Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:26:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Film posvecen Mao Ce Dungu  (Pročitano 1611 puta)
19. Sep 2009, 21:19:26
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Na platnima 2.000 bioskopa najmnogoljudnije zemlje u svetu prikazuje se ovih dana film “Formiranje republike”, posvećen 60-godišnjici nastanka Narodne Republike Kine (NRK) , koja će zvanično biti obeležena 1. oktobra.

U istoriji kinematgrafije, ne samo kineske, već i svetske, teško je naći film koji bi se po razmerama mogao porediti s “Formiranjem republike” - među 200 glumaca, sve su same zvezde kineskog filma, koje predvode svetski poznati Džeki Čen (Jackie Chan) i Džet Li (Jet Li).

Taj filmski mega-projekat prikazuje formiranje NRK u kojem se objedinjuju hvalospevi Komunstičkoj partiji i duboka drame kineskog naroda i pojedinaca.

Anagažujući plejadu popularnih umetnika,producenti su sebi postavili cilj obnovu patriotskog filma za novo pokoljenje koje, i pored moćne propagande, slabo poznaje savremenu istoriju.

Ako je suditi prema reakcijama publike na dosad održanim projekcijama, producenti su u tome uspeli, jer na svako pojavljivanje obožavanih glumaca na platnu publika reaguje burnim aplauzima.

Maoa Cedunga igra Teng Guodžang (Guoqiang), koji toliko liči na bivšeg kineskog vođu da ga nazivaju “pljunuti Mao”.

Cedung je predstavljen kao mudri i dobri otac nacije, potpuno lišen bilo kakve surovosti koju su mu poslednjih godina pripisivali njegovi biografi.

Njegov glavni neprijatelj, general Čang Kaj Šek (Chiang Kai-shek), predstavljen je kao pravi bandit i glavoseča, što je stereotip za sve Maove neprijatelje. Istina, u tom nizu se pojavljuje i jedna epizoda u kojoj Mao saznaje za ostavku predsednika Tajvana (Formoze). Njegova reakcija nije bila izraz zadovoljstva, kao što se to prikazivalo u ranijim filmovima na istorijske teme, nego, naprotiv, duboka zamišljenost sa obrisima tuge. Ta sekvenca, kojom se ilustruje promena odnosa prema Kaj Šeku, objašnjava se sadašnjim političkim razlozima - poboljšanjem odnosa Kine i Tajvana.

Budžet tog kineskog istorijskog spektakla je smešno mali - svega 30 miliona juana, odnosno 4,4 miliona dolara, i to pre svega zato što je većina glumaca igrala za simbolične honorare, a zvezde prvog ranga čak i besplatno.
          preuzeto sa sajta seecult.org
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Mnogi naše glomačke veličine (stvarne i umišljene) bi trebalo da iz ovog izvuku neku pouku.Na primer,ne sme da postoji pohlepa  i  sujeta među njima kada se rade slični filmovi.
  I Holivud bi trebao da nauči da nije sve u parama.Ima nešto i u patriotizmu i dobroj volji.Potpuno nadrealno izgleda činjenica da ovakav jedan spektakl sa glumcima poznatim u Holivudu košta 4,4 miliona dolara.Pa to je verovatno petina cifre koju u proseku dobijaju jedan Stalone,Švarceneger i slićno  društvo po filmu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Qtek 小米
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Zahvaljujem na ovom prilogu koji je obogatio ovu temu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
ROFL-MAO
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


May God have mercy upon my enemies 'cause I won't

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 9393
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.21
mob
Apple iPhone 7
moram ga skinuti Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Skinuću ga i ja kad naletim na prevod.Više bi Kineza  išlo da gleda film da su se setili da pozovu našeg Batu Živojinovića.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Qtek 小米
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 02. Okt 2009, 16:53:29
  Skinuću ga i ja kad naletim na prevod.Više bi Kineza  išlo da gleda film da su se setili da pozovu našeg Batu Živojinovića.
Па може Бата да промовише филм, нека плате човеку и крај.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  U pravu si.Kad ima svoje pivo i kad snima za njih reklame za mineralnu vodu (čuo sam iz njegovih usta) može za honorar i ovo da odradi.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:26:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.