mi nismo toliko razvijeni ali dovoljno je samo pogledati zadnjih 60 godina koliko je teorija dokazano prakticnim putem .

Nisam nigde  namerno pomenuo String teoriju kada sam pomenuo 10 dimenziju ,
vec sam rekao da deseta dimenzija objedinjuje sve .

To sto u M teoriji imas 10 prostornih i jednu vremensku ili u F teoriji koja ima dve vremenske dimenzije
ne objasnjava mnoge stvari.

O kakvom ti stvaranju trece dimenzije pricas ona je prostorna ??? Verovatno si mislio na vreme kao cetvrtu dimenziju,

Hajde kad si pametan objasni ako je svemir star 13.7 milijardi godina od njenog centra postojanja ,
I putujes sa jednog kraja univerzuma na drugi,
kako meris vreme protoka na drugom kraju univerzuma koji je podjednako udaljen 13.7 milijardi svetlosnih godina.
Jel sabiras ??? Smile

Mikro i Makro kosmos imaju dodirnih tacaka i to je objasnjeno matematickim putem na 40 stranica papira
koje mozes da daunlodujes sa interneta.

Nisi uopste razumeo kad sam ti pricao o putovanju kroz vreme.

Sto se tice fizike nista ne osporava putovanje kroz vreme .
Dva eksperimenta su izvedena sa atomskim satovima ,na jednoj strani stacioniranim a na drugoj u pokretu
jedan sa space shuttlom a drugi sa konkordom ,
U obadva slucaja dokazano je da vreme protice sporije za onog ko se krece brze.
putovanje kroz vreme je fizicka realnost .

Danas se ti eksperimenti izavode u CERN -u i jednu od masina LHC bas zbog toga zovu "vremeplovom" .

Ja vidim o kakvom ti putovanju kroz vreme govoris .

Tvoj komentar je nelogican ,razlog zasto poruke putnika iz buducnosti nema je jer bi to narusilo prvi i osnovni zakon nemesanja ,zasto bi neko rizikovao promenu svoje buducnosti sa svojom porukom .

« Poslednja izmena: 30. Avg 2012, 22:48:12 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Lepo je to što pišeš, ali ko je stvorio taj Univezum?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.83
mob
Samsung S7
@ Alex

Pricam ti da postoji jedna teorija koja kaze da je posle Big Benga stvorena 3 dimenzija. Bilo ih je samo dve. Gravitacija radi samo u 3 dimenizije.

To sam ti takodje napisao, da naucnicima nije bilo dovoljno 10 dimenzija nego su uveli jos jednu 11-tu.

Citat
Hajde kad si pametan objasni ako je svemir star 13.7 milijardi godina od njenog centra postojanja ,
I putujes sa jednog kraja univerzuma na drugi,
kako meris vreme protoka na drugom kraju univerzuma koji je podjednako udaljen 13.7 milijardi svetlosnih godina.

Nisam pametan, nego pokusavam da dokucim sopstvenim zapazanjem i logikom stvari. Ne znaci da sam u pravu.

Prvo uopste ne "znamo" da je svemir toliko star, pogotovo sto ne znamo ni koliki je, jer ono sto vidimo mozda nije sve.

Drugo, iz teorije relativnosti - "znamo" da svaki objekat koji putuje ima svoje vreme. Mozemo da pricamo o hyper vremenu koje vazi uvek i pojedinim lokalnim vremenima u okolini svakog objekta sa masom. Dok objekti bez mase (fotoni) se krecu brzinom svetlosti, za njih lokalno vreme stoji.

Ja sam pricao o putovanju u proslost.

To sto si ti napisao je nelogicno. Kakav prvi i drugi zakon nemesanja? Odakle ti ovo?

Ako je konkretnoj vojnoj sili bitno da se umesa, ode u proslost i preokrene rat u svoju korist, to ce i da uradi.

Lepo je to što pišeš, ali ko je stvorio taj Univezum?

Niko.
« Poslednja izmena: 30. Avg 2012, 23:39:05 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Ne treba biti puno ozbiljan na ovim forumima ,ovo je ipak razonoda  Smile

Kao sto je profesor Stephen Hawkins rekao juce ;
"Ignorantnost nije vise najveci neprijatelj covecanstvu ,
danas je najveci neprijatelj coveku njegova sopstvena Iluzija o znanju ".

Po Biblijskom ucenju YHVH je istovremeno u proslosti ,sadasnjosti i buducnosti beskrajno pocinjuci i ponavljajuci svoj eksperiment i ako vec zna krajnji rezultat,niko se ne pita kako mu nije dosadno.

I Cisto iz razonode kad vec o tome pricamo da pogledamo stare filmove sa mogucim dokazima o putovanju kroz vreme,vi sami odlucite ,

1928 zena na mobilnom telefonu


Lap Top u rukama devojcice ,


Jos jedan raniji primer


1940-tih mobilni telefon camera
« Poslednja izmena: 31. Avg 2012, 00:13:01 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.83
mob
Samsung S7
@Alex

Ne znam zasto si napravio ovu digresiju sa ovim filmovima, koji nikakve veze nemaju sa tokom diskusije.

Citat
Nauka ima odgovor za sve ,u nekim slucajevima se moze dokazati matematickim putem ili eksperimentom,
Priroda nauke je da uvek ide sa najlogicnijim objasnjenjem,dokle se ne dokaze suprotno,
Kazati za nesto, bilo sta da je 100% definitivno je automatsko ogranicenje od daljeg progresa ,
Dakle nauka je neprekidan proces misli koji traga za boljim objasnjenjem.

Ovaj ceo tvoj pasus je kontradiktoran. Ako nauka ima odgovor na sve, onda njena funkcija automatski prestaje.

Citat
To je isto kao sto se u teoriji predvidja postojanje elemenata poput takiona koji su brzi od svetlosti,koji bi omogucili putovanje kroz vreme,dok je u praksi vec dokazano da je putovanje kroz vreme moguce i uradili su ga nasi astronauti sa mobilnim atomskim satovima,i ako se tu radi samo o milijarditim delovima sekunde to nije vise teorija vec je realnost.

Svaki dan ti, i svi mi putujemo kroz vreme. Sta si zapravo hteo da napises ovde?
« Poslednja izmena: 31. Avg 2012, 09:51:54 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 116 117 119
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.